12/2023

Půjčování e-knih v knihovnách: nejlépe hodnocené méně známé e-knihy

(podle návštěvníků serveru Databazeknih.cz)

Týden: 12/2023

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

PořadíPrůměrHodnoceníSkóre*TýdnůNázevAutorNakladatelObálka
1.
△2
99 %
+1 %
26 ×
+7
95.0 %
△1.7 %
3
Neviditelné kořeny Hynek Čapka KNIHA ZLÍN Hynek Čapka: Neviditelné kořeny. Klikněte pro více informací.
Listopad 1989. Vysokoškolák Pavel prožívá události revolučních dní, které poznamená rodinná tragédie: jeho otec, příslušník StB, spáchá sebevraždu. Pavel se navíc dozvídá, že je adoptovaný, a tak začíná pátrat po svých kořenech. Nedlouho po druhé světové válce se snaží Tomáš a Anežka, zaměstnanci firmy Baťa, uprchnout přes střežené hranice ze své vlasti. Co mají desítky let vzdálené osudy společného a jak je ovlivní bouřící dějiny?
2.
98 %
29 ×
+4
94.5 %
△0.4 %
3
Mrazivá náruč Jana Jánská Moba Jana Jánská: Mrazivá náruč. Klikněte pro více informací.
Ve chvíli, kdy devatenáctiletá Valerie jen o vlásek unikne pronásledovateli, netuší, že tím právě odsoudila k smrti svého o dva roky mladšího bratra Romana. Dosud byla přesvědčená, že ví o svém milovaném bráškovi vše. Po jeho smrti však vyvstávají nečekaná tajemství, při jejichž odhalování Valerie probudí i démony vlastní minulosti. Ani Romanova šestnáctiletá přítelkyně Laura nemá již na první pohled úplně ideální rodinu. Navíc má brzy vyjít najevo zcela zásadní fakt, který změní víc, než by jí bylo milé. Co všechno může odstartovat jedna tragická událost?
3.
△2
98 %
+1 %
16 ×
+1
92.7 %
△0.9 %
3
Vojtěch Boháč: Všechny cesty vedou k válce Vojtěch Boháč Cpress Vojtěch Boháč: Vojtěch Boháč: Všechny cesty vedou k válce. Klikněte pro více informací.
Jak se na Ukrajině a v Rusku žilo před válkou, po anexi Krymu a po vypuknutí konfliktu na Donbase? Co vedlo až k rozpoutání největšího vojenského střetu na území Evropy od roku 1945? Novinář Vojtěch Boháč podává svědectví přímo z míst, kde se odehrávaly krvavé boje. Poznejte pozadí ukrajinského konfliktu, roli novináře uprostřed zuřící války i autentické příběhy místních obyvatel. Bez nadsázky tak zjistíte, jak to vypadá, když se píše historie.
4.
98 %
-2 %
13 ×
+1
92.0 %
▽0.9 %
5
Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná Moba Martina Novotná: Záhada zmizelého šlechtice. Klikněte pro více informací.
Pan Tadeáš z Příhraz je povolán samotným králem Václavem II., aby se dostavil na hrad v Sadské. Vydává se tedy na cestu, na níž ho doprovází jeho sluha Vítek, zatímco velitel hradní posádky Jozífek zůstává na panství, aby ho chránil před řáděním lapků. Po příjezdu do Sadské je pan Tadeáš panovníkem pověřen vypátráním mladého šlechtice, který zmizel beze stopy. Zdánlivě snadný případ se však záhy komplikuje. Nic a nikdo není tím, za koho se vydává, a na povrch vyplouvají dávná rodová tajemství….
5.
△19
94 %
+1 %
35 ×
+20
91.8 %
△2.5 %
2
Vítězové Fredrik Backman Host Fredrik Backman: Vítězové. Klikněte pro více informací.
Završení trilogie z hokejového městečka Medvědín Od událostí, o nichž nikdo nechce mluvit, uběhly dva roky. Všichni se snažíme posunout dál, jenže cosi v tomhle lese to člověku nikdy úplně nedovolí. Jsme město se smutkem v srdci a násilí zde visí ve vzduchu, máme rádi pohádky s dobrým koncem, ale vlastně jsme tušili, že tahle mezi ně nepatří. Tentokrát to začíná vichřicí a končí střelbou. Někdo, kdo byl dlouho pryč, se vrací domů. Někdo nás opouští navždy. Někdo se zamiluje, někdo sní o NHL a někdo o pomstě. Někdo usíná vedle své nejlepší kamarádky, někdo se pokouší vzkřísit manželství a někdo se snaží ochránit své děti. Někdo nenávidí, někdo bojuje, někdo popadne zbraň a zamíří ke stadionu. Ne všichni, za koho jsme bojovali, se dočkají šťastného konce a ne všichni, které milujeme, zestárnou. ––– Nejpůsobivější na této trilogii je způsob, jakým Backman popisuje svět sportu. Vylíčí jeho krásu a zároveň vytáhne na světlo veškerou jeho odpornost. Když příběh skončí, máme pocit, že jsme viděli to nejhorší, ale přesto je to pro nás stále krásné. — Göteborgs-Posten Všichni, kdo znali Benjamina Oviče, zvláště pak my, kteří jsme ho znali dost dobře na to, abychom mu říkali Benji, jsme v hloubi duše nejspíš věděli, že nikdy nepatřil k těm, kdo se dočkají šťastného konce. Ale přesto jsme samozřejmě doufali. Panebože, jak jen jsme doufali. Naivní sny jsou poslední obrannou linií lásky, a proto si vždycky namlouváme, že právě naše milované žádná strašlivá tragédie nepostihne a právě naši blízcí uniknou zlému osudu. Kvůli nim sníme …
6.
94 %
32 ×
+2
91.7 %
△0.1 %
2
Biatlonové legendy – Johannes a Tarjei Bø Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø, Lasse Lønnebotn Jota Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø, Lasse Lønnebotn: Biatlonové legendy – Johannes a Tarjei Bø. Klikněte pro více informací.
