Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

v týdnu (35 titulů)

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Adina Janovská: Tajnosti slavných. Klikněte pro více informací.

21. Tajnosti slavných
Adina Janovská

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075979360
Klíčová slova: E-knihy • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice • Film, divadlo
Anotace: Ani sláva a úspěch nejsou zárukou šťastného života. Zdraví, láska, fungující rodina, úcta a respekt druhých a selský rozum jsou hodnoty, které nepořídíme za všechny peníze světa, a každému z nás tu a tam zkomplikují život nějaké trable, ať už drobné, náročnější či osudové. Kultura byla vždy významnými umělci a osobnostmi přímo nabitá, a čím usilovněji se snažili své soukromí bránit, tím víc samozřejmě zájem fanoušků stupňovali. Tváře některých jsou notoricky známé, jejich jména si ale leckdy už ani nevybavíme, takže pátrání po jejich osudu čas proměnil téměř v detektivku. Poznejte zákulisí dramatických osudů lidí, kteří nám svým talentem a prací celý…
K vypůjčení do: 31.12.2030


Petr Hejna: Afrika legend a skutečnosti. Klikněte pro více informací.

22. Afrika legend a skutečnosti
Petr Hejna

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990003376077
Klíčová slova: E-knihy • Cestování, cestopisy, průvodci
Anotace: Kniha o Africe, jaká tu dosud nebyla! Kombinace fiktivních příběhů a věcných informací o nespočtu afrických zvířat. Pohádky o nich pro děti, bajky i pro dospělé, fakta o Africe a její zvířeně pro všechny. Tipy na safari i rady pro přípravu na cestu, včetně malého slovníčku svahilštiny. Spousta fotografií a aktivní linky na videa z pravé divočiny. Poučné i zábavné čtení a doprovodný obrazový materiál pro doslova celou rodinu, bez ohledu na věk.


Jan Bauer: Temné osudy Habsburků a jejich příbuzných. Klikněte pro více informací.

23. Temné osudy Habsburků a jejich příbuzných
Jan Bauer

Nakladatel: Moba
EAN: 9788027900398
Klíčová slova: E-knihy • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Snad žádný z evropských dynastických rodů se nemůže pochlubit kontinuitou tak nepřetržitou a plejádou panovníků tak významných jako rod habsburský. Zároveň však jako by Habsburky pronásledovala podivná nepřízeň osudu. První Habsburk na českém trůnu Rudolf řečený Kaše zemřel za podivných okolností při obléhání Horažďovic. Jeho otec římský král Albrecht I. byl úkladně zabit vlastním synovcem. Nejhůře však postihlo Habsburky 19. století. Fascinující dějiny habsburské dynastie jsou sice přehlídkou slavných a úspěšných panovníků, ale zároveň nabízejí překvapivě mnoho velmi temných příběhů.
K vypůjčení do: 09.12.2025


Marcela Mlynářová: Zač je života loket. Klikněte pro více informací.

24. Zač je života loket
Marcela Mlynářová

Nakladatel: Brána
EAN: 9788024276878
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura
Anotace: Populární autorka řady úspěšných titulů se v této knize vrací do doby svého mládí. Svým typickým humorem líčí radosti i strasti při hledání partnera, svá manželství, jak „vydýchávala“ partnery, které si děti přivedly, svatbu syna a nezapomíná ani na výlety, které absolvovala se svou matkou. V knize určené především čtenářkám tak defiluje celá řada problémů, s nimiž se v životě setkala, setkává nebo ještě setká snad každá žena, a s vtipem řešené úsměvné i vážné životní situace.
K vypůjčení do: 07.04.2028


Naomi Gibsonová: Dokonalý přítel. Klikněte pro více informací.

25. Dokonalý přítel
Naomi Gibsonová

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025353349
Klíčová slova: E-knihy • Young adult, New adult
Anotace: Stvořila zázrak, nebo monstrum? Lydia začala pracovat na vytvoření Henryho, své vlastní umělé inteligence, už před lety – ještě předtím, než její bráška umřel během nehody. Předtím, než její táta odešel z domova a nechal je s matkou samotné. A než se s její nejlepší kamarádkou odcizily. Teď je Henry konečně perfektní. Silný, chytrý, milující a oddaný. Jak daleko je však schopný zajít, aby splnil její přání? Stvořila Lydia dokonalou bytost, nebo obraz svého nejkrutějšího já?
K vypůjčení do: 01.07.2027


Boris Steinbauer: Neřád. Klikněte pro více informací.

