Půjčování e-knih v knihovnách: funkce pro registrované uživatele

Některé funkce jsou dostupné pouze registrovaným uživatelům. Pro účely registrace je využíváno místní diskusní fórum (registrace do fóra platí pro celý web). Pokud chcete funkce využívat, je zapotřebí se zaregistrovat a následně přihlásit.

Registrace je zdarma, prémiové funkce se vám po přihlášení zpřístupní automaticky a zůstanou zpřístupněné, dokud se neodhlásíte nebo vám přihlášení nevyprší. Po vypršení přihlášení se stačí přihlásit znovu.

Wishlist/blacklist

Každou e-knihu si můžete snadno přidat do osobního wishlistu nebo blacklistu – stačí kliknout na odkaz, který naleznete na stránce s detailem příslušné e-knihy, například zde. Stejným způsobem můžete e-knihy z wishlistu/blacklistu odstraňovat.

Aby mohl wishlist/blacklist technicky fungovat, je zapotřebí, aby se poskytnuté informace ukládaly do databáze – konkrétně přihlašovací údaje, platná e-mailová adresa (potřebná zejména pro resetování zapomenutého hesla) a přiřazení e-knih zařazovaných/vyřazovaných do/z wishlistu/blacklistu k registrovanému uživateli. Uložená data nejsou využívána k žádným dalším účelům ani poskytována třetím stranám; slouží pouze pro vaši potřebu. Registrací s touto skutečností souhlasíte.

Aktuální verze diskusního fóra (a v té souvislosti i funkce pro správu wishlistu/blacklistu) využívá při práci s registrovanými uživateli cookies, které je zapotřebí v nastavení internetového prohlížeče povolit. (Můžete cookies automaticky mazat při zavření prohlížeče, pokud vám nevadí, že se budete po každém ukončení a opětovném spuštění prohlížeče znovu přihlašovat.)

Typický scénář použití

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]