Jak se z pětihlavého stáda sourozenců vyloupnou hned dva biatlonisté světového formátu? A jak se promění jejich vztah, když mladší bratr, který se starším od mala ve všem prohrával, má najednou víc úspěchů než ten starší? Tohle je příběh o dvou bratrech. Tarjei a Johannes si prošlapali vlastní cestičku ke světové špičce v biatlonu. Jsou bratři a nejlepší kamarádi, ale taky soupeři a rivalové. Všechno pro ně vždycky byl souboj, z něhož měl jen jeden odejít jako vítěz. A jeden jako poražený. Tarjei Bø a Johannes Thingnes Bø teď úplně poprvé odhalují své dojmy z osobních triumfů i porážek a nechávají nás nahlédnout pod pokličku svých životních příběhů. Popisují, jak podstatné je stát si za svým, pamatovat na své hodnoty, umět překvapit, ale taky důvěřovat svým vlastním rozhodnutím a bít se za ně, i když ve vás nikdo jiný nevěří. Celá řada pikantních detailů z dětství i mládí dvou biatlonových závodníků. Neopakovatelná příležitost nahlédnout za oponu světového biatlonu. Vítězství i prohry a vše, co k profesionálnímu sportu patří.
7.
97 %
12 ×
91.1 %
3
Marie Terezie: Všichni věrní a nevěrní Miroslava Zlatníková Motto Miroslava Zlatníková: Marie Terezie: Všichni věrní a nevěrní. Klikněte pro více informací.
Druhý díl trilogie o nejvýznamnější panovnici na českém trůnu Prohrává válku o habsburské dědictví. Prohraná se ale zdá i bitva o její manželství s Františkem Štěpánem. Říši ohrožuje nejen pruský král Fridrich II., ale i Francouzi a Bavorové, kteří se dostanou až do Prahy. Slíbená pomoc z Uher nepřichází, a tak se Marie i František uchýlí ke krajním řešením. Vypjatá situace spustí manželskou krizi provázenou žárlivostí a nevěrami. Dokážou se manželé přenést přes selhání toho druhého?
8.
94 %
20 ×
+1
90.7 %
△0.1 %
3
Tutanchamon Miroslav Bárta Jota Miroslav Bárta: Tutanchamon. Klikněte pro více informací.
Před sto lety – v listopadu 1922 – došlo na západním břehu starověkých Théb, v Údolí králů k jednomu z největších objevů světové archeologie. Egyptský chlapec Hussein Abd el-Rassul, který pracoval jako nosič vody při výzkumu britského archeologa Howarda Cartera, náhodně narazil na začátek kamenného schodiště vedoucího ke vchodu do hrobky. Během několika málo dní bylo jasné, že půjde o unikátní objev nevykradené hrobky staroegyptského vládce, který se měl tisíce let po své smrti stát snad nejznámějším panovníkem starověku… V roce 1922 se tak Tutanchamon probudil po více jak třech tisících letech k novému životu a jeho hrobka s pohřební výbavou, jež přesahuje hranice fantazie, i jeho krátká životní pouť dodnes nepřestávají uchvacovat celý svět. Publikace provází čtenáře osudovými milníky v životě krále, který byl v době své vlády ještě chlapec, jeho rodiny a slavných předků – dědečka Amenhotepa III., otce a legendárního náboženského reformátora Achnatona. Prostřednictvím textů a fotografií navštívíte jeho hrobku a vydáte se na cestu do staroegyptského zásvětí. Prožijete nervy drásající dny a týdny během objevování hrobky a budou vám odkryta tajemství, která hrobka může i nadále skrývat.
9.
△1
94 %
18 ×
+1
90.4 %
△0.1 %
5
Královna Alžběta II. Andrew Morton XYZ Andrew Morton: Královna Alžběta II.. Klikněte pro více informací.
Je to žena, jejíž život provází samá nej – nejdéle vládnoucí, nejzcestovalejší a na stydlivého člověka i nejspolečenštější, neboť se tváří v tvář potkala s více poddanými než kterýkoli jiný panovník v dějinách. Královna Viktorie si vysloužila titul babičky Evropy, zatímco královna Alžběta II. se stala babičkou Spojeného království a Commonwealthu. Nejdéle sloužící panovnice v dějinách zasvětila svůj život rodině, svému lidu i širší rodině národů. Přes mnohé překážky a překvapení, které ji během vlády potkaly, vždy oddaně sloužila své zemi a trpělivě přihlížela dějinám, jež se kolem ní utvářely -, často s jiskrou v oku. Představovala jistotu v dobrých i zlých časech, vždy připravená slavit i projevit soucit. Její život kopíroval cestu Británie v dobách války i míru. Zbožňovaná a nesmírně populární Alžběta II. se zapíše do dějin jako možná nejvýznamnější britská královna. Poutavá, zasvěcené biografie oceňovaného spisovatele a historika Andrewa Mortona, autora knih Elizabeth & Margaret: Důvěrný svět královských sester a Diana: její skutečný příběh, vás zavede do zákulisí a odhalí královnu i celý její svět.
10.
▽1
93 %
24 ×
90.4 %
9
Neotvírat!!! Žhavé! Charlotte Habersack Drobek Charlotte Habersack: Neotvírat!!! Žhavé!. Klikněte pro více informací.
„Neotvírat!“ napsal někdo na podivný balíček, který Nemovi už zase přišel poštou. Tentokrát má Nemo plán, jak neznámého odesílatele vypátrat. Nastraží na něj past! Tak si to aspoň představoval. Stačí jen chvilka nepozornosti a návnada, malý plyšový drak s krásně třpytivým břichem, je pryč. Když se drak znovu objeví, Otka, Nemo a Béda a s nimi celé městečko Horní Suchopár se začnou potit. Dráček Drako nejenže plive oheň, umí i další kousky! Slunce žhne pořád víc, v rozpáleném městě je už 49 stupňů ve stínu! Ta, která vše může vrátit zpátky, je ale tisíce kilometrů daleko. Podaří se našim třem kamarádům zvládnout hrozící katastrofu? Další příběh z oblíbené série dobrodružství pro děti pobaví malé i velké čtenáře nečekanými zápletkami i humornými zvraty. Vtipné vyprávění o dětském přátelství ve světě dospělých doprovázejí nezaměnitelné ilustrace Fréderica Betranda. Rodičům při čtení na dobrou noc bude možná trochu horko...
