Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

v týdnu (21 titulů)

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

11. Kuchařka při onemocnění dnou
Růžena Milatová

Vydáno: Vyšehrad
EAN: 9788076012196
Klíčová slova: Elektronické knihy, Tématické kuchařky
Anotace: Nemoc králů, jež postihuje asi 10 % populace České republiky Kuchařka z edice Vaříme s dietní sestrou je určená pacientům, kterým byla diagnostikována dna a vysoká hladina kyseliny močové. Kuchařka od nutriční terapeutky z IKEMu je návodem na stravování v akutním stadiu nemoci, ale i pomocníkem ve výběru potravin ve stadiu chronického onemocnění k předcházení problémů.
K vypůjčení do: 31.12.2031


12. Miss Těžká váha
Moa Herngren

Vydáno: Motto
EAN: 9788026717034
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: Černá komedie o honbě za štěstím, láskou a uznáním v době posedlé štíhlostí, krásou a dokonalostí. Annie Eková váží přes dvě stě kilo a většinu času tráví sama v bytě pojídáním sušenek a sledováním cizích lidí na Instagramu. Její život se změní, když se zúčastní televizní reality show o hubnutí. Z Annie se před očima celého Švédska stává Miss těžká váha, celebrita se zástupy fanoušků. Jenže svět médií je falešný a křehká Annie si v něm stále připadá sama. Podaří se jí najít toho pravého, jemuž nebude záležet na velikosti jejího oblečení?


13. Na zemské stezce
Martin Nesměrák

Vydáno: Moba
EAN: 9788024389455
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: Na zemské stezce v blízkosti landštejnské zemské brány dojde k přepadení kupecké výpravy a k vraždě rakouského šlechtice. Pozadí tohoto zločinu se snaží rozkrýt Adalrik ze Sichelbachu, velitel hradní posádky. Zdá se, že stopy vedou do blízkého Hradce. Jedná se o náhodné loupežné přepadení, jaká jsou v liduprázdných pohraničních hvozdech na denním pořádku? Nebo souvisí vražda s výbušnou politickou situací na neklidné hranici? Anebo má ještě širší mocenské souvislosti? Román z první třetiny 13. století líčí okolnosti vzniku hradu Landštejna.
K vypůjčení do: 01.07.2025


14. Nebe ze zlata
Laura Wood

Vydáno: Fragment
EAN: 9788025345429
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Skvěle napsaný romantický příběh, který vám připomene atmosféru románu Velký Gatsby v celé její dekadentnosti a kráse. Tajemná krása dlouho opuštěného panského sídla sedmnáctiletou Lou vždycky lákala. Natolik, že se do domu začala vkrádat a tajně si tam četla. Její návštěvy ukončil až návrat majitelů, kteří v něm začali pořádat nikdy nekončící večírky a plesy. Lou se s rodinou brzy s přátelila a zcela propadla lehkomyslnému životu společenské smetánky. Brzy však zjistila, že Cardewovi mají tajemství a že pod třpytivým pozlátkem se ukrývá prázdno a temnota...
K vypůjčení do: 27.09.2023


15. Prodloužená sonáta života Boženy Němcové
Anna Strnadová

Vydáno: Moba
EAN: 9788024387499
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: Anna Strnadová, držitelka Literární ceny týdeníku Reflex, se ve své nové knize inspirovala životem nejproslulejší české autorky Boženy Němcové. S pomocí tajemného mecenáše prožívá Němcová konečně důstojný a šťastný život. V reminiscencích se autorka vrací k dětství a mládí Němcové, k osudovým láskám, ale také k jejímu pozdějšímu rodinnému životu s manželem Josefem a vztahu k jejím dětem. Celým příběhem se jako nit vine snaha české spisovatelky odhalit tajemství svého původu.
K vypůjčení do: 16.05.2025


16. Příběh falešného copu
Marie Macková

Vydáno: Moba
EAN: 9788024389462
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Všechno to začalo nálezem rozlámané bedny s rukavičkami, ke které se nikdo nehlásil. A protože se jednalo o zboží zahraniční, předali četníci nález komisariátu finanční stráže v Králíkách… Podivného případu se tedy ujímá komisař Eduard Plischek, který svěří vyšetřování novému vrchnímu dohlížiteli. Jenže pak zmizí oblíbená pouliční zpěvačka, která se přes týden živila jako hadrnice. A aby toho nebylo málo, komplikují Plischkovi život spory, které vyvolává manželka nového vrchního dohlížitele. Dokonce i kolegialita, kterou až dosud považoval za samozřejmou, se ukáže jako nanejvýš problematická….
K vypůjčení do: 25.02.2025


17. Sheila, dcera delfínů: Dědictví Atlantidy
Marliese Aroldová

Vydáno: Cpress
EAN: 9788026429814
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Bojujte spolu s delfíny proti zákeřné pavoučí královně! 3. díl fantastické dívčí podmořské romance Sheila stěží věří vlastním očím! Dveře od bytu jsou vypáčené a její amulet a hrací skříňka zmizely. Jak se teď bude proměňovat v delfína? I Mariovi je ihned jasné, že krádež má na svědomí Ricardo, oddaný služebník proradného Zaidona, o jehož nekalých úmyslech nelze pochybovat. Ale bude ještě hůř! Do hry totiž vstupuje Zaida, nebezpečná královna Nočního moře, se kterou si není radno zahrávat….
K vypůjčení do: 15.02.2025


18. Stella
Takis Würger

Vydáno: Host
EAN: 9788027500123
Klíčová slova: Elektronické knihy, Válečné romány
Anotace: Drsný, avšak citlivý příběh Židovky Stelly Goldschlagové, oběti nevýslovných krutostí, kterou posléze nutili působit nevýslovné krutosti jiným Píše se rok 1942. Do Berlína přijíždí Friedrich, tichý mladík původem od Ženevského jezera. Ve výtvarné škole se tu setkává s Kristin, která ho vodí po tajných jazzových klubech a pije s ním koňak. Dostane od ní první polibek a může si vedle ní namlouvat, že válka je někde daleko. Jednoho rána mu však Kristin zaklepe na dveře zraněná a přizná, že mu neřekla pravdu. Ve skutečnosti se jmenuje Stella a je Židovka. Gestapo ji odhalilo a nutí ji k ďábelské dohodě: bude-li udávat ukrývající se Židy, zachrání své rodiče. Přistoupí…
K vypůjčení do: 19.12.2023


19. Svět démonů
Sally Greenová

Vydáno: Cooboo
EAN: 9788075449443
Klíčová slova: Elektronické knihy, Young Adult
Anotace: Čas bojovat, nebo se skrýt? Svět démonů