Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat v diskusním fóru. Odpovědi na některé své otázky můžete najít v sekci Často kladené dotazy.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se v rámci možností snažím reagovat v dohledné době.

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc:

Nahlašování chyb v datech

Pokud kdekoli na stránkách naleznete nějakou chybu v datech, nahlašte ji do diskusního fóra.

Doplňování hodnocení

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Cerrie Burnellová: Cesta za jednorožcami 1 - Mapa stratených jednorožcov. Klikněte pro více informací.

Cesta za jednorožcami 1 - Mapa stratených jednorožcov
Cerrie Burnellová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788056633946
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Vo svete zabudnutých kúziel a neviditeľných jednorožcov sú ľudia, ktorí tieto bájne zvieratá vidia. Volajú sa pátrači. Elodie zistí, že je jednou z nich. Elodie Hopková vyrastá v rušnom meste a myslí si, že už zažila všetko. Nikdy však nevidela jednorožca... až teraz. Cíti aj jeho zázračnú moc. Ako keby medzi nimi existovalo zvláštne puto.Nevšedné zážitky však so sebou prinášajú aj nebezpečenstvo. Elodie si musí uvedomiť, či je pripravená riskovať a ochraňovať svojho jednorožca za každú cenu.
K vypůjčení do: 28.06.2027


Dagmar Lhotová: Bartolomějové. Klikněte pro více informací.

Bartolomějové
Dagmar Lhotová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000056432
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Bartoloměj bydlí v městečku Řeřichově a stále přemýšlí, jak by si přičaroval bratra, čtvrťáka jako je on. Tatínkův bratr bydlí v Hrabětově, je kouzelníkem a právě musí odjet na dvouměsíční turné. Jeho syn ale má zůstat doma, a proto prosí, jestli by se ho ujali hodná teta a jediný strýček. A tak jednoho dne vystoupí na nádraží kluk. Vypadá jako Bartoloměj, stejně se jmenuje, má i shodné datum narození. Přestože se bratranci nikdy neviděli, hned se skamarádili. A od té chvíle nastal čas plný dobrodružství, fantazie a velkého přátelství.
K vypůjčení do: 30.12.2031


Kateřina Šišperová, Ilona Fišerová: Kdo by v létě myslel na Vánoce. Klikněte pro více informací.

Kdo by v létě myslel na Vánoce
Kateřina Šišperová, Ilona Fišerová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000048826
Kategorie: Česká a světová literatura • Společenské romány
Anotace: Honzíkovi je jedenáct a kromě astmatu ho netrápí vůbec nic. Zajímá se o vlajky z celého světa a přeje si jen tři věci: pejska Zrzka, strávit léto u dědy na venkově a jednou se stát cestovatelem. Jenže s přáními se musí nakládat opatrně. Splnit se totiž může téměř všechno, zvlášť když se Honzík nedobrovolně ocitne v chorvatském hotelu, co vypadá jako pyramida. A v pyramidách se přece dějí neuvěřitelné věci! Pssst... o tom se nesmí mluvit! Cosi tady totiž podléhá přísnému utajení.
K vypůjčení do: 30.12.2026


Olga Ptáčková, Petra Braunová: Jak se Vojta ztratil. Klikněte pro více informací.

Jak se Vojta ztratil
Olga Ptáčková, Petra Braunová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000034065
Kategorie: Literatura faktu, učebnice
Anotace: Když se Vojta narodil, byl malý jako drobeček. Všichni říkali: Ten je malý! A maminka měla strach, že se ve světě ztratí. Vojta však rostl, rostl a brzy všichni říkali: Ten je velký! A maminka byla ráda, takový kluk ve světě určitě nezabloudí. Ale ouha! Jen rodiče pustili Vojtu poprvé z domu, už se ztratil! Strýček Martin ho vzal do krajského města, kde chystá výstavu fotografií z cest. Do galerie se Vojtovi nechce, a tak se strýčkem domluví, že na něho počká v parku u fontánky s rybičkami. Vojtovi to ale nedá, aby se po parku trochu neporozhlédl, jde dál a dál, a najednou zjistí, že neví, kde je. Co si jen počne ve velkém městě? Neztratí se docela?
K vypůjčení do: 30.12.2025


Gabriela Futová: Očko špehúň 2 Čo nám dedo nikdy neprezradil. Klikněte pro více informací.

Očko špehúň 2 Čo nám dedo nikdy neprezradil
Gabriela Futová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788056631034
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Blížia sa prázdniny a detektív Očko sa bojí, že sa bude u starkých nudiť. Brat sa venuje frajerke a dedo stále nemá ani len internet. Lenže keď Očko objaví starú zabudnutú povalu, vrhne sa do pátrania a odhalí neuveriteľné veci: kto je záhadný profesor, prečo babka neznáša Adelinu starkú Margitu, komu patrila stará vojenská uniforma či dokonca do koho bol dedo zaľúbený a čo to má spoločné s väzením. Len šikovný detektív odhalí tajomstvá schované na zaprášenej povale, o ktorých dedo nikdy nehovoril... Pokračovanie vtipného detektívneho príbehu o Očkovi špehúňovi od najobľúbenejšej autorky detských kníh Gabiky Futovej! Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
K vypůjčení do: 30.12.2032


 

[ Hlavní strana ]