Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

v týdnu (29 titulů)

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Karel Veselý, Miloš Hroch: Všechny kočky jsou šedé. Klikněte pro více informací.

11. Všechny kočky jsou šedé
Karel Veselý, Miloš Hroch

Nakladatel: Paseka
EAN: 9788076371019
Klíčová slova: Elektronické knihy, Česká literatura
Anotace: Pohltila pop definitivně melancholie, úzkost a beznaděj? Proč zní dnešní populární hudba tak smutně, kde se v rocku vzalo téma depresí a dá se v současných hitech vůbec zaslechnout nějaká naděje? Bavíme se ještě? Hudební publicisté Karel Veselý a Miloš Hroch nabízejí paralelní dějiny populární hudby posledních čtyřiceti let, v níž žánry ustoupily emocím. Jednotlivé kapitoly ukazují cestu, kterou populární hudba urazila od postpunkového pocitu u Joy Division a The Cure přes rezignaci Nirvany a Radiohead v devadesátých letech až k depresivní zpěvačce Billie Eilish, sebevražedným emorapperům a environmentálnímu žalu. V knize se setkávají například Adele, Tori…
Databáze knih: 100 % (1 hodnocení)
K vypůjčení do: 03.04.2027


Clive Cussler: Zuřivý tajfun. Klikněte pro více informací.

12. Zuřivý tajfun
Clive Cussler

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026433309
Klíčová slova: Elektronické knihy, Thrillery
Anotace: Juan Cabrillo a posádka lodi Oregon úspěšně dokončí misi proti čínské rozvědce. Místo kýženého odpočinku se však vydávají zachránit z rukou překupníků vzácné obrazy nevyčíslitelné hodnoty. Rutinní akce ovšem nabere nečekaný spád a do cesty se jim postaví hned dva protivníci. Jihoafrický lovec hlav a ještě nebezpečnější filipínský partyzán, který vede guerillovou válku proti tamní vládě. Ve hře však není jen záchrana obrazů, ale i nález neuvěřitelně účinné drogy, která mnohonásobně posouvá hranice lidských schopností. Držte si kabáty, akční jízda právě začíná!


Karin Krajčo Babinská: Hvězdy na cestě. Klikněte pro více informací.

13. Hvězdy na cestě
Karin Krajčo Babinská

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026432982
Klíčová slova: Elektronické knihy, Česká literatura
Anotace: V minulosti stárnoucího slavného herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky Vandy, se skrývá tragédie, která navždy změnila jejich životy. Po letech odcizení se setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání. Podaří se jim během společných dnů ustát řadu vypjatých situací a najít k sobě ztracenou cestu? Emotivní vyprávění o vině a odpuštění vás spolu s hrdiny dovede k jasnému poselství: Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý.
Databáze knih: 40 % (1 hodnocení)


Jacqui Rose: Jedna velká lež. Klikněte pro více informací.

14. Jedna velká lež
Jacqui Rose

Nakladatel: Domino
EAN: 9788074984174
Klíčová slova: Elektronické knihy, Thrillery
Anotace: Napraví svou dávnou chybu, nebo udělá další? Casey Edwardsová se vrací do Londýna pro své dítě, které tam před patnácti lety porodila a musela nechat. V Soho se seznámí s bývalým gangsterem Vaughnem Sadlerem a přeskočí mezi nimi jiskra. Casey je odhodlána dosáhnout svého, a proto vstupuje do zvláštního polosvěta, kde bují podhoubí zločinu. Brzy si uvědomí, že dva místní gangsteři chystají něco nebezpečného a brutálního. Něco, co ohrozí nejen ji, ale i její dítě.
Databáze knih: 80 % (1 hodnocení)


Tereza Salte: Karamelová džungle. Klikněte pro více informací.

15. Karamelová džungle
Tereza Salte

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026718932
Klíčová slova: Elektronické knihy, Česká literatura
Anotace: Štěstí je volba. Od autorky bestselleru Šlehačková oblaka a blogu TerezaInOslo. Tereza se na sklonku třicítky znovu ocitá na startovní čáře, ale svých snů se nehodlá vzdát. Místo aby budoucnost plánovala, nechá se vést intuicí. Narychlo sbalí svůj život do pár kufrů a se svým mužem Johnem Erikem se přestěhuje z poklidného Osla do pulzující Prahy. Obstojí jejich pohodový skandinávský přístup v džungli českého byznysu? Řada nečekaných zkušeností je dovede až za poznáním, že jestli něco vážně chtějí, musejí brát překážky jako výzvy.
K vypůjčení do: 31.12.2032


Vincent Ralph: Sleduješ mě?. Klikněte pro více informací.

