Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

v týdnu (14 titulů)

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Markéta Chaloupková: Myšák, Hvězda a ztracená vzducholoď. Klikněte pro více informací.

11. Myšák, Hvězda a ztracená vzducholoď
Markéta Chaloupková

Nakladatel: Josef Chaloupka - Do čtečky
EAN: 9990002072468
Klíčová slova: Elektronické knihy, Beletrie pro děti
Anotace: V některých školách na propadlíky nečeká žádný reparát ale černý kočár, který je odveze daleko na sever k muži, který je známý jako kouzelník Krasomil Kytička a opředený podivnými pověstmi. Je to jen náhoda, že se v tom kraji před dvěma lety ztratila vzducholoď s vědeckou výpravou? A že se kluk, jehož rodiče byli členy oné výpravy, sám ocitá v tom černém kočáře? Ukrývají hory nějaké ztracené město? A co je pravdy na tom, že tam žijí draci? Příběh se odehrává ve stejném kraji jako Strážce tajemství o 500 let později.


Markéta Chaloupková: Strážce tajemství. Klikněte pro více informací.

12. Strážce tajemství
Markéta Chaloupková

Nakladatel: Josef Chaloupka - Do čtečky
EAN: 9990002072475
Klíčová slova: Elektronické knihy, Beletrie pro děti
Anotace: Příběh o přátelství, šikaně, ztraceném princi, strážcích tajemství a o tom, že věci nejsou černobílé a než si o někom uděláme ukvapené závěry, je dobré přemýšlet, protože pomoc někdy najdeme na tom nejnečekanějším místě. Odehrává se ve fiktivním středověku ve smyšleném kraji. Král Geren, který se násilím zmocnil trůnu, je vážně nemocný. A někde na tajném místě se skrývá jediný syn předchozího krále, kterého Geren kdysi zabil. Kdo jsou to strážci tajemství a co vědí? Gerenův syn, princ Barim, po nich zoufale pátrá, chce najít ztraceného prince Alexe dříve, než dojde k dalšímu krvavému převratu v království. Je mu totiž jasné, že další…


Markéta Chaloupková: Výprava na Dračí ostrovy. Klikněte pro více informací.

13. Výprava na Dračí ostrovy
Markéta Chaloupková

Nakladatel: Josef Chaloupka - Do čtečky
EAN: 9990002072482
Klíčová slova: Elektronické knihy, Beletrie pro děti
Anotace: Jedná se o 2. díl knihy Strážce tajemství. Příběh se odehrává ve fiktivním středověku ve smyšleném kraji. Nataniel má své důvody proč prchá ze země a míří na tajemné Dračí ostrovy. Tam zjistí, že podivné pověsti, kterými jsou ostrovy opředené, jsou naprosto pravdivé. A také zjistí, jaké je to být Robinsonem. Není ale sám a není tak úplně bezradný. Má v plánu postavit si novou loď a vrátit se zase zpátky mezi lidi. Podaří se mu ostrovy opustit a najít ztracenou princeznu? Setká se opět s Barimem? A unikne novým nebezpečím, která na něho číhají v místě, které dlouho pokládal za svůj vysněný cíl?


Hynek Řihák, Murray N. Rothbard: Wall Street, banky a americká zahraniční politika. Klikněte pro více informací.

14. Wall Street, banky a americká zahraniční politika
Hynek Řihák, Murray N. Rothbard

Nakladatel: KKnihy.cz
EAN: 9990002072550
Klíčová slova: Elektronické knihy, Ekonomie, ekonomika
Anotace: Významný americký ekonom Murray N. Rothbard v této knize ukazuje, jak jsou samy bohaté elity schopné manipulovat světovými událostmi skrze své napojení na státní moc. Historici hlavního proudu se vysmívali Rothbardově historii jako „konspiračnímu“ přístupu. Rothbard sám chtěl jen ukázat, že světové události nejsou náhodnými historickými silami, ale že jde o důsledky rozhodnutí a cest vybraných reálnými lidmi. V knize podává ponuré detaily, jak síť bank, kupců státních dluhopisů a členů Wall Streetu dává přednost válkám a vydělává na nich.
K vypůjčení do: 30.04.2025


  

  

11 – 14 / 14

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]