Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat v diskusním fóru. Odpovědi na některé své otázky můžete najít v sekci Často kladené dotazy.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se v rámci možností snažím reagovat v dohledné době.

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc:

Nahlašování chyb v datech

Pokud kdekoli na stránkách naleznete nějakou chybu v datech, nahlašte ji do diskusního fóra.

Doplňování hodnocení

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Daniela  Švancarová, Anna Kucharská: Bezstarostné roky?. Klikněte pro více informací.

Bezstarostné roky?
Daniela Švancarová, Anna Kucharská

Nakladatel: Edika
Rozsah: 104 stran
EAN: 9788026611059
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Učebnice ZŠ
Anotace: Publikace Bezstarostné roky? provází rodiče a učitele mateřských škol náročným obdobím vývoje dítěte v předškolním věku. Věnuje se jednotlivým schopnostem a dovednostem s cílem dovézt rodiče k pochopení chování dítěte. Specifikuje znaky školní zralosti a upozorňuje na zásadní vliv prostředí, ve kterém dítě vyrůstá. Pomáhá odhalit odlišnosti a problémy ve výchově, které by později mohly vést k potížím ve vzdělávání. Užitečnou součástí publikace je obrazová příloha pro procvičení předškoláckých dovedností.
K vypůjčení do: 07.02.2027


Anglictina.com: Angličtina pro samouky a věčné začátečníky. Klikněte pro více informací.

Angličtina pro samouky a věčné začátečníky
Anglictina.com

Nakladatel: Edika
Rozsah: 304 stran
EAN: 9788026618973
Kategorie: Angličtina • Literatura faktu, učebnice • Cizí jazyky
Anotace: Učebnice angličtiny pro samouky akceptuje český způsob samostudia (oboujazyčné komentáře, řadu konverzací, příkladů a cvičení z tuzemského prostředí ad.). Lekce jsou rozděleny do subkapitol zahrnujících poslech, čtení, gramatiku, konverzaci a slovníček. Kapitoly na sebe tematicky navazují. Audionahrávka je nabita pěti hodinami poslechových cvičení, frází, dialogů a slovíček ve formátu MP3.
K vypůjčení do: 30.12.2033


Klára Weishäupelová-Hockeová: L, R, Ř je brnkačka. Klikněte pro více informací.

L, R, Ř je brnkačka
Klára Weishäupelová-Hockeová

Nakladatel: Edika
Rozsah: 160 stran
EAN: 9788026612353
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Pedagogika, didaktika
Anotace: Tato publikace je určena logopedům, speciálním pedagogům, učitelům mateřských škol, rodičům a především dětem, které se potýkají s dyslalií (patlavostí) hlásek LRŘ. Jedná se o soubor praktického obrazového materiálu, který kombinuje půvabné vlastní ilustrace autorky a logopedická cvičení. Ke každému obrázku náleží tři věty určené k fixaci hlásky, odstupňované podle náročnosti. Cvičení rozvíjejí: - větné vyjadřování - mluvní pohotovost - fonematický sluch - slovní zásobu Veselé básničky v závěru kapitol pomáhají k: - procvičení sluchové paměti - automatizaci hlásky Mgr. Klára Weishäupelová-Hockeová se narodila roku 1979, žije v Brně s manželem a…
K vypůjčení do: 30.12.3999


Ludmila Mlýnková, Olga Macíková: Základy ekonomické španělštiny. Klikněte pro více informací.

Základy ekonomické španělštiny
Ludmila Mlýnková, Olga Macíková

Nakladatel: Edika
Rozsah: 384 stran
EAN: 9788026610946
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Audioknihy • Cizí jazyky • Španělština • Cizí jazyky
Anotace: V této praktické a moderní učebnici najdete dostatek materiálů pro osvojení si ekonomické španělštiny v mluvené i písemné podobě. Učebnice je vhodná pro přípravu ke zkoušce z obchodní španělštiny Madridské obchodní a průmyslové komory na úrovni B2. Lekce obsahují: výklady ekonomických témat cvičení k upevnění nových ekonomických pojmů podklady k nácviku aktivní konverzace a porozumění slyšenému textu gramatický výklad s cvičeními slovníček nových pojmů Na konci učebnice naleznete: španělsko-český slovníček a přepis nahrávek O autorkách: Olga Macíková a Ludmila Mlýnková jsou zkušené španělštinářky s dlouholetou pedagogickou praxí na Vysoké…
K vypůjčení do: 30.12.3999


Eva Mrázková: Klasické české pohádky: anglicko-české vydání. Klikněte pro více informací.

Klasické české pohádky: anglicko-české vydání
Eva Mrázková

Nakladatel: Edika
Rozsah: 168 stran
EAN: 9788026618218
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Audioknihy • Cizí jazyky • Naučná pro děti • Dětská literatura • Dětská literatura • Angličtina • Cizí jazyky • Beletrie pro děti
Anotace: Klasické české pohádky v dvojjazyčné úpravě, příběhy, které se po generace předávají dalším pokolením k vám nyní přicházejí v bohatě ilustrované knize, aby potěšily děti i dospělé. Najdeme zde pohádky na motivy Boženy Němcové, Karla Jaromíra Erbena a Václava Říhy. Nechybí zde Pyšná princezna, Šípková Růženka, Čertův švagr či například Rozum a Štěstí. Zrcadlově uspořádaný text umožňuje kontrolu porozumění. Obsah knihy: Pyšná princezna Rozum a Štěstí Kdo je hloupější? O Šípkové Růžence Čertův švagr Drak dvanáctihlavý Řemeslo má zlaté dno Na závěr je zařazena bonusová pohádka: O Popelce.
K vypůjčení do: 30.12.2032


 

[ Hlavní strana ]