16. Sleduješ mě?
Vincent Ralph

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025349151
Klíčová slova: Elektronické knihy, Young adult, New adult
Anotace: Jessinu mámu před deseti lety zavraždil Stračí muž. Byla jeho první obětí, ne však tou poslední. Teď se z Jess stala hvězda reality show, kterou na YouTube sledují miliony diváků. Nechce být populární, má jiný plán. Konečně dopadnout vraha své matky. Celý svět vidí každičký její pohyb. A stejně tak Stračí muž….


Petra Kubašková: Tajemství stříbrné čarodějky. Klikněte pro více informací.

17. Tajemství stříbrné čarodějky
Petra Kubašková

Nakladatel: Epocha
EAN: 9788075579676
Klíčová slova: Elektronické knihy, České fantasy
Anotace: V pražských uličkách se začíná povídat stará legenda o příchodu Stříbrné čarodějky, která vládne nevídanou mocí. A být čarodějkou v Praze není jen tak! Ginevra, mladá čarodějka z Malé Strany, o tom ví své. Jen co odkryla jedno velké rodinné tajemství, spadne rovnou do další šlamastyky, když se při jednom kouzlu něco pořádně zvrtne. Jako by nestačilo, že na ni mají spadeno ostatní pražské čarodějky a chtějí malostranský rod jednou provždy vyhnat z Prahy. Ginevra teď musí dokázat, že sem i se svou rodinou patří. Vydá se proto i se svými třemi přáteli na dobrodružné putování časem hledat dávno ztracený artefakt. Při jejich pouti do „stříbrného města“ se…
K vypůjčení do: 14.10.2025


Adam Kay: už zase sloužím o Vánocích. Klikněte pro více informací.

18. už zase sloužím o Vánocích
Adam Kay

Nakladatel: Jota
EAN: 9788075657565
Klíčová slova: Elektronické knihy, Humor
Anotace: Tuto knihu užívejte nejen o Vánocích. Protože smích léčí. Novinka od autora bestselleru Bude to bolet, doktore? Blíží se Vánoce, všude voní cukroví…, avšak 1,4 milionů zaměstnanců britského státního zdravotnictví má namířeno do práce. Adam Kay znovu zalovil ve svých denících a výsledkem je humorný a někdy také srdcervoucí pohled za blyštivou oponu svátků vánočních. Kniha se nabízí také jako ideální dárek pro každého, kdo kdy vkročil do nemocnice. Už zase sloužím o Vánocích je milostný dopis všem, kteří tráví sváteční čas na frontě státního zdravotnictví, tahají kostičky Lega a dřevěné kuličky dětem z nosu a ošetřují popáleniny z prskavek, a to…
Databáze knih: 100 % (1 hodnocení)
K vypůjčení do: 22.11.2024


Rose Tremainová: Gustav a Anton. Klikněte pro více informací.

19. Gustav a Anton
Rose Tremainová

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788076013438
Klíčová slova: Elektronické knihy, Světová literatura
Anotace: Po nevyjasněné smrti svého otce-policisty žije Gustav sám s matkou na pokraji hmotné nouze. Když ve školce pozná stejně starého Antona, znamená to především konec jeho osamělosti. Anton, nadaný klavírista, pochází z bohaté židovské rodiny, která se do Gustavova rodného Matzlingen přistěhovala z Bernu těsně před tím, než se švýcarské hranice uzavřely židovským uprchlíkům z Říše. Antonovo přátelství dává Gustavovi možnost nahlédnout do světa láskyplnosti a blahobytu, Anton zas Gustava používá jako záštitu vůči ambiciózním rodičům. Gustav mu může nabídnout svůj pevný postoj, odolnou slupku, kterou si byl nucen vypěstovat v soužití s citově chladnou matkou.…


Sophie Pembroke: Hugo a Vánoce pod psa. Klikněte pro více informací.

20. Hugo a Vánoce pod psa
Sophie Pembroke

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025349144
Klíčová slova: Elektronické knihy, Beletrie pro děti
Anotace: Vánoce bez rodiny a lahodných perníčků? To je snad zlý psí sen! Hugo je rozkošný, věčně hladový francouzský buldoček, který miluje svoji rodinu. Potom, co začnou jeho páníčci říkat slova jako loď, zámek a Francie, Hugo pochopí, že se na Vánoce někam pojede. Nikdy by ho nenapadlo, že to bude bez něj. Když zůstane trčet na ulici, zatímco auto s jeho lidmi mizí v dálce, uvědomí si, že zůstal sám. A co je horší, bez všech těch dobrůtek, které k Vánocům patří!


  

  

11 – 20 / 29

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]