Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

v týdnu (22 titulů)

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Lusy Adams: Bez duše. Klikněte pro více informací.

11. Bez duše
Lusy Adams

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990003330567
Klíčová slova: E-knihy • Fantasy, sci-fi • Fantasy
Anotace: Mladá čarodějka Mackenzie Sinclairová před sebou měla mít zářivou budoucnost. Nedostatek moci a pověst potížistky ji však odsoudily k nudné práci v METLE, magické společnosti, která se stará o utajení nadpřirozeného světa. Poté, co Mac zpacká další úkol, je poslána do vyhnanství v Evropě, kde by neměla být schopna nic pokazit. Jenže problémy ji nepřestávají pronásledovat ani tam a Mac se ocitá uprostřed dávného spiknutí, které musí stůj co stůj odhalit. Cena za selhání je totiž její život.


Dan Ariely: Jak drahá je intuice?. Klikněte pro více informací.

12. Jak drahá je intuice?
Dan Ariely

Nakladatel: Práh
EAN: 9990001673321
Klíčová slova: E-knihy • Ekonomie, business, management • Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Ekonomie, ekonomika • Psychologie
Anotace: Proč nás selský rozum často vede ke ztrátovým rozhodnutím Ještě provokativnější pokračování bestselleru Jak drahé je zdarma! Čím to, že velcí šéfové pořád dostávají obří odměny? Proč máme tak rádi nábytek, který si sešroubujeme sami? Proč nám vlastní nápady vždycky připadají o chloupek lepší než ty cizí? Proč je pomsta tak sladká? Dan Ariely se proslavil už svou knihou Jak drahé je zdarma, která se stala bestsellerem ve Spojených státech a v mnoha zemích Evropy včetně České republiky. V ní Ariely poprvé ukázal, že i ta nejdůležitější rozhodnutí v našich životech mívají iracionální kořeny, aniž bychom o tom věděli a aniž bychom si to chtěli…


Vladislav Vančura: Markéta Lazarová. Klikněte pro více informací.

13. Markéta Lazarová
Vladislav Vančura

Nakladatel: Franz Gilles von Jilek
EAN: 9990003330017
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Historické romány • Klasická literatura • Česká literatura
Anotace: Markéta Lazarová je román Vladislava Vančury. Vyšel poprvé roku 1931 v edici Pyramida jakožto její 15. svazek. Jedná se o baladickou prózu, věnovanou Jiřímu Mahenovi, který byl Vančurovým vzdáleným příbuzným. Je situována do kraje mladoboleslavského, do časů, „kdy král usiloval o bezpečnost silnic, maje ukrutné potíže se šlechtici, kteří si vedli doslova zlodějsky, a co je horší, kteří prolévali krev málem se chechtajíce“. Právě díky této časové a místní neurčitosti nelze považovat Markétu Lazarovou za román historický v pojetí scottovském či jiráskovském, třebaže se zcela prokazatelně odehrává v dávné minulosti, podle historiků pravděpodobně někdy…
K vypůjčení do: 31.12.2099


Jitka Kačánová: Slavné pražské mordy. Klikněte pro více informací.

14. Slavné pražské mordy
Jitka Kačánová

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990003322067
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Straka, Hojer, Oplištil, Hepnarová, Fabiánová. Monstra v lidské podobě posedlá touhou zabíjet. A Vranská, Janatková, Pražáková, jejich oběti. Smutní hrdinové dvaceti stručných popisů nechvalně proslulých vražd spojených s hlavním městem Prahou, o kterých si však často povídali lidé po celé republice. Příběhů, nad kterými se člověk může zamyslet, nakolik se podobná stvůra může ukrývat v každém z nás.


Petr Šulc: Permský park. Klikněte pro více informací.

15. Permský park
Petr Šulc

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990003330581
Klíčová slova: E-knihy • Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Devět sci-fi příběhů, které dráždí lidskou představivost. Čtenář se mimo jiné podívá třeba do hluboké minulosti daleko před érou dinosaurů, zavítá na mořskou planetu obydlenou obřími tvory s pozoruhodnými vlastnostmi, nebo zažije apokalypsu a povstání strojů z pohledu poněkud netradičních hrdinů.


Vladimír Matějka: Z lásky k nenávisti. Klikněte pro více informací.

16. Z lásky k nenávisti
Vladimír Matějka

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990003322074
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Do rodného městečka přijíždí mladý Vítek za umírajícím otcem. Netuší, že se téměř okamžitě zaplete do dramatických událostí, které ohrožují nejen jeho život a život jeho milé, ale i existenci samotného městečka.


Daniel  Janů: WRAKOD - Tulák v černém plášti. Klikněte pro více informací.

17. WRAKOD - Tulák v černém plášti
Daniel Janů

Nakladatel: Splendidum družstvo
EAN: 9990003329257
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Historické romány • Napětí, dobrodružství
Anotace: …z šedivé mlhy na konci lesa se vynořil ON. Bezejmenný tulák v černém plášti. Je to rytíř nebo zloděj životů? Je to čaroděj nebo ďábel? Nikdo to pořádně neví. Ale povídá se o něm, že je jedním z černých rytířů a zabíjí všechny bez slitování….


Peter Belanský: Dech pekla. Klikněte pro více informací.

18. Dech pekla
Peter Belanský

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990003322043
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura
Anotace: Můžeme pochybovat o ráji a pekle, o nekonečném souboji světla s temnotou. Přesto jsou tady, stejně skutečné, jako dům, ve kterém bydlíme. Někdy se ocitáme uprostřed, mezi dvěma světy, a je nám dáno poznat to, co jsme včera popírali, nebo jenom nejasně tušili.


Richard Šusta: Vlákna hyperčasu. Klikněte pro více informací.

19. Vlákna hyperčasu
Richard Šusta

Nakladatel: Richard Šusta
EAN: 9990003329271
Klíčová slova: E-knihy • Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Světoznámý mistr Snoitome vystoupí na planetě Trečka ve hvězdné soustavě Trekins. Mnozí by upsali duši, v krajní nouzi i svou vlastní, aby získali letenky na jeho show Vlákna hyperčasu. Obětují však úplně vše? Kdosi totiž plánuje masakr diváků… Teenager Honzborg odletí ze Země za vražedných okolností doprovázený osobou záhadně spojenou s chystaným masakrem. Na Trečce prchá za hurikánu po souši i moři. Proplétá se jeskynními labyrinty spolu s chovatelkou kamenožravých geštěrů. Vlákna hyperčasu jim možná neutečou, ale uniknou oni jim? ~~~ E-kniha dostala novou obálku se scénou z příběhu a rovněž svižnější dějovou zkratku v úvodní pozemské části coby…


Viktor Dyk: Zmoudření Dona Quijota. Klikněte pro více informací.

20. Zmoudření Dona Quijota
Viktor Dyk

Nakladatel: Artis
EAN: 9990003328441
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Historické romány • Klasická literatura • Česká literatura
Anotace: Zmoudření Dona Quijota je tragédie o pěti dějstvích, zpracovaná podle humoristického Cervantesova románu z počátku 17. století. Šlechtic Don Quijot de la Mancha žije v zapadlé španělské vsi. Přečetl mnoho rytířských románů a ty mu pomátly hlavu. Don Quijot zatouží také po činech... Don Quijote během svých cest a po návratu domu vystřízliví. "Představoval jsem si vše jinak," pravil slábnoucím hlasem a zemřel. Neměl sil, aby viděl svět reálně.
K vypůjčení do: 01.01.2099


  

  

11 – 20 / 22

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]