Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

v týdnu (60 titulů)

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Jitka Kačánová: Hlavně, že máme střechu nad hlavou!. Klikněte pro více informací.

51. Hlavně, že máme střechu nad hlavou!
Jitka Kačánová

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990002646911
Anotace: Čtyřicet fejetonů a jedna minireportáž z počátku třetího tisíciletí naplněné úsměvnými, ale někdy i jímavými postřehy mladé ženy na prahu Kristových let. Většina z textů na své aktuálnosti vůbec nic neztratila. A ty, na kterých zub času přece jen „zahlodal“, zase slouží jako vzpomínka na to, co v té době hýbalo českou společností.


Radek Kolínský: Rána(,) milostivá. Klikněte pro více informací.

52. Rána(,) milostivá
Radek Kolínský

Nakladatel: Pointa Publishing
EAN: 9788076502888
Anotace: Poněvadž jitra mohou být i laskavá, proto Rána(,) milostivá. Může jít také o odpověď laskavé ženě, když zaslechla třesk, dunění, střelbu. A krom toho začátek závorky, její konec a čárka mezi nimi graficky připomínají právě něžné pohlaví – od pasu dolů. Hodně slov se těší mnohovýznamnosti. V básnické sbírce vás #basnikvteniskach pouští do svého poetického světa. Častokrát užívá prožitku, zážitku a tíživé lehkosti spojené s okolím, věcmi a situacemi. Dávkujte po stránkách a nechte je, aby vás pohltily.


Patrick Roth: Láska, smrt a vzkříšení. Klikněte pro více informací.

53. Láska, smrt a vzkříšení
Patrick Roth

Nakladatel: Volvox Globator
EAN: 9788075115782
Anotace: Kniha vycházející pod názvem Láska, smrt a vzkříšení obsahuje tři novely německého spisovatele Patricka Rotha (nar. 1953), který je u nás znám prvním vydáním románu Corpus Christi (1998) a později z vydání objemného svazku Východ slunce. Kniha Josefova (2018). Z rozsáhlého Rothova díla se nyní Volvox Globator rozhodl vydat tři novely, Moje cesta k Chaplinovi, Cizí jezdec a Magdalena u hrobu, jejichž souhrnným tématem je otázka vzkříšení, znovuzrození ve smyslu znovunalezení smyslu života. Roth se dlouhodobě zabývá tématem novodobého pochopení myšlenek bible v současnosti. Moje cesta k Chaplinovi (Suhrkamp 2013) je autobiografická novela z roku 1997, napsaná…
K vypůjčení do: 31.12.2027


Monika Kolmanová: Chyba v úsudku. Klikněte pro více informací.

54. Chyba v úsudku
Monika Kolmanová

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990002646928
Anotace: Kniha volně navazuje na příběh Diagnóza F10.2. Znovu se setkáváme s kapitánem Blažejem, jeho poručíkem Klementem, doktorkou Veselou a zdravotní sestřičkou Šárkou. Kriminalisté vyšetřují vraždu bývalého exekutora, který neměl ve městě příliš dobrou pověst. Při své práci rád překračoval zákon, půjčoval peníze a ani jeho rodinný život nebyl uspořádaný. Podezřelých je proto více než dost a kriminalisté pomalu rozmotávají klubko podvodů, nevěr, zášti a zmařených snů.


Emil Hruška: Pohraniční pitaval. Klikněte pro více informací.

55. Pohraniční pitaval
Emil Hruška

Nakladatel: Epocha
EAN: 9788075579737
Anotace: Pohraniční pitaval volně navazuje na knihu Vraždy v pohraničí (2018). Také v „pitavalu“ dává autor kriminální případy (tentokrát nejen vraždy), ke kterým došlo v česko-německém pohraničí, do dobových souvislostí společenských a politických. Některé z případů, vzhledem k jejich specifičnosti, autor uvozuje právnickými a kriminalistickými zásadami a závěry, důležitými jak pro vyšetřování, tak pro soudní řízení. Kniha je vybavena mnoha fotografiemi, většinou dosud nepublikovanými.
K vypůjčení do: 16.11.2025


Václav Jakeš: Falešná realita. Klikněte pro více informací.

