Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

v týdnu (38 titulů)

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Ivana Peroutková: Dobrodružky. Klikněte pro více informací.

31. Dobrodružky
Ivana Peroutková

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788076613775
Klíčová slova: E-knihy • Young adult, New adult
Anotace: Maruška se musela přestěhovat do Prahy z jižních Čech, protože se její rodiče rozvedli a máma chce ve městě začít nový život. Maruška ale nechtěla nic měnit, v novém domově jí chybí nejen táta, ale i les, hájovna a kamarádi. Naštěstí ale náhodou potká Johanku, kterou neustále kontroluje její máma, a zjistí, že není jediná, kdo to má s rodiči těžké. Společně se rozhodnou aspoň na chvíli všemu uniknout, utečou z domova a vydají se za dobrodružstvím. A i když je na cestě čekají i nemilá překvapení, spolu dokážou čelit snad všemu. Nebo ne?
K vypůjčení do: 31.12.2031


Petr Hugo Šlik: Marta si vzpomíná. Klikněte pro více informací.

32. Marta si vzpomíná
Petr Hugo Šlik

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000067049
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Marta odjakživa milovala svoji babičku, která znala všechny bylinky, dokázala najít cestu z nejhlubších částí lesa zpět do chaloupky a její zástěra vždycky voněla kouřem. Jenže teď už tu stará paní není. I když si to jde představit jenom těžko, pohltila ji mlha zvaná NIC. Marta na babičku nemůže přestat myslet a přemítá o všem, co spolu zažily. Dokážou hezké vzpomínky zahnat smutek po někom, kdo už tu s námi není?
K vypůjčení do: 31.12.2031


Pavlína Hájková, Jaromír Štětina: U kanónu stál. Klikněte pro více informací.

33. U kanónu stál
Pavlína Hájková, Jaromír Štětina

Nakladatel: Kniha Zlín
EAN: 9788076623293
Klíčová slova: E-knihy • Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny • Povídky
Anotace: Člověk je dějinami vláčen, často i proti své vůli Autor, který 14 let pracoval jako válečný zpravodaj a dalších 15 let se zabýval válkami jako politik, ve své knize apokryfních povídek s pomyslným podtitulem „o pradávní české nejednotě“ čtenáře provádí českými bitevními poli od vyvraždění Slavníkovců, přes bitvu u Sudoměře, na Bílé hoře a u Hradce Králové až po osmašedesátý. O dob praotce Čecha nezažila naše země tak dlouhou dobu míru jako za posledních 50 let. Jak dlouho ještě tato doba potrvá?
K vypůjčení do: 31.12.2032


Bobbie Pyronová: Zůstaň. Klikněte pro více informací.

34. Zůstaň
Bobbie Pyronová

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026442196
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Když se její rodina přestěhuje do azylového domu v úplně novém městě, obrátí se Piper celý život vzhůru nohama. Stýská se jí po domově, kamarádech i soukromí – a je nešťastná z toho, že ji v nové škole ocejchovali jako bezdomovkyni. Ale i když jí domov Naděje připraví nové výzvy, přinese jí i nová přátelství, třeba s dívkami z 423. skautského oddílu Světlušek a s pejskem z ulice jménem Baby. A tak když se Babymu ztratí milovaná panička, Piper ví, že mu musí pomoct. Ale pomoct znamená nalézt odvahu důvěřovat sama sobě i svým novým přátelům bez ohledu na to, co o nich kdo říká - než Baby nadobro zmizí neznámo kam.
K vypůjčení do: 13.07.2026


Alice Osemanová: Nick a Charlie. Klikněte pro více informací.

35. Nick a Charlie
Alice Osemanová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788076614987
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Young adult, New adult
Anotace: Všichni ví, že Nick a Charlie jsou dokonalý pár – jsou nerozdělitelní. Ale teď Nick odchází na vysokou školu a Charlie zůstane na střední sám. Všichni se ptají, jestli zůstávají spolu, ale co je to za hloupou otázku?! Vždyť tohle je Nick a Charlie, proboha! Jak se však nezadržitelně blíží chvíle, kdy se budou muset rozloučit, oba začínají pochybovat: je jejich láska opravdu dost silná na to, aby vydržela i vztah na dálku? Nebo jen oddalují nevyhnutelné? První láska koneckonců málokdy vydrží věčně….
K vypůjčení do: 12.07.2026


Paulette Pax: Deník francouzské herečky za bolševického teroru 1917-1918. Klikněte pro více informací.

36. Deník francouzské herečky za bolševického teroru 1917-1918
Paulette Pax

Nakladatel: Splendidum družstvo
EAN: 9990003521460
Klíčová slova: E-knihy • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Paulette Paxová (1886 - 1942) byla francouzská herečka, divadelní režisérka a scénografka. Od roku 1929 až do své smrti spoluřídila Théâtre de l'Œuvre. „Tyto upřímné stránky vznikaly den po dni pod dojmem uplynulých hodin, z nichž většina byla tragická. Napsala jsem pouze to, co jsem viděla. Napsala jsem to jednoduše, s úzkostí a srdcem. Uprostřed vřavy bolševické revoluce jsme spolu s několika dalšími dělali pro naši drahou zemi, co jsme mohli a museli. A jsem ráda, že mohu o těchto věcech, které nebyly řečeny, něco napsat.“ Tato kniha s ohledem na válku v Ukrajině ukazuje mentalitu Rusů, která se za ty roky vůbec nezměnila.


Jaroslav Vaněk: Kočičí dotek. Klikněte pro více informací.

37. Kočičí dotek
Jaroslav Vaněk

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025357989
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Kocourek Šiva si žije v blahobytu. Je obletován svými lidskými sluhy a kromě svých vlastních potřeb se o nic jiného nezajímá. Dokud ho jednoho dne nesrazí auto a osud ho nezavede za Maruškou. K jeho smůle je to sobecká holčička a k dětem ani zvířatům se nechová zrovna hezky. Aby Maruška dostala možnost stát se lepším člověkem, promění ji kocour Šarý v kočku. Jenže Maruška má jiné plány a místo polepšení začne plánovat nadvládu nad všemi zvířaty v okolí. Dokáže Šiva Marušku zachránit před její zaslepeností a naučit ji laskavosti, nebo to skončí katastrofou?
K vypůjčení do: 31.12.2032


Věra Hudáčková Barochová: Příběhy ze zoo - Lachtánek nezbeda. Klikněte pro více informací.

38. Příběhy ze zoo - Lachtánek nezbeda
Věra Hudáčková Barochová

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025357972
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: Až Bětka vyroste, chce pracovat jako ředitelka zoo. Miluje totiž zvířata, a navíc s nimi dokáže rozmlouvat. Lachtánek Tonda je pořádný nezbeda. Neposlouchá maminku ani ošetřovatele, ale s Bětkou si rozumí. Nadchne se jejím vyprávěním o životě na moři a rozhodne se zoo opustit. Když pozná podivína Standu, kterého považuje za námořníka, věří, že s jeho pomocí se k moři dostane. Kdyby jen tušil, že Standa má docela jiné úmysly… Zjistí Bětka včas, co lachtánkovi hrozí? Nebo všechno skončí pořádným malérem?
K vypůjčení do: 31.12.2032


  

  

31 – 38 / 38

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]