11.
△1
95 %
13 ×
90.2 %
4
Vánoční hvězdička Marta Knauerová Cpress Marta Knauerová: Vánoční hvězdička. Klikněte pro více informací.
Ela miluje koně nade všechno. Hodně o nich ví, a kdyby mohla, byla by ve stájích od rána do večera. Jenže tohle holky z její třídy vůbec nechápou. Ela jim připadá nudná a obyčejná. To už se ale brzy změní. Stačí, aby se o Vánocích narodilo malé hříbátko s hvězdičkou na čele, a rázem se Ele i holkám obrátí život vzhůru nohama. Holky objeví kouzlo koňského světa a lépe poznají i Elu samotnou. Jezdecký oddíl Hvězdičky pak jejich přátelství jenom utvrdí.
12.
△2
94 %
16 ×
90.1 %
6
Nikdy se nevzdávej! Benjamin Ferencz Jota Benjamin Ferencz: Nikdy se nevzdávej!. Klikněte pro více informací.
Narodil se krátce po skončení první světové války v Transylvánii, v jednom z nejchudších koutů tehdejší Evropy na hranicích Rumunska a Maďarska. Ještě mu nebyl ani rok, když s ním rodiče opustili rodný dům a odešli do Ameriky. Do školy jej vzali až v osmi letech, předtím vyrůstal jako dítě manhattanských ulic, jeho rodiče se navíc v New Yorku rozvedli. Benjamin Ferencz zkrátka měl jen mizivé předpoklady k tomu, aby někdy získal jakékoliv vyšší vzdělání. A přesto – shodou příznivých okolností se stalo, že Benjamina přijali na střední školu a díky dobrým studijním výsledkům později i na vysokou. Jeho píle mu následně umožnila dokonce absolvovat právnická studia na Harvardu. Odtud už byl jen krůček k tomu, aby se jako voják americké armády dostal na sklonku druhé světové války k vyšetřování německých válečných zločinů. Když se s osobností Bena Ferencze seznámila před nedávnem reportérka listu Guardian Nadia Khomamiová, rozhodla se s ním udělat interview. Z původního nápadu nakonec vzešla celá kniha rozhovorů. V nich Ferencz nejen mapuje celý svůj – dnes už více než stoletý – život, ale přináší také celou řadu inspirativních rad pro každého, kdo přemýšlí nad tím, jak naložit s vlastním životem.
13.
△2
93 %
21 ×
+1
90.1 %
△0.1 %
7
Čepel azylu Lucie Lukačovičová Epocha Lucie Lukačovičová: Čepel azylu. Klikněte pro více informací.
„Použij cokoliv, co funguje, a přežij!“ – to je heslo lovců monster. Benedikt je lovec samotář, který mezi své přátele a spojence počítá nejčastěji nestvůry či duchy. Není proto vůbec nadšený, když musí přistoupit na spolupráci s loveckou organizací Azyl. Jenže mu nic jiného nezbývá, jestli má mít naději na úspěch při vyšetřování vraždy exorcisty a zmizení ducha. Případ ho zavede ze současné Prahy do Španělska a k setkání s temperamentní lovkyní, která touží po pomstě.
14.
△4
92 %
29 ×
+3
89.9 %
△0.2 %
5
Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith Fobos Alexander Gordon Smith: Rozsudek smrti. Klikněte pro více informací.
Vítejte zpět ve Výhni, podzemní věznici pro mládež, kde zvrácený dozorce provádí na svých vězních příšerné experimenty. Alexův druhý pokus o útěk selhal. Tentokrát bude jeho trest mnohem horší než předtím. Protože jak dávno ví, v těch skrytých, krví potřísněných laboratořích pod vězením se z něj stane monstrum. Když mu správce pumpuje do žil něco zlého – zlověstně temný nektar – Alex se stává tím, čeho se nejvíc bojí… Nadlidským přisluhovačem Výhně. Starý Alex je pryč. Ten nový je silnější než kdy předtím, ale co je vůbec zač? Jak teď může uniknout, když je v něm najednou všechna ta temnota? Jak může najít cestu ke svobodě, když je ztracen sám v sobě? A skutečně si Výheň právě vytvořila svého nejlepšího služebníka, nebo nejhoršího nepřítele? Pětidílná bestsellerová série Útěk z Výhně pokračuje v dalším, ještě temnějším díle.
15.
△1
92 %
29 ×
+2
89.9 %
△0.1 %
3
Smrdutý kojot Rosana Zvelebilová Canc Rosana Zvelebilová: Smrdutý kojot. Klikněte pro více informací.
Smrdutý kojot je jako superhrdina Divokého západu ‒ všichni vědí, že je nejlepším lovcem odměn, ale málokdo zná jeho pravou identitu. Morgan Tyler toho vesele využívá, dokáže se vetřít do blízkosti stíhaných zločinců a má stoprocentní úspěšnost v jejich dopadení. Všichni doufají, že bude tím, kdo dostane nejnebezpečnějšího banditu Benita Redburna. Jeho banda už vypálila do základů nejedno město a předcházejí ji zvěsti o její bezcitnosti. Do toho se nechtěně přimíchá Winton Lawn, slušný starosta malého města, kterého nepřestává překvapovat fakt, že ho chtějí všichni zabít. Poté, co unikne hrobníkovi z lopaty, se snaží v nastalém chaosu najít lásku a přátelství, což z něj dělá ještě většího podivína. Román spojuje western, LGBT tématiku, BDSM a absurdnost, se kterou se tři hlavní hrdinové, Benito, Morgan a Winton, potýkají. Je to příběh plný překvapivých zvratů, tvrdosti věhlasných zabijáků, ale i humoru, nečekané lidskosti a šokujících odhalení.
16.
△3
96 %
9 ×
89.7 %
4
Hvězdný prach: Jen uvěřit Linda Chapmanová Cpress Linda Chapmanová: Hvězdný prach: Jen uvěřit. Klikněte pro více informací.
