Půjčování e-knih v knihovnách: funkce pro registrované uživatele

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Některé funkce jsou dostupné pouze registrovaným uživatelům. Pro účely registrace je využíváno místní diskusní fórum (registrace do fóra platí pro celý web). Pokud chcete funkce využívat, je zapotřebí se zaregistrovat a následně přihlásit.

Registrace je zdarma, prémiové funkce se vám po přihlášení zpřístupní automaticky a zůstanou zpřístupněné, dokud se neodhlásíte nebo vám přihlášení nevyprší. Po vypršení přihlášení se stačí přihlásit znovu.

Wishlist/blacklist

Každou e-knihu si můžete snadno přidat do osobního wishlistu nebo blacklistu – stačí kliknout na odkaz, který naleznete na stránce s detailem příslušné e-knihy, například zde. Stejným způsobem můžete e-knihy z wishlistu/blacklistu odstraňovat.

Aby mohl wishlist/blacklist technicky fungovat, je zapotřebí, aby se poskytnuté informace ukládaly do databáze – konkrétně přihlašovací údaje, platná e-mailová adresa (potřebná zejména pro resetování zapomenutého hesla) a přiřazení e-knih zařazovaných/vyřazovaných do/z wishlistu/blacklistu k registrovanému uživateli. Uložená data nejsou využívána k žádným dalším účelům ani poskytována třetím stranám; slouží pouze pro vaši potřebu. Registrací s touto skutečností souhlasíte.

Výjimkou je účast ve slosování wishlistů – nastavením volby „Zařazovat wishlist do slosování?“ na hodnotu „Ano“ ve svém uživatelském profilu souhlasíte s tím, že v případě vylosování bude vaše e-mailová adresa poskytnuta společnosti Palmknihy - eReading s.r.o., aby vám mohla být předána výhra.

Aktuální verze diskusního fóra (a v té souvislosti i funkce pro správu wishlistu/blacklistu) využívá při práci s registrovanými uživateli cookies, které je zapotřebí v nastavení internetového prohlížeče povolit. (Můžete cookies automaticky mazat při zavření prohlížeče, pokud vám nevadí, že se budete po každém ukončení a opětovném spuštění prohlížeče znovu přihlašovat.)

Typický scénář použití

Slosování

Každý měsíc jeden náhodně vylosovaný registrovaný uživatel vyhraje jednu náhodně vylosovanou e-knihu ze svého wishlistu, která mu zůstane napořád. Pokud se chcete slosování zúčastnit, postupujte následovně:

Na konci měsíce jsou do pomyslného osudí vloženy všechny e-knihy z vašeho wishlistu, pro které platí následující:

V případě vylosování bude vaše e-mailová adresa poskytnuta společnosti Palmknihy - eReading s.r.o., jejíž zástupce vás e-mailem zpraví o postupu vyzvednutí výhry (e-kniha vám bude přidána do tamější knihovničky). Seznam výherců je zveřejňován v diskusním fóru.


E-knihy vylosovaným výhercům dodává společnost Palmknihy - eReading s.r.o., člen skupiny Albatros Media a.s., provozovatel portálu Palmknihy.cz a služby eVýpůjčky.

Palmknihy.cz jsou jedním z nejvýznamnějších českých obchodů s e-knihami, v jehož nabídce aktuálně naleznete již více než 24 tisíc titulů nejrůznějších žánrů z produkce několika stovek nakladatelů. (Podívejte se na aktuální bestsellery nebo novinky.)

Díky službě eVýpůjčky naleznete významnou část nabídky e-knih také v katalozích spolupracujících místních, městských, regionálních a krajských knihoven, kterých je ke dnešnímu dni již téměř 170.

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]