25/2024

Půjčování e-knih v knihovnách: nejlépe hodnocené méně známé e-knihy

(podle návštěvníků serveru Databazeknih.cz)

Týden: 25/2024

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

PořadíPrůměrHodnoceníSkóre*TýdnůNázevAutorNakladatelObálka
1.
98 %
25 ×
94.1 %
5
Skutečné zločiny na Ostravsku 2 Ivana Žáková Cpress Ivana Žáková: Skutečné zločiny na Ostravsku 2. Klikněte pro více informací.
Kriminalistická historie ostravského regionu vydává další svědectví, ze kterých tuhne krev v žilách. Tentokrát se vydáte po stopách nelítostných zabijáků plánujících popravu, násilnického stalkera i vražd s mafiánským rukopisem. Před očima vám ožije bestiální mord bílého koně, zločiny mezi rodinnými příslušníky, vraždy z vášně i případ smrtící prostitutky. Více než dvě desítky hrůzných činů z oblasti Ostravska vám ukážou, kolik krutosti se může v lidech skrývat. Jestli máte dost odvahy, pusťte se do čtení.
2.
97 %
29 ×
+5
93.8 %
△0.5 %
8
Porodní báby z Osvětimi Anna Stuart Kontrast Anna Stuart: Porodní báby z Osvětimi. Klikněte pro více informací.
Strhující román, inspirovaný skutečným životním příběhem ženy, která svým neúnavným bojem o záchranu lidských životů vnesla do děsivé temnoty tábora Březinky světélko naděje… Píše se rok 1943 a porodní sestra Anna se v transportu setkává se svojí mladší přítelkyní, zdravotnicí Ester. Poté, co vystoupí z vagónu a zavře se za nimi obrovská železná brána, ocitají se uprostřed koncentračního tábora Osvětim-Březinka. Anna pak prokáže neobvyklou duchapřítomnost, když při následné selekci přesvědčí nacistického doktora, aby jí i Ester přidělil práci na místním porodním oddělení. V mundúru, s oholenými hlavami a s vytetovaným číslem na zápěstí jsou pak odvedeny do osvětimské „porodnice“, kde začíná Annin usilovný boj o záchranu tisíce životů nejen dětí, ale i jejich matek. Když následně přijde příkaz, aby byla všechna světlovlasá miminka matkám odebrána a odvezena do Říše na převýchovu do německých rodin, napadne mladou Ester spásná myšlenka.
3.
△1
97 %
19 ×
92.6 %
8
Bylinková babička Lucie Hlavinková Albatros Lucie Hlavinková: Bylinková babička. Klikněte pro více informací.
Byla jednou jedna babička a ta měla sedm vnoučat: čtyři holčičky a tři kluky. Kromě nich však měla také velké tajemství. Nikdo totiž netušil, že je kouzelná! V přírodě vždy dokázala najít neviditelné, tajuplné a čarovné věci, o kterých jiní lidé nemají ani tušení. O téhle babiččině schopnosti nevěděla ani její vnoučata, ale to se jednoho dne změnilo. Jakou moc ukrývá třezalka, hluchavka, chrpa, dobromysl nebo heřmánek? To všechno se dozvíte během pohádkových letních prázdnin u bylinkové babičky!
4.
△1
95 %
29 ×
92.3 %
7
Veterinářka vypráví Lenka Vrátná, Lýdie Suková Parliamo, s.r.o. Lenka Vrátná, Lýdie Suková: Veterinářka vypráví. Klikněte pro více informací.
Kniha příběhů terénní veterinářky Lýdie Sukové (Čačkové) a jejích zvířecích pacientů si získá srdce každého milovníka zvířat. Poznáte osudy koní, kteří statečně bojují o život, budete chytat aru v nákupním centru nebo operovat mravenečnici. Vyprávění Lýdie Sukové, která si knihu i sama ilustrovala, je velmi otevřené a nabízí i vhled do každodenního života a dilemat terénní veterinářky. Ještě léčit nebo už nechat zvíře jít? Vyjíždět pozdě večer ke kolice, i když máte doma malé dítě? Kde se vzaly sítě pro koně a jak přistupují k léčbě zvířat v Maroku? Budete se dojímat i smát a bude vás to bavit!
5.
△1
98 %
12 ×
91.8 %
6
Městečko Michaela Fišarová Mladá fronta Michaela Fišarová: Městečko. Klikněte pro více informací.
Tohle Městečko není jen tak obyčejné městečko, je výjimečné tím, že v něm nefunguje mobilní signál! Děti se tak musí zabavit i bez chytrých telefonů, což je nejlepší důvod k uspořádání napínavé výpravy. A protože se starému pánovi z růžového domečku ztratil pes Růža, cíl jejich dobrodružství je jasný. Podaří se dětem přijít celé záhadě na kloub? Když zapojí všechen svůj důvtip a budou mít i trochu toho štěstí, možná se zachrání víc než jen zmizelého pejska… Přidejte se k jejich zábavnému pátrání!
6.
△1
97 %
13 ×
91.5 %
6
Medový domeček Popprová, Andrea Mladá fronta Popprová, Andrea: Medový domeček. Klikněte pro více informací.
Lukášek má pejska Žížalu a prima dědečka, který je zapálený včelař. To se chlapečkovi líbí a také by chtěl začít včelařit. Jenže to není pro malého kluka jen tak, jak říká dědeček. Jednoho dne se však Lukášek seznámí se včelkou Anežkou a ta ukáže nedočkavému malému včelaři taje včelí říše. Díky ní se dozví spoustu fascinujících informací a zažije neuvěřitelné pohádkové dobrodružství. Přidejte se k nim! A připravte si i baterku – čeká vás spousta zábavy, úkolů, hádanek i skrytých zajímavostí.
7.
