08/2024

Půjčování e-knih v knihovnách: nejlépe hodnocené méně známé e-knihy

(podle návštěvníků serveru Databazeknih.cz)

Týden: 08/2024

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

PořadíPrůměrHodnoceníSkóre*TýdnůNázevAutorNakladatelObálka
1.
97 %
40 ×
94.1 %
1
Skutečné zločiny na Plzeňsku František Müller Cpress František Müller: Skutečné zločiny na Plzeňsku. Klikněte pro více informací.
Poznejte současné krimi případy z Plzeňska přímo očima detektiva! Jak došlo k objasnění brutální vraždy seniora, ke které pachatel neměl motiv? Proč vraždili dva bratři bez sebemenšího záznamu v trestním rejstříku? A co případ vraha, který rozčtvrtil svého šéfa? Okolnosti nechvalně proslulých případů i zákulisní detaily z vyšetřování vám představí kapitán plzeňské kriminálky František Müller. Naskočte na vlnu true crime a nahlédněte do autentických policejních postupů!
2.
▽1
98 %
28 ×
+1
93.9 %
▽0.2 %
8
Zpívej pozpátku a plač Mark Lanegan Host Mark Lanegan: Zpívej pozpátku a plač. Klikněte pro více informací.
Zpověď kultovního muzikanta a příběh rocku v Seattlu devadesátých let Mark Lanegan se na světová pódia dostal ze zaprášeného vidlákova jen díky svému čirému odhodlání — a kvůli nedostatku jiných možností. Jako frontman rockové kapely Screaming Trees byl svědkem vzestupu legend seattleské hudební scény. Osobnosti jako Kurt Cobain, Layne Staley z kapely Alice in Chains nebo Josh Homme z Queens of the Stone Age doprovázel Lanegan nejen do nahrávacích studií a na turné, ale také při honbě za heroinem a crackem po zaplivaných barech, bytech vyšinutých podivínů a feťáckých doupatech. Jeho příběh je zároveň příběhem devadesátkového amerického rocku ve všech jeho podobách. V nekompromisní knize Zpívej pozpátku a plač Lanegan vypráví o vlastní tvorbě i zákulisí showbyznysu, ale také o svém celoživotním boji s depresemi a závislostí. Na stříbrném hotelovém podnose — s plátkem citronu, aby se heroin líp rozpustil — servíruje sebevědomý i sebekritický intimní vhled do každodenních strastí vášnivého hudebníka a narkomana. Kniha roku podle Rolling Stone, Variety a dalších ––– Kniha se čte jako nějaký zhýralý román Charlese Bukowského. Lanegan v ní přechází od hříchu k hříchu, proklíná ty, kteří mu bránili v hudbě, fetování a záletech, a vypráví hrůzné historky o svých slavných přátelích. — Rolling Stone Šokující a brutální autobiografie. — The Washington Post Vždycky mě silně fascinovaly zvrácené a podivné věci. Jako čerstvě náctiletý jsem viděl starožitnou fotku muže potetovaného po celém těle a okamžitě jsem se začal sám tetovat jehlou na šití …
3.
99 %
14 ×
92.1 %
1
Na neVěčné časy Štěpánka Horáková, Tereza Kadečková, Leandra Sold, Rosana Zvelebilová, Rina Vevesi Canc Štěpánka Horáková, Tereza Kadečková, Leandra Sold, Rosana Zvelebilová, Rina Vevesi: Na neVěčné časy. Klikněte pro více informací.
Ponořte se do světa romantiky a magie. Osm příběhů o druhých šancích, které vám ukáží, kde všude je možné najít svou spřízněnou duši, pravou lásku nebo sílu začít znovu. Poznejte magický realismus, který si ve světě získal tisíce srdcí a v této jedinečné sbírce máte možnost se s ním seznámit i vy.
4.
94 %
40 ×
91.7 %
1
Bez slitování Liba Švrčinová-Cunnings, Kirstie McLellan Epocha Liba Švrčinová-Cunnings, Kirstie McLellan: Bez slitování. Klikněte pro více informací.
Výjimečný příběh skutečného zločinu, který změnil zákon ve prospěch oběti. Zločin chladnokrevně spáchal otec psychopat – na svých, nic netušících dvou dětech. Kniha je dramatickým příběhem rodiny: Rodiče jsou Češi, kteří po sovětské okupaci emigrovali z Československa, v Kanadě se seznámili, vzali a narodily se jim dvě krásné zdravé děti, chlapec Pavlík a holčička Elunka. Zpočátku běžný příběh, avšak zasazený do obtížných podmínek života v emigraci, se postupně rozvíjí v neuvěřitelné rodinné drama. Matka je nesmírně obětavá, schopná a milující. Otec má zřejmě vrozené předpoklady duševní choroby; po opakované ztrátě zaměstnání již nové nehledá a vinu za svůj neúspěch vytrvale svaluje na své okolí. Narůstá u něj zloba, nenávist, agresivita. Není schopen vytvořit si vztah ke své rodině a postarat se o ni a izoluje se. Ze msty promyslí a spáchá dvojnásobnou brutální vraždu… Událost ve své době otřásla veřejností nejen v Kanadě, ale i ve Velké Británii a v Západním Německu a vyvolala diskusi a později též úpravy některých právních ustanovení týkajících se pohřešovaných dětí. Kniha vychází jako 3. svazek edice Victima. Liba Švrčinová-Cunnings (* 1948), žije v kanadském Calgary od roku 1970. Díky technickému vzdělání a píli se vypracovala až na partnera zeměměřičské firmy. Po tragických událostech v roce 1986 změnila profesi. V současné době pracuje jako masérka se zaměřením na sportovní úrazy a terapii. Záliba ve sportech (mj. se v r. 1968 stala juniorskou mistryní Československa v orientačním běhu) ji časem přivedla …
5.
95 %
22 ×
91.1 %
1
Temné radosti predátorů Viktorín Šulc Epocha Viktorín Šulc: Temné radosti predátorů. Klikněte pro více informací.
