Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

v týdnu (24 titulů)

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Maureen Johnsonová: Skrýš v lese. Klikněte pro více informací.

11. Skrýš v lese
Maureen Johnsonová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788076615755
Klíčová slova: Young adult, New adult
Anotace: Stevie se po skončení školy nudí doma, ale kontaktuje ji majitel kempu Sunny Pines u městečka Barlow Corners, kde se kdysi došlo k dodnes nevyjasněným vraždám. Stevie mu má pomoci s true crime podcastem o dávných událostech. Co je lepší než strávit léto společně s kamarády s Ellinghamu, kteří přijedou společně s ní, a zabývat se přitom starými případy? V Barlow Cornes však ve vzduchu visí cosi zlého. Dokáže Stevie záhadu rozlousknout dřív, než ji pohltí nebezpečí, které se jí lepí na paty?
K vypůjčení do: 27.05.2026


Thomas Rydahl: Vražda mořské víly. Klikněte pro více informací.

12. Vražda mořské víly
Thomas Rydahl

Nakladatel: Mladá fronta
EAN: 9788020459855
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Kodaň 1834. V kodaňském přístavu je nalezeno zohavené tělo prostitutky. Svědkyně okamžitě identifikuje vraha jako Hanse Christiana Andersena, protože ho předchozí noc viděla odcházet z pokoje zavražděné. Andersen se brání: ano, skutečně prostitutku navštívil, ale pouze proto, že mu stála modelem pro papírové vystřihovánky. Policejní šéf mu nevěří a jen díky tomu, že má Hans Christian ty správné společenské konexe, unikne z vězení a veškeré své odhodlání vloží do hledání toho pravého vraha. Thomasi Rydahlovi vyšel v češtině jeho asi nejznámější román Poustevník; pod pseudonymem A. J. Kazinski se skrývají dva autoři, dánský scénárista a režisér Anders Klarlund a…
Databáze knih: 100 % (5 hodnocení)
K vypůjčení do: 27.03.2026


Alena Vachtová: Z Madridu do oblak. Klikněte pro více informací.

13. Z Madridu do oblak
Alena Vachtová

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026723189
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Magdalena se v 60. letech minulého století narodila v Československu, Gabriel na druhé straně zeměkoule v Argentině. Zatímco on v době diktátorského režimu hledal útěchu ve hře na klavír, ona za socialismu snila o světě bez překážek a nesmyslných omezení. Jejich cesty se v současnosti protnou ve španělském Madridu, kam dorazí v době, kdy už za sebou oba mají několik vztahů a touží po bezstarostném románku. Zdánlivě dokonalý víkend ale nedopadne podle Magdaleniných představ a Gabriel si k ní musí opět najít cestu. Když se jeden druhému opět vzdálí, sblížit je může jedině hudba.
K vypůjčení do: 31.12.2032


Eislerová Jana: Staré pověsti české – pro děti. Klikněte pro více informací.

14. Staré pověsti české – pro děti
Eislerová Jana

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025315712
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Od praotce Čecha přes Horymíra a Šemíka až k legendě o propasti Macocha. Celkem 21 pověstí, které zná každý správný Čech, je připraveno pro další generaci čtenářů. Staré pověsti české jsou převyprávěny tak, aby jim s pomocí krásných ilustrací Antonína Šplíchala porozuměly i malé děti.
K vypůjčení do: 05.12.2058


Anna Katharine Green: Zlatý střevíc a další záhady pro Violetu Strangeovou. Klikněte pro více informací.