△6
98 %
11 ×
+1
91.5 %
△0.3 %
6
Děti Jasanu a Jívy Neil Price Pangea Neil Price: Děti Jasanu a Jívy. Klikněte pro více informací.
Věk Vikingů, přibližně vymezený roky 750 a 1050 n. l., se stal svědkem nevídané expanze skandinávských národů. Seveřané se vydali do světa jako kupci, nájezdníci, dobyvatelé, objevitelé i kolonisté a ve všech těchto rolích proměnili mnohé kraje i země, od východního pobřeží Ameriky až po asijské stepi. Historii však v tomto případě „nepsali vítězové“, nýbrž jejich oběti – kronikáři národů, jejichž území přeoral místo pluhu vikingský meč. Proto se nám dochovaly zejména zprávy, které líčí Seveřany právě z tohoto pohledu. Kniha Děti Jasanu a Jívy je založena na nejnovějším archeologickém výzkumu i zpracování písemných pramenů a přináší nám příběh Vikingů, podaný jejich vlastníma očima: poznáme jejich politiku, kosmologii, umění i kulturu. Price nás seznamuje se skutečnými Vikingy, nikoli s jejich karikaturami, které zaplavily jak populární kulturu, tak leckdy i stránky historických knih. Seznámíme se s Björnem Železným bokem, který vedl loupežnou výpravu na Řím, s Gudrid Thorbjarnardóttir, svého času nejzcestovalejší ženou na světě, ba i s prvním křesťanským králem Dánska, Haraldem Modrozubem a jeho výbojným synem Svenem Vidlím vousem.
8.
△22
94 %
+1 %
28 ×
+1
91.4 %
△0.8 %
2
Dotknout se duše Markéta Bidlasová, Marek Holeček Cpress Markéta Bidlasová, Marek Holeček: Dotknout se duše. Klikněte pro více informací.
Bilanční rozhovor o zdolávání vrcholů v horách i uvnitř nás Špičkový horolezec, vyznavač alpského stylu, držitel mezinárodního ocenění Zlatý cepín. Ale také partner, otec, syn, bratr a kamarád. Marek Mára Holeček se svému lezeckému i soukromému životu věnuje naplno a s vášní. Jak se dostal k horolezectví? Které expedice a osobní milníky ho nejvíce ovlivnily? A kde hledat optimismus v minus čtyřiceti stupních? Otevřený rozhovor doplněný fotografiemi z Márova archivu ukazuje, že limity existují jen v naší hlavě.
9.
▽1
94 %
27 ×
91.4 %
7
Kolik pater má strom Jörg Hilbert Fragment Jörg Hilbert: Kolik pater má strom. Klikněte pro více informací.
Projděte s veverčákem celým stromem a poznejte, kdo v něm bydlí. Napadlo vás někdy, že strom je vlastně vysoký dům? V každém patře někdo bydlí, a kolik obyvatel strom má, tolik příběhů se tam odehrává. Poznejte spolu s veverčákem jeho sousedy a pomozte mu najít oříšky, které si schoval tak šikovně, že neví, kde teď jsou. Krásný příběh o přátelství, nezištné pomoci, ale i o tom, co vlastně veverky jedí.
10.
▽1
95 %
19 ×
91.3 %
7
Emil Holub Národní muzeum, Martin Šámal Vyšehrad Národní muzeum, Martin Šámal: Emil Holub. Klikněte pro více informací.
V Africe strávil Emil Holub celkem jedenáct let. První cestu vykonal v letech 1872–1879 zcela sám a s nedostatečným vybavením i finančním zabezpečením. Druhou absolvoval v letech 1883–1887 v čele rakousko-uherské expedice. Během svých cest procestoval území dnešní JAR, Botswany a části Zimbabwe a Zambie. Do Čech přivezl početné sbírky etnografických předmětů, přírodnin apod., ale také cenné vědecké poznatky z mnoha oborů.
11.
▽1
94 %
25 ×
91.2 %
7
Mopslík, ktorý chcel byť jednorožcom Bella Swift Fragment Bella Swift: Mopslík, ktorý chcel byť jednorožcom. Klikněte pro více informací.
Keď môžeš byť jednorožcom, neváhaj ani chvíľu! Peggy je milé šteniatko mopslíka, ktoré sa rado hrá. Občas pri hre vyvedie poriadnu neplechu, preto ju majiteľka nechá pred Vianocami v útulku. Na Peggy sa usmeje šťastie a vyberie si ju rodina malej Chloe – má však u nej ostať len cez sviatky. Šteniatko je rozhodnuté urobiť všetko preto, aby sa z dočasného domova stal trvalý. Na to sa potrebuje stať jednorožcom, pretože Chloe ich miluje a jedného by chcela mať doma. Nájde Peggy spôsob, ako sa premeniť na jednorožca? Ak áno, jej vianočné prianie sa možno splní...
12.
▽1
98 %
10 ×
91.1 %
6
První vlna Suzanne Francis Cpress Suzanne Francis: První vlna. Klikněte pro více informací.
Hrdinové, kteří na plážích našli cestu k vítězství. Kdo byli muži, kteří vsadili za rozbřesku 6. června 1944 vše na jednu kartu? Například první americký výsadkář, který se dotkl půdy v Normandii, nebo pilot kluzáku, jenž přes těžkou palbu nechal dosednout svůj stroj až u klíčového mostu. Seznamte se s památným příběhem vylodění v Normandii jinak – očima vojáků, kteří šli na smrt, a přesto určili osud invaze do Hitlerovy „pevnosti Evropa“. A také osud samotného dvacátého století.
13.
▽1
98 %
10 ×
91.1 %
7
Vánoční štěňátko Marta Knauerová Cpress Marta Knauerová: Vánoční štěňátko. Klikněte pro více informací.
