Půjčování e-knih v knihovnách: nadprůměrně hodnocené e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 1459 titulů má na Databázi knih nejméně 30 hodnocení s průměrem 84 % nebo vyšším. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název.

Kristen McKanagh: Sněhulčiny Vánoce. Klikněte pro více informací.

1401. Sněhulčiny Vánoce
Kristen McKanagh

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026719045
Klíčová slova: E-knihy • Romantika
Anotace: Letošní svátky budou šťastné a zamilované. Tlapku na to! Sněhulka tráví první Vánoce v penzionu, který patří slečně Tilly. S provozem jí pomáhá Emily, jejímž snem je otevřít si pekárnu. Emily Sněhulku zbožňuje, ale z nového návštěvníka, Tillyina synovce Lukase, už tak nadšená není. Což je divné, protože Sněhulce její zvířecí instinkt napovídá, že Lukas a Emily by rozhodně měli být kamarádi! Musí ty tvrdohlavé lidské bytosti přimět, aby se na sebe podívaly očima jednoho věrného, milujícího kotěte.
Databáze knih: 84 % (46 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.01.2025


Sue Mongredien: Příběhy se šťastným koncem – Zapomenuté jehňátko. Klikněte pro více informací.

1402. Příběhy se šťastným koncem – Zapomenuté jehňátko
Sue Mongredien

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025321607
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Příběh se šťastným koncem, který se skutečně stal! Už celý týden prší a malý Ben se raduje, že nebude muset do školy. Právě bylo vyhlášeno nebezpečí povodní. Hladina nezadržitelně stoupá a Ben si všimne, že na pastvině, kterou již voda zaplavuje, uvízlo jehňátko. Podaří se zachránit zmoklého trosečníka a vrátit ho k jeho mamince? Krásný příběh o lidech s dobrým srdcem, kteří pomáhají zachraňovat zvířátka.
Databáze knih: 84 % (44 hodnocení)
K vypůjčení do: 22.03.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Julie Cohen: Spolu i bez sebe. Klikněte pro více informací.

1403. Spolu i bez sebe
Julie Cohen

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026715825
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Společenské romány
Anotace: Příběh o velké lásce a stejně velkém tajemství Robbie a Emily strávili bok po boku celá desetiletí. Měli šťastný a bohatý život s dětmi a vnoučaty. Jejich láska zůstala stejně silná jako v den, kdy se poprvé setkali a jejich životy se navždy změnily. Museli tehdy učinit těžká rozhodnutí a hodně obětovat, aby mohli být spolu. Nic jiného jim ale nezbývalo, celou tu dobu totiž skrývali hrozné tajemství. A byli odhodláni udělat cokoli, aby nikdy nevyšlo najevo.
Databáze knih: 84 % (44 hodnocení)
K vypůjčení do: 21.08.2022


Julie Cohen: Spolu. Klikněte pro více informací.

1404. Spolu
Julie Cohen

Nakladatel: Lindeni
EAN: 9788056613511
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Společenské romány
Anotace: Robbie a Emily sú spolu už roky, ale ich láska neslabne. Spája ich spoločný domov, spoločný život a nezlomné puto. No sú veci, o ktorých nehovoria – veci, ktoré je lepšie nevysloviť. V jedno obyčajné, úplne bežné ráno Robbie vstane, oblečie sa, napíše Emily list – a nadobro odíde, opustiac idylický domov. Existuje totiž tajomstvo, ktoré spoločne strážia, a to odo dňa, keď sa stretli. Všetky obete a rozhodnutia, ktoré pevne zapečatili ich osudy, by mohli byť odhalené – a toto je jediný spôsob, ako tomu zabrániť… Je to silný romantický príbeh alebo príbeh o silnej láske? Nech už si z týchto dvoch možností vyberiete ktorúkoľvek, na tento príbeh nikdy nezabudnete….
Databáze knih: 84 % (43 hodnocení)


Černucká Veronika: Poslední modlitba. Klikněte pro více informací.

1405. Poslední modlitba
Černucká Veronika

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024369556
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Třenovský klášter slaví 900 let svého vzniku. Jeden z pozvaných novinářů je v noci brutálně zavražděn a další vraždy na sebe nenechají dlouho čekat. Tara netuší, kdo je jejím protivníkem. Tajemná sekta? Duch zaživa pohřbeného mnicha? Sériový vrah, který tu před dvaceti lety ubodal šest dívek? Nebo někdo, kdo skrývá temné tajemství? A komu patří kosti nalezené v klášterní studni?
Databáze knih: 84 % (43 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.07.2022


Barbora Kyšková, Ivona Březinová: Útěk Kryšpína N.. Klikněte pro více informací.