Lucka má prázdniny, ale žádnou kamarádku, se kterou by se dalo něco podnikat. Potom se ale přistěhují noví sousedi a rázem se všechno změní. Lucka zjistí, že se narodila s tajnými vlohami ducha hvězdného prachu. Takoví lidé umějí létat a mají magické schopnosti, ale také důležité poslání – chránit přírodu a pečovat o ni. A tak se Lucka každý večer vydává vstříc nečekaným dobrodružstvím...
17.
△3
93 %
17 ×
89.6 %
5
Zimní tulipán Daniela Krolupperová Mladá fronta Daniela Krolupperová: Zimní tulipán. Klikněte pro více informací.
Je období adventu a vypadá to, že Vánoce budou zase na blátě. Klárka je kvůli tomu smutná, pak ale uvidí, jak z nebe padá malinká bytůstka. Je to sněhová víla Bela, která Klárce vysvětlí, že se pokazil stroj na výrobu sněhu. Sněhovou mašinku totiž pohání kvetoucí bílý tulipán. Ten letos ale nevykvetl. A tak začíná nefalšované zimní dobrodružství, během nějž se Klárka se sněhovou vílou vydávají do tajemného ledového zámku, aby zachránily bílé Vánoce.
18.
△3
94 %
13 ×
89.6 %
3
Lovecká sezona Larry Correia FANTOM Print Larry Correia: Lovecká sezona. Klikněte pro více informací.
Larry Correia vám ve své první povídkové antologii nabízí čtrnáct povídek o démonech, monstrech, upírech a kosmických hrůzách příliš strašlivých, aby mohly být pojmenovány – a statečné muže a ženy, kteří se jim postaví. Zavítejte do světa Lovců monster, ať už do současnosti, kde elfská princezna musí přehodnotit svůj názor na krvelačné orky, nebo do předminulého století, kdy první lovecká společnost Bubby Shackleforda křižovala Západ divočejší, než si dokážete představit. Ve světě Grimnoirských kronik se soukromý detektiv Jake Sullivan snaží vypátrat ztraceného Léčitele a na palubě luxusní vzducholodě se zaplete do politických her nejmocnějších států na Zemi. A kromě známých hrdinů vás v této knize čeká i mnoho nových, ať už je to samuraj pronásledující obří mořskou příšeru, vyhlášený odstřelovač sledující vražedného mága, tankisté bojující s neporazitelným nepřítelem nebo jediný pojišťovací agent, který vás dokáže pojistit i pro případ mimozemské invaze a otevření bran pekelných.
19.
△3
93 %
16 ×
89.5 %
8
Sesterstvo a největší kouzlo kočky Fabioly Lucie Hlavinková Albatros Lucie Hlavinková: Sesterstvo a největší kouzlo kočky Fabioly. Klikněte pro více informací.
Čtvrté napínavé dobrodružství Sesterstva kouzelné kočky Fabioly Sesterstvo vstoupilo do nového školního roku a hned od začátku je toho trochu moc: hora učení, zvláštní nový kluk ve třídě, paní Marie v nemocnici… a jedna velká záhada, která holky tentokrát přivede do skutečného nebezpečí. Ještěže mají kouzelnou kočku Fabiolu, která jim vždy se vším pomůže! Jenže tentokrát bude mít napilno, takže si Bára, Ela a Míša možná budou muset vystačit samy. Dostanou se na stopu člověka, který se neštítí trápit zvířata?
20.
△6
91 %
28 ×
89.1 %
2
Nebeská tkáčka Kristen Ciccarelli Cooboo Kristen Ciccarelli: Nebeská tkáčka. Klikněte pro více informací.
Eris cestuje medzi svetmi vďaka magickému vretenu, ktoré z nej robí nepolapiteľnú zlodejku. V područí pirátskeho kapitána je však pre ňu vreteno ako zlatá klietka. Aby Eris získala vytúženú slobodu, musí uniesť princeznú Ashu, posledného Namsaru. Veliteľka kráľovskej armády Safire sa zaprisahá dolapiť ju. Okolo Eris sa však ako slučka ovíja príbeh zabudnutých čias, ktorý ju každým švihom magického vretena privádza bližšie k záchrane alebo skaze sveta.
21.
△6
92 %
17 ×
89.0 %
7
Světlo věcí konečných James Islington Host James Islington: Světlo věcí konečných. Klikněte pro více informací.
Závěrečný díl epické fantasy série Licanius Po zuřivé bitvě byla zpevněna a utěsněna Bariéra, která chrání Andarru — ale možná už je pozdě. Andarrou se nyní potulují nestvůry a Veneráti shromažďují svá vojska k poslednímu drtivému úderu. Wirr se v Ilin Illanu pokouší udržet křehké spojenectví mezi andarrskými mocenskými klikami. Pokud selže, válka s temnými silami, jež se stahují k hlavnímu městu, bude předem ztracena. Uvězněný a osamocený Davian mezitím v cizí zemi stojí proti zbylým Venerátům. Snaží se jim zabránit, aby zmařili Ashinu oběť, stále se však potýká s vlastním osudem a se vším, co se dozvěděl o svém příteli Caedenovi, kterého se rozhodl osvobodit. Caeden je nucen čelit zákeřnému plánu zosnovanému před mnoha staletími. Skličuje ho, jak to celé začalo, ale mnohem víc mu láme srdce, jak to musí skončit. ––– Islingtonův styl připomíná Roberta Jordana nebo Brandona Sandersona — je svěží, rychlý, lehký a chytrý. — Booklist James Islington překvapil čtenáře debutovou knihou Stín věcí ztracených, na kterou navázal Ozvěnou věcí budoucích. Série přináší skvěle vymyšlený magický systém, fascinující svět s vlastní záhadnou historií a se zajímavým postavami a komplexní příběh s jasným cílem. — Fantasyplanet.cz.
22.
▽9
91 %
-2 %
25 ×
+3
89.0 %
▽1.2 %
4
Alžběta z Yorku Alison Weir BB/art Alison Weir: Alžběta z Yorku. Klikněte pro více informací.
