Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

v týdnu (29 titulů)

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Lukáš Csicsely: Nejkrásnější pohřeb Jana Huga. Klikněte pro více informací.

21. Nejkrásnější pohřeb Jana Huga
Lukáš Csicsely

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788076013469
Klíčová slova: Elektronické knihy, Česká literatura
Anotace: Zatímco babičky vyšívaly Hradčany, děti u draní peří poslouchaly pohádkové příběhy a slečinky z lepších rodin studovaly módní příručky, jak se stát spořádanou ženuškou... ...v Café Groll právě zatáhli závěsy, aby mohl začít další z nespoutaných šantánových večírků. Legendární nevěstinec ožívá v novele Jana Štiftera. Příběh o lásce a toužení za svitu červených luceren, usazený do skutečných nočních Českých Budějovic z počátku 20. století. Nechte se hýčkat bordelmamá Vlastou Holubovou a odhalte tajemství nejkrásnější z dívek Anny Václavíkové. Divadelní adaptaci novely Café Groll uvádí od prosince 2020 Jihočeské divadlo.


kolektiv: Tajemství pelotonu. Klikněte pro více informací.

22. Tajemství pelotonu
kolektiv

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026433354
Klíčová slova: Elektronické knihy, Sport a hry
Anotace: Insider promluvil o světě profesionálních cyklistů Autor této knihy je neznámý. Vímě o něm jen to, že se řadu let účastnil takových závodů jako Tour de France, Giro d´Italia nebo Vuelta. Nějaký čas jako lídr týmu, pak jako "nosič vody", který na lídra pracuje. Jeho pohled do zákulisí světa cyklistických profesionálů je tedy víc než zasvěcený. Dozvíte se, jaké panují v cyklistických týmech vztahy, jak do sportovní stránky věci zasahují sponzoři i jak je to s dopingem. A pak můžete hádat, kdo to celé sepsal...


Bohumil Doležal: V zemi babišismu a buranokracie. Klikněte pro více informací.

23. V zemi babišismu a buranokracie
Bohumil Doležal

Nakladatel: Free Czech Media
EAN: 9788027080076
Klíčová slova: Elektronické knihy, Literatura faktu, učebnice
Anotace: Kniha V zemi babišismu a buranokracie publicisty a předsedy Klubu na obranu demokracie Bohumila Doležala prostřednictvím jeho článků mapuje sedmileté období od nástupu „Nových pořádků“ v roce 2013, tedy zejména důsledky prezidentství Miloše Zemana a mocenského vzestupu Andreje Babiše. Texty jsou rozděleny do devíti oddílů a Doležal se v nich věnuje jak změnám, které nastaly po pádu vlády Petra Nečase, tak také silám, které se na instalaci těchto „Nových pořádků“ podílely, a lidem, kteří celkovou destrukci demokratických poměrů umožnili svým lavírováním a mlčením. Autor v několika textech také rozvíjí problém odkazu Václava Havla a jeho „nepolitické politiky“.…
K vypůjčení do: 31.12.2030


Petr Bazger: Nebylové. Klikněte pro více informací.

24. Nebylové
Petr Bazger

Nakladatel: Pointa Publishing
EAN: 9788076501638
Klíčová slova: Elektronické knihy, Česká literatura
Anotace: Povídková kniha příběhů pro po-bavení a k za-myšlení. Zve čtenáře na pouť do různých koutů Evropy – na Faerské ostrovy, Mallorcu, ostrov Skye nebo do Porta –, ale hlavně k sobě samému. Zpracovává témata odpuštění (Žlutá stužka), mementa mori (Mallorca), moudrosti stáří (Skye), rodinných křivd (Nebylové II), obchodu s iluzí a pomíjivosti jistot (Kvartální bohém), překonávání sebe sama (Teď a tady) a je i o tom, jak nám může změnit život to, že jsme někde nebyli (Nebylové).


Lydia Strong: Trochu moc. Klikněte pro více informací.

