Půjčování e-knih v knihovnách: vypůjčitelné knihy nedostupné k vypůjčení

Níže uvedených 369 titulů si zatím (?) z technických důvodů* není možné vypůjčit. Ale netruchlete, třeba se to časem změní. Navíc si všechny můžete koupit – v případě zájmu o některý z nich klikněte na jeho název. Výpis odpovídá stavu ke dni 12.01.2019, seznam byl naposledy rozšířen 22.12.2018.

*Jedním z nejčastějších důvodů, proč konkrétní e-kniha nejde vypůjčit (přestože je na základě dohody s nakladatelem teoreticky vypůjčitelná), je chybějící ISBN, které většina knihoven při zařazování jednotlivých titulů do fondu vyžaduje.

Pokud si některou z níže uvedených e-knih chcete vypůjčit (a z nějakého důvodu si ji nechcete koupit), obraťte se na svou místně příslušnou knihovnu s doporučením, ať se obrátí na eReading. Pokud se knihovně podaří dostupnost titulu vyřešit, zpravidla se tím automaticky vyřeší dostupnost i v ostatních knihovnách.


Ilustrační fotografie: eReading.cz

Kachní městečko
Veronika Brožková

Vydáno: Má kniha.cz 2015
Anotace: Melancholicky laděná sbírka povídek Veroniky Brožkové je kaleidoskopem mikropříběhů o hledání a ztrácení lásky, štěstí a naděje, o pocitech a představách postav a postaviček z ulic, bytů a hospod městské periferie, volně svázaných blízkostí hnízdiště divokých kachen v říčním zákrutu. Kachní městečko je po Hořkých lízátkách, vydaných Literární akademií Josefa Škvoreckého, autorčinou druhou knihou.
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Kletba osudu
Tereza Mikulová

Vydáno: Má kniha.cz 2015
Anotace: Také jste jako malé děti milovaly pohádky? A co ta O Šípkové Růžence? Co kdybychom vám řekli, že se něco podobného stalo ve skutečném světě, věřili byste nám? Že ne? No, tak to si přečtěte tento příběh... V den, kdy má Fran oslavit své osmnácté narozeniny, se píchne do prstu. Nikoliv však omylem, nýbrž úmyslně. V tom okamžiku se u ní projeví kletba, kterou na ni uvrhla nevlastní sestra její matky. Její tělo však neusne a stane se něco, co by asi nikdo nečekal... Velmi zajímavý a neobvyklý příběh, který je žánrově řazen do Fantasy, dokáže vtáhnout každého z vás.
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Kotrmelce
Jana Maternová

Vydáno: Má kniha.cz 2015
Anotace: Vzali se dva a měli se rádi. On ji o něco více, ona trošku tápala. Jonáš se díky své zamilovanosti pustil do doživotního souboje s neporazitelnou anorexií své ženy. Zamilovanost se změnila v lásku, která ho v tom stále nenechávala. Vypiplal si se svojí drahou ženuškou první miminko, hned na to druhé, brzy poté třetí. Téměř ideální manžel a tatínek. Kdyby nemusel řešit svoje vlastní selhání při automobilové nehodě a dokázal nést jeho spravedlivé důsledky. Kateřinu podvedl a ztratil její důvěru. Do toho přicházejí zdravotní potíže Kateřiny, její váhání mezi jistotami a nejistotami a stále ta anorexie… Když už by se mohlo zdát, že se rodina rozjíždí po rovné…
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Manželství na úvěr
Kateřina Chaberová

Vydáno: Má kniha.cz 2016
Anotace: Gabriele Fullerovou zmítají po prvním setkání s božsky vypadajícím Cameronem Reedsem rozporuplné pocity. Tenhle muž je bezesporu tím nejkrásnějším mužem, jakého kdy potkala, ale zároveň ji svým nabubřelým a sebevědomým chováním rozčiluje k nepříčetnosti. Po nevydařeném předchozím vztahu si drží od všech nositelů opačného pohlaví zdrženlivý odstup. Tedy až dosud se o to úspěšně pokoušela. Pokusí se o totéž i v případě Camerona, ale shodou náhod se ocitají oba v situaci, kdy nemají na vybranou a musí se spolu naučit vycházet. Úspěšný viceprezident velké společnosti si potřebuje v šibeniční lhůtě najít manželku, aby splnil podmínky stanovené…
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Mystery Sága – Zatmění slunce a krvavý měsíc
Marie Margotka

