Půjčování e-knih v knihovnách: vypůjčitelné knihy nedostupné k vypůjčení

Níže uvedených 349 titulů si zatím (?) z technických důvodů* není možné vypůjčit. Ale netruchlete, třeba se to časem změní. Navíc si všechny můžete koupit – v případě zájmu o některý z nich klikněte na jeho název. Výpis odpovídá stavu ke dni 22.06.2019, seznam byl naposledy rozšířen 08.05.2019.

*Jedním z nejčastějších důvodů, proč konkrétní e-kniha nejde vypůjčit (přestože je na základě dohody s nakladatelem teoreticky vypůjčitelná), je chybějící ISBN, které většina knihoven při zařazování jednotlivých titulů do fondu vyžaduje.

Pokud si některou z níže uvedených e-knih chcete vypůjčit (a z nějakého důvodu si ji nechcete koupit), obraťte se na svou místně příslušnou knihovnu s doporučením, ať se obrátí na eReading. Pokud se knihovně podaří dostupnost titulu vyřešit, zpravidla se tím automaticky vyřeší dostupnost i v ostatních knihovnách.


Ilustrační fotografie: eReading.cz

Jeden život, jedna šance?
Maternová Jana

Vydáno: Má kniha.cz 2015
Anotace: Kamile už není dvacet a cítí, že je něco v nepořádku. Vzpomíná, aby nacházela odpovědi na otázky: „Proč má tak často hlad? Proč tolik běhá? Proč je v práci raději než doma? Proč nemiluje děvčátko v pěstounské péči tak, jak by měla? Proč se zamilovala?…“ Přítomnost však vítězí nad neslavnou minulostí a Kamila se rozhodne pro více životů – život vzorné matky, mizerné manželky a věrné milenky. Poznání přichází příliš pozdě, Kamila odchází do prostoru věčné lásky bez toku času. Se svými blízkými se ale neloučí. Následky nehody, mentální anorexie, nenaplněné manželství, rozmanitost emocí spojených s pěstounstvím, láska, na kterou není nikdy pozdě –…
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Jizvy a jiný tajemství
Klára Škorpilová

Vydáno: Má kniha.cz 2016
Anotace: Jana a Zuza. Dvě sedmnáctileté holky, které kromě normálních problémů, jaké mají všechny jejich vrstevnice, musí řešit i mnohem složitější věci. Janě zemřel nejlepší kamarád, a i když je to víc než rok, z jeho smrti se dosud nevzpamatovala. Ráda by si o svých pocitech a úzkostech s někým popovídala, ale spolužáci ji považují za uzavřenou a nekamarádskou. Upracovaní rodiče na ni už vůbec nemají čas. Zuza má zase trable s puntičkářským a surovým otčímem, jemuž musí posluhovat a nechce ji pouštět z domu. Obě dívky začnou své problémy řešit poněkud zvláštně. Jakmile je jim nejhůře, říznou se žiletkou nebo nožem. Tohle tajemství by nevyzradily nikomu na…
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Kachní městečko
Veronika Brožková

Vydáno: Má kniha.cz 2015
Anotace: Melancholicky laděná sbírka povídek Veroniky Brožkové je kaleidoskopem mikropříběhů o hledání a ztrácení lásky, štěstí a naděje, o pocitech a představách postav a postaviček z ulic, bytů a hospod městské periferie, volně svázaných blízkostí hnízdiště divokých kachen v říčním zákrutu. Kachní městečko je po Hořkých lízátkách, vydaných Literární akademií Josefa Škvoreckého, autorčinou druhou knihou.
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Kletba osudu
Tereza Mikulová

Vydáno: Má kniha.cz 2015
Anotace: Také jste jako malé děti milovaly pohádky? A co ta O Šípkové Růžence? Co kdybychom vám řekli, že se něco podobného stalo ve skutečném světě, věřili byste nám? Že ne? No, tak to si přečtěte tento příběh... V den, kdy má Fran oslavit své osmnácté narozeniny, se píchne do prstu. Nikoliv však omylem, nýbrž úmyslně. V tom okamžiku se u ní projeví kletba, kterou na ni uvrhla nevlastní sestra její matky. Její tělo však neusne a stane se něco, co by asi nikdo nečekal... Velmi zajímavý a neobvyklý příběh, který je žánrově řazen do Fantasy, dokáže vtáhnout každého z vás.
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Kotrmelce
Jana Maternová