Školák toužil, aby ho nějaká dospělá žena zasvětila do tajů sexuálních hrátek. Nešel získat její přízeň po dobrém, navlékl si kožené rukavice a nezapomněl se vyzbrojit nožem… „Rande“ skončilo dvojnásobným mordem… Nadchází finále ojedinělého a mimořádně rozsáhlého projektu, mapujícího historii tuzemské sexuální vraždy. Předchozí díl Zlý duch ocenili spokojení čtenáři 98 procenty úspěšnosti: „Opět naprosto výborná kniha. Kdo se zajímá o kriminalistiku, nemůže být zklamán,“ dočteme se v elektronické databázi knih. Pátý díl čtenáři vyhledávaného Panoptika se zabývá zločiny v časovém rozpětí let 1974 až 2017. Rámec třinácti kauz je naplněn jak archivními případy, dodnes upoutávajícími kriminalistické a forenzní experty rozměrem bestiality a mnohdy nečekaným, nikoli však úlevným rozuzlením, tak těmi novějšími. Moderní kauzy, datované od roku 2010, vystihují tempo doby, k dopadení a usvědčení pachatele přispívá kromě analýzy DNA jeho „elektronický otisk“ v podobě užití mobilů, platebních karet, samozřejmě i záznamů kamerového systému. Krvavé zločiny mají mnohdy svou předehru na internetu, někdy v rapovém rytmu, jindy v hardcorovém stylu… Temné duše, temné radosti predátorů ovšem zůstávají napříč desetiletími prakticky totožné. Kromě analýzy činu, popisu pohnutek pachatele, stejně jako shrnutí klíčových znaleckých posudků z odvětví psychiatrie, sexuologie a psychologie se autor věnuje i operativní práci kriminalistů v terénu a komentářům představitelů mordparty. Vystihnout nejtěžší možný zločin ve všech jeho podobách – i …
6.
93 %
40 ×
90.9 %
1
Ozvěny záhrobí Veronika Fiedlerová Golden Dog Veronika Fiedlerová: Ozvěny záhrobí. Klikněte pro více informací.
Krádež vzácného tisku. Únos malého chlapce. Sebevražda mladé dívky. Zdánlivě nesouvisející případy, v nichž vyšetřovatel pojistných událostí Benedikt Klausner rozpoznává zásah nadpřirozena. Mrtvých přibývá a do hry vstupuje nekromantův podivný zaměstnavatel. Dokáže Benedikt ochránit svoje nejbližší před vším, k čemu se neodvratně schyluje?
7.
▽4
94 %
-1 %
24 ×
+3
90.7 %
▽0.6 %
2
Hlad bohů John Gwynne Host John Gwynne: Hlad bohů. Klikněte pro více informací.
Pokračování oceňované seversky laděné fantasy série Krvopřísežní Bájná dračí bohyně Lik-Rifa byla osvobozena ze svého věčného vězení. Nyní osnuje nový věk krve a dobyvačných tažení. Orka pokračuje v pátrání po svém zmizelém synovi, Krvopřísežní se v zoufalém závodě o záchranu jedné své členky ženou na jih — a Varg podniká první kroky za pomstou. Elva slíbila, že splní krevní přísahu a zachrání zajatce ze spárů Lik-Rify a jejích drakorozených následovníků, nejprve ale musí přesvědčit Líté bijce, aby ji následovali. Ani Krvopřísežní a Lítí bijci však nemohou dračí bohyni čelit sami. Jejich naděje spočívá v šílených spisech spoutaného boha. V knize zakázaných kouzel, s níž dokážou vzkřísit vlčího boha Úlfriho… a vyvolat bitvu, která otřese základy země. ––– Hlad bohů je dechberoucí, nemilosrdně brutální severský mytologický příběh od skutečně mistrovského vypravěče. — The Fantasy Hive Mistrovsky zpracovaná, brutálně přesvědčivá epická fantasy inspirovaná severskou kulturou. — Anthony Ryan, autor trilogie Stín krkavce John Gwynne píše skvěle — a jeho emotivní, přesto však promyšlené vypravěčství, v němž se snoubí jazyk dávných ság s tím moderním, posouvá Stín bohů ve spojení s bezbřehou fantazií do hájemství knih, na které se nezapomíná a které se odkládají jen stěží. — Pevnost o románu Stín bohů.
8.
▽4
94 %
22 ×
90.5 %
▽0.2 %
7
Mopslík, ktorý chcel byť jednorožcom Bella Swift Fragment Bella Swift: Mopslík, ktorý chcel byť jednorožcom. Klikněte pro více informací.
Keď môžeš byť jednorožcom, neváhaj ani chvíľu! Peggy je milé šteniatko mopslíka, ktoré sa rado hrá. Občas pri hre vyvedie poriadnu neplechu, preto ju majiteľka nechá pred Vianocami v útulku. Na Peggy sa usmeje šťastie a vyberie si ju rodina malej Chloe – má však u nej ostať len cez sviatky. Šteniatko je rozhodnuté urobiť všetko preto, aby sa z dočasného domova stal trvalý. Na to sa potrebuje stať jednorožcom, pretože Chloe ich miluje a jedného by chcela mať doma. Nájde Peggy spôsob, ako sa premeniť na jednorožca? Ak áno, jej vianočné prianie sa možno splní...
9.
▽4
94 %
20 ×
+1
90.2 %
▽0.1 %
2
Alexandra Irena Kellerová Fortuna Libri Irena Kellerová: Alexandra. Klikněte pro více informací.
Anglie, 1802 Alexandra Williamsová má všechno, co si mladá dáma z dobré rodiny může přát, je krásná a má laskavého, velmi bohatého otce, který ji právě uvedl do vyšší společnosti. Při setkání s charismatickým Charlesem Stanfordem přeskočí ona pověstná jiskra a zdá se, že vše spěje k pohádkovému konci. Co když ale všechno není takové, jak se zdá? A co když nad minulostí leží stín, který změní přítomnost a může dramaticky zatemnit i budoucnost?
10.
△7
94 %
+1 %
19 ×
+1
90.1 %
△0.5 %
2
Tak o co jde? Ivan Hamšík, Cyril Höschl Mladá fronta Ivan Hamšík, Cyril Höschl: Tak o co jde?. Klikněte pro více informací.
Proč máme tak často pocit, že se život nevyvíjí podle našich představ? Jakou výbavu si neseme v genech a co máme zcela ve svých rukou? Cestou od narození až po spokojené stáří vás provede lékařská legenda, popularizátor vědy a uznávaný psychiatr Cyril Höschl. Čtyřicet let zkušeností v jedné knize, ve které s nadhledem vysvětlí, co se vám v životě děje a jak to chápat, abyste už navždy měli klidný spánek. A pro zpestření přidá i vzpomínky na setkání s královnou Alžbětou, Václavem Havlem a dalšími osobnostmi.
11.
▽3
95 %
15 ×
+2
90.1 %
△0.1 %
6
Emily hledá cestu Lucy Maud Montgomeryová 1400 Lucy Maud Montgomeryová: Emily hledá cestu. Klikněte pro více informací.
