Půjčování e-knih v knihovnách: nadprůměrně hodnocené e-knihy (Databáze knih)

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 2267 titulů má na Databázi knih nejméně 35 hodnocení s průměrem 84 % nebo vyšším. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název.

Christine Lynn Herman, Amanda Foody: My všichni neřádi. Klikněte pro více informací.

1871. My všichni neřádi
Christine Lynn Herman, Amanda Foody

Nakladatel: Host
Rozsah: 432 stran
EAN: 9788027514359
Kategorie: Česká a světová literatura • Fantasy a sci-fi pro mladé • Světová literatura • Young adult, New adult
Anotace: Nestvůry vám nemůžou ublížit — pokud jste jedna z nich. Když vyjde Krvavý měsíc, potomci sedmi zakladatelů města Ilvernath vyberou své zástupce, aby se mezi sebou utkali v turnaji na život a na smrt. Vítěz získá neomezenou vládu nad tajným zdrojem vysoké mágie, nejmocnějším na světě — o němž se traduje, že už je dávno vyčerpaný. Nelítostný souboj o moc a postavení probíhal po generace v utajení. Zatímco nejmladší potomci umírali, jejich rodiče spřádali plány, jak získat výhru pro sebe a svůj rod. Ovšem tentokrát je všechno jinak. Někdo zasvěcený promluvil a světlo světa spatřila kniha plná detailů o krutém klání. Na jednu stranu jsou tak šampioni bez…
Databáze knih: 85 % (90 hodnocení)
K vypůjčení do: 23.11.2026


Ivanka Devátá: Koukám a co nevidím. Klikněte pro více informací.

1872. Koukám a co nevidím
Ivanka Devátá

Nakladatel: Motto
Rozsah: 176 stran
EAN: 9788026710660
Kategorie: Česká a světová literatura • Humor
Anotace: Všude kolem nás je plno věcí, kterým se můžeme od srdce zasmát Fejetony známé herečky a spisovatelky, která si s humornou nadsázkou všímá obyčejných věcí kolem nás, ať už se udály v oblasti kulturní, politické, nebo osobní. A všude autorka nachází něco, čemu se může od srdce zasmát.
Databáze knih: 85 % (89 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2026


Pavla Pavlíčková Kovaříková: Rododendron. Klikněte pro více informací.

1873. Rododendron
Pavla Pavlíčková Kovaříková

Nakladatel: Pointa
Rozsah: 144 stran
EAN: 9788076503182
Kategorie: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Skutečný příběh matky, které lidská zášť a zloba podpořené totalitním režimem v Československu vyrvaly z náručí dvouletou dceru. Nebýt nevinné fotografie s rododendronem, nikdy by se znovu nesetkaly a vy byste tuto knihu nečetli. Projděte se spolu s nimi po molu života. A vydejte se na cestu k odhalení osudových okamžiků stojících za jejich utrpením, která trvala dlouhých 48 let. Kniha psaná rukou sestry znovunalezené Drahušky připomíná, že i zdánlivě objevená štěstěna je vrtkavá. Příběh v knižní podobě je totiž jejím posledním přáním, které vyslovila, než ve své loďce odplula za pomyslný horizont osudu….
Databáze knih: 85 % (89 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.11.2025


Denisa Písaříková, Vanda Schreierová: Mámě. Klikněte pro více informací.

1874. Mámě
Denisa Písaříková, Vanda Schreierová

Nakladatel: Cpress
Rozsah: 168 stran
EAN: 9788026416944
Kategorie: Osobní rozvoj, životní styl • Rodičovství
Anotace: Tato kniha je psána především pro mámy s cílem, aby v sobě objevily své mateřské já a vědomí, že ony jsou nejpovolanějším odborníkem na své miminko. Knížka plná informací, faktů, triků a také jiných úhlů pohledů na péči o kojence a děti. Ukáže vám, jak roli matky zvládnout s grácií a make-upem. Autorky působí jako lektorky a poskytují skupinové i individuální kurzy pro rodiče. Denisa vyrábí vlastní šátky na nošení dětí Mamalatté (mamalatte.cz, https://www.facebook.com/mamalattecz/?fref=ts) a Vanda je zakladatelka úspěšného portálu vanickovani.cz (také https://www.facebook.com/vanickovani/?fref=ts). Na danou problematiku se vždy dívají komplexně, berou v úvahu…
Databáze knih: 85 % (85 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.3999


William Andrews: Dračí královna. Klikněte pro více informací.

1875. Dračí královna
William Andrews

Nakladatel: Mladá fronta
Rozsah: 376 stran
EAN: 9788020461452 借
Kategorie: Audioknihy • Historické romány • Česká a světová literatura • Světová literatura • Světová beletrie
Anotace: Napětí na Korejském poloostrově roste a americký diplomat Nate Simon míří do Soulu, aby zhodnotil politickou situaci. Musí také zjistit, proč někdo prezidentovi poslal starobylý hřeben s dvouhlavým drakem. Nate sice zná korejský jazyk a kulturu, ale o pohnuté historii země ví jen málo. To změní setkání s asistentkou Annou Carlsonovou, která mu představí osudy poslední korejské královny Min. Strhující příběh z druhé půlky 19. století vypráví o statečné ženě, která zůstává legendou ještě dlouho po své smrti.
Databáze knih: 85 % (83 hodnocení)
K vypůjčení do: 14.02.2027


Jan Matzal Troska: Smrtonoš. Klikněte pro více informací.