26. Neřád
Boris Steinbauer

Nakladatel: Moba
EAN: 9788027900541
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Během několika dní jsou v Olomouci nalezeny dvě mrtvé osoby a kromě krátkého časového rozestupu smrti nic nenasvědčuje tomu, že by měly něco společného. Motiv vražd policie nenachází, což zhoršuje také anonymita jedné z obětí, a tak má tým olomouckých kriminalistů plné ruce práce. V nejvhodnější chvíli naštěstí přichází Sylvie Kurtišová, nadějná posila z Prahy, spojená s dopadením jednoho z nejbrutálnějších vrahů, který se kdy po českém území pohyboval. Ta se však musí nejprve vypořádat s vlastními problémy, před nimiž z Prahy odjela. A jak už to u závažných kriminálních činů bývá, času není nazbyt….
K vypůjčení do: 28.07.2026


Jenny Hanová: Slaďoušek. Klikněte pro více informací.

27. Slaďoušek
Jenny Hanová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788076613195
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Roztomilý holčičí middle grade od bestsellerové autorky Jenny Hanové Annemarie začíná mít pocit, že na světě není nic horšího, než když je vám dvanáct. Je moc vysoká, moc pihovatá a má fakt příliš plochý hrudník. Navíc nastoupila na druhý stupeň a ti, které považovala za nejlepší kamarády, se najednou jako nejlepší kamarádi nechovají – hlavně Mark, kluk, kterého zná odjakživa. Všechno kolem ní se mění, ale ona by radši nechala věci, jak jsou. Jak se má člověk připravit na zítřek, když ani nemá tušení, jak vyřešit dnešek?


Jindřiška Kracíková: Veselé Vánoce, Kristýno!. Klikněte pro více informací.

28. Veselé Vánoce, Kristýno!
Jindřiška Kracíková

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026437888
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Společenské romány
Anotace: Jemně romantický vánoční příběh Kristýna Hessová se rozhodla, že po čtyřicítce a po rozvodu život nekončí, ale začíná. Vrací se do kraje, kde vyrůstala, má nový domov, práci v muzeu, která ji baví, a čas plní jen tím, čím chce. Její klid náhle naruší exmanželova snaha vrátit se k ní. Vstoupí Kristýna do stejné řeky? Nebo se rozhodne hledat štěstí jinde?
K vypůjčení do: 31.12.2031


Pavel Špaček: Scesta. Klikněte pro více informací.

29. Scesta
Pavel Špaček

Nakladatel: Volvox Globator
EAN: 9788075116307
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Pavel Špaček (*1963) se narodil v Praze na pravém břehu Vltavy. Po absolvování gymnázia vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK a od té doby se bez přestávky věnuje profesi geologa. Odpočinek a energii do života nachází v občasném hraní na bubny v několika vesměs rockových uskupeních, malování šumavské krajiny a v psaní povídek pro literární občasník Reví Mítink. Náměty čerpá z historických událostí posledních století, kulisy nachází na soukromých turistických i služebních cestách po celém světě. Dosud vydal dvě knížky povídek, Jonáš a spol. (Dauphin Praha, 2009) a Polotec (Volvox Globator, 2016). Děj devíti povídek knihy Scesta se časově odehrává…
K vypůjčení do: 31.12.2048


Lucie Korcová: Mezi vlky. Klikněte pro více informací.

30. Mezi vlky
Lucie Korcová

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026437864
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Historické romány • Česká literatura
Anotace: Jak by vypadalo Československo, kdyby naši představitelé odmítli mnichovskou dohodu čtyř velmocí? Zdánlivě poklidné únorové odpoledne roku 1948. Mladá žena a muž v kavárně Slavia hledají odpovědi na neodbytné otázky a rozkrývají temné události posledních deseti let. „Co všichni ti, které armáda nechala za sebou? Myslel na to vůbec někdo? Používali se civilisté jen jako obranné štíty? Nebo ještě něco horšího?“ Než stihl zareagovat, pokračovala dál: „Myslím, že víte, proč se na to ptám. Mocenské síly se rozdělily. Nikdo neví, co bude dál. Komu věřit. Lidé mizí a umírají každý den. Proč?“ Koutkem oka zachytila odraz v obrovském proskleném okně po své levici. Na…


  

  

21 – 30 / 35

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]