Bert Bertík je malé statečné štěně. Díky hodným lidem, kteří ho na poslední chvíli zachrání z velkého nebezpečí, se dostane do psího útulku mezi nové kamarády. Tam si pejska všimne malá Týna a její starší bráška Matěj, kteří touží po štěněti už dávno. Nakonec přemluví maminku a Bertíka si vezmou domů. Na zkoušku. Jenže Bertík dělá jeden malér za druhým. Jak jen to s pejsem o Vánocích dopadne?
14.
98 %
10 ×
91.1 %
7
V zajetí emocí Petr Eybl Pointa Petr Eybl: V zajetí emocí. Klikněte pro více informací.
Sbírka básní s emotivním nádechem, která vám rozšíří nejen vědomí, ale i povědomí o hloubce lidských emocí a o tom, jak silnou moc nad nimi mají slova. A nejen to. Tato sbírka vám poskytne klíč k světu, který jste doposud neznali. K světu, který vás přiměje přemýšlet nad lidským světem z více úhlů. A občas také jen nakreslí úsměv na tváři, poskytne únik z reality každodenního života nebo zpříjemní posezení u čaje.
15.
98 %
10 ×
91.1 %
2
Nefritová válka Fonda Leeová Host Fonda Leeová: Nefritová válka. Klikněte pro více informací.
Druhý díl oceňované ságy přináší boj o rodinu, čest i nadvládu nad celou metropolí. Nelítostný spor o nadvládu nad hlavním městem a zásobami zázračného nefritu, který po staletí dodává vycvičeným Zeleným kostem nadpřirozené schopnosti, pokračuje a narůstá do nových rozměrů. Mezitím se za hranicemi Kekonu schyluje k válečnému konfliktu a o ostrovní národ se začnou zajímat mocné cizí vlády i zločinecké syndikáty. Nefrit, nejcennější zdroj Kekonu, jim totiž může přinést obrovské bohatství — nebo propůjčit výhodu potřebnou ke sražení konkurence na kolena. Rodina Kaulů, ohrožená ze všech stran, musí uzavřít nová, nebezpečná spojenectví, utkat se s nepřáteli v nejtemnějších uličkách i nejvyšších mrakodrapech. A dokonce odložit vlastní čest v zájmu přežití klanu — a všech Zelených kostí na Kekonu. ––– Kdyby neexistoval Kmotr, tak by Nefritová válka (a Nefritové město) byly tím, čím dnes definujeme generační příběhy o organizovaném zločinu. — NPR Nefritové město je komplexní a do detailů propracované městské fantasy s mafiánským nádechem, skvělým příběhem a neotřelou magií. — Sarden o románu Nefritové město Ve strhující sáze Nefritové město se prolínají magie a bojová umění s politickými intrikami a nesmiřitelným bojem o moc. […] Nepamatuji si, kdy jsem se v poslední době setkala s tak skvěle vystavěným a do sebe zapadajícím příběhem. — Děti noci o románu Nefritové město.
16.
95 %
17 ×
91.0 %
7
Filípek Zuzana Štelbaská Fragment Zuzana Štelbaská: Filípek. Klikněte pro více informací.
Inspirativní příběh pro malé čtenáře s nádhernými ilustracemi Evy Chupíkové vás zavede do voňavého lesa i k průzračnému jezírku. Je po dešti a lesík kolem jezera, kam chodí Filípek s tatínkem na ryby, je krásný a voňavý. Filípka ale rybaření nebaví. Raději si v lese hraje s kamarády skřítky, obdivuje srnky, malé divočáky nebo ve vodě pozoruje pstruhy a bruslařky. Svět kolem jezera Filípek miluje. Brzy půjde poprvé do školy a nejraději by si vzal celý les s sebou. Tatínek má ale lepší nápad….
17.
△1
95 %
17 ×
91.0 %
7
Sny Maciej Szymanowicz Cpress Maciej  Szymanowicz: Sny. Klikněte pro více informací.
V této veselé ilustrované knize naleznete spoustu postaviček, zvířátek, rostlinek i věcí, které sní o tom, co by chtěly, aby bylo, některé však o tom, co by chtěly, aby nebylo. Dozvíte se, proč rybka sní o zlatém rybáři, zda sní sklenice, a pokud ano, tak o čem. Proč si dům přeje, aby Martinka přestala hrát na bicí nebo kam chce dolézt šneček ze strany 2. Také zjistíte, odkud se sny berou a mnoho dalších zajímavých postřehů. Jedno je ale jisté. Tahle knížka sní o tom, aby si ji přečetla celá vaše rodina!
18.
▽1
95 %
17 ×
91.0 %
7
Pašerák srílanských snů Jan Pavelka Pointa Jan Pavelka: Pašerák srílanských snů. Klikněte pro více informací.
Dobrodružný román zasazený do nedávné občanské války na Srí Lance. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi a reálnými zážitky českého humanitárního pracovníka. Třicátník Daniel přijíždí na Srí Lanku, aby vedl tamní pobočku české humanitární organizace. Je únor 2008 a ostrov se již čtvrt století topí v krvavé občanské válce mezi vládou a tamilskými separatisty. Aniž by o to stál, ocitá se bez varování uprostřed pavučiny spiknutí a dávných křivd, uprostřed chaosu, kde není jasné, kdo je kdo a na čí straně stojí. Na pozadí války se začne odvíjet i jeho osobní příběh, plný neméně zajímavých situací a překvapení.
19.
△1
93 %
31 ×
90.9 %
7
Moje čínská dekáda Dvořák Jakub BizBooks Dvořák Jakub: Moje čínská dekáda. Klikněte pro více informací.
Pavel Dvořák žije v Číně už víc než deset let. Z malé slovenské vesnice se přestěhoval do dvacetisedmimilionové Šanghaje. Začátky bez zázemí, peněz a známostí byly těžké, ale otevřely mu dveře do života v Číně. Potkal tu svou čínskou manželku, uchytil se jako tlumočník, průvodce a nakonec i majitel cestovní kanceláře.