1876. Smrtonoš
Jan Matzal Troska

Nakladatel: Palmknihy
Rozsah: 291 stran
EAN: 9788074860935
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: V prvním dílu třídílného románu se setkáváme s potomky hlavních hrdinů Troskovy trilogie Kapitán Nemo. Arne Farin, Pavel Horák a Petr Brada zkonstruují kosmickou loď Aeronautilus poháněnou statickou elektřinou a vydávají se poznávat tajemství vesmíru. V jejich světě jsou všechny planety sluneční soustavy obydleny – na Měsíci objeví pozůstatky bájné Atlantidy, na Marsu se setkají s obyvateli dokonalé Utopie, kteří mají na planetě téměř nepřemožitelného nepřítele – Smrtonoše. Podaří se našim hrdinům ďábelského vládce přemoci? Trilogie Zápas s nebem je právem odbornou veřejností i čtenáři považována za vrchol Troskovy tvorby. Tiskem vyšla poprvé v letech…
Databáze knih: 85 % (82 hodnocení)


Katharina Fuchs: Nový život. Klikněte pro více informací.

1877. Nový život
Katharina Fuchs

Nakladatel: Red
Rozsah: 424 stran
EAN: 9788027702411
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Dvě ženy – dva životní sny a nelehká 50. léta v rozděleném Berlíně. Katharina Fuchs velice autenticky, poutavě, s ohledem na detail, ale zároveň citlivě líčí skutečné příběhy dvou silných žen: své tety, která se stala jednou z prvních předsedkyní soudu v historii Německa, a své matky, módní návrhářky působící v Západním Berlíně. Na pozadí působivého příběhu popisuje zároveň nelehké osudy rodin rozpolcených válkou a následným rozdělením Německa. Therese jako dceři důstojníka wehrmachtu odepře NDR studium na univerzitě, a tak se přestěhuje do Západního Berlína. Zde je svědkem toho, jak narůstající rozdíly mezi Západem a Východem začínají zároveň…
Databáze knih: 85 % (82 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.01.2028


Pavel Hrdlička: Boží mlýny. Klikněte pro více informací.

1878. Boží mlýny
Pavel Hrdlička

Nakladatel: Brána
Rozsah: 200 stran
EAN: 9788024284675
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: V posledním románu Pavla Hrdličky se opět přesuneme o několik století do minulosti, konkrétně do 14. století, kdy na Velikonoce probíhala v Praze pohroma na Židy. Autor v románu opět velmi barvitě popisuje nejenom Prahu této doby, ale také rozplétá napínavý detektivní příběh na pozadí tehdejších událostí.
Databáze knih: 85 % (82 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.05.2029


Marie Horová: Se džbánem pro vodu. Klikněte pro více informací.

1879. Se džbánem pro vodu
Marie Horová

Nakladatel: Moba
Rozsah: 272 stran
EAN: 9788027907830
Kategorie: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Psycholog Martin Stein je opět přizván k dalšímu případu. Zpočátku se zdá, že se někdo mstí na bezdomovcích, ale další vražda ukáže, že jistý si na stezce u řeky nemůže být vůbec nikdo. Zatímco se tým kapitánky Patricie Charvátové snaží vraha dopadnout, ten nezahálí a mrtvých přibývá. Hon tedy začal a před týmem je ten nejdůležitější úkol – být rychlejší než lovec a ochránit další oběti.
Databáze knih: 85 % (81 hodnocení)
K vypůjčení do: 03.08.2028


Šárka Hieková: Možná už zítra. Klikněte pro více informací.

1880. Možná už zítra
Šárka Hieková

Nakladatel: Moba
Rozsah: 320 stran
EAN: 9788027907977
Kategorie: Romantika, erotika • Česká a světová literatura • Romantika • Česká literatura
Anotace: Čtyřiadvacetiletá Kamila není modelka, nemá závratnou kariéru ani žádné zvláštní nadání, jediné, co je na ní výjimečné, jsou její nádherné vlasy. Těší se na svatbu se svým přítelem Erikem, ale místo ní přijde studená sprcha v podobě rozchodu. Těsně před Štědrým dnem se tak ocitne bez práce, bytu i přítele. Poslední den v roce slaví s Radkou, která se právě nachází v podobné situaci. Kamila se však nenechá zlomit a vsadí se s kamarádkou, že ji do roka požádá o ruku milionář. Pokud to nestihne, musí si oholit hlavu. Ale rok je přece dlouhá doba. Nebo ne?
Databáze knih: 85 % (81 hodnocení)
K vypůjčení do: 10.02.2028


  

  

1871 – 1880 / 2267

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]