Renomovaná anglická spisovatelka a historička Alison Weirová ve svém čtivém románu zkoumá bouřlivý život matky Jindřicha VIII. Alžběty, první královny z tudorovské dynastie. Weirová stejně jako ve své populární románové řadě Šest tudorovských královen líčí osobnost jedné z nejdůležitějších královských chotí živě a výstižně. Literární ztvárnění dramatického života Alžběty z Yorku je o to přitažlivější, že se spolehlivě zakládá na autorčiných znalostech historických pramenů. Alžběta z Yorku byla nejstarší dcerou anglického krále Eduarda IV. Rusovlasá, krásná a dobrosrdečná dívka je miláčkem celé rodiny, v jejím životě však náhle nastane prudký zvrat, když jí na vrcholu svých životních sil zemře otec. Strýc, neblaze proslulý Richard III., využije jeho smrti k uchvácení trůnu a uvězní v Toweru Alžbětiny dva mladší bratry, oprávněné dědice trůnu, kteří pak beze stopy zmizí. Alžběta musí snášet Richardovy námluvy, aby se stala jeho ženou a tím potvrdila oprávněnost jeho nároku na trůn. Navzdory tomu, že jí král pravděpodobně zavraždil bratry, má za to, že musí jeho návrh na uzavření manželství přijmout. Alžbětu však zachrání Jindřich Tudor, který se Richardovi postaví v bitvě na Bosworthském poli. Po svém vítězství je prohlášen králem a požádá Alžbětu o ruku, aby se mohla stát první královnou tudorovské rodové linie. Manželství je šťastné a plodné a nejenže spojí do té doby vzájemně bojující rody Lancasterů a Yorků – mající ve znaku červenou a bílou růži –, ale vzejdou z něj i čtyři potomci, kteří se dožijí …
23.
△5
93 %
12 ×
88.8 %
10
Jmenuju se Selma Selma van de Perre Brána Selma van de Perre: Jmenuju se Selma. Klikněte pro více informací.
Autorka pochází z nizozemské židovské rodiny a ve své knize vzpomíná na předválečné dětství v rodině se dvěma staršími bratry a mladší sestrou, popisuje německou okupaci Nizozemska a postupné rozdělení rodiny. Přibližuje své působení v odboji, zatčení a transport do koncentračního tábora v Ravensbrücku, kde se nakonec dočkala konce války.
24.
93 %
11 ×
88.6 %
1
Manifest svobody Murray N. Rothbard Liberální institut Murray N. Rothbard: Manifest svobody. Klikněte pro více informací.
Díky českému a slovenskému Mises Institutu se vám do rukou dostal text, po jehož přečtení budete jednoduše rozumět tomu, o co skutečně jde v politice. A to není málo. Murray Rothbard (1926-1995), přezdívaný Pan libertarián, byl americký ekonom, politický filosof, historik a duchovní otec moderního libertarianismu. Rothbard navázal na myšlenky představitelů klasického liberalismu a ekonomů rakouské školy, zejména svého učitele Ludwiga von Misese. Ve snaze definovat spravedlivý politický systém umožňující mírumilovnou spolupráci mezi všemi lidmi vyšel z široce přijímaných principů (každý člověk vlastní sám sebe, agrese je nepřípustná) a konzistentně je aplikoval na vztahy mezi všemi lidmi. Tyto principy porušují vrazi, zloději a násilníci, ale stejně tak je porušuje stát. Každý stát, ať již demokratický, sociální nebo autoritářský, má vždy a všude svou samotnou existenci založenou na agresi vůči majetku a osobám. Každý stát vybírá daně a vysílá své občany do války, což jsou jen eufemismy pro krádež v obrovském měřítku a masové vraždy. Po přečtení Manifestu svobody zjistíte, že ani svou další přezdívku nezískal autor náhodou. Murray Rothbard je Nepřítel státu.
25.
93 %
11 ×
88.6 %
1
Róza, Háňa a tajný život lesa Tereza Kopecká Cpress Tereza Kopecká: Róza, Háňa a tajný život lesa. Klikněte pro více informací.
Sestry Háňa a Róza přijíždí koncem letních prázdnin k prababičce a pradědečkovi do horské osady zvané Jizerka, aby tam společně s rodiči oslavily šesté narozeniny mladší z nich. Ale ještě, než nastane onen slavný den, objeví malé amazonky v lese jedno velice zvláštní místo, které zavání báječným dobrodružstvím! Proto pomocí malé lsti přemluví maminku a tatínka, aby je u prarodičů nechali do konce prázdnin, a vydávají se na sérii lesních výprav – trochu nebezpečných, tajemných, ale především plných napínavých příhod, které prověří samostatnost, odvahu a vzájemné pouto obou sester.
26.
93 %
11 ×
88.6 %
1
Psí záchranářky - Poprvé do akce Daphne Mapleová Fragment Daphne Mapleová: Psí záchranářky - Poprvé do akce. Klikněte pro více informací.
Skvělé čtení pro holky, které mají rády psy a dobrodružství! Kim má tu nejlepší kamarádku na světě – Sašu. A co víc – obě mají stejný koníček. Milují psy! Holky jsou nerozlučná dvojka. Nebo alespoň byly. Když po prázdninách Saša seznámí Kim s novou spolužačkou Taylor, má Kim obavy, jestli kamarádství ve třech může fungovat. Jinými slovy – žárlí. A aby toho nebylo málo, vyskytne se další problém: psímu útulku, do kterého chodí holky pomáhat, docházejí peníze. Bude třeba vymyslet plán, jak útulek zachránit. A nejen útulek, možná i jejich dlouholeté přátelství...
27.
90 %
35 ×
88.6 %
1
Děti lesa Giuseppe Festa Václav Kazda Giuseppe Festa: Děti lesa. Klikněte pro více informací.
Román italského autora, založený na skutečných událostech, sleduje nelehkou cestu dvou osiřelých vlčat zpět do jejich přirozeného prostředí.
28.
90 %
35 ×
88.6 %
1
Tina Hana Repová Red Hana Repová: Tina. Klikněte pro více informací.