Emily, která vyrostla u své přísné tety v Novoluní, vyšla ze školy a vstupuje do života přesvědčená o dvou věcech – že bude slavná spisovatelka a že je její osud spojen s osudem Teddyho Kenta. Její přátelé Ilsa Burnleyová, Perry Miller a Teddy Kent jeden po druhém odcházejí do světa dál studovat a pokračovat v cestě za svým snem. Emily odmítla nabídku spisovatelské kariéry v New Yorku a rozhodla se zůstat v milovaném Novoluní, a i když jí přátelé chybějí, cítí, že její cesta spisovatelky bude spíše osamělá. Ilsa, Teddy a Perry se vracejí domů jen sporadicky a po každém jejich návratu má Emily čím dál silnější pocit, že se jí víc a víc vzdalují, zvlášť Teddy. I když ji to trápí, své emoce skrývá až do té míry, že ji okolí vnímá jako chladnou a povýšenou. I přesto dostává nabídky k sňatku a odmítá jak poněkud absurdní žádosti o ruku, tak zaručeně „dobré partie“. O to usilovněji se vrhá do práce na povídkách a posléze na své první knize. Ta však nenachází nakladatele a Emily ztrácí sebedůvěru i víru v Teddyho náklonnost a rozhodne se vzdát se psaní a provdat se za muže, kterého nemiluje. Jenže hodnoty a cit nelze jen tak obrátit naruby.
12.
▽6
92 %
36 ×
90.0 %
▽0.1 %
4
Druhé království Rebecca Gablé Brána Rebecca Gablé: Druhé království. Klikněte pro více informací.
Anglie roku 1064 / Přepadení dánských pirátů znamená předčasný konec bezstarostného dětství mladého Cadmona z Helmsby. Jejich šíp ho těžce zraní a udělá z něj mrzáka. Aby se ho otec zbavil, pošle ho jako tlumočníka do normanské vlasti jeho matky. O dva roky později se vyléčený Cadmon vrací zpět i s vítězným vojskem Viléma Dobyvatele. Po bitvě u Hastingsu a korunovaci Viléma za anglického krále se Cadmon ocitne v nevděčném postavení prostředníka mezi uchvatiteli a poraženými. V této roli si získá mnohé zapřisáhlé nepřátele, ale despotický a mnohdy krutý král dá nejednou na jeho úsudek. Ovšem jen do chvíle, než se Vilém dozví, kdo je normanská dáma, kterou Cadmon miluje….
13.
▽6
96 %
11 ×
89.7 %
▽0.3 %
3
Cirkadiánní kód proti cukrovce Satchin Panda Jan Melvil publishing Satchin Panda: Cirkadiánní kód proti cukrovce. Klikněte pro více informací.
Naděje a prevence pro každého Diabetu můžeme nejen účinně předcházet, ale jeho průběh zmírnit a někdy i zvrátit. Vše díky načasování toho, kdy jíme, kdy nejíme, kdy cvičíme a jakému světlu se kdy vystavujeme. Satchin Panda, světový expert na cirkadiánní rytmy, na základě vědeckých výzkumů dokazuje, že už malé změny denního režimu vedou ke zlepšení diabetu a mohou snížit dávky léků. Díky jeho 12týdennímu programu se naučíte vše potřebné, zlepšíte své zdraví a jediné, o co přijdete, budou potíže. Cukrovka 2. typu je chronické onemocnění zvyšující riziko dalších vážných chorob. Cukrovou trpí každý desátý z nás a stejný počet lidí trpí neodhaleným prediabetem! Vezměte péči o zdraví do svých rukou a užívejte si dlouhého života bez omezení. Dozvíte se - O průlomu v léčení a prevenci diabetu pomocí cirkadiánních rytmů. - Proč záleží víc na tom, kdy jíte, než co jíte. - Čím si nejčastěji rozhazujeme rytmy a jak to napravit. - Jak se připravit na vyšetření, které podklady lékaři nachystat a co chtít vyšetřit. - Jak rozumět laboratorním výsledkům glykemie, LDL, HDL, HbA1c a dalším. V rámci 12týdenního programu časově omezeného stravování se naučíte: - Určit vaše stravovací časové okno. - Naplánovat si typ a čas jídla podle vašeho cirkadiánního rytmu. - Cvičit ve správný čas pro kontrolu hladiny glukózy v krvi. - Doprava si lepší spánek pro regulaci všech tělesných orgánů. - Optimálně načasovat užívání léků. O autorovi Satchin Panda (* 1971) je přední odborník na cirkadiánní rytmy. Působí jako profesor na Salkově institutu pro biologický výzkum, je …
14.
▽5
94 %
16 ×
89.7 %
▽0.2 %
10
Srdce tajgy Alexej Ivanov Host Alexej Ivanov: Srdce tajgy. Klikněte pro více informací.
Historický fantasy román ze středověkého Ruska Píše se rok 1455. Moskevské velkoknížectví sílí, pohlcuje okolní území a rozšiřuje se směrem na východ — tam, kde se pod svahy Uralu rozkládá jiný, prastarý a děsivý svět. Nad vrcholky Kamenného pásu září pichlavá pohanská souhvězdí, temena vrchů se ježí palisádami hradišť, ze země ční nespočetné modly a v černých hlubinách hvozdů se dosud ukrývají podivné bytosti… Srdce tajgy je velkolepá historická freska s nádechem pohanské i křesťanské mystiky: skutečná brána do jiných, téměř zapomenutých dob. Především se však jedná o příběh lidí, kteří neochvějně — byť nezřídka marně — čelí osudu a jeho nezvratnosti. Román se téměř ihned po vydání v roce 2003 stal zásadní událostí na poli ruské literatury. Získal řadu ocenění a jeho autor se okamžitě zařadil k nejuznávanějším ruským spisovatelům současnosti. České vydání je opatřeno doslovem Michala Kováře, v němž objasňuje historické souvislosti románového příběhu a přibližuje méně známé události ruských dějin. ––– Knihu můžeme přirovnávat k Pánovi prstenů či Beowulfovi, možná přesněji k titulům jako Šógun nebo Klan Velkého medvěda. Její výjimečnost však jen stěží postihneme: příběh, spojující historii s fantazií, otevírá dveře do světa pod Uralem, o jehož bohatosti — historické, etnografické a jazykové — víme jen málo. Současně celým románem tiše, ale neúprosně rezonuje otázka, jak se vyrovnat s krvavým dědictvím vlastní kolonizační minulosti. — redakce nakladatelství Host Nenapodobitelný mistr historického …
15.