20.
△1
93 %
30 ×
90.8 %
4
Jak naučit Edu lítat? Katarína Macurová Albatros Katarína Macurová: Jak naučit Edu lítat?. Klikněte pro více informací.
Eda je pták, který neumí lítat. A Emil je medvídek, který si usmyslel, že kamarád lítat bude! Nic však není tak jednoduché, jak se zprvu zdá. Emil vyzkouší různé možné i nemožné způsoby, jak naučit Edu lítat, ovšem ten nic. Až jednou… To je ale překvapení! Další příběhy o medvídkovi vyšly v knížkách Proč nekveteš? a Kde je ten pravý balon?
21.
△1
98 %
9 ×
90.7 %
7
Praktický judaismus Jisra’el Me’ir Lau P3K Jisra’el Me’ir Lau: Praktický judaismus. Klikněte pro více informací.
Kniha Praktický judaismus se zabývá záležitostmi života praktikujících Židů, jako je kašrut, manželství, modlitby, svátky atd. Nejde však jen o jakýsi „návod“ či přehled halachického práva, vše je doplněno také zdůvodněními a komentáři autora, velké rabínské autority. Kniha obsahuje i texty věnující se specifikám judaismu a židovské ortopraxe, odpovídá ale i na mnoho běžných laických otázek, mj. o důvodech nošení pokrývky hlavy ortodoxních Židů, zdůvodnění minjanu, o příkazu umýt si ruce před jídlem apod. — Kniha obsahuje i hebrejštinu. Protože některé čtečky mají problém se zobrazením znaků i zlomem hebrejského textu, nepředpokládáme v dohledné době převod do epub/mobi.
22.
△1
98 %
9 ×
90.7 %
7
Vesmírné osudy Ondřej Šamárek, Lukáš Houška Cpress Ondřej Šamárek, Lukáš Houška: Vesmírné osudy. Klikněte pro více informací.
Cesty do vesmíru jsou každodenní realitou moderního světa a kosmonautika každému z nás usnadňuje život, aniž to často tušíme. Kdo ale jsou ti lidé, kteří „mají na svědomí“ kosmonautiku tak, jak ji známe dnes? Jak vypadaly osudy těch, jejichž myšlenky a práce předběhly svou dobu často i o celé generace? Toto a mnohem více naleznete v této jedinečné knize, jež ve 29 životních příbězích největších osobností mapuje historii i současnost dobývání vesmíru.
23.
△1
98 %
9 ×
90.7 %
6
Josef Čapek Jiří Opelík Triáda Jiří Opelík: Josef Čapek. Klikněte pro více informací.
Speciálním tématem knihy je Čapkova literární tvorba umělecká i publicistická, a nejen sama o sobě, nýbrž také ve svých vazbách na autorovo primární dílo výtvarné, na paralelní tvorbu slavného bratra Karla a samozřejmě na běh autorova života. A jak prozrazuje její jmenný rejstřík, nevnímá tato kniha svůj objekt jen v úzkých domácích hranicích, nýbrž vidí jej ve vztazích k paralelnímu umění evropskému, respektive kultuře světové. Kniha dochází podrobnými rozbory k závěru, že jakkoli se Josef Čapek přednostně cítil povolán k malování, bylo mu psaní činností celoživotně nezbytnou a tvůrčí. Toto psaní sice doplácelo na převahu autorovy výtvarné práce svým menším rozsahem, přesto však bylo vývojově hybné, žánrově mnohostranné a nezaměnitelně osobité. Dovedlo se také rozepnout od pólu experimentu až k pólu populárnosti. Konkrétně: prezentovalo se kubistickou povídkou nebo bezdějovou úvahovou prózou, ale stejně tak napínavou epickou novelou nebo rozkošným povídáním určeným dětem. Jeho tragickým dovětkem se nakonec staly básně utajeně vzniklé za dráty koncentračního tábora. Josefa Čapka zdobila však nejen vynalézavá tvořivost pod dvojí, tj. výtvarnou a literární způsobou, nýbrž i vnitřní opravdovost a morální integrita osobnosti. Tato kniha chce osvětlit obojí: jak přitažlivost jeho umění, tak příkladnost jeho života, a to v jejich vzácné jednotě. Kniha je druhým, nezměněným vydáním monografie Josef Čapek, kterou poprvé vydalo nakladatelství Melantrich v roce 1980. Doplněna je Soupisem prací Jiřího Opelíka o Josefu Čapkovi.
24.
△1
98 %
9 ×
90.7 %
7
Zmizelé koleje, zmizelá nádraží Josef Bosáček, Petr Ovsenák, Petr Lapáček Cpress Josef  Bosáček, Petr Ovsenák, Petr Lapáček: Zmizelé koleje, zmizelá nádraží. Klikněte pro více informací.
Železnice nám přinesla nejen revoluci v dopravě osob a zboží, ale také nové architektonické prvky přetvářející ráz krajiny. Tato kniha Vám jedinečným, výpravným způsobem přiblíží historii české železnice – seznámíte se s již zaniklými tratěmi i nadobro ztracenými malebnými nádražíčky a samozřejmě poznáte tratě, železniční uzly a nádraží, která původní trasy a stavby nahradila. Vše je doprovázeno množstvím unikátních historických fotografií a přehlednými mapami původních i nových železničních tras. Z obsahu knihy: *Zrušené české, moravské a slezské lokální tratě *Pražský železniční uzel *Zastávky zaniklé ve 20. století *Tunely, přeložky a traťové spojky *Trať Brno – Tišnov – Žďár nad Sázavou – Havlíčkův Brod *Přeložky spojené s elektrizací tratí a zvýšení výkonosti tratí v poválečném období *Přeložky tratí v Podkrušnohoří *Severočeská transverzálka *Přeložky na tranzitních železničních koridorech.
25.