Rodina nemusí být dokonalá. Mnohem důležitější je, aby byla jednotná. Tina, Lilly, Denis i Sebastian už dávno vyletěli z rodičovského hnízda a postavili se na vlastní nohy, avšak nečekaná zpráva od nejstaršího ze sourozenců je přinutí, aby se po letech opět všichni sešli. Žlutý dům, ve kterém strávili společné šťastné dětství, po smrti rodičů chátrá a je nejvyšší čas rozhodnout o jeho dalším osudu. Prodat? Opravit? Když se však všichni sourozenci po letech v domě opět sejdou, není nouze o překvapivá zjištění a všichni si velmi rychle uvědomí, že řešení osudu jejich rodného domu není tím nejdůležitějším úkolem, který před nimi leží. Každý z nich totiž ve svém životě musí čelit problému, na jehož odvrácení nemusí stačit sám.
29.
90 %
35 ×
88.6 %
1
Deníček Camille G: Dvoječka Camille G. Cpress Camille G.: Deníček Camille G: Dvoječka. Klikněte pro více informací.
SMÍCHOKNIHA PLNÁ SRANDA PŘÍHOD ZE ŽIVOTA BLÁZNIVÝ SKOROBLONCKY Historky Camille G. baví desetitisíce čtenářů svou ulítlostí a humorem, ze kterýho už povolil nejeden svěrač. Svérázná Brňačka díky svý střelenosti a těžko zvladatelnýmu temperamentu zažívá někdy až neuvěřitelný příhody u koní, se psem, s kámoškama i s rodinou. Píše svým osobitým stylem: s nadsázkou, špetkou černýho humoru a trochó hantecu. Ale bacha! V příbězích se vyskytujó sprostý slova, tak ať to někoho nepobóří!
30.
91 %
20 ×
88.6 %
1
Ota Pavel Aleksander Kaczorowski Host Aleksander Kaczorowski: Ota Pavel. Klikněte pro více informací.
Život Oty Pavla je ztělesněním osudu obyvatele střední Evropy ve dvacátém století, příkladem toho, jak velké události určují lidský osud, aniž by na ně člověk měl jakýkoli vliv. Otovi Pavlovi nejvíce záleželo na tom, aby se stal spisovatelem. To se mu podařilo. A přestože se nedočkal slávy ani bohatství, stal se pokračovatelem velké tradice středoevropské židovské literatury, jejímiž vrcholnými představiteli byli Franz Kafka, Egon Erwin Kisch nebo Max Brod. Přitom však zůstal spisovatelem navýsost českým. Polský publicista Aleksander Kaczorowski živým reportážním stylem zachytil košatý životní příběh Oty Pavla a jeho rodiny. Díky osobnímu nasazení se mu podařilo vypátrat některé dosud neznámé skutečnosti a souvislosti, získat nová svědectví pamětníků a zachytit atmosféru míst spjatých s Pavlovým životem i tvorbou (například slavnou Smrtí krásných srnců). Čtenáři nepochybně ocení svěží pohled na českou literaturu a kulturu zvenčí, z perspektivy našich severních sousedů, u nichž Češi dlouhodobě patří k nejoblíbenějším národům. ––– Kniha se dostala mezi finalisty nejvýznamnější polské literární ceny Nike. Autor s citem a záviděníhodným talentem rekonstruuje individuální příběh Oty Pavla a proplétá jej s historickými událostmi. — Histmag.
1. (95.0 %, 3 týdny v žebříčku)
Neviditelné kořeny
Hynek Čapka, KNIHA ZLÍN
Listopad 1989. Vysokoškolák Pavel prožívá události revolučních dní, které poznamená rodinná tragédie: jeho otec, příslušník StB, spáchá sebevraždu. Pavel se navíc dozvídá, že je adoptovaný, a tak začíná pátrat po svých kořenech. Nedlouho po druhé světové válce se snaží Tomáš a …
2. (94.5 %, 3 týdny v žebříčku)
Mrazivá náruč
Jana Jánská, Moba
Ve chvíli, kdy devatenáctiletá Valerie jen o vlásek unikne pronásledovateli, netuší, že tím právě odsoudila k smrti svého o dva roky mladšího bratra Romana. Dosud byla přesvědčená, že ví o svém milovaném bráškovi vše. Po jeho smrti však vyvstávají nečekaná tajemství, …
3. (92.7 %, 3 týdny v žebříčku)
Vojtěch Boháč: Všechny cesty vedou k válce
Vojtěch Boháč, Cpress
Jak se na Ukrajině a v Rusku žilo před válkou, po anexi Krymu a po vypuknutí konfliktu na Donbase? Co vedlo až k rozpoutání největšího vojenského střetu na území Evropy od roku 1945? Novinář Vojtěch Boháč podává svědectví přímo z míst, kde se odehrávaly krvavé boje. Poznejte …
4. (92.0 %, 5 týdnů v žebříčku)
Záhada zmizelého šlechtice
Martina Novotná, Moba
Pan Tadeáš z Příhraz je povolán samotným králem Václavem II., aby se dostavil na hrad v Sadské. Vydává se tedy na cestu, na níž ho doprovází jeho sluha Vítek, zatímco velitel hradní posádky Jozífek zůstává na panství, aby ho chránil před řáděním lapků. Po příjezdu do Sadské …
5. (91.8 %, 2 týdny v žebříčku)
Vítězové
Fredrik Backman, Host
Završení trilogie z hokejového městečka Medvědín Od událostí, o nichž nikdo nechce mluvit, uběhly dva roky. Všichni se snažíme posunout dál, jenže cosi v tomhle lese to člověku nikdy úplně nedovolí. Jsme město se smutkem v srdci a násilí zde visí ve vzduchu, máme rádi …
6. (91.7 %, 2 týdny v žebříčku)
Biatlonové legendy – Johannes a Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø, Lasse Lønnebotn, Jota
Jak se z pětihlavého stáda sourozenců vyloupnou hned dva biatlonisté světového formátu? A jak se promění jejich vztah, když mladší bratr, který se starším od mala ve všem prohrával, má najednou víc úspěchů než ten starší? Tohle je příběh o dvou bratrech. Tarjei a Johannes si …
7. (91.1 %, 3 týdny v žebříčku)
Marie Terezie: Všichni věrní a nevěrní
Miroslava Zlatníková, Motto
Druhý díl trilogie o nejvýznamnější panovnici na českém trůnu Prohrává válku o habsburské dědictví. Prohraná se ale zdá i bitva o její manželství s Františkem Štěpánem. Říši ohrožuje nejen pruský král Fridrich II., ale i Francouzi a Bavorové, kteří se dostanou až …
8. (90.7 %, 3 týdny v žebříčku)
Tutanchamon
Miroslav Bárta, Jota
Před sto lety – v listopadu 1922 – došlo na západním břehu starověkých Théb, v Údolí králů k jednomu z největších objevů světové archeologie. Egyptský chlapec Hussein Abd el-Rassul, který pracoval jako nosič vody při výzkumu britského archeologa Howarda Cartera, …
9. (90.4 %, 5 týdnů v žebříčku)
Královna Alžběta II.