15. Zlatý střevíc a další záhady pro Violetu Strangeovou
Anna Katharine Green

Nakladatel: Splendidum družstvo
EAN: 9990003575685
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Klasická literatura • Krimi, detektivky • Historické krimi • Světová literatura
Anotace: Annu Katharine Greenovou (1846 - 1935) - "matku detektivních románů", která byla inspirací pro slavnou Agathu Christie nemusíme představovat. Po úspěšném Leavenworthském případu vydáváme další její knihu Záhadné vyšetřování Violet Strangeové. Mladá, bohatá dáma z New Yorku, Violet Strangeová, vyšetřuje různé případy: Zlatý střevíc – dcera významného obchodníka je obviněna z rozsáhlých krádeží. Kde zmizela druhá kulka? - umírá George Hammond, je to sebevražda nebo vražda? Nehmatatelná stopa - když je zavražděna paní Doolittleová, zdá se, že k vrahovi nevede žádná stopa. Přízrak z jeskyně - Roger Upjohn, vdovec, rok po smrti své ženy potřebuje…


Eislerová Jana: Staré řecké báje a pověsti – pro děti. Klikněte pro více informací.

16. Staré řecké báje a pověsti – pro děti
Eislerová Jana

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025315729
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Báje a pověsti ze starověkého Řecka jsou plné odvážných hrdinů, mocných bohů a hrozných netvorů. Odehrává se v nich řada bojů i slavných dobrodružství. Celkem 26 bájí a pověstí je převyprávěno tak, aby jim porozuměly i malé děti.
K vypůjčení do: 28.01.2060


Marie Brona: Stavební deník. Klikněte pro více informací.

17. Stavební deník
Marie Brona

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990003577238
Klíčová slova: Romantika
Anotace: Etapy života. Od mateřské školy až po důchod je jich několik. Každý z nás si svůj život rozdělil podle svého, ale důchod je zcela určitě jednou z posledních. Tedy, chlape, do další životní etapy máte slušně našlápnuto. Poznámka lékaře vyvolala na Františkově tváři lehký úsměv, ale také úvahy o čase budoucím. Jaký vlastně bude? Co ho čeká v dalších dnech? Svůj život Pražáka vyměnil za žití na chatě. Poznámky kamarádů o volnosti a užívání si s množstvím žen odbyl mávnutím ruky. Jo, to víš, na mě totiž všechny čekají. Netušil, že láska, ta mocná čarodějka, dokáže převrátit život vzhůru nohama.


Daniel  Janů: Vesmírný tulák, D.K. Fleet,  2. Klikněte pro více informací.

18. Vesmírný tulák, D.K. Fleet, 2
Daniel Janů

Nakladatel: Splendidum družstvo
EAN: 9990003576224
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Napětí, dobrodružství • Fantasy, sci-fi • Fantasy
Anotace: Kapitán D.K. Fleet je hybernován, aby se jed parazita nerozšířil do celého těla. Jediná možnost, jak tuto substanci eliminovat je najít osobu jménem Tulm, který ví, jak toho dosáhnout. Posádce lodi Epiphone tak nezbývá nic jiného než letět na planetu Liago, kde tento Zataran žije. A kapitán lodi Deny Fleet zatím proplouvá svými vzpomínkami….


Tomáš Špidlík: Znáš Boha Otce, Syna i Ducha Svatého?. Klikněte pro více informací.

19. Znáš Boha Otce, Syna i Ducha Svatého?
Tomáš Špidlík

Nakladatel: Refugium
EAN: 8086715450
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Náboženství, teologie
Anotace: Tři studie kardinála Špidlíka, nesené tázáním po poznatelnosti a zakusitelnosti božských Osob, se spojují v jeden vyvážený celek.
K vypůjčení do: 31.12.2032


Miloš Konáš: Prachstarej dědek. Klikněte pro více informací.

20. Prachstarej dědek
Miloš Konáš

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990003577221
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Prachstarej dědek (měl štěstí nebo smůlu), že prožil celý svůj život v Čechách, kde se v nedávné minulosti střídaly politické režimy téměř pravidelně. Narodil se do světové války. Jako školáka ho zahltila komunistická éra. Její uvolnění umlčely sovětské tanky, které ale zároveň nabídly možnost emigrace. Jak se s těmito změnami a mnoha jinými problémy, rodinnými a osobními vztahy, včetně kravinového nebezpečí, hrdina vypořádával a vyrovnával, se dočtete v této knize.


  

  

11 – 20 / 24

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]