△1
98 %
9 ×
90.7 %
4
Johann Sebastian Bach Christoph Wolff Vyšehrad Christoph Wolff: Johann Sebastian Bach. Klikněte pro více informací.
Více než sto let chyběla na světovém trhu taková kniha – shrnuje všechno, co je dnes zjištěno o životě Johanna Sebastiana Bacha (1685 –1750), geniálního barokního skladatele, varhaníka, cembalisty, dirigenta, učitele a teoretika. Tato monumentální biografie z pera profesora Harvardovy university a ředitele Bachova archivu v Lipsku Christopha Wolffa se okamžitě po svém prvním vydání v USA stala událostí bachovského roku 2000 a o rok později se dostala do finále Pulitzerovy ceny. Následovaly překlady do němčiny, holandštiny, italštiny, japonštiny, maďarštině a španělštiny. Dílo je výsledkem autorova celoživotního bádání, poskytuje neuvěřitelné množství faktů a řadu objevných závěrů – přitom je poutavé a čtivé, věcné a zároveň zaujaté. Pomocí četných vyobrazení a mnoha dobových citátů přenáší čtenáře do Bachovy doby a prostředí, a stále odkazuje na jeho skladby. Skladatel sám nezanechal žádné autobiografické záznamy. O to důležitější je, že místo dohadů a legend, které byly s jeho jménem v minulosti často spojovány, můžeme poznat příběh reálného člověka a jeho rodiny v konkrétním období evropského kulturního vývoje. Stojíme v údivu nad velikostí umělecké osobnosti, která uzavřena v hranicích své éry a země přesáhla svým významem obojí a dodnes zůstává mezi tvůrci jedinečným zjevem. Milovník hudby může číst knihu jako román, odborník v ní najde nepřeberný faktický materiál a díky bohatému rejstříku také orientaci v rozsáhlé bachovské literatuře. České vydání je překladem aktualizované německé verze z r. 2005.
26.
△1
98 %
9 ×
90.7 %
6
Nové příběhy se šťastným koncem – Promrzlá volavka Veronika Francová Fragment Veronika Francová: Nové příběhy se šťastným koncem – Promrzlá volavka. Klikněte pro více informací.
Přežije zesláblá volavka třeskutou zimu? Příběh z české přírody, který se skutečně stal. Venku mrzne, až praští, a tak sourozenci Tadeáš s Agátou vyrážejí v doprovodu tatínka bruslit na rybník. Když Tadeáš usedne na otočenou pramičku, aby si odpočinul, zaslechne šramocení. S tátovou pomocí loďku obrátí a najdou pod ní promrzlou volavku. Je úplně zesláblá a vyhladovělá. Ani se nebrání, když ji začnou balit do deky, aby ji dopravili do záchranné stanice. Dorazí včas? Dokážou podchlazeného ptáka ještě zachránit?
27.
△1
98 %
9 ×
90.7 %
6
Paříž, město lásky a nenávisti Zbyněk Kašpar Garamond Zbyněk Kašpar: Paříž, město lásky a nenávisti. Klikněte pro více informací.
Po úspěšných knihách Kruté příběhy sladké Francie I. a II, a cesta do hlubin Italovy duše (a žaludku) přichází plzeňský spisovatel a průvodce Zbyněk Kašpar s další knihou pro milovníky Francie, která je tentokrát věnována Paříži. Zajímavosti z minulosti i současnosti Paříže čerpá autor z literatury, ale zejména z vlastní zkušenosti průvodce, protože jak sám říká: „Jen průvodce nejlépe ví, co turisty ve Francii skutečně zajímá.“ Kniha zcela určitě potěší všechny, kdo mají rádi Francii, chtějí si oživit své vzpomínky nebo se plánují do této krásné země vydat. Čtenáři se v ní dozví, proč jedli Pařížané krysy, proč je Paříž považována za město lásky, i o temných dobách okupace Německem. Zbyněk Kašpar (nar. 1970) vystudoval francouzštinu a historii, nyní je učí na plzeňském gymnáziu a kromě toho provází turisty po Francii. Napsal dva výjimečné turistické průvodce o tom, co v průvodcích nenajdete Kruté příběhy sladké Francie a Cesta do hlubin Italovy duše a žaludku, které podle jeho slov vznikly jako vedlejší produkt průvodcovské praxe.
28.
△1
95 %
15 ×
90.7 %
5
Emily hledá cestu Lucy Maud Montgomeryová 1400 Lucy Maud Montgomeryová: Emily hledá cestu. Klikněte pro více informací.
Emily, která vyrostla u své přísné tety v Novoluní, vyšla ze školy a vstupuje do života přesvědčená o dvou věcech – že bude slavná spisovatelka a že je její osud spojen s osudem Teddyho Kenta. Její přátelé Ilsa Burnleyová, Perry Miller a Teddy Kent jeden po druhém odcházejí do světa dál studovat a pokračovat v cestě za svým snem. Emily odmítla nabídku spisovatelské kariéry v New Yorku a rozhodla se zůstat v milovaném Novoluní, a i když jí přátelé chybějí, cítí, že její cesta spisovatelky bude spíše osamělá. Ilsa, Teddy a Perry se vracejí domů jen sporadicky a po každém jejich návratu má Emily čím dál silnější pocit, že se jí víc a víc vzdalují, zvlášť Teddy. I když ji to trápí, své emoce skrývá až do té míry, že ji okolí vnímá jako chladnou a povýšenou. I přesto dostává nabídky k sňatku a odmítá jak poněkud absurdní žádosti o ruku, tak zaručeně „dobré partie“. O to usilovněji se vrhá do práce na povídkách a posléze na své první knize. Ta však nenachází nakladatele a Emily ztrácí sebedůvěru i víru v Teddyho náklonnost a rozhodne se vzdát se psaní a provdat se za muže, kterého nemiluje. Jenže hodnoty a cit nelze jen tak obrátit naruby.