1406. Útěk Kryšpína N.
Barbora Kyšková, Ivona Březinová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000037127
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Kryšpín je prima, trochu plachý kluk. Kvůli poruše sluchu nosí naslouchátko a některé zvuky, které jsou pro zdravého člověka samozřejmé, neslyší. Žije tak v maličko odlišném světě. Kreslí krásné obrázky se spoustou detailů. Do kolektivu ale Kryšpín moc nezapadá, a tím, že je jiný, spolužáky provokuje. Kluci ze třídy brzy vycítili jeho zranitelnost a ubližují mu. Zpočátku víceméně nevinné útoky se na škole v přírodě změní v opravdovou šikanu. Kryšpín nakonec tlak okolí nevydrží a jedné noci z horské ubytovny uteče….
Databáze knih: 84 % (43 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Sean Howe: Marvel. Klikněte pro více informací.

1407. Marvel
Sean Howe

Nakladatel: Paseka
EAN: 9788074327087
Klíčová slova: E-knihy • Fantasy, sci-fi
Anotace: „Howe vás přesvědčí, že tvůrci komiksů mají životy mnohem podivnější než jejich zmutované výtvory.“ — Rolling Stone Příběh Stana Leeho, který toužil po slávě a získal ji díky Spider-Manovi, Avengers, Fantastické čtyřce nebo X-Menům. Příběh Jacka Kirbyho, o němž jste nikdy neslyšeli, přestože v kině fandíte i jeho hrdinům. Příběh o autorských právech, kdo na nich vydělal a kdo ostrouhal. Příběh o proměně kreslených superhrdinů ve figurky, reklamní předměty, videohry, televizní seriály a velkorozpočtové filmy. Příběh o budování značky i kultu osobnosti. Příběh o tom, že komerční úspěch je pěkná věc, ale někdy vás přinutí dělat dost…
Databáze knih: 84 % (43 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.10.2022


Hlavsová, Jana Raila: Diaries from a crypt. Klikněte pro více informací.

1408. Diaries from a crypt
Hlavsová, Jana Raila

Nakladatel: Epocha
EAN: 9788075571861
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Seven Czechoslovak parachutists hidden in the crypt of the Church of St. Cyril and Methodius in Resslova Street in Prague for 21 days. From the assassination of Reinhard Heydrich to the very last battle in the church and the church crypt. This is the story of their fate there and the fate of the Czech resistance outside those very walls. Some of it really happened. Some things we can only hope and some things we will never know. These are fictitious diaries based on the real historical events surrounding the Czech resistance and parachutists in the Protectorate of Bohemia and Moravia during May and June 1942. Every single day is based on historical documents, photos and the statements of the resistance members, who survived.
Databáze knih: 84 % (42 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.07.2024


Jorn Lier Horst: Zadní pokoj. Klikněte pro více informací.

1409. Zadní pokoj
Jorn Lier Horst

Nakladatel: Kniha Zlín
EAN: 9788076621053
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky
Anotace: Další ze série Odložených případů William Wisting je povolán na schůzku s nejvyšším státním zástupcem, kde se dozvídá, že na chatě nedávno zesnulého bývalého ministra zdravotnictví a zahraničí Bernharda Clausena se našla pozůstalost neslučitelná s obrazem bezúhonného politika. V sázce mohou být i národní zájmy, a záležitost je proto nutné prošetřit tak, aby se o ní nedozvěděla média ani veřejnost. Během utajeného pátrání se vynoří stopy vedoucí k případu zmizelého rybáře u jezera Gjersjo, který vyšetřuje Adrian Stiller, kriminalista z oddělení dlouhodobě nevyřešených případů v Kriposu. Wisting s ním chtě nechtě musí opět spolupracovat.
Databáze knih: 84 % (42 hodnocení)
K vypůjčení do: 12.12.2024


Magdalena Frouzová: Závoj a džíny. Klikněte pro více informací.

1410. Závoj a džíny
Magdalena Frouzová

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788070217764 购
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Životní osudy žen žijících v islámu. Kromě reportáží tu nacházíme obecnější zamyšlení i osobní vzpomínky, mezi autorkami jsou vedle žen pocházejících přímo z islámských zemí také Češky, např. známé novinářky P. Procházková a P. Jazairiová. Sférou, v níž se západní životní styl výrazně odlišuje od způsobu života islámských společenství, je postavení žen. Jestliže na Západě, vycházejícím z židovsko-křesťanské tradice, se žena domohla po zápase trvajícím více než sto let alespoň navenek rovnoprávnosti, v islámských zemích její postavení zůstává od role mužů zásadně odlišné. V čem tato odlišnost spočívá, to ukazuje soubor čtrnácti…
Databáze knih: 84 % (41 hodnocení)


  

  

1401 – 1410 / 1459

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]