Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat v diskusním fóru. Odpovědi na některé své otázky můžete najít v sekci Často kladené dotazy.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se v rámci možností snažím reagovat v dohledné době.

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc:

Nahlašování chyb v datech

Pokud kdekoli na stránkách naleznete nějakou chybu v datech, nahlašte ji do diskusního fóra.

Doplňování hodnocení

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Diana Mašlejová: Malí hrdinovia: Hasiči. Klikněte pro více informací.

Malí hrdinovia: Hasiči
Diana Mašlejová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788056613634
Kategorie: Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: Aj vy bežíte k oknu, hneď ako počujete húkať hasičské auto? Viete, ako hasiči hasia požiar a akí odvážni musia byť? Keď mamina večer čítala Hugovi rozprávku, myslel si, že o požiari nepotrebuje nič vedieť. Veď kde by mu dnes niečo také hrozilo? Na druhý deň však v škole privítali nečakanú návštevu. Prišli HASIČI! Dorazili na obrovskom hasičskom aute s hulákajúcou SIRÉNOU a so žiakmi nacvičili, ako sa pri požiari správať a čo robiť. Hugo ešte v ten večer ucíti doma štipľavý smrad a zazrie dym… POMOC, HORÍ! Hugo je doma sám so sestrou a nesmie stratiť hlavu! Musí zachrániť nielen seba, sestru, ale aj všetkých susedov!


Zuzana Csontosová: Hurá, ide sa na výlet!. Klikněte pro více informací.

Hurá, ide sa na výlet!
Zuzana Csontosová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788056618721
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Mačka Líza s vyberanými spôsobmi po svojej paničke sa ocitne na farme plnej neohrabaných zvierat. Madam Pondurová si totiž vzala za muža farmára Benjamína. Odcestovali na svadobnú cestu a zvery nechali doma. Nehoráznosť! Hotový škandál! Urazené zvieratá z trucu vyrážajú na vlastnú dovolenku. Dovolenku k moru. No aby zapadli do civilizácie, musia sa najskôr priučiť ľudským móresom. A tak sa nóbl mačka snaží z farmárskych zvierat vykresať zvery na úrovni.
K vypůjčení do: 30.12.2032


Eva Mastníková, Ivana Peroutková: Anička a její kamarádky. Klikněte pro více informací.

Anička a její kamarádky
Eva Mastníková, Ivana Peroutková

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000031644
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Aniččini rodiče odjeli na rok pracovat do Afriky,a tak se Anička nastěhuje k babičce. Do druhé třídy bude chodit v malebné vesničce. Přestože to tu Anička dobře zná, má zprvu trochu obavy: jaká bude nová třída, najde si nějakou kamarádku, co všechno ji čeká? Brzy však z ní její strachy opadnou, a spřátelí se dokonce hned se dvěma spolužačkami. S nimi pak Anička zažívá skvělá dobrodružství a radosti i starosti, které přináší kamarádství tří děvčat. Holčičí knížka o tom, co malá děvčátka prožívají i o čem si ráda šeptají.
K vypůjčení do: 30.12.2035


Martin Moudrý: Devátá sféra. Klikněte pro více informací.

Devátá sféra
Martin Moudrý

Nakladatel: Leonardo
EAN: 9788074770074
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Fantasy • České fantasy
Anotace: Den před Vánoci roku 2005 jsem byl tím nejšťastnějším člověkem na světě. Miloval jsem život, Veroniku a osud, který mi ji přivál do cesty. V kapse mne hřál zásnubní prsten a její ano se mělo stát tím nejkrásnějším dárkem, jaký jsem kdy dostal. Bylo mi prostě moc krásně na to, aby to mohlo vydržet. O čtyřiadvacet hodin později se pro mne Vánoce změnily v noční můru a já zjistil, že bez milované bytosti už vážně nemám chuť žít. Zasněžená Karviná působí ze střechy čtrnáctipatrového paneláku nesnesitelně depresivně a udělat ten poslední krok je hrozně snadné. Já ten krok udělal. A můj příběh začal….


Martin Šinkovský: Vincent a Bóďa - Tajemství Hraničního lesa. Klikněte pro více informací.

Vincent a Bóďa - Tajemství Hraničního lesa
Martin Šinkovský

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000048673
Kategorie: Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: Tentokrát Bóďu a jeho kamarádku Lotku čeká pořádné zimní dobrodružství na sněhu. Vypraví se totiž spolu s Vincentem ke Králickému Sněžníku, do tajemného Hraničního lesa. Právě tam totiž zmizely sudy s vzácným borůvkovým vínem i Darek, Vincentův známý. Souvisí jejich zmizení nějak? A je pravda, že v Hraničním lese žijí kouzelné bytosti? Bóďa s Lotkou se o tom přesvědčí na vlastní oči….
K vypůjčení do: 30.12.2026


 

[ Hlavní strana ]