Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat na e-mailové adrese . Na stejnou adresu směřujte případné náměty a připomínky k tomuto webu. Odpovědi na některé své otázky můžete najít v sekci Často kladené dotazy. Využít můžete také diskusní fórum.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se v rámci možností snažím reagovat v dohledné době.

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc:

Nahlašování chyb v datech

Pokud kdekoli na stránkách naleznete nějakou chybu v datech, nahlašte ji do diskusního fóra.

Doplňování hodnocení

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Kateřina Šišperová, Ilona Fišerová: Kdo by v létě myslel na Vánoce. Klikněte pro více informací.

Kdo by v létě myslel na Vánoce
Kateřina Šišperová, Ilona Fišerová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000048826
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Společenské romány
Anotace: Honzíkovi je jedenáct a kromě astmatu ho netrápí vůbec nic. Zajímá se o vlajky z celého světa a přeje si jen tři věci: pejska Zrzka, strávit léto u dědy na venkově a jednou se stát cestovatelem. Jenže s přáními se musí nakládat opatrně. Splnit se totiž může téměř všechno, zvlášť když se Honzík nedobrovolně ocitne v chorvatském hotelu, co vypadá jako pyramida. A v pyramidách se přece dějí neuvěřitelné věci! Pssst... o tom se nesmí mluvit! Cosi tady totiž podléhá přísnému utajení.
K vypůjčení do: 31.12.2026


Eva Bešťáková: O zvědavém telátku a bázlivém hříbátku. Klikněte pro více informací.

O zvědavém telátku a bázlivém hříbátku
Eva Bešťáková

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000052601
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Skamarádí se zvědavé telátko s bojácným hříbátkem? Na konci vesnice stál statek, kde se jednoho dne narodilo telátko. A hned chtělo tohle i tamto vědět a s každým se kamarádit. Zkrátka to byl velký zvědavec! Zvířátka ze dvora se mu však smála, jaký je hlupáček. Když se ve stáji narodilo hříbátko, telátko se těšilo, jak si s ním bude hrát. Ale hřebeček se pořád jen lekal a bál se. Až se přihodilo něco, co všechno změnilo!
K vypůjčení do: 31.12.2027


Martin Šinkovský: Vincent a Bóďa - Tajemství Hraničního lesa. Klikněte pro více informací.

Vincent a Bóďa - Tajemství Hraničního lesa
Martin Šinkovský

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000048673
Klíčová slova: Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: Tentokrát Bóďu a jeho kamarádku Lotku čeká pořádné zimní dobrodružství na sněhu. Vypraví se totiž spolu s Vincentem ke Králickému Sněžníku, do tajemného Hraničního lesa. Právě tam totiž zmizely sudy s vzácným borůvkovým vínem i Darek, Vincentův známý. Souvisí jejich zmizení nějak? A je pravda, že v Hraničním lese žijí kouzelné bytosti? Bóďa s Lotkou se o tom přesvědčí na vlastní oči….
K vypůjčení do: 31.12.2026


Rick Riordan: Magnus Chase a bohovia Asgardu – Loď mŕtvych. Klikněte pro více informací.

Magnus Chase a bohovia Asgardu – Loď mŕtvych
Rick Riordan

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788056607459
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Záverečný diel trilógie z pera bestsellerového autora Ricka Riordana, inšpirovanej tajomnými Vikingami a severskou mytológiou. Loki, boh všetkého zla, sa chystá vyplávať na Lodi mŕtvych a začať ragnarök – deň skazy deviatich svetov. Magnusa a jeho kamarátov čaká neľútostný boj o čas. Musia zabrániť tomu, aby loď z nechtov vôbec vyplávala. Cestu cez oceán im budú strpčovať rozzúrení morskí bohovia, nepriateľskí obri i draci chrliaci oheň. Magnus však bude bojovať nielen s netvormi, ale aj s démonmi vo svojej hlave. Aby zvíťazil nad bohom lstí, nebude potrebovať silu, ale slová.


Leila Sales: Cesta do budoucnosti. Klikněte pro více informací.

Cesta do budoucnosti
Leila Sales

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000048734
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Bristol, Anglie 1940. Kitty a Charlotte jsou nerozlučné kamarádky, které sní o cestování v čase. Otec Charlotte se totiž jako vědec cestováním v čase zabývá, pracuje na tajném projektu pro britskou vládu. Kvůli tomu ho jednoho dne unesou němečtí špioni, stejně jako Kitty s Charlotte. Charlotte se ve chvíli, kdy jim jde o život, podaří speciální branou odcestovat do budoucnosti, a zachránit si tak život. Neví ovšem, kde a kdy přesně se vynoří, ani co se stalo s jejím otcem a nejlepší kamarádkou. Najde je?
K vypůjčení do: 24.03.2022


 

[ Hlavní strana ]