Andrew Morton, XYZ
Je to žena, jejíž život provází samá nej – nejdéle vládnoucí, nejzcestovalejší a na stydlivého člověka i nejspolečenštější, neboť se tváří v tvář potkala s více poddanými než kterýkoli jiný panovník v dějinách. Královna Viktorie si vysloužila titul babičky Evropy, …
10. (90.4 %, 9 týdnů v žebříčku)
Neotvírat!!! Žhavé!
Charlotte Habersack, Drobek
„Neotvírat!“ napsal někdo na podivný balíček, který Nemovi už zase přišel poštou. Tentokrát má Nemo plán, jak neznámého odesílatele vypátrat. Nastraží na něj past! Tak si to aspoň představoval. Stačí jen chvilka nepozornosti a návnada, malý plyšový drak s krásně třpytivým …
11. (90.2 %, 4 týdny v žebříčku)
Vánoční hvězdička
Marta Knauerová, Cpress
Ela miluje koně nade všechno. Hodně o nich ví, a kdyby mohla, byla by ve stájích od rána do večera. Jenže tohle holky z její třídy vůbec nechápou. Ela jim připadá nudná a obyčejná. To už se ale brzy změní. Stačí, aby se o Vánocích narodilo malé hříbátko s hvězdičkou …
12. (90.1 %, 6 týdnů v žebříčku)
Nikdy se nevzdávej!
Benjamin Ferencz, Jota
Narodil se krátce po skončení první světové války v Transylvánii, v jednom z nejchudších koutů tehdejší Evropy na hranicích Rumunska a Maďarska. Ještě mu nebyl ani rok, když s ním rodiče opustili rodný dům a odešli do Ameriky. Do školy jej vzali až v osmi letech, …
13. (90.1 %, 7 týdnů v žebříčku)
Čepel azylu
Lucie Lukačovičová, Epocha
„Použij cokoliv, co funguje, a přežij!“ – to je heslo lovců monster. Benedikt je lovec samotář, který mezi své přátele a spojence počítá nejčastěji nestvůry či duchy. Není proto vůbec nadšený, když musí přistoupit na spolupráci s loveckou organizací Azyl. Jenže mu nic jiného …
14. (89.9 %, 5 týdnů v žebříčku)
Rozsudek smrti
Alexander Gordon Smith, Fobos
Vítejte zpět ve Výhni, podzemní věznici pro mládež, kde zvrácený dozorce provádí na svých vězních příšerné experimenty. Alexův druhý pokus o útěk selhal. Tentokrát bude jeho trest mnohem horší než předtím. Protože jak dávno ví, v těch skrytých, krví potřísněných …
15. (89.9 %, 3 týdny v žebříčku)
Smrdutý kojot
Rosana Zvelebilová, Canc
Smrdutý kojot je jako superhrdina Divokého západu ‒ všichni vědí, že je nejlepším lovcem odměn, ale málokdo zná jeho pravou identitu. Morgan Tyler toho vesele využívá, dokáže se vetřít do blízkosti stíhaných zločinců a má stoprocentní úspěšnost v jejich dopadení. Všichni doufají, …
16. (89.7 %, 4 týdny v žebříčku)
Hvězdný prach: Jen uvěřit
Linda Chapmanová, Cpress
Lucka má prázdniny, ale žádnou kamarádku, se kterou by se dalo něco podnikat. Potom se ale přistěhují noví sousedi a rázem se všechno změní. Lucka zjistí, že se narodila s tajnými vlohami ducha hvězdného prachu. Takoví lidé umějí létat a mají magické schopnosti, ale také důležité …
17. (89.6 %, 5 týdnů v žebříčku)
Zimní tulipán
Daniela Krolupperová, Mladá fronta
Je období adventu a vypadá to, že Vánoce budou zase na blátě. Klárka je kvůli tomu smutná, pak ale uvidí, jak z nebe padá malinká bytůstka. Je to sněhová víla Bela, která Klárce vysvětlí, že se pokazil stroj na výrobu sněhu. Sněhovou mašinku totiž pohání kvetoucí bílý tulipán. Ten …
18. (89.6 %, 3 týdny v žebříčku)
Lovecká sezona
Larry Correia, FANTOM Print
Larry Correia vám ve své první povídkové antologii nabízí čtrnáct povídek o démonech, monstrech, upírech a kosmických hrůzách příliš strašlivých, aby mohly být pojmenovány – a statečné muže a ženy, kteří se jim postaví. Zavítejte do světa Lovců monster, ať už do současnosti, …
19. (89.5 %, 8 týdnů v žebříčku)
Sesterstvo a největší kouzlo kočky Fabioly
Lucie Hlavinková, Albatros
Čtvrté napínavé dobrodružství Sesterstva kouzelné kočky Fabioly Sesterstvo vstoupilo do nového školního roku a hned od začátku je toho trochu moc: hora učení, zvláštní nový kluk ve třídě, paní Marie v nemocnici… a jedna velká záhada, která holky tentokrát přivede do skutečného …
20. (89.1 %, 2 týdny v žebříčku)
Nebeská tkáčka
Kristen Ciccarelli, Cooboo
Eris cestuje medzi svetmi vďaka magickému vretenu, ktoré z nej robí nepolapiteľnú zlodejku. V područí pirátskeho kapitána je však pre ňu vreteno ako zlatá klietka. Aby Eris získala vytúženú slobodu, musí uniesť princeznú Ashu, posledného Namsaru. Veliteľka kráľovskej armády Safire sa …
21. (89.0 %, 7 týdnů v žebříčku)
Světlo věcí konečných
James Islington, Host
Závěrečný díl epické fantasy série Licanius Po zuřivé bitvě byla zpevněna a utěsněna Bariéra, která chrání Andarru — ale možná už je pozdě. Andarrou se nyní potulují nestvůry a Veneráti shromažďují svá vojska k poslednímu drtivému úderu. Wirr se v Ilin Illanu pokouší …
22. (89.0 %, 4 týdny v žebříčku)
Alžběta z Yorku
Alison Weir, BB/art
