Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Cpress.

Bylo nalezeno 347 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Wojciech Dutka: Černá a purpurová. Klikněte pro více informací.

1. Černá a purpurová
Wojciech Dutka

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026432715
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Válečné romány
Anotace: Mladý Němec vytáhl z pouzdra Parabellu, nabil a bezmyšlenkovitě lékaře střelil do hlavy. Pressburger padl mrtvý k zemi. Dívka ucítila zápach krve. Tehdy pohlédla na Němce, doktorova vraha. Byl velmi mladý. Nemohl mít víc než dvacet let, možná dvacet dva. Pomyslela si, že je to její vrstevník. Schoval pistoli do pouzdra. I mladý Němec na ni pohlédl. Jejich pohledy se nad mrtvolou lékaře setkaly. Milena vycítila, že má před sebou naprosto lhostejného a bezohledného muže, který by ji zabil stejně chladnokrevně jako starého Pressburgera. „Černá a purpurová vypráví příběh velmi složitého vztahu mezi dvěma mladými lidmi, ale především ukazuje komplikovaný vztah mezi katem a obětí.“ –…
Databáze knih: 92 % (206 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.11.2024


Sara Pennypackerová, Jon Klassen: Pax, můj liščí přítel. Klikněte pro více informací.

2. Pax, můj liščí přítel
Sara Pennypackerová, Jon Klassen

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026415831
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Od chvíle, kdy Petr zachránil Paxe jako malé lišče, z nich byli nerozluční přátelé. Jednoho dne se však stane nepředstavitelné: Petrův otec vstoupí do armády a přinutí ho vrátit lišáka do volné přírody. V dědečkově domě, pět set kilometrů od domova, si Petr uvědomí, že není tam, kde má být – s Paxem. A tak se, poháněný láskou, věrností a žalem, vydává navzdory blížící se válce na dalekou cestu, aby se se svým přítelem opět shledal. Ani Paxovi se však nevyhnou nebezpečná dobrodružství.
Databáze knih: 93 % (85 hodnocení)
K vypůjčení do: 24.06.2021


Ben Guterson: Hotel Winterhouse. Klikněte pro více informací.

3. Hotel Winterhouse
Ben Guterson

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026425106
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Osiřelá Elizabeth žije s tetou a strýcem, kteří ji jednoho dne pošlou do hotelu Winterhouse. Brzy po příjezdu Alžběta zjistí, že je hotel zahalen tajemstvím i kouzli. V obrovské knihovně objeví magickou knihu a postupně si uvědomuje, že je s hotelem nějak spojená. Rozlušti hádanky, anagramy i složité rébusy a pomoz jí prolomit hotelové prokletí a vyřešit tajuplnou záhadu.
Databáze knih: 91 % (112 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.04.2023


Ctibor Ostrý: Příběh jednoho kmene. Klikněte pro více informací.

4. Příběh jednoho kmene
Ctibor Ostrý

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026613091
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Příběh Bajúka ile Agaj, léčitele z Jihu Před mýma očima tančily postavy démonů, které jdou jen těžko popsat slovy, a já tančil s nimi. Vířily ve šmouhách kolem velkého pohřebního ohně v rytmu hudby; tváře zkřivené v hlubokém prožitku a svými chodidly zvedaly oblaka prachu. Hlasy ani melodie nešlo dostat z hlavy, nedalo se jim uniknout a nemohl jsem se bránit. Samy se draly do těla. Svou prudkostí mi sevřely srdce a donutily jej tlouct podle jejich rytmu. Odevzdal jsem se a ztratil nad sebou vládu. Zpíval jsem s uruki a křičel do noční tmy...
Databáze knih: 95 % (32 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.01.2026


Deborah Tung: Ze života knihomolky. Klikněte pro více informací.

5. Ze života knihomolky
Deborah Tung

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026426943
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Knihomolky všech zemí, spojte se! V tramvaji koukáš lidem přes rameno, jen abys zjistila, jakou knížku právě čtou. Než aby sis koupila něco na sebe, raději utratíš celé kapesné v knihkupectví. Tajně (a někdy i naprosto veřejně) čicháš ke svým novým knižním úlovkům. Nejlepší večírek je pro tebe ten, kdy všichni sedí tiše u stolu a čtou si. Zkrátka čteš všude, všechno a pořád, a když zrovna nečteš, o knihách si aspoň povídáš. Poznáváš se? V tom případě je knížka Ze světa knihomolky dalším povinnou položkou na tvém reading listu. U každé stránky tohoto vtipného a milého komiksu se budeš potutelně usmívat a říkat si, že hlavní postava je snad…
Databáze knih: 89 % (595 hodnocení)
K vypůjčení do: 25.02.2023


Terence Blacker: Dívka v sedle. Klikněte pro více informací.