▽5
92 %
29 ×
89.6 %
▽0.2 %
10
Alea - dívka moře: Vlny času Tanya Stewnerová FRAGMENT Tanya Stewnerová: Alea - dívka moře: Vlny času. Klikněte pro více informací.
Alea získala zpět své magické schopnosti a je znovu dívkou moře – má ale velké obavy o Theu. Kam ji doktor Orion odvedl? Co má v plánu a jakou zvláštní roli sehraje Tess, aby ho zastavila? Nebo je možné, že klíčem k vítězství je nový člen posádky? V moři povstává prastará síla, ale Alfa cru může najít cestu ke svým novým spojencům jen přes benátské uličky. Podaří se přátelům porazit Oriona dříve, než stihne v oceánech rozšířit virus útočící na magické bytosti?
16.
▽5
92 %
28 ×
89.6 %
▽0.2 %
10
Šlo povidlo na vandr Jan Vodňanský Albatros Jan Vodňanský: Šlo povidlo na vandr. Klikněte pro více informací.
Hravá poezie pro děti s neméně hravým výtvarným doprovodem. Jan Vodňanský, Alois Mikulka a jedna z jejich nejoblíbenějších sbírek v novém vydání!
17.
▽1
93 %
-1 %
18 ×
+4
89.4 %
▽0.2 %
3
Poprava Alex Smith Fobos Alex Smith: Poprava. Klikněte pro více informací.
Prolomili jsme brány Výhně a unikli podzemním děsům, ale zjistili jsme, že celý svět se stal vězením a Alfred Furnace jeho pánem. V ulicích řádí jeho armáda monster, vojáků v černém a krys, která za sebou zanechává jen potoky krve a šílenství. Ti, co nezemřou, jsou proměněni a stávají se otroky Furnaceovy krutovlády. Zuří válka, po níž už žádné další války nepřijdou. Válka, po níž z planety zůstanou jenom trosky. I ze mě je monstrum. Jsem jedním z Furnaceových dětí. Vlastně nejen to. Mám se stát jeho novou pravou rukou. Jeho novým generálem. Jsem tak zároveň tím jediným, kdo ho může zastavit. Musím najít způsob, jak využít své schopnosti k jeho zničení. Přitom však riskuju, že se sám stanu silou, která nás všechny zahubí. Nevím, jestli jsem odsouzencem k smrti, nebo katem. Nemám ponětí, kdo zemře: já, Furnace, nebo celé lidstvo. Vím jen, že dnes to tak či onak všechno skončí.
18.
91 %
40 ×
89.4 %
1
Děti lesa Giuseppe Festa Václav Kazda Giuseppe Festa: Děti lesa. Klikněte pro více informací.
Román italského autora, založený na skutečných událostech, sleduje nelehkou cestu dvou osiřelých vlčat zpět do jejich přirozeného prostředí.
19.
▽4
94 %
14 ×
89.3 %
▽0.2 %
4
Valentýnka a staré řecké báje Ivana Peroutková Albatros Ivana Peroutková: Valentýnka a staré řecké báje. Klikněte pro více informací.
Valentýnka s rodinou tráví prázdniny na ostrově Korfu. Kde jinde si přečíst Staré řecké báje a pověsti? Nejvíc ze všech ji zaujme příběh odvážného hrdiny Thesea, který porazil netvora Minotaura. Podle jeho dobrodružství by se dalo nacvičit skvělé divadelní představení! Jakmile se Valentýnka vrátí domů, pustí se s kamarády do zkoušení. Bude mít jejich vystoupení úspěch? Když Valentýnčin gejzír nápadů i pochybností usměrní Anička Válová, určitě všechno dobře dopadne.
20.
▽2
94 %
13 ×
89.2 %
▽0.2 %
9
Smrt řezníka z Rigy Stephan Talty Brána Stephan Talty: Smrt řezníka z Rigy. Klikněte pro více informací.
Herbert Cukurs, známý jako Řezník z Rigy, zavraždil asi třicet tisíc lotyšských Židů. Dokázal se vyhnout norimberským procesům a po skončení války uprchl do Jižní Ameriky. V roce 1965, kdy hrozilo, že vyprší promlčecí lhůta všech nacistických válečných zločinů, eskalovalo globální pronásledování nacistických zločinců. Velkou roli v tomto procesu hrál Mossad, izraelská národní zpravodajská služba. Jeho agent Jakoov Meidad, který o tři roky dříve unesl Adolfa Eichmanna, vedl misi s cílem Cukurse zavraždit. V napínavé tajné operaci, se kterou se nemohou srovnávat ani ty nejambicióznější špionážní romány, odcestoval Meidad do Brazílie v propracovaném přestrojení, aby Cukurse našel a zjednal spravedlnost.
21.
91 %
28 ×
88.9 %
▽0.1 %
6
Pražský slabikář Aleksander Kaczorowski Host Aleksander Kaczorowski: Pražský slabikář. Klikněte pro více informací.
Literární průvodce českým dvacátým stoletím Kafka, Hašek, Čapek, Škvorecký, Kundera, Havel… Pro českého čtenáře jde o klasická jména, nerozlučně spjatá s tuzemskou kulturou. Nepřemýšlíme nad nimi, nemusíme je objevovat. A to je trochu škoda. Už jen sama představa, že se s jejich texty a osudy člověk seznamuje v dospělosti, nahodile, nečekaně a dobrodružně, je vzrušující. S Pražským slabikářem polského esejisty a spisovatele Aleksandra Kaczorowského se z této představy stává možnost. Autor nejenže původně polskému publiku představuje to nejlepší i nejabsurdnější z tuzemské literatury, ale také vypráví své vlastní zážitky a zkušenosti z jejího objevování. I notoricky známé historky a díla se proto českému čtenáři ukazují v nečekaném světle, k tuzemským velikánům se dostáváme jakoby poprvé, fascinováni podivným světem umělecké Prahy. Prostě — ten správný slabikář pro dospělé. ––– To nebyl můj slabikář. To byla má univerzita. — Mariusz Szczygieł, novinář a spisovatel.
22.
▽2
93 %
14 ×
88.8 %
▽0.2 %
7
Divočarka: Dcera krve Lene Kaaberbolová Cpress Lene Kaaberbolová: Divočarka: Dcera krve. Klikněte pro více informací.