56. Falešná realita
Václav Jakeš

Nakladatel: Epocha
EAN: 9788075579706
Anotace: Bůh prý pokaždé jedná a uvažuje jen o skutečné realitě, nikoliv o realitě falešné, ale jako Všemohoucí se tím samozřejmě nemusí cítit být vázán. Nezaměňovat prosím jinou či chceme-li falešnou realitu s pojmem fake news, který se nyní stal globálním mediálním i politickým tématem. Zde ovšem v konečném důsledku nemáme na mysli pouze primitivním způsobem podvržená fakta, ale také s pomocí umělé inteligence vytvořené informace (dokumenty, obrázky, video, zvukové záznamy…) o událostech, které se nikdy nestaly nebo se alespoň neodehrály tak, jak je publiku předkládáno. Připusťme však, že problém je ještě daleko složitější, a zdaleka se netýká jen ideologicky…
K vypůjčení do: 16.11.2025


Richard Pupala: Ženy aj muži, zvieratá. Klikněte pro více informací.

57. Ženy aj muži, zvieratá
Richard Pupala

Nakladatel: Lindeni
EAN: 9788056619452
Anotace: Trinásť nových poviedok dvojnásobného finalistu Anasoft litera. Trinásť nových poviedok Richarda Pupalu, dvojnásobného finalistu Anasoft litera, treba zažiť. Príbehy sú povedomé, a predsa šokujúce. Preniknú hlboko a zasiahnu presne. Na dreň odhalia to škaredé a temné, pred čím urputne zatvárame oči a unikáme. A zaplavia zvláštnou krásou, nostalgiou, vôňou pokosenej trávy, detstva a vecí, ktoré sme si už dávno zabudli všímať. Pretože takí sme, krásni aj škaredí, úžasní aj hrozní zároveň... ženy aj muži, zvieratá.


Nikola Čajánková: Sledovaná. Klikněte pro více informací.

58. Sledovaná
Nikola Čajánková

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990002646942
Anotace: Už od mala se zajímám o paranormální jevy. Duchové mě provázejí celý život. Někdy mám strach, jindy mě zas pobaví. Vše, co jsem napsala do této knihy, jsou mé zážitky a nic není smyšleno.


Emil Hruška: Mata Hari z Chebu. Klikněte pro více informací.

59. Mata Hari z Chebu
Emil Hruška

Nakladatel: Epocha
EAN: 9788075579621
Anotace: Československá zpravodajská služba (2. oddělení hlavního štábu Československé armády) byla ve třicátých letech minulého století pověstná svou vysokou profesionalitou a výkonností. Když se v roce 1933 dostali v sousedním Německu k moci nacisté, a v tom samém roce se v ČSR etablovala Henleinova Sudetoněmecká vlastenecká fronta (později Sudetoněmecká strana), byla čs. zpravodajská služba ve stále větším rozsahu konfrontována se špionáží ve prospěch Německé říše, prováděné v naprosté většině příslušníky německé menšiny v ČSR. K odhaleným a následně potrestaným německým vyzvědačům patřila také Anna Dienelová, mladá Němka z Chebu,…
K vypůjčení do: 16.11.2025


Ivo Tomášek: Kompozice. Klikněte pro více informací.

60. Kompozice
Ivo Tomášek

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990002646935
Anotace: Nahlížíte do úvodu mé třetí sbírky poezie a páté knížky, vydané v edici E-knihy jedou. Je štíhlejší, než předchozí dvě sbírky, ale určitě graficky vydařenější. Člověk stále hledá. Čím je starší, tím častěji v paměti. Raději bez přílišné nostalgie. Současnost je bezprostřednější a tím autentičtější. Občas jsme jí tak sevřeni, že chybí potřebný nadhled. Budoucnost raději přenechám nástupcům. Štafetový kolík života je dávno předaný a myšlenkami tam nedosáhnu. Nejsem „Věštírna Delfy, pobočka Barrandov.“ Snažím se podělit o vnímání všeho, co mne obklopuje, co se mi honí hlavou.


  

  

51 – 60 / 60

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]