25. Trochu moc
Lydia Strong

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990002097966
Klíčová slova: Elektronické knihy, Česká a světová literatura
Anotace: Mike to nikdy neměl lehké. Hrozné dětství, nefunkční rodina, problémové vztahy. I proto se rozhodnul, že se bude spoléhat jen sám na sebe. O to víc jej zaskočilo, když se v jeho životě objevil někdo, komu by Mike chtěl věřit. LGBT+ román.


Patrik Strohbach: Balada o dvou hrdinech. Klikněte pro více informací.

26. Balada o dvou hrdinech
Patrik Strohbach

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990002097942
Klíčová slova: Elektronické knihy, Napětí, dobrodružství
Anotace: Paddy Radigan se nechá najmout jako vůdce patroly, která má za úkol dopravit na šibenici nechvalně proslulého banditu Burta Donovana. Zpočátku snadný úkol se mění v noční můru, neboť výpravě je na stopě desperátův bratr Joe se svou zabijáckou bandou. Je jasné, že si vyčká na vhodnou příležitost k útoku. Radigan ve snaze splnit svůj úkol udělá školáckou chybu, která připraví o život několik nevinných lidí a její důsledky Burtovým osvobozením nekončí. Stopař tak zjišťuje, kolik se toho ještě musí o životě naučit, poznává lidi, kteří mu do něj výrazně promlouvají, a vydává se na cestu, která má ulevit jeho neodbytnému svědomí.


Ivo Opletal: Křik zmizelých. Klikněte pro více informací.

27. Křik zmizelých
Ivo Opletal

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990002097959
Klíčová slova: Elektronické knihy, Thrillery
Anotace: Temný thriller o těch nejtemnějších věcech v nás. Průměrný a nedokonalý muž má za úkol odhalit tajemství židovské dívky. Pátrá po něm pouze v noci. Pohybuje se městem, které jako by chtělo zapomenout na svoji minulost spjatou s Židy. Staré rány se opět otvírají, děsivé události znovu vyplouvají napovrch. Příběh má rychlý spád a je plný násilí, sexu, ale i naděje a černého humoru. Jeho děj prohází několika zvraty a vše spěje k překvapivému konci. Kniha nekorektním způsobem pootevírá témata rasismu, antisemitismu nebo šovinismu.


Ivana Hasalová: Rychlá pomoc od bolesti domácími prostředky. Klikněte pro více informací.

28. Rychlá pomoc od bolesti domácími prostředky
Ivana Hasalová

Nakladatel: Splendidum družstvo
EAN: 9990002097263
Klíčová slova: Elektronické knihy, Domácí lékař
Anotace: Kniha nabízí spoustu jednoduchých receptů, jak se rychle zbavit bolesti bez použití pilulek. Nechybí recepty světově známých lidových léčitelů Vangy, Edgara Cayceho, pátera Ferdy ... Bolest nás provází celý život a zvykat si na léky není pro naše tělo, to nejlepší řešení. Internet je plný zaručených receptů, jak se zbavit bolesti krku, zad, zubů atd., ale kdo má náladu něco hledat na všemožných webech. Ano! Proč hledat babské rady na internetu, když tato kniha nabízí léty prověřené recepty našich předků na jednom místě včetně masáží, akupresury a další. V dnešní moderní době stoupá zájem o lidovou medicínu. Stále častěji věnují lékaři svou pozornost jednoduchým a…


Eva Mrázková: Vtipy pro děti o zvířatech. Klikněte pro více informací.

29. Vtipy pro děti o zvířatech
Eva Mrázková

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026433217
Klíčová slova: Elektronické knihy, Beletrie pro děti
Anotace: Smích léčí a soužití se zvířaty také, anebo alespoň s většinou z nich, a v této knížce děti najdou obojí - legraci i oblíbená zvířata. Některé vtipy děti snad potěší i rozesmějí, a zvířaty se to zde jenom hemží – zahafají na vás psi všech možných ras, hřbet si protáhnou větší i menší kočky, zadupou na vás licho- i sudokopytníci, několikrát se oženete po hmyzu a určitě budete fandit hlemýžďům při jejich nekonečných cestách….


  

  

21 – 29 / 29

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]