29.
96 %
11 ×
90.4 %
1
Velký příběh Velké pardubické Tereza Marianová Albatros Tereza Marianová: Velký příběh Velké pardubické. Klikněte pro více informací.
Který kůň skočí sedm metrů? Ve Velké pardubické musí všichni! Zdolat Taxis a dalších devětadvacet nástrah jednoho z nejtěžších a nejstarších překážkových dostihů světa se za jeho téměř stopadesátiletou historii odvážilo mnoho koňských i lidských osobností. Ať už to byla hraběnka s blonďatou klisnou, které v předvečer druhé světové války porazily německé důstojníky, český veterinář ve svátečním obleku nebo nestárnoucí šampion, který v dětství sedlal krávy. Ponořte se do bohatě vypravené knihy o těch největších lidech a koních, které Velká pardubická poznala, a u toho se s námi projeďte po kurzu tohoto legendárního dostihu a poznejte všechny jeho překážky.
30.
96 %
11 ×
90.4 %
1
Případy malého detektiva Ivana Peroutková Albatros Ivana Peroutková: Případy malého detektiva. Klikněte pro více informací.
Malý detektiv řeší čtyři zapeklité případy Malý detektiv je pašák. Neohroženě se okamžitě pouští po horké stopě, aby dopadl pachatele krádeže. Ten hrdina se jmenuje Frantík Lebeda. Je ovšem pravda, že není úplně sám. Pomáhají mu nejlepší kamarádi Matěj, Zdíša a vlčák Kazánek. A tak se s nimi pusťte do pátrání a odhalte tajemství tří ukradených věcí: cukřenky, prstenu a houslí. Všechny případy jsou zapeklité, ale ten nejtěžší pro Frantíka je, když mu o Vánocích zmizí Kazan! Soubor 4 detektivních příběhů: Ukradená cukřenka, Ukradený prsten, Ukradené štěně, Ukradené housle.
1. (94.1 %, 5 týdnů v žebříčku)
Skutečné zločiny na Ostravsku 2
Ivana Žáková, Cpress
Kriminalistická historie ostravského regionu vydává další svědectví, ze kterých tuhne krev v žilách. Tentokrát se vydáte po stopách nelítostných zabijáků plánujících popravu, násilnického stalkera i vražd s mafiánským rukopisem. Před očima vám ožije bestiální mord bílého …
2. (93.8 %, 8 týdnů v žebříčku)
Porodní báby z Osvětimi
Anna Stuart, Kontrast
Strhující román, inspirovaný skutečným životním příběhem ženy, která svým neúnavným bojem o záchranu lidských životů vnesla do děsivé temnoty tábora Březinky světélko naděje… Píše se rok 1943 a porodní sestra Anna se v transportu setkává se svojí mladší přítelkyní, …
3. (92.6 %, 8 týdnů v žebříčku)
Bylinková babička
Lucie Hlavinková, Albatros
Byla jednou jedna babička a ta měla sedm vnoučat: čtyři holčičky a tři kluky. Kromě nich však měla také velké tajemství. Nikdo totiž netušil, že je kouzelná! V přírodě vždy dokázala najít neviditelné, tajuplné a čarovné věci, o kterých jiní lidé nemají ani tušení. …
4. (92.3 %, 7 týdnů v žebříčku)
Veterinářka vypráví
Lenka Vrátná, Lýdie Suková, Parliamo, s.r.o.
Kniha příběhů terénní veterinářky Lýdie Sukové (Čačkové) a jejích zvířecích pacientů si získá srdce každého milovníka zvířat. Poznáte osudy koní, kteří statečně bojují o život, budete chytat aru v nákupním centru nebo operovat mravenečnici. Vyprávění Lýdie Sukové, …
5. (91.8 %, 6 týdnů v žebříčku)
Městečko
Michaela Fišarová, Mladá fronta
Tohle Městečko není jen tak obyčejné městečko, je výjimečné tím, že v něm nefunguje mobilní signál! Děti se tak musí zabavit i bez chytrých telefonů, což je nejlepší důvod k uspořádání napínavé výpravy. A protože se starému pánovi z růžového domečku ztratil pes …
6. (91.5 %, 6 týdnů v žebříčku)
Medový domeček
Popprová, Andrea, Mladá fronta
Lukášek má pejska Žížalu a prima dědečka, který je zapálený včelař. To se chlapečkovi líbí a také by chtěl začít včelařit. Jenže to není pro malého kluka jen tak, jak říká dědeček. Jednoho dne se však Lukášek seznámí se včelkou Anežkou a ta ukáže nedočkavému malému včelaři …
7. (91.5 %, 6 týdnů v žebříčku)
Děti Jasanu a Jívy
Neil Price, Pangea
Věk Vikingů, přibližně vymezený roky 750 a 1050 n. l., se stal svědkem nevídané expanze skandinávských národů. Seveřané se vydali do světa jako kupci, nájezdníci, dobyvatelé, objevitelé i kolonisté a ve všech těchto rolích proměnili mnohé kraje i země, od východního pobřeží Ameriky až …
8. (91.4 %, 2 týdny v žebříčku)
Dotknout se duše
Markéta Bidlasová, Marek Holeček, Cpress
