Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

v týdnu (31 titulů)

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Kate Elizabeth Russell: Ty krásna, temná Vanessa. Klikněte pro více informací.

1. Ty krásna, temná Vanessa
Kate Elizabeth Russell

Nakladatel: Lindeni
EAN: 9788056616741
Klíčová slova: Elektronické knihy, Světová literatura
Anotace: Silné a zároveň bolestné čítanie; jedna z najvplyvnejších kníh éry #MeToo. V roku 2000 sa pätnásťročná Vanessa Wyeová, študentka prestížnej strednej školy, zapletie so štyridsaťdvaročným učiteľom anglickej literatúry Jacobom Straneom. Naivná tínežerka sa zamiluje a hlboko v sebe potláča pochybnosti, ktoré sa jej z času na čas zmocňujú. O sedemnásť rokov neskôr Stranea obvinia zo sexuálneho obťažovania ďalšej študentky. Svedčiť by mala aj Vanessa. Mladá žena sa ocitá pred dilemou. Bude sa držať starého presvedčenia, že išlo o lásku, alebo deštruktívny vzťah uvidí novými očami?
Databáze knih: 90 % (22 hodnocení)


Tomáš Gavlas: Karlaz: Cesta člověka. Klikněte pro více informací.

2. Karlaz: Cesta člověka
Tomáš Gavlas

Nakladatel: Tomáš Gavlas Publishing
EAN: 9788090755109
Klíčová slova: Elektronické knihy, Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Eliáš potkává KARLAZE, který ho přenáší do světa za sněžnou čarou. Chlapec tam spatří svou duši směřovat k městu přízraků. Pozná, že v životě nevykonal to, co vykonat měl a svůj čas promrhal. Sevře se mu hrdlo a zatouží se napravit. KARLAZ mu prozradí, že existuje cesta, která by mu mohla pomoci dojít tam, kam si přeje. Do průzračného města, kde poutníci, kteří prožili dobrý život, rozeznívají bubny věčnosti. Eliáš požádá KARLAZE, aby se stal jeho učitelem. Ten souhlasí a na vyhlídce nad řekou ho zasvětí. KARLAZ v dvaceti devíti promluvách vysloví, co je v životě důležité. Oživí příběhy dávno zapomenutých klášterů, pouštních oáz i zaniklých měst.…
Databáze knih: 82 % (26 hodnocení)


Kateřina Šardická: Noci běsů. Klikněte pro více informací.

3. Noci běsů
Kateřina Šardická

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025348192
Klíčová slova: Elektronické knihy, Young adult, New adult
Anotace: Před dvanácti lety ze zapadlé vesnice v pohraničí, kde platí vlastní pravidla a lidé stále věří ve staré bohy, zmizely beze stopy čtyři děti. Teď se vrátili jako dospělí lidé. Mezi nimi i Astrid Mahlerová. Ona ani ostatní si nepamatují, kde celou dobu byli a co se jim stalo. Netuší, kde zůstal čtvrtý zmizelý – Astridin bratr Max. Během podivných zimních večerů na přelomu roku, kdy se podle pověr stírá hranice mezi světem reálným a magickým, se musí Astrid vypořádat nejen se strachem, ale i s rodinnými tajemstvími. Tuší, že za nocí, kdy pátrá po bratrovi, kráčí vesnicí stvoření, která do našeho světa nepatří? Jsou její děsivé sny jen obyčejné noční můry, nebo mají ke…
Databáze knih: 78 % (9 hodnocení)


Liou Cch'-sin: Věk supernovy. Klikněte pro více informací.

4. Věk supernovy
Liou Cch'-sin

Nakladatel: Host
EAN: 9788027501564
Klíčová slova: Elektronické knihy, Sci, fi
Anotace: Od autora bestselleru Problém tří těles. Dospělí umírají. Za rok budou děti všechno, co z lidstva zbylo. A tak začíná… Věk Supernovy Tou dobou byl Peking jedním městem na Zemi. Tou dobou byla Země jednou z planet na obloze. Té noci dospěla veškerá historie, jak ji lidé znali, ke svému konci. Ve vzdálenosti osmi světelných let zemřela hvězda a zaplavila Zemi smrtícím zářením, které do roka zahubí všechny lidi starší třinácti let. A tak se spouští odpočet. Rodiče se ze všech sil snaží předat svým dětem veškeré vědomosti, které budou potřebovat pro udržení světa v chodu. Dětský svět ovšem odmítá pokračovat v zaběhnutých kolejích světa dospělých. Vysní si lepší…
K vypůjčení do: 31.08.2026


Garth Nix: Andělský mág. Klikněte pro více informací.