6. Dívka v sedle
Terence Blacker

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026413820
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Jak daleko byste zašli, abyste zachránili něco, co milujete? Jay je ve škole za outsiderku, doma si připadá osamělá. Jediný čas, kdy se cítí být doopravdy šťastná, jsou chvíle strávené jízdou na koni. Cválá s větrem o závod a naslouchá dusotu kopyt. Potom co uteče z domova, aby pracovala v dostihové stáji, osud jí přivede do cesty nádhernou, ale nepochopenou klisnu Manhattan. Její dostihová kariéra skončila a život se ocitl v sázce. Jay i Manhattan potřebují dostat novou šanci. Společně se snaží obstát v nelítostném světě dostihů, kde výhra nebo prohra dokážou člověku i zvířeti nadobro změnit život. Dívka v sedle je příběh plný zvratů, napětí a…
Databáze knih: 93 % (36 hodnocení)


Ben Guterson: Tajemství hotelu Winterhouse. Klikněte pro více informací.

7. Tajemství hotelu Winterhouse
Ben Guterson

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026429807
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Druhý díl trilogie plný tajemna, magie a rébusů Alžběta se vrací zpět do hotelu Winterhouse a společně s Freddym se tentokrát pokusí přijít na kloub případu tajemného hosta a jeho magické knihy, jíž se kdysi chtěla zmocnit Gracella. Zatímco se věnují pátrání, neujdou pozornosti nové obyvatelky hotelu, která se možná pokouší oživit zlý přízrak. Čas je neúprosný a Alžběta s Freddym budou muset použít všechen svůj důvtip, aby vyřešili záhadu hotelu Winterhouse!
Databáze knih: 91 % (63 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.04.2024


Lauren Brookeová: Heartland: Cesta domů. Klikněte pro více informací.

8. Heartland: Cesta domů
Lauren Brookeová

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026434290
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Začátek skvělé série, která se stala předlohou slavnému televiznímu seriálu. Koňská farma Heartland, ukrytá v kopcích Virginie, je jedinečným místem, kde se hojí jizvy minulosti a týraní a vystrašení koně se zde učí znovu důvěřovat lidem. Pro Amy je Heartland domovem a už od malička sleduje svou mámu, jak pracuje s vyděšenými divokými koňmi a dává jim naději na nový a lepší život. Právě po ní zdědila Amy svůj talent naslouchat koním a jejich potřebám. Když ale Heartland zasáhne tragická nehoda, musí Amy uvěřit tomu, co ji učila máma – že na Heartlandu se dějí zázraky.
Databáze knih: 90 % (58 hodnocení)
K vypůjčení do: 11.12.2024


Magdalena  Sodomková: Matematika zločinu. Klikněte pro více informací.

9. Matematika zločinu
Magdalena Sodomková

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026429913
Klíčová slova: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Napínavé reportážně-detektivní čtení, které se odehrává v českých soudních síních a vězeňských celách. A stále běží. V roce 2012 napsal reportérce Magdaleně Sodomkové z Asie cizí muž, že prchá před českou spravedlností. Verdikt podle něj nebyl spravedlivý, a to kvůli chybě soudního znalce přezdívaného matematik zločinu. Zatímco po odsouzeném pátrají lovci lebek, reportérka spolu s dánskou dokumentaristkou Brit Jensen se snaží odhalit, kde se stala chyba. Zjišťují, že to zdaleka není poprvé, co se expert přepočítal. Stačí pár vzorečků a jste za mřížemi.
Databáze knih: 90 % (37 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2029


Matěj Balga: Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa. Klikněte pro více informací.

10. Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa
Matěj Balga

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026420866
Klíčová slova: Cestopisy • Cestování, cestopisy, průvodci
Anotace: Tři roky na cestě kolem světa a do nitra vlastní duše Ztroskotal na opuštěném ostrově v Karibiku, pracoval v čínském baru, stal se bezdomovcem v San Francisku, vyzval neprostupnou džungli Darién a projel pod polární září Aljašky. Přitom na začátku bylo zlomené srdce, vážná nemoc a obyčejné kolo z bazaru. Mladý cestovatel se vydal hledat ztracenou lásku a léčit své rány tam, kde ožívají romány Jacka Kerouaca. Tříletá cesta mu ale přinesla víc, než čekal. Vydal se nejen kolem světa, ale především do nitra duše.
Databáze knih: 88 % (80 hodnocení)
K vypůjčení do: 14.05.2028


  

  

1 – 10 / 347

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]