Bilanční rozhovor o zdolávání vrcholů v horách i uvnitř nás Špičkový horolezec, vyznavač alpského stylu, držitel mezinárodního ocenění Zlatý cepín. Ale také partner, otec, syn, bratr a kamarád. Marek Mára Holeček se svému lezeckému i soukromému životu věnuje naplno a …
9. (91.4 %, 7 týdnů v žebříčku)
Kolik pater má strom
Jörg Hilbert, Fragment
Projděte s veverčákem celým stromem a poznejte, kdo v něm bydlí. Napadlo vás někdy, že strom je vlastně vysoký dům? V každém patře někdo bydlí, a kolik obyvatel strom má, tolik příběhů se tam odehrává. Poznejte spolu s veverčákem jeho sousedy a pomozte mu najít oříšky, …
10. (91.3 %, 7 týdnů v žebříčku)
Emil Holub
Národní muzeum, Martin Šámal, Vyšehrad
V Africe strávil Emil Holub celkem jedenáct let. První cestu vykonal v letech 1872–1879 zcela sám a s nedostatečným vybavením i finančním zabezpečením. Druhou absolvoval v letech 1883–1887 v čele rakousko-uherské expedice. Během svých cest procestoval území dnešní JAR, …
11. (91.2 %, 7 týdnů v žebříčku)
Mopslík, ktorý chcel byť jednorožcom
Bella Swift, Fragment
Keď môžeš byť jednorožcom, neváhaj ani chvíľu! Peggy je milé šteniatko mopslíka, ktoré sa rado hrá. Občas pri hre vyvedie poriadnu neplechu, preto ju majiteľka nechá pred Vianocami v útulku. Na Peggy sa usmeje šťastie a vyberie si ju rodina malej Chloe – má však u nej ostať len cez …
12. (91.1 %, 6 týdnů v žebříčku)
První vlna
Suzanne Francis, Cpress
Hrdinové, kteří na plážích našli cestu k vítězství. Kdo byli muži, kteří vsadili za rozbřesku 6. června 1944 vše na jednu kartu? Například první americký výsadkář, který se dotkl půdy v Normandii, nebo pilot kluzáku, jenž přes těžkou palbu nechal dosednout svůj stroj až …
13. (91.1 %, 7 týdnů v žebříčku)
Vánoční štěňátko
Marta Knauerová, Cpress
Bert Bertík je malé statečné štěně. Díky hodným lidem, kteří ho na poslední chvíli zachrání z velkého nebezpečí, se dostane do psího útulku mezi nové kamarády. Tam si pejska všimne malá Týna a její starší bráška Matěj, kteří touží po štěněti už dávno. Nakonec přemluví …
14. (91.1 %, 7 týdnů v žebříčku)
V zajetí emocí
Petr Eybl, Pointa
Sbírka básní s emotivním nádechem, která vám rozšíří nejen vědomí, ale i povědomí o hloubce lidských emocí a o tom, jak silnou moc nad nimi mají slova. A nejen to. Tato sbírka vám poskytne klíč k světu, který jste doposud neznali. K světu, který vás přiměje …
15. (91.1 %, 2 týdny v žebříčku)
Nefritová válka
Fonda Leeová, Host
Druhý díl oceňované ságy přináší boj o rodinu, čest i nadvládu nad celou metropolí. Nelítostný spor o nadvládu nad hlavním městem a zásobami zázračného nefritu, který po staletí dodává vycvičeným Zeleným kostem nadpřirozené schopnosti, pokračuje a narůstá do nových …
16. (91.0 %, 7 týdnů v žebříčku)
Filípek
Zuzana Štelbaská, Fragment
Inspirativní příběh pro malé čtenáře s nádhernými ilustracemi Evy Chupíkové vás zavede do voňavého lesa i k průzračnému jezírku. Je po dešti a lesík kolem jezera, kam chodí Filípek s tatínkem na ryby, je krásný a voňavý. Filípka ale rybaření nebaví. Raději si v lese …
17. (91.0 %, 7 týdnů v žebříčku)
Sny
Maciej Szymanowicz, Cpress
V této veselé ilustrované knize naleznete spoustu postaviček, zvířátek, rostlinek i věcí, které sní o tom, co by chtěly, aby bylo, některé však o tom, co by chtěly, aby nebylo. Dozvíte se, proč rybka sní o zlatém rybáři, zda sní sklenice, a pokud ano, tak o čem. Proč si …
18. (91.0 %, 7 týdnů v žebříčku)
Pašerák srílanských snů
Jan Pavelka, Pointa
Dobrodružný román zasazený do nedávné občanské války na Srí Lance. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi a reálnými zážitky českého humanitárního pracovníka. Třicátník Daniel přijíždí na Srí Lanku, aby vedl tamní pobočku české humanitární organizace. Je únor 2008 a ostrov se …
19. (90.9 %, 7 týdnů v žebříčku)
Moje čínská dekáda
Dvořák Jakub, BizBooks
Pavel Dvořák žije v Číně už víc než deset let. Z malé slovenské vesnice se přestěhoval do dvacetisedmimilionové Šanghaje. Začátky bez zázemí, peněz a známostí byly těžké, ale otevřely mu dveře do života v Číně. Potkal tu svou čínskou manželku, uchytil se jako …
20. (90.8 %, 4 týdny v žebříčku)
Jak naučit Edu lítat?