Vydáno: Má kniha.cz 2017
Anotace: Není příběh jako příběh. Každý je jiný a každý má své zvláštní kouzlo a půvab. A tak i já Vás chci provést Fantasií, sny, ale i realitou. Tento příběh pojednává o ženě a o jejím stereotypním, možná až příliš všedním životě. Poklidná část děje se změní v napětí, když se Marie zamiluje do Jacoba, jenž má velké tajemství a odletí s ním do Ameriky. Tam, po čase na jeho tajemství přijde, následně je zasvěcena do tajemné legendy z roku 1030. Blíží se zatmění slunce, které nevěstí nic dobrého a je potřeba se vrátit do Evropy a zachránit starý kontinent před zlem. Jenže lidé přestali věřit, nejen legendám a žijí jen konzumním životem. Legendy, se…
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Nečekané rozuzlení honu na krtka a jiné příběhy
Břetislav Buchta

Vydáno: Má kniha.cz 2015
Anotace: Celý život je nabit příběhy lidí. V knize je patnáct příběhů převážně veselejších. Obsahuje zážitky z práce, vojny, prázdnin, dovolené a jiných situací, kde o komické či smutnější situace není nouze. Kniha je psána lehkou zábavnou formou, aby byla spíše oddechová a přinesla požitek těm, kteří mají rádi laskavé povídky a příběhy. Zavede vás do malebné vesničky na Vysočině, do prostředí Ostravy, kde je radno si dávat pozor na své peněženky, na vojenskou službu v Plzni atd.
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Poslání
Karolína Kahounová

Vydáno: Má kniha.cz 2015
Anotace: Neznámé zlo. Tajemné drahokamy. Nebezpečné putování přes říši beze jména. Dva světy, jež se mají střetnout. A dívka, která je může zachránit… Fantasy příběh z pera mladé začínající autorky.
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Stíny minulosti
Jitka Lamplotová

Vydáno: Má kniha.cz 2016
Anotace: Druhý díl románu Temná duše. Díky Leeovým deníkům se Kelly dozvídá celou a krutou pravdu o jeho temné minulosti. Mladá studentka je tak vystavena těžkému rozhodnutí. Má mu dát šanci, i přes veškeré zločiny, které napáchal? A pokud tak učiní, projde jejich vztah zkouškou, kterou jim přichystala sama žárlivost a nedůvěra? Dokáže se Lee ubránit svému vnitřnímu démonovi, který si přeje vrátit zpět časy dávno minulé? A i kdyby se mladému páru podařilo překonat všechny životní obtíže, je zde stále ještě jedna palčivá otázka. On je upír, ona člověk. Co s tím? Jak vyřešit téměř neřešitelné?
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Tajemství kouzel
Petr K. Piech

Vydáno: Má kniha.cz 2015
Anotace: Kniha vypráví zajímavý příběh o propojení našeho světa s ukrytým světem kouzel, který je stále více na ústupu. Tři na sebe volně navazující příběhy vypráví o záchraně nejen světa kouzel, ale i spáse nás, nic netušících lidí. Vypráví o propojení, které tu vždy bylo, je a musí být. Ukáží nám, jak a proč mít rád svět kolem sebe, sebe a i své lidství.
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Temná duše
Jitka Lamplotová

Vydáno: Má kniha.cz 2015
Anotace: Lee Carpenter žije v 19. století. Je mladý, nespoutaný a bohatý. Je miláčkem žen a má vše, nač si jen vzpomene. To se však změní jednoho dne, kdy do jeho života vstoupí záhadná žena.
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

11 – 20 / 369

 

[ Hlavní strana ]