Renomovaná anglická spisovatelka a historička Alison Weirová ve svém čtivém románu zkoumá bouřlivý život matky Jindřicha VIII. Alžběty, první královny z tudorovské dynastie. Weirová stejně jako ve své populární románové řadě Šest tudorovských královen líčí osobnost jedné …
23. (88.8 %, 10 týdnů v žebříčku)
Jmenuju se Selma
Selma van de Perre, Brána
Autorka pochází z nizozemské židovské rodiny a ve své knize vzpomíná na předválečné dětství v rodině se dvěma staršími bratry a mladší sestrou, popisuje německou okupaci Nizozemska a postupné rozdělení rodiny. Přibližuje své působení v odboji, zatčení a transport do …
24. (88.6 %, 1 týden v žebříčku)
Manifest svobody
Murray N. Rothbard, Liberální institut
Díky českému a slovenskému Mises Institutu se vám do rukou dostal text, po jehož přečtení budete jednoduše rozumět tomu, o co skutečně jde v politice. A to není málo. Murray Rothbard (1926-1995), přezdívaný Pan libertarián, byl americký ekonom, politický filosof, historik a duchovní …
25. (88.6 %, 1 týden v žebříčku)
Róza, Háňa a tajný život lesa
Tereza Kopecká, Cpress
Sestry Háňa a Róza přijíždí koncem letních prázdnin k prababičce a pradědečkovi do horské osady zvané Jizerka, aby tam společně s rodiči oslavily šesté narozeniny mladší z nich. Ale ještě, než nastane onen slavný den, objeví malé amazonky v lese jedno velice zvláštní …
26. (88.6 %, 1 týden v žebříčku)
Psí záchranářky - Poprvé do akce
Daphne Mapleová, Fragment
Skvělé čtení pro holky, které mají rády psy a dobrodružství! Kim má tu nejlepší kamarádku na světě – Sašu. A co víc – obě mají stejný koníček. Milují psy! Holky jsou nerozlučná dvojka. Nebo alespoň byly. Když po prázdninách Saša seznámí Kim s novou spolužačkou Taylor, má Kim …
27. (88.6 %, 1 týden v žebříčku)
Děti lesa
Giuseppe Festa, Václav Kazda
Román italského autora, založený na skutečných událostech, sleduje nelehkou cestu dvou osiřelých vlčat zpět do jejich přirozeného prostředí.
28. (88.6 %, 1 týden v žebříčku)
Tina
Hana Repová, Red
Rodina nemusí být dokonalá. Mnohem důležitější je, aby byla jednotná. Tina, Lilly, Denis i Sebastian už dávno vyletěli z rodičovského hnízda a postavili se na vlastní nohy, avšak nečekaná zpráva od nejstaršího ze sourozenců je přinutí, aby se po letech opět všichni sešli. Žlutý dům, …
29. (88.6 %, 1 týden v žebříčku)
Deníček Camille G: Dvoječka
Camille G., Cpress
SMÍCHOKNIHA PLNÁ SRANDA PŘÍHOD ZE ŽIVOTA BLÁZNIVÝ SKOROBLONCKY Historky Camille G. baví desetitisíce čtenářů svou ulítlostí a humorem, ze kterýho už povolil nejeden svěrač. Svérázná Brňačka díky svý střelenosti a těžko zvladatelnýmu temperamentu zažívá někdy až neuvěřitelný …
30. (88.6 %, 1 týden v žebříčku)
Ota Pavel
Aleksander Kaczorowski, Host
Život Oty Pavla je ztělesněním osudu obyvatele střední Evropy ve dvacátém století, příkladem toho, jak velké události určují lidský osud, aniž by na ně člověk měl jakýkoli vliv. Otovi Pavlovi nejvíce záleželo na tom, aby se stal spisovatelem. To se mu podařilo. A přestože se nedočkal …

Aktualizováno 24.03.2023.        = vzestup,        = pokles,        = novinka. Údaj ve sloupci „Týdnů“ udává počet bezprostředně po sobě následujících týdnů strávených v žebříčku.

*Žebříček vychází z průměrných uživatelských hodnocení normalizovaných podle počtu hodnotících a celkového průměrného hodnocení všech knih s využitím Bayesova vzorce

Skóre = (v ÷ (v + m)) × R + (m ÷ (v + m)) × C

R = průměrné hodnocení titulu (údaj zobrazovaný v barevném rámečku v detailu knihy na serveru Databazeknih.cz)
v = počet hodnocení titulu (údaj zobrazovaný tamtéž)
m = minimální počet hodnocení potřebný k zařazení do žebříčku – mění se dynamicky podle mediánu počtu hodnocení všech knih, momentálně 9
C = vážený průměr všech hodnocení všech knih, momentálně 83.3 %

V této konkrétní variantě žebříčku (nejlépe hodnocené méně známé e-knihy) navíc počet hodnocení nesmí překročit 35 (a bez ohledu na něj jsou jednotlivé tituly po několika týdnech automaticky vyřazovány, aby uvolnily místo novějším novinkám, resp. přesouvány do seznamu nejoblíbenějších méně známých e-knih). Pro tituly s vyšším počtem hodnocení je k dispozici samostatný žebříček.

Hodnocení podle Databazeknih.cz, aktualizováno 24.03.2023. Do žebříčku jsou zařazovány pouze tituly, které mají 9 a více hodnocení. V této konkrétní variantě žebříčku (nejlépe hodnocené méně známé e-knihy) navíc nesmějí mít více než 35 hodnocení. (Pro tituly s vyšším počtem hodnocení je k dispozici samostatný žebříček.)

       = vzestup,        = pokles,        = novinka.

Týdny v žebříčku se rozumí nepřerušená posloupnost týdnů.

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]