Katarína Macurová, Albatros
Eda je pták, který neumí lítat. A Emil je medvídek, který si usmyslel, že kamarád lítat bude! Nic však není tak jednoduché, jak se zprvu zdá. Emil vyzkouší různé možné i nemožné způsoby, jak naučit Edu lítat, ovšem ten nic. Až jednou… To je ale překvapení! Další příběhy …
21. (90.7 %, 7 týdnů v žebříčku)
Praktický judaismus
Jisra’el Me’ir Lau, P3K
Kniha Praktický judaismus se zabývá záležitostmi života praktikujících Židů, jako je kašrut, manželství, modlitby, svátky atd. Nejde však jen o jakýsi „návod“ či přehled halachického práva, vše je doplněno také zdůvodněními a komentáři autora, velké rabínské autority. Kniha …
22. (90.7 %, 7 týdnů v žebříčku)
Vesmírné osudy
Ondřej Šamárek, Lukáš Houška, Cpress
Cesty do vesmíru jsou každodenní realitou moderního světa a kosmonautika každému z nás usnadňuje život, aniž to často tušíme. Kdo ale jsou ti lidé, kteří „mají na svědomí“ kosmonautiku tak, jak ji známe dnes? Jak vypadaly osudy těch, jejichž myšlenky a práce předběhly svou dobu …
23. (90.7 %, 6 týdnů v žebříčku)
Josef Čapek
Jiří Opelík, Triáda
Speciálním tématem knihy je Čapkova literární tvorba umělecká i publicistická, a nejen sama o sobě, nýbrž také ve svých vazbách na autorovo primární dílo výtvarné, na paralelní tvorbu slavného bratra Karla a samozřejmě na běh autorova života. A jak prozrazuje její jmenný rejstřík, …
24. (90.7 %, 7 týdnů v žebříčku)
Zmizelé koleje, zmizelá nádraží
Josef Bosáček, Petr Ovsenák, Petr Lapáček, Cpress
Železnice nám přinesla nejen revoluci v dopravě osob a zboží, ale také nové architektonické prvky přetvářející ráz krajiny. Tato kniha Vám jedinečným, výpravným způsobem přiblíží historii české železnice – seznámíte se s již zaniklými tratěmi i nadobro ztracenými …
25. (90.7 %, 4 týdny v žebříčku)
Johann Sebastian Bach
Christoph Wolff, Vyšehrad
Více než sto let chyběla na světovém trhu taková kniha – shrnuje všechno, co je dnes zjištěno o životě Johanna Sebastiana Bacha (1685 –1750), geniálního barokního skladatele, varhaníka, cembalisty, dirigenta, učitele a teoretika. Tato monumentální biografie z pera profesora Harvardovy …
26. (90.7 %, 6 týdnů v žebříčku)
Nové příběhy se šťastným koncem – Promrzlá volavka
Veronika Francová, Fragment
Přežije zesláblá volavka třeskutou zimu? Příběh z české přírody, který se skutečně stal. Venku mrzne, až praští, a tak sourozenci Tadeáš s Agátou vyrážejí v doprovodu tatínka bruslit na rybník. Když Tadeáš usedne na otočenou pramičku, aby si odpočinul, zaslechne …
27. (90.7 %, 6 týdnů v žebříčku)
Paříž, město lásky a nenávisti
Zbyněk Kašpar, Garamond
Po úspěšných knihách Kruté příběhy sladké Francie I. a II, a cesta do hlubin Italovy duše (a žaludku) přichází plzeňský spisovatel a průvodce Zbyněk Kašpar s další knihou pro milovníky Francie, která je tentokrát věnována Paříži. Zajímavosti z minulosti i současnosti Paříže …
28. (90.7 %, 5 týdnů v žebříčku)
Emily hledá cestu
Lucy Maud Montgomeryová, 1400
Emily, která vyrostla u své přísné tety v Novoluní, vyšla ze školy a vstupuje do života přesvědčená o dvou věcech – že bude slavná spisovatelka a že je její osud spojen s osudem Teddyho Kenta. Její přátelé Ilsa Burnleyová, Perry Miller a Teddy Kent jeden po druhém …
29. (90.4 %, 1 týden v žebříčku)
Velký příběh Velké pardubické
Tereza Marianová, Albatros
Který kůň skočí sedm metrů? Ve Velké pardubické musí všichni! Zdolat Taxis a dalších devětadvacet nástrah jednoho z nejtěžších a nejstarších překážkových dostihů světa se za jeho téměř stopadesátiletou historii odvážilo mnoho koňských i lidských osobností. Ať už to byla …
30. (90.4 %, 1 týden v žebříčku)
Případy malého detektiva
Ivana Peroutková, Albatros
Malý detektiv řeší čtyři zapeklité případy Malý detektiv je pašák. Neohroženě se okamžitě pouští po horké stopě, aby dopadl pachatele krádeže. Ten hrdina se jmenuje Frantík Lebeda. Je ovšem pravda, že není úplně sám. Pomáhají mu nejlepší kamarádi Matěj, Zdíša a vlčák Kazánek. A …

Aktualizováno 21.06.2024.        = vzestup,        = pokles,        = novinka. Údaj ve sloupci „Týdnů“ udává počet bezprostředně po sobě následujících týdnů strávených v žebříčku.

*Žebříček vychází z průměrných uživatelských hodnocení normalizovaných podle počtu hodnotících a celkového průměrného hodnocení všech knih s využitím Bayesova vzorce

Skóre = (v ÷ (v + m)) × R + (m ÷ (v + m)) × C

R = průměrné hodnocení titulu (údaj zobrazovaný v barevném rámečku v detailu knihy na serveru Databazeknih.cz)
v = počet hodnocení titulu (údaj zobrazovaný tamtéž)
m = minimální počet hodnocení potřebný k zařazení do žebříčku – mění se dynamicky podle mediánu počtu hodnocení všech knih, momentálně 9
C = vážený průměr všech hodnocení všech knih, momentálně 83.4 %

V této konkrétní variantě žebříčku (nejlépe hodnocené méně známé e-knihy) navíc počet hodnocení nesmí překročit 33 (a bez ohledu na něj jsou jednotlivé tituly po několika týdnech automaticky vyřazovány, aby uvolnily místo novějším novinkám, resp. přesouvány do seznamu nejoblíbenějších méně známých e-knih). Pro tituly s vyšším počtem hodnocení je k dispozici samostatný žebříček.

Hodnocení podle Databazeknih.cz, aktualizováno 21.06.2024. Do žebříčku jsou zařazovány pouze tituly, které mají 9 a více hodnocení. V této konkrétní variantě žebříčku (nejlépe hodnocené méně známé e-knihy) navíc nesmějí mít více než 33 hodnocení. (Pro tituly s vyšším počtem hodnocení je k dispozici samostatný žebříček.)

       = vzestup,        = pokles,        = novinka.

Týdny v žebříčku se rozumí nepřerušená posloupnost týdnů.

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]