Úchvatné pokračování magické fantasy prodané do více než 17 zemí světa Některá zvířata jsou nebezpečná. Můžou tě i zabít!“ varuje maminka Kláru. Ta ovšem nepřestává věřit v dobré srdce každého tvora. Klára slaví třinácté narozeniny, které ve světě divočarů znamenají přechod do dospělosti. O třináctileté noci musí mladí divočaři pomoct zvířeti v nouzi. Na naši hrdinku čeká úkol hodný zkušeného divočara, nicméně Klára se mu postaví čelem – a stane proti zlovolné Bravitě, která po čtyři sta letech unikla z jeskynního vězení.
23.
93 %
14 ×
88.8 %
1
Vánoční příběhy: Bílé medvídě Holly Webb Cpress Holly Webb: Vánoční příběhy: Bílé medvídě. Klikněte pro více informací.
Sára miluje, když jí dědeček vypráví o dobrodružstvích, která zažil v polárních oblastech Kanady. Začíná sněžit, a tak se Sára rozhodne postavit si ze sněhu ledního medvěda podobného medvídkovi z dědečkova příběhu. Když však nastane noc, ocitne se Sára uprostřed tajuplné, mrazivé Arktidy. Zde se setkává s opuštěným medvídětem, které si okamžitě zamiluje, a společně se vydávají hledat jeho medvědí maminku. Během strastiplné cesty se oba dostávají do nebezpečných situací, ale Sára zároveň poznává zákonitosti úchvatné arktické přírody a život jejích obyvatel. Podaří se jim najít ztracenou medvědici? A najde Sára svou cestu domů?
24.
▽1
92 %
18 ×
88.7 %
▽0.2 %
7
Stoupající moře Clive Cussler Cpress Clive Cussler: Stoupající moře. Klikněte pro více informací.
Celý Pacifik je ve smrtelném nebezpečí. To znamená další nebezpečnou misi pro Kurta Austina a tým NUMA. Kurt Austin, Joe Zavala a celý vědecký tým NUMA se pouští do pátrání po příčinách alarmujícího vzestupu světových hladin moří – mnohem většího, než jaký by mohl připadat na běžné tání ledovců. To, co najdou na dně Východočínského moře, je však ještě horší, než si vůbec představovali. Dostanou se na stopu šíleného plánu, jehož cílem je narušení pacifické rovnováhy sil a přesídlení miliardy lidí.
25.
93 %
12 ×
88.4 %
1
Podrobení Helen Hardt Red Helen Hardt: Podrobení. Klikněte pro více informací.
Stejně jako v předchozích dílech této ságy se zde proplétají motivy vášně, lásky, žhavého sexu, klamu, hrůzy, zklamání a naděje, takže si čtenáři ani nemají čas vydechnout. Sledujeme rozvíjející se příběh lásky mimořádně přitažlivého a bohatého rančera Jonaha Steela a terapeutky Melanie Carmichaelové, krásné ženy, která si ale tak docela nevěří. Dokáže se plně poddat Jonahově zálibě v sexu s příměsí dominance a submisivity a nechá se vynést do nových výšin erotiky i partnerské lásky? Jak Jonah, tak Melanie se potýkají s dědictvím neblahé minulosti, která jen neochotně vydává svá tajemství a staví jim do cesty nová a nová nebezpečí. Kdo byl ve skutečnosti otec Jonaha Steela, a bylo by možné, že jeho bratr Ryan je dítětem jiné matky než Daphne Steelové? Třetí a nejnebezpečnější z trojice psychopatických kriminálníků, kteří se na rodině Steelových tak provinili, je stále na svobodě, navíc se na scéně objevuje jeho dcera. Postupné odhalování zločinců, kteří v dětství nesli Jonahova bratra Talona, týrali ho a znásilňovali, stále pokračuje.
26.
▽4
90 %
-1 %
30 ×
+2
88.2 %
▽0.8 %
2
Columbine Dave Cullen Jota Dave Cullen: Columbine. Klikněte pro více informací.
Co se skutečně stalo 20. dubna 1999 na střední škole v Columbine? Eric Harris a Dylan Klebold zastřelili dvanáct spolužáků, jednoho učitele a plánovali vyvraždit celou školu. Masakr na Columbine zanechal nesmazatelnou stopu v americké psychice, ale většina toho, co "víme", je mylná. Nešlo o sportovce, gotiky ani „kabátovou mafii“. Dave Cullen byl jedním z prvních reportérů na místě a deset let pracoval na této knize, která je všeobecně uznávána jako definitivní popis celé události a všeho, co k ní vedlo. S nadhledem vyšetřovatele a psychologickou bystrostí se opírá o hory důkazů, poznatky předních světových forenzních psychologů a vlastní slova a kresby vrahů. Deset let připravovaná kniha, mistrovské reportážní dílo žánru True Crime, je definitivním popisem masakru v Columbine, jeho následků a významu od uznávaného novináře, který sledoval příběh od samého počátku. Po událostech v Newtownu, Auroře a na Virginské technice je nutnost pochopit zločin, který tuto pohromu vyvolal, rok od roku naléhavější. Cena Goodreads Choice za nejlepší literaturu faktu roku Cena Edgar za nejlepší True Crime knihu roku.
27.
▽1
93 %
11 ×
88.2 %
▽0.2 %
8
Specifické poruchy učení Doc. PaedDr. Olga Zelinková, Kamila Balharová, Lenka Krejčová, Zuzana Bodnárová, Kamila Šemberová Edika Doc. PaedDr. Olga Zelinková, Kamila Balharová, Lenka Krejčová, Zuzana Bodnárová, Kamila Šemberová: Specifické poruchy učení. Klikněte pro více informací.
Specifickými poruchami učení (SPU) jsou myšleny dyslexie, dysgrafie a dysortografie (pouze naznačeny budou také dyskalkulie a dyspraxie). V současné době se jedná o skupinu obtíží, která zahrnuje nejvyšší procento žáků základních i středních škol v kategorii žáci se speciálními vzdělávacími potřebami. Statistiky hovoří o přibližně pěti procentech žáků, kteří jsou ve školách tzv. integrováni z důvodu stanovení diagnózy SPU. Mimo to je třeba počítat s neméně velkou skupinou žáků, jejichž obtíže jsou menšího rozsahu, proto nejsou oficiálně integrováni. Přesto jsou v souladu se stávající legislativou chápáni jako žáci se speciálními vzdělávacími potřebami a mají nárok na vyrovnávací opatření, jež jim mají poskytovat učitelé na základě pedagogické diagnostiky. Odhadem se takto dostáváme na bezmála 10 % žáků všech typů škol. Současný stav odborného poznání ukazuje, že jediným účinným řešením obtíží souvisejících se SPU je dlouhodobá a intenzivní práce s dětmi i dospívajícími, volba vhodných intervenčních postupů, cílené rozvíjení oslabených oblastí prostřednictvím tzv. reedukací a přiměřená úprava výuky. Přitom rozumové schopnosti těchto žáků jsou standardní, mnohdy až nadprůměrné. Je tedy nesmírně důležité, aby byla včas zahájena efektivní péče, neboť pouze za těchto okolností lze rozvíjet také potenciál žáků a podpořit jejich možnosti. V tomto kontextu je pak nanejvýš žádoucí, aby také rodiče žáků se SPU byli aktivně zapojeni do práce se svými potomky, chápali, co jejich děti potřebují, jak jim mohou pomoci se školní …
28.
