Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

v týdnu (24 titulů)

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Miloslava Rýznarová: Svůj osud si nevybereš. Klikněte pro více informací.

21. Svůj osud si nevybereš
Miloslava Rýznarová

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990003577245
Klíčová slova: Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Kniha pojednává o boji ženy se zákeřnou nemocí v pozdním věku, o jejích strastech i útrapách během její nemoci, protknuté občas radostnými chvílemi strávenými v přírodě a výšlapy za krásami historických památek.


Edgar Allan Poe: Havran a jiné básně. Klikněte pro více informací.

22. Havran a jiné básně
Edgar Allan Poe

Nakladatel: Artis
EAN: 9990003575333
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Napětí, dobrodružství • Klasická literatura • Horory • Poezie • Světová literatura
Anotace: Havran (v orig. The Raven, v přesném překladu Krkavec) je jedna z nejznámějších básní významného amerického básníka Edgara Allana Poea, poprvé byla vydána 29. ledna 1845 v novinách New York Evening Mirror. Vvypravěčem je hlavní postava, osamělý muž trýzněný horečkou a především mučivými vzpomínkami na zemřelou dívku Leonoru, k níž marně hledá cestu čtením v okultních svazcích. Vypravěče vystraší o půlnoci šramot. Ukáže se, že původcem podivných zvuků je krkavec, který vzápětí vletí do jeho pokoje a usadí se na bustě Pallas Athény. Postupně znepokojuje muže svou záhadností. Mužův neklid se stupňuje v paniku a posléze v hrůzu. Snaží se krkavce…
K vypůjčení do: 01.08.2099


Miroslav Kraft: Květoslaví. Klikněte pro více informací.

23. Květoslaví
Miroslav Kraft

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9788028105648
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Rodiče sedmnáctiletého Martina Wolfa koupí faru na víkendovou rekreaci. Na její půdě objeví zápisník faráře z let 1914-1918. V nedaleké oboře jsou tři kříže a Martin je blonďák. Zdánlivá nesouvislost může být pro něho osudová. Zamiluje se do Simony a je vtažen do událostí, které se odehrály v dobách jejich pradědů. Romantický příběh s lehce erotickým konzumem, hororovou minulostí a válečnou zkušeností předků naplňuje čtenáře poznáním, že každý z nás může mít prarodiče, kteří vrhají temné stíny.


Helena Zmatlíková: Šiju boty do roboty. Klikněte pro více informací.

24. Šiju boty do roboty
Helena Zmatlíková

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000036755
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: Leporelo oblíbených lidových říkadel pro nejmenší s působivými obrázky Heleny Zmatlíkové jistě potěší malé i velké. Určitě si rádi připomenete a své děti naučíte Kolo, kolo mlýnský nebo Šiju boty do roboty. Výrazná rytmická říkadla jsou snadno zapamatovatelná a dítě si bude při jejich opakování rozvíjet paměť i slovní zásobu.


  

  

21 – 24 / 24

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]