5. Andělský mág
Garth Nix

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025348185
Klíčová slova: Elektronické knihy, Young adult, New adult
Anotace: Garth Nix píše první ligu fantasy. Přesvědčte se sami! Od okamžiku, kdy se Liliath ukryla ve starém sarkofágu, uběhlo více než sto let. Přesto se nyní probouzí krásná jako dřív a její touha setkat se se svojí láskou, archandělem Palenielem, je silnější, než kdy byla. Ví, že i když je jedním z nejsilnějších andělských mágů, stačit to nebude. Bude potřebovat pomoc těch čtyř: doktora Simeona, snílka Henriho, mušketýrky Agnez a malířky ikon Dorotey. Stanou se nástrojem jejího plánu, ať chtějí, nebo ne!


Martina Cole: Bez lítosti. Klikněte pro více informací.

6. Bez lítosti
Martina Cole

Nakladatel: Domino
EAN: 9788074984402
Klíčová slova: Elektronické knihy, Světové krimi
Anotace: Diana Daviesová stojí od smrti manžela v čele rodinného byznysu a v mužském světě zločinu jí všichni říkají pane. Její syn Angus je rozený gauner, ale matčinu důvěru si musel vysloužit. Nějaký čas řídil noční kluby v Marbelle – a osvědčil se. S jeho vstupem do londýnského podsvětí začíná nová éra násilí. Ale i on má slabé místo: svou ženu Lornu a jejich tři děti. A právě oni mu ukážou nepříjemnou pravdu. V tomhle byznysu nelze brát ohledy. Na nikoho.


Charles Martin: Dlhá cesta domov. Klikněte pro více informací.

7. Dlhá cesta domov
Charles Martin

Nakladatel: Lindeni
EAN: 9788056618561
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romantika
Anotace: Hudobník a skladateľ Cooper O’Connor ako osemnásťročný oberie svojho otca o všetko a ujde do Nashville. Dúfa, že sa tam uživí ako gitarista. No jeho predpoklad sa čoskoro ukáže ako klamlivý. Päť rokov sa len tak potĺka, potom sa zaľúbi do Daley Crossovej, speváčky s anjelským hlasom. No keď si uvedomí, že Daley naozaj ľúbi, musí čeliť tragédii, ktorá ohrozí jeho život aj kariéru. Nemá kam ísť, tak sa napokon vráti domov do odľahlých coloradských hôr, kde hľadá odpovede o svojom otcovi a jeho viere.


Jeanette Wintersonová: Frankissstein. Klikněte pro více informací.

8. Frankissstein
Jeanette Wintersonová

Nakladatel: Lindeni
EAN: 9788056616765
Klíčová slova: Elektronické knihy, Světová literatura
Anotace: Frankissstein je nekonvenčným príbehom lásky, v ktorom sa prepletajú dramatické životné osudy na pozadí tém ako transhumanizmus, umelá inteligencia a LGBT vzťahy. Ženevské jazero, 1816. Devätnásťročná Mary Shelleyová píše príbeh o vedcovi, ktorý vytvorí novú formu života. V Británii po brexite sa mladý transrodový lekár Ry zamiluje do Victora Steina, uznávaného profesora, ktorý vedie verejnú diskusiu o umelej inteligencii a zároveň v rozsiahlej sieti podzemných chodieb vykonáva záhadné experimenty.


Kristen Ciccarelli: Nebeská tkáčka - Iskari 3. Klikněte pro více informací.

9. Nebeská tkáčka - Iskari 3
Kristen Ciccarelli

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788056618578
Klíčová slova: Elektronické knihy, Young adult, New adult
Anotace: Eris cestuje medzi svetmi vďaka magickému vretenu, ktoré z nej robí nepolapiteľnú zlodejku. V područí pirátskeho kapitána je však pre ňu vreteno ako zlatá klietka. Aby Eris získala vytúženú slobodu, musí uniesť princeznú Ashu, posledného Namsaru. Veliteľka kráľovskej armády Safire sa zaprisahá dolapiť ju. Okolo Eris sa však ako slučka ovíja príbeh zabudnutých čias, ktorý ju každým švihom magického vretena privádza bližšie k záchrane alebo skaze sveta.


David Mack: Půlnoční fronta. Klikněte pro více informací.

10. Půlnoční fronta
David Mack

Nakladatel: FANTOM Print
EAN: 9788075940742
Klíčová slova: Elektronické knihy, Fantasy
Anotace: 1939: Cade Martin s rodiči opouští Velkou Británii, která právě vyhlásila válku Německu, a vrací se do rodných Spojených států. Když je však jejich loď napadena nacistickými čaroději a rodiče umírají při jeho ochraně, Cadea jeho cesta za pomstou zavede až do Půlnoční fronty – přísně tajného válečného magického programu Spojenců – kde dostane nabídku stát se čarodějem. Nyní ho čeká nejistý život, kdy neví, kdo ho zabije dřív – jeho nepřátelé, jeho spojenci nebo démoni, kteří mu propůjčují svou magii. Během bojů v okupované Evropě až příliš pozdě pochopí, že ho pomsta bude stát mnohem víc než jen jeho duši… a že není nic těžšího než konat dobro, když vaše…
K vypůjčení do: 27.11.2023


  

  

1 – 10 / 31

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]