▽1
93 %
11 ×
88.2 %
▽0.2 %
8
Český rok Pavlína Pitrová Fragment Pavlína Pitrová: Český rok. Klikněte pro více informací.
Víte, kde mají své kořeny české a moravské lidové zvyky, rituály a tradice, které nás provázely či provázejí celým rokem, a které mezi dny běžnými vystupují do popředí jako dny výjimečné a sváteční? Pokud se to chcete dozvědět, sáhněte po této knize. Jak se slavil masopust? Kdy se vynášela Morena? Čím si Škaredá středa vysloužila své nelichotivé jméno? Jak probíhá jízda králů? Původ a význam těchto a další známých, i méně známých tradic, je vyprávěn srozumitelně a hravou formou, takže mu snadno porozumí i malé děti. Nechybí jednoduché návody na výrobu tradičních předmětů nebo lidová říkadla.
29.
93 %
11 ×
88.2 %
1
Nečekat Sarah Haváčová Mladá fronta Sarah Haváčová: Nečekat. Klikněte pro více informací.
Pandemie převrátila herečce Sarah Haváčové život vzhůru nohama. Ze dne na den se zavřela divadla a Sarah se náhle ocitá ve vzduchoprázdnu. Z ničeho nic přestává vstávání v pět ráno, ruší se maskérny, seriály, přesuny mezi lokacemi, fotografování, zkoušky a večerní představení. Samota otevírá otázky, jaké je její místo ve světě? Je tohle ten život, který vždycky chtěla?
30.
▽1
93 %
11 ×
88.2 %
▽0.2 %
3
Básně a povídky Jan Zábrana Host Jan Zábrana: Básně a povídky. Klikněte pro více informací.
Přítomný svazek reprezentuje Jana Zábranu v roli svébytného básníka a prozaika. Trojici stěžejních básnických sbírek Utkvělé černé ikony (1965), Stránky z deníku (1968) a Samosoud (1968 pod názvem Lynč), v nichž Zábrana surově sugestivním výrazem vystihl pocity nejistoty a marnosti v poúnorové době, rozšiřuje nedokončený soubor „samomluv“ Zeď vzpomínek z let 1969–1971, upravený podle rukopisu nalezeného v pozůstalosti a úsečně shrnující básníkova intimní, tvůrčí i politická traumata. Do prozaické části svazku bylo soustředěno všech třináct známých Zábranových povídek z padesátých let: osm autorem zredigovaných a pět nedokončených, vydávaných na základě rukopisů nalezených v letech 1992 a 2007. Prvky autobiografičnosti, útržkovitost, všednost a skepse, dokumentárně zachycené prostředí městské periferie, snaha o nestylizovaný záznam vyslechnutých rozhovorů či improvizovaný proud vlastních myšlenek sbližují Zábranovy „svědecké“ prózy s díly Bohumila Hrabala, Jiřího Koláře, Josefa Škvoreckého či Josefa Jedličky. Svazek, který na základě ověření textových pramenů navazuje na ediční řešení předchozích vydání autorových básní a povídek z období po roce 1989, zpracovala pro Českou knižnici Adéla Petruželková. ––– Nikdy v životě jsem nehodlal žrát z jednoho koryta se sviněmi — nikdy jsem to nedělal a nebudu to dělat ani teď, ani kdybych věděl, že do roka a do dne umřu… — Jan Zábrana, 1974.
1. (94.1 %, 1 týden v žebříčku)
Skutečné zločiny na Plzeňsku
František Müller, Cpress
Poznejte současné krimi případy z Plzeňska přímo očima detektiva! Jak došlo k objasnění brutální vraždy seniora, ke které pachatel neměl motiv? Proč vraždili dva bratři bez sebemenšího záznamu v trestním rejstříku? A co případ vraha, který rozčtvrtil svého šéfa? Okolnosti …
2. (93.9 %, 8 týdnů v žebříčku)
Zpívej pozpátku a plač
Mark Lanegan, Host
Zpověď kultovního muzikanta a příběh rocku v Seattlu devadesátých let Mark Lanegan se na světová pódia dostal ze zaprášeného vidlákova jen díky svému čirému odhodlání — a kvůli nedostatku jiných možností. Jako frontman rockové kapely Screaming Trees byl svědkem vzestupu legend …
3. (92.1 %, 1 týden v žebříčku)
Na neVěčné časy
Štěpánka Horáková, Tereza Kadečková, Leandra Sold, Rosana Zvelebilová, Rina Vevesi, Canc
Ponořte se do světa romantiky a magie. Osm příběhů o druhých šancích, které vám ukáží, kde všude je možné najít svou spřízněnou duši, pravou lásku nebo sílu začít znovu. Poznejte magický realismus, který si ve světě získal tisíce srdcí a v této jedinečné sbírce máte …
4. (91.7 %, 1 týden v žebříčku)
Bez slitování
Liba Švrčinová-Cunnings, Kirstie McLellan, Epocha
Výjimečný příběh skutečného zločinu, který změnil zákon ve prospěch oběti. Zločin chladnokrevně spáchal otec psychopat – na svých, nic netušících dvou dětech. Kniha je dramatickým příběhem rodiny: Rodiče jsou Češi, kteří po sovětské okupaci emigrovali z Československa, …
5. (91.1 %, 1 týden v žebříčku)
Temné radosti predátorů
Viktorín Šulc, Epocha
Školák toužil, aby ho nějaká dospělá žena zasvětila do tajů sexuálních hrátek. Nešel získat její přízeň po dobrém, navlékl si kožené rukavice a nezapomněl se vyzbrojit nožem… „Rande“ skončilo dvojnásobným mordem… Nadchází finále ojedinělého a mimořádně rozsáhlého projektu, …
6. (90.9 %, 1 týden v žebříčku)
Ozvěny záhrobí
Veronika Fiedlerová, Golden Dog
Krádež vzácného tisku. Únos malého chlapce. Sebevražda mladé dívky. Zdánlivě nesouvisející případy, v nichž vyšetřovatel pojistných událostí Benedikt Klausner rozpoznává zásah nadpřirozena. Mrtvých přibývá a do hry vstupuje nekromantův podivný zaměstnavatel. Dokáže Benedikt …
7. (90.7 %, 2 týdny v žebříčku)
Hlad bohů
John Gwynne, Host
Pokračování oceňované seversky laděné fantasy série Krvopřísežní Bájná dračí bohyně Lik-Rifa byla osvobozena ze svého věčného vězení. Nyní osnuje nový věk krve a dobyvačných tažení. Orka pokračuje v pátrání po svém zmizelém synovi, Krvopřísežní se v zoufalém závodě …
8. (90.5 %, 7 týdnů v žebříčku)
Mopslík, ktorý chcel byť jednorožcom
Bella Swift, Fragment
Keď môžeš byť jednorožcom, neváhaj ani chvíľu! Peggy je milé šteniatko mopslíka, ktoré sa rado hrá. Občas pri hre vyvedie poriadnu neplechu, preto ju majiteľka nechá pred Vianocami v útulku. Na Peggy sa usmeje šťastie a vyberie si ju rodina malej Chloe – má však u nej ostať len cez …
9. (90.2 %, 2 týdny v žebříčku)
Alexandra
Irena Kellerová, Fortuna Libri
Anglie, 1802 Alexandra Williamsová má všechno, co si mladá dáma z dobré rodiny může přát, je krásná a má laskavého, velmi bohatého otce, který ji právě uvedl do vyšší společnosti. Při setkání s charismatickým Charlesem Stanfordem přeskočí ona pověstná jiskra a zdá se, že vše …
10. (90.1 %, 2 týdny v žebříčku)
Tak o co jde?
