Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat na e-mailové adrese . Na stejnou adresu směřujte případné náměty a připomínky k tomuto webu. Odpovědi na některé své otázky můžete najít v sekci Často kladené dotazy. Využít můžete také diskusní fórum.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se v rámci možností snažím reagovat do 24 hodin. A nejenom na dotazy, v rámci možností si rád s kýmkoli rád pokecám na libovolné e-knižní téma. :)

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc:

Nahlašování chyb v datech

Pokud kdekoli na stránkách naleznete nějakou chybu v datech, nahlašte ji do diskusního fóra.

Doplňování hodnocení

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Raïssa Maritainová, Jacques Maritain: Situace poezie. Klikněte pro více informací.

Situace poezie
Raïssa Maritainová, Jacques Maritain

Nakladatel: Triáda
EAN: 9788074742033
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Kniha Situace poezie obsahuje dvě eseje od Raïssy Maritainové: v eseji Smysl a jeho absence v poezii se věnuje otázce, co je básnický smysl a jakým způsobem je do něj integrován smysl logický (J. Maritain se o tento text bude opírat v pasážích věnovaných básnickému a logickému smyslu v knize Tvůrčí intuice v umění a poezii, 1953), esej Magie, poezie a mystika se, jak sám název napovídá, týká vztahu poezie a magie, ale je také příspěvkem do dobové diskuse o vztahu poezie a mystiky. Dvě eseje od Jacquesa Maritaina – Poetické poznání a Zkušenost básníka – načrtávají definici krásných umění jako vztahu umění a poezie, přičemž umění je chápáno jako jakési…


Čan: Básně. Klikněte pro více informací.

Básně
Čan

Nakladatel: Triáda
EAN: 9788086138893
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Sbírky Sonety pro nic a za nic, Sonety 2 a Podivuhodné smyčcové kvintety. Celkem přináší tento svazek 176 znělek.


Radek Huštan: Příhody z notového sešitu. Klikněte pro více informací.

Příhody z notového sešitu
Radek Huštan

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000047744
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Sedmnáct zábavných příběhů o hudbě Každý popsaný notový sešit je plný zábavy a dobrodružství: ukrývá záhadné znaky, tajemné šifry, neznámé zkratky a symboly. Abyste si v něm dokázali číst, musíte znát noty a hudební teorii. Že je to nuda? Ale kdepak! Začtěte se do Příběhů z notového sešitu, kde ožívají hudební nástroje a slavní skladatelé. S nimi se naučíte o hudbě všelico, a ještě se budete smát.
K vypůjčení do: 31.12.2026


Jon Claydon, Tim Lawler: Top Gear - Stig hrá nebezpečnú hru. Klikněte pro více informací.

Top Gear - Stig hrá nebezpečnú hru
Jon Claydon, Tim Lawler

Nakladatel: Albatros Media Slovakia
EAN: 9788025242605
Klíčová slova: Elektronické knihy - Young Adult
Anotace: Sam Wheeler je v Bunsfolde len pár dní a už má pocit, že v miestnej škole aj v meste nie je niečo v poriadku – a to nehovorí len o nešťastnom matikárovi, ktorý trpí nadmernou tvorbou črevných plynov. Jeden žiak nedávno zmizol, no nikto sa o to nestará – všetci vrátane miestnej polície trávia všetok svoj voľný čas hraním vysoko návykovej hry Xenon alebo prípravami na preteky motokár. Oboje vymyslel tajomný multimiliardár PT Cruiser, ktorý má v pláne ovládnuť svet a zničiť svojho dávneho súpera Stiga. Sam a jeho noví kamaráti Minnie Cooperová a Ford Harrison sa rozhodnú odhaliť pravdu. Na každom kroku na nich číha nebezpečenstvo a čoskoro medzi našimi hrdinami a…


Rio Preisner: Speculum exilii Bohemici. Klikněte pro více informací.

Speculum exilii Bohemici
Rio Preisner

Nakladatel: Triáda
EAN: 9788074742040
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Základním tématem myslitelského díla Rio Preisnera je historický konflikt s totalitarismem a speciálně pak postavení české existence v tomto konfliktu, a ještě podrobněji pak, opět v historické dimenzi, ztráta identity české existence ve střední Evropě po roce 1945.


 

[ Hlavní strana ]