Vydáno: Má kniha.cz 2015
Anotace: Vzali se dva a měli se rádi. On ji o něco více, ona trošku tápala. Jonáš se díky své zamilovanosti pustil do doživotního souboje s neporazitelnou anorexií své ženy. Zamilovanost se změnila v lásku, která ho v tom stále nenechávala. Vypiplal si se svojí drahou ženuškou první miminko, hned na to druhé, brzy poté třetí. Téměř ideální manžel a tatínek. Kdyby nemusel řešit svoje vlastní selhání při automobilové nehodě a dokázal nést jeho spravedlivé důsledky. Kateřinu podvedl a ztratil její důvěru. Do toho přicházejí zdravotní potíže Kateřiny, její váhání mezi jistotami a nejistotami a stále ta anorexie… Když už by se mohlo zdát, že se rodina rozjíždí po rovné…
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Manželství na úvěr
Kateřina Chaberová

Vydáno: Má kniha.cz 2016
Anotace: Gabriele Fullerovou zmítají po prvním setkání s božsky vypadajícím Cameronem Reedsem rozporuplné pocity. Tenhle muž je bezesporu tím nejkrásnějším mužem, jakého kdy potkala, ale zároveň ji svým nabubřelým a sebevědomým chováním rozčiluje k nepříčetnosti. Po nevydařeném předchozím vztahu si drží od všech nositelů opačného pohlaví zdrženlivý odstup. Tedy až dosud se o to úspěšně pokoušela. Pokusí se o totéž i v případě Camerona, ale shodou náhod se ocitají oba v situaci, kdy nemají na vybranou a musí se spolu naučit vycházet. Úspěšný viceprezident velké společnosti si potřebuje v šibeniční lhůtě najít manželku, aby splnil podmínky stanovené…
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Mystery Sága – Zatmění slunce a krvavý měsíc
Marie Margotka

Vydáno: Má kniha.cz 2017
Anotace: Není příběh jako příběh. Každý je jiný a každý má své zvláštní kouzlo a půvab. A tak i já Vás chci provést Fantasií, sny, ale i realitou. Tento příběh pojednává o ženě a o jejím stereotypním, možná až příliš všedním životě. Poklidná část děje se změní v napětí, když se Marie zamiluje do Jacoba, jenž má velké tajemství a odletí s ním do Ameriky. Tam, po čase na jeho tajemství přijde, následně je zasvěcena do tajemné legendy z roku 1030. Blíží se zatmění slunce, které nevěstí nic dobrého a je potřeba se vrátit do Evropy a zachránit starý kontinent před zlem. Jenže lidé přestali věřit, nejen legendám a žijí jen konzumním životem. Legendy, se…
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Nečekané rozuzlení honu na krtka a jiné příběhy
Břetislav Buchta

Vydáno: Má kniha.cz 2015
Anotace: Celý život je nabit příběhy lidí. V knize je patnáct příběhů převážně veselejších. Obsahuje zážitky z práce, vojny, prázdnin, dovolené a jiných situací, kde o komické či smutnější situace není nouze. Kniha je psána lehkou zábavnou formou, aby byla spíše oddechová a přinesla požitek těm, kteří mají rádi laskavé povídky a příběhy. Zavede vás do malebné vesničky na Vysočině, do prostředí Ostravy, kde je radno si dávat pozor na své peněženky, na vojenskou službu v Plzni atd.
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Poslání
Karolína Kahounová

Vydáno: Má kniha.cz 2015
Anotace: Neznámé zlo. Tajemné drahokamy. Nebezpečné putování přes říši beze jména. Dva světy, jež se mají střetnout. A dívka, která je může zachránit… Fantasy příběh z pera mladé začínající autorky.
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

Stíny minulosti
Jitka Lamplotová

Vydáno: Má kniha.cz 2016
Anotace: Druhý díl románu Temná duše. Díky Leeovým deníkům se Kelly dozvídá celou a krutou pravdu o jeho temné minulosti. Mladá studentka je tak vystavena těžkému rozhodnutí. Má mu dát šanci, i přes veškeré zločiny, které napáchal? A pokud tak učiní, projde jejich vztah zkouškou, kterou jim přichystala sama žárlivost a nedůvěra? Dokáže se Lee ubránit svému vnitřnímu démonovi, který si přeje vrátit zpět časy dávno minulé? A i kdyby se mladému páru podařilo překonat všechny životní obtíže, je zde stále ještě jedna palčivá otázka. On je upír, ona člověk. Co s tím? Jak vyřešit téměř neřešitelné?
(nedostupnost zjištěna 10.11.2018)

  

  

11 – 20 / 349

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]