Ivan Hamšík, Cyril Höschl, Mladá fronta
Proč máme tak často pocit, že se život nevyvíjí podle našich představ? Jakou výbavu si neseme v genech a co máme zcela ve svých rukou? Cestou od narození až po spokojené stáří vás provede lékařská legenda, popularizátor vědy a uznávaný psychiatr Cyril Höschl. Čtyřicet let zkušeností …
11. (90.1 %, 6 týdnů v žebříčku)
Emily hledá cestu
Lucy Maud Montgomeryová, 1400
Emily, která vyrostla u své přísné tety v Novoluní, vyšla ze školy a vstupuje do života přesvědčená o dvou věcech – že bude slavná spisovatelka a že je její osud spojen s osudem Teddyho Kenta. Její přátelé Ilsa Burnleyová, Perry Miller a Teddy Kent jeden po druhém …
12. (90.0 %, 4 týdny v žebříčku)
Druhé království
Rebecca Gablé, Brána
Anglie roku 1064 / Přepadení dánských pirátů znamená předčasný konec bezstarostného dětství mladého Cadmona z Helmsby. Jejich šíp ho těžce zraní a udělá z něj mrzáka. Aby se ho otec zbavil, pošle ho jako tlumočníka do normanské vlasti jeho matky. O dva roky později se …
13. (89.7 %, 3 týdny v žebříčku)
Cirkadiánní kód proti cukrovce
Satchin Panda, Jan Melvil publishing
Naděje a prevence pro každého Diabetu můžeme nejen účinně předcházet, ale jeho průběh zmírnit a někdy i zvrátit. Vše díky načasování toho, kdy jíme, kdy nejíme, kdy cvičíme a jakému světlu se kdy vystavujeme. Satchin Panda, světový expert na cirkadiánní rytmy, na základě vědeckých …
14. (89.7 %, 10 týdnů v žebříčku)
Srdce tajgy
Alexej Ivanov, Host
Historický fantasy román ze středověkého Ruska Píše se rok 1455. Moskevské velkoknížectví sílí, pohlcuje okolní území a rozšiřuje se směrem na východ — tam, kde se pod svahy Uralu rozkládá jiný, prastarý a děsivý svět. Nad vrcholky Kamenného pásu září pichlavá pohanská souhvězdí, …
15. (89.6 %, 10 týdnů v žebříčku)
Alea - dívka moře: Vlny času
Tanya Stewnerová, FRAGMENT
Alea získala zpět své magické schopnosti a je znovu dívkou moře – má ale velké obavy o Theu. Kam ji doktor Orion odvedl? Co má v plánu a jakou zvláštní roli sehraje Tess, aby ho zastavila? Nebo je možné, že klíčem k vítězství je nový člen posádky? V moři povstává …
16. (89.6 %, 10 týdnů v žebříčku)
Šlo povidlo na vandr
Jan Vodňanský, Albatros
Hravá poezie pro děti s neméně hravým výtvarným doprovodem. Jan Vodňanský, Alois Mikulka a jedna z jejich nejoblíbenějších sbírek v novém vydání!
17. (89.4 %, 3 týdny v žebříčku)
Poprava
Alex Smith, Fobos
Prolomili jsme brány Výhně a unikli podzemním děsům, ale zjistili jsme, že celý svět se stal vězením a Alfred Furnace jeho pánem. V ulicích řádí jeho armáda monster, vojáků v černém a krys, která za sebou zanechává jen potoky krve a šílenství. Ti, co nezemřou, jsou proměněni a …
18. (89.4 %, 1 týden v žebříčku)
Děti lesa
Giuseppe Festa, Václav Kazda
Román italského autora, založený na skutečných událostech, sleduje nelehkou cestu dvou osiřelých vlčat zpět do jejich přirozeného prostředí.
19. (89.3 %, 4 týdny v žebříčku)
Valentýnka a staré řecké báje
Ivana Peroutková, Albatros
Valentýnka s rodinou tráví prázdniny na ostrově Korfu. Kde jinde si přečíst Staré řecké báje a pověsti? Nejvíc ze všech ji zaujme příběh odvážného hrdiny Thesea, který porazil netvora Minotaura. Podle jeho dobrodružství by se dalo nacvičit skvělé divadelní představení! Jakmile se …
20. (89.2 %, 9 týdnů v žebříčku)
Smrt řezníka z Rigy
Stephan Talty, Brána
Herbert Cukurs, známý jako Řezník z Rigy, zavraždil asi třicet tisíc lotyšských Židů. Dokázal se vyhnout norimberským procesům a po skončení války uprchl do Jižní Ameriky. V roce 1965, kdy hrozilo, že vyprší promlčecí lhůta všech nacistických válečných zločinů, eskalovalo …
21. (88.9 %, 6 týdnů v žebříčku)
Pražský slabikář
Aleksander Kaczorowski, Host
Literární průvodce českým dvacátým stoletím Kafka, Hašek, Čapek, Škvorecký, Kundera, Havel… Pro českého čtenáře jde o klasická jména, nerozlučně spjatá s tuzemskou kulturou. Nepřemýšlíme nad nimi, nemusíme je objevovat. A to je trochu škoda. Už jen sama představa, že se …
22. (88.8 %, 7 týdnů v žebříčku)
Divočarka: Dcera krve
Lene Kaaberbolová, Cpress
Úchvatné pokračování magické fantasy prodané do více než 17 zemí světa Některá zvířata jsou nebezpečná. Můžou tě i zabít!“ varuje maminka Kláru. Ta ovšem nepřestává věřit v dobré srdce každého tvora. Klára slaví třinácté narozeniny, které ve světě divočarů znamenají …
23. (88.8 %, 1 týden v žebříčku)
Vánoční příběhy: Bílé medvídě
Holly Webb, Cpress
Sára miluje, když jí dědeček vypráví o dobrodružstvích, která zažil v polárních oblastech Kanady. Začíná sněžit, a tak se Sára rozhodne postavit si ze sněhu ledního medvěda podobného medvídkovi z dědečkova příběhu. Když však nastane noc, ocitne se Sára uprostřed …
24. (88.7 %, 7 týdnů v žebříčku)
Stoupající moře
Clive Cussler, Cpress
Celý Pacifik je ve smrtelném nebezpečí. To znamená další nebezpečnou misi pro Kurta Austina a tým NUMA. Kurt Austin, Joe Zavala a celý vědecký tým NUMA se pouští do pátrání po příčinách alarmujícího vzestupu světových hladin moří – mnohem většího, než jaký by mohl připadat na …
25. (88.4 %, 1 týden v žebříčku)
Podrobení
Helen Hardt, Red
Stejně jako v předchozích dílech této ságy se zde proplétají motivy vášně, lásky, žhavého sexu, klamu, hrůzy, zklamání a naděje, takže si čtenáři ani nemají čas vydechnout. Sledujeme rozvíjející se příběh lásky mimořádně přitažlivého a bohatého rančera Jonaha Steela a …
26. (88.2 %, 2 týdny v žebříčku)
Columbine
Dave Cullen, Jota
Co se skutečně stalo 20. dubna 1999 na střední škole v Columbine? Eric Harris a Dylan Klebold zastřelili dvanáct spolužáků, jednoho učitele a plánovali vyvraždit celou školu. Masakr na Columbine zanechal nesmazatelnou stopu v americké psychice, ale většina toho, co "víme", je …
27. (88.2 %, 8 týdnů v žebříčku)
Specifické poruchy učení
Doc. PaedDr. Olga Zelinková, Kamila Balharová, Lenka Krejčová, Zuzana Bodnárová, Kamila Šemberová, Edika
Specifickými poruchami učení (SPU) jsou myšleny dyslexie, dysgrafie a dysortografie (pouze naznačeny budou také dyskalkulie a dyspraxie). V současné době se jedná o skupinu obtíží, která zahrnuje nejvyšší procento žáků základních i středních škol v kategorii žáci se …
28. (88.2 %, 8 týdnů v žebříčku)
Český rok
Pavlína Pitrová, Fragment
Víte, kde mají své kořeny české a moravské lidové zvyky, rituály a tradice, které nás provázely či provázejí celým rokem, a které mezi dny běžnými vystupují do popředí jako dny výjimečné a sváteční? Pokud se to chcete dozvědět, sáhněte po této knize. Jak se slavil masopust? Kdy se …
29. (88.2 %, 1 týden v žebříčku)
Nečekat
Sarah Haváčová, Mladá fronta
Pandemie převrátila herečce Sarah Haváčové život vzhůru nohama. Ze dne na den se zavřela divadla a Sarah se náhle ocitá ve vzduchoprázdnu. Z ničeho nic přestává vstávání v pět ráno, ruší se maskérny, seriály, přesuny mezi lokacemi, fotografování, zkoušky a večerní …
30. (88.2 %, 3 týdny v žebříčku)
Básně a povídky
Jan Zábrana, Host
Přítomný svazek reprezentuje Jana Zábranu v roli svébytného básníka a prozaika. Trojici stěžejních básnických sbírek Utkvělé černé ikony (1965), Stránky z deníku (1968) a Samosoud (1968 pod názvem Lynč), v nichž Zábrana surově sugestivním výrazem vystihl pocity nejistoty a …

Aktualizováno 23.02.2024.        = vzestup,        = pokles,        = novinka. Údaj ve sloupci „Týdnů“ udává počet bezprostředně po sobě následujících týdnů strávených v žebříčku.

*Žebříček vychází z průměrných uživatelských hodnocení normalizovaných podle počtu hodnotících a celkového průměrného hodnocení všech knih s využitím Bayesova vzorce

Skóre = (v ÷ (v + m)) × R + (m ÷ (v + m)) × C

R = průměrné hodnocení titulu (údaj zobrazovaný v barevném rámečku v detailu knihy na serveru Databazeknih.cz)
v = počet hodnocení titulu (údaj zobrazovaný tamtéž)
m = minimální počet hodnocení potřebný k zařazení do žebříčku – mění se dynamicky podle mediánu počtu hodnocení všech knih, momentálně 11
C = vážený průměr všech hodnocení všech knih, momentálně 83.4 %

V této konkrétní variantě žebříčku (nejlépe hodnocené méně známé e-knihy) navíc počet hodnocení nesmí překročit 40 (a bez ohledu na něj jsou jednotlivé tituly po několika týdnech automaticky vyřazovány, aby uvolnily místo novějším novinkám, resp. přesouvány do seznamu nejoblíbenějších méně známých e-knih). Pro tituly s vyšším počtem hodnocení je k dispozici samostatný žebříček.

Hodnocení podle Databazeknih.cz, aktualizováno 23.02.2024. Do žebříčku jsou zařazovány pouze tituly, které mají 11 a více hodnocení. V této konkrétní variantě žebříčku (nejlépe hodnocené méně známé e-knihy) navíc nesmějí mít více než 40 hodnocení. (Pro tituly s vyšším počtem hodnocení je k dispozici samostatný žebříček.)

       = vzestup,        = pokles,        = novinka.

Týdny v žebříčku se rozumí nepřerušená posloupnost týdnů.

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]