Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

v týdnu (139 titulů)

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

131. Tatranka v Hanoji
Lenka Kovářová

Vydáno: Cattacan
EAN: 9788088349068
Klíčová slova: Elektronické knihy, Česká literatura
Anotace: Poznat Vietnam zblízka, uvidět a hlavně prožít, jaký je… Tato netradičně pojatá knížka není klasickým cestopisem seznamujícím s památkami daného místa. Je to spíše „kniha oči i duši otevírající“, tvořená souborem „medailonků“ o Vietnamu a jeho obyvatelích. Jakýsi „pocitopis“ s řadou postřehů a údajů, kterých si klasický bedekr nevšímá a ani nemůže všimnout. Vyjeví se nám zde Vietnam a Vietnamci skuteční – ve světě reálném, ale plném někdy až surreálných zážitků. A my čtenáři si spolu s autorkou těchto cestopisných příběhů můžeme ono putování užívat. Žila zde dostatečně dlouho, aby se z Vietnamu stal její „paralelní svět“. Popis…
K vypůjčení do: 31.10.2025


132. Tvé staré já
Louise Voss

Vydáno: Motto
EAN: 9788026717461
Klíčová slova: Elektronické knihy, Thrillery
Anotace: Lynn se vzdala nejen milované práce, aby se mohla provdat za Eda, a stálo to za každý rok z jejich společného šťastného života. Po deseti letech ale Edovi diagnostikovali první stadium demence a začaly se dít divné věci – mnohem temnější a zrádnější než jen obvykle zapomenuté klíče a slova. Některé vzpomínky mizí, jiné dlouho pohřbené naopak vyplouvají na povrch… a Lynnin šťastný svět se začíná drolit.


133. Underground
František Kotleta

Vydáno: Epocha
EAN: 9788075572417
Klíčová slova: Elektronické knihy, Sci, fi
Anotace: Praha City je šťastné město. Deset milionů obyvatel zde přežívá díky výdobytkům moderních technologií, zatímco zbytek Evropy se propadl do chaosu. Nikdo nepochybuje, že je to pravda, tvrdí to přece City News! Jenže Petr Vachten ty sračky ignoruje. Přišel o nohu ve válce s Poláky, a když hořela Ostrava, v CN hlásili, že jeho divize táhne na Krakov. Ale ta válka už nikoho nezajímá. Stejně jako Ostrava. Protože Praha City je šťastné město. Jen v něm nějak snadno umírají lidé, kteří si to nemyslí. Třeba ženy z kultu digitálních čarodějek.
K vypůjčení do: 15.03.2025


134. Veršované pohádky 2
František Tylšar

Vydáno: E-knihy jedou
EAN: 9990002052705
Klíčová slova: Elektronické knihy, Beletrie pro děti
Anotace: „Jahodový básník“ František Tylšar už roky rozdává radost svými osobitými verši, a to jak dospělým, tak dětem. Druhý díl série pro děti je souborem osmi krásných veršovaných pohádek.


135. Vítězství
Nick Webb

Vydáno: FANTOM Print
EAN: 9788075940476
Klíčová slova: Elektronické knihy, Sci, fi
Anotace: Sjednocená Země hoří. Roj rozsévá zkázu v našem prostoru. Truchlíme nad ztrátou tisíců lodí a milionů padlých spolubojovníků. Miliardy otců, matek, sester a bratrů jsou pryč, mrtví. Nastal čas to ukončit, protože právě nadešla naše chvíle. Ale vítězství nikdy nepřichází bez obětí. Hrdiny nevyučíte a nevycvičíte, ti se musí ukovat v krvi a popelu. V dějepisných knihách našich pravnoučat budou vyprávět náš příběh a opěvovat hrdiny a legendy. Roj bude poražen a my přetrváme. Za každou cenu.
Databáze knih: 90 % (6 hodnocení)
K vypůjčení do: 07.12.2022


136. Vulvou porodní asistentky
Alžběta Samková

Vydáno: BM
EAN: 9788026430179
Klíčová slova: Elektronické knihy, Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Průvodce závěrečnou fází těhotenství a porodem, který Vás připraví na všechno Zkušená porodní asistentka a blogerka Alžběta Samková ví o rození dětí první i poslední. Všem budoucím maminkám srozumitelným stylem předává informace, jak se připravit na porod, aby ho co nejlépe zvládly. Co může udělat žena a jak probíhá prenatální péče? Proč funguje tělo v těhotenství odlišně? Jak zachovat klidnou hlavu ve vypjatých chvílích? Připravte se s konkrétními radami na všechny situace! Zkrátka porod od A do Z.


137. Vzestup krále
R. A. Salvatore

Vydáno: FANTOM Print
EAN: 9788075940360
Klíčová slova: Elektronické knihy, Fantasy, sci, fi
Anotace: Nad Stříbrným pomezím se stahují mračna nejen pomyslná. Po Noci lovce nepřichází úsvit, nýbrž další temnota. Vychytralé aliance se nejlépe kují pod oblohou bez slunce, a kdo nechce jít do války, ochutná drowský jed. Proč si hýčkat vlažné spojence, když jsou tu jiní, krvelačnější, bojechtivější? Na trpaslíky, lidi i elfy se valí masy orků a jejich posil, jedna pohroma stíhá druhou a spouští sérii vzájemného obviňování. Většinou však v ohrožení ukazují prstem na někoho, kdo je v jejich očích dávno mrtvým zbabělcem: na krále Bruenora. V takové nevraživosti je těžké zformovat účinnou obranu. Jak mají města, osamocená a izolovaná, čelit nepříteli, jehož řady jsou…
K vypůjčení do: 30.09.2021


138. Záhada v Ascroft Manor
David Návara

Vydáno: Jonathan Livingston
EAN: 9990002052873
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romantika
Anotace: Jaké tajemství se skrývá na panství Ashcroft Manor? Cesta z Hannoveru do Pensylvánie neproběhla pro Wavesburyovi tak jednoduše, jak se nejprve mohlo zdát. Mise od samotného ministerského předsedy zní: v předvečer míru zabránit za každou cenu diplomatickému skandálu, což pro tentokrát znamená dohlédnout na zhýralého francouzského aristokrata. Úkol na první pohled nevhodný pro vojáka přivádí Davida s Elizabeth na slavnost pořádanou ve venkovském sídle významného šlechtice. V pozadí však hrozí cosi daleko temnějšího, než si oba dokázali představit. Objeví se první mrtví a situaci komplikuje i to, že se o Elizabeth začal zajímat nejproslulejší sukničkář Evropy.


139. Я ВОЗВРАЩАЮСЬ
Natália Szunyogová

Vydáno: E-knihy jedou
EAN: 9990002052712
Klíčová slova: Elektronické knihy, Literatura faktu, učebnice
Anotace: Представление о самоубийстве? Хоть один раз. Не у всех хватает сил. Тогда становится самым главным дух, сила, огонь, который нас согреет и высвободит. Я теперь уже верю, что ангелы помогают. Я верю, что у каждого из нас есть свой ангел, который и меня защищает, стоит рядом со мной.


  

  

131 – 139 / 139

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]