Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat na e-mailové adrese . Na stejnou adresu směřujte případné náměty a připomínky k tomuto webu. Odpovědi na některé své otázky můžete najít v sekci Často kladené dotazy. Využít můžete také diskusní fórum.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se v rámci možností snažím reagovat v dohledné době.

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc:

Nahlašování chyb v datech

Pokud kdekoli na stránkách naleznete nějakou chybu v datech, nahlašte ji do diskusního fóra.

Doplňování hodnocení

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Magdalena Wagnerová: Salát má pochyby. Klikněte pro více informací.

Salát má pochyby
Magdalena Wagnerová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000061580
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Čtení pro nejmenší • Beletrie pro děti
Anotace: Julie je holka dobrodružná, a tak se vydává na cestu za svojí tetou do Smrdákova, kam prý jezdí jen lidé padlí na hlavu. Není proto divu, že dívce na její cestě dělají společnost prazvláštní bytosti – bývalý vlak jménem Pahroun, luční zvonek Jaromil Modrovlas, který chtěl být odjakživa umělcem, a věčně pochybovačný (a taky dávno snědený) salát. A když se k tomu přidá parta veselých veverek, nějaká ta tatranka a staré natahovací hodinky, je u toho i velký kopec srandy. Pohádková literární road movie, která přivádí dětského čtenáře do říše fantazie, kde nic není nemožné, ale všechno je uvěřitelné.
K vypůjčení do: 31.12.2032


Michael Petrowitz: Divoch Uff hľadá domov. Klikněte pro více informací.

Divoch Uff hľadá domov
Michael Petrowitz

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788056603239
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Divoch Uff si pred miliónmi rokov hodil krátkeho šlofíka, no zobudil sa až v súčasnosti. Dostal sa k Pepelovcom a svojimi bláznivými nápadmi im zo života spravil hotové dobrodružstvo! Keď Ľudo nájde malé chlpaté praveké stvorenie, strčí ho bez rozmýšľania do batoha a vezme ho domov. Udržať nového malého kamaráta v tajnosti mu však dáva poriadne zabrať, keďže Uff si v kuchyni bez rozpakov spraví ohník, pochrúme krásny porcelán a školské steny vyzdobí svojskými maľbami. Netrvá dlho a stopy jeho činnosti si všimnú nielen Ľudovi rodičia, ale aj vedec, ktorý s ním vonkoncom nemá dobré úmysly….


Kateřina Maďarková: Justínka a asistenčný jednorožec. Klikněte pro více informací.

Justínka a asistenčný jednorožec
Kateřina Maďarková

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000052885
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: „Akútny nedostatok fantázie“, tak sa volá zvláštna Justínkina diagnóza, na ktorú jej doktor predpísal ešte zvláštnejšiu liečbu: musí stráviť šesť dní s asistenčným jednorožcom Hubertom. Každý deň plný spoločných dobrodružstiev mení Justínkin svet. Zrazu je zábavnejší a farebnejší. Navštívia miesta, ktoré dievčatko vo svojom obľúbenom atlase sveta nikdy neobjavilo – tajomnú rieku Slov, planétu Fantázia, ba dokonca krajinu jej vlastného výkresu! Len keby sa neblížil 31. august. Deň, kedy sa Justínkina liečba končí a Hubert sa bude musieť vrátiť späť do lekárne na Fialkovej ulici….
K vypůjčení do: 31.12.2027


Ivan Matoušek: Adepti. Klikněte pro více informací.

Adepti
Ivan Matoušek

Nakladatel: Triáda
EAN: 9788087256138
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: "Adepti jsou nenahraditelný zdroj poučení o době, ve které se necítí dobře. V noci se adeptům zdá o pekle, kde má sestra v Umění dlouhé zahnuté nehty. Odevzdanost, vytrvalost, trpělivost činí adepty velice nápadnými. Ve vzhledu není mezi adepty a západními žádný zásadní rozdíl. Od adeptů lze těžko očekávat, že se budou chtít prosazovat ve světě, kde se stal symbolem nesmrtelnosti generální Mojžíš. Adepti jsou adepti. Těla adeptů tvoří text Adeptů. Má ovšem někdo předpoklady adepty pochopit, když o nich neučí ve škole? Adepti budou zázrak. I na tykání určitě dojde." Tuto kompozičně i tvarově náročnou prózu psal autor v letech 1997–2007.…


Vladimír Hulpach: Příběhy Dona Quijota. Klikněte pro více informací.

Příběhy Dona Quijota
Vladimír Hulpach

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000056807
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Klenot světové literatury převyprável pro děti přístupnou formou Vladimír Hulpach. Doplňují ho celostránkové barevné ilustrace slovenského ilustrátora Dušana Kalláye, nositele Andersenovy ceny. Proto neváhejte a vydejte se s potulným rytířem donem Quijotem vzkřísit zašlou slávu ušlechtilého rytířského stavu!
K vypůjčení do: 31.12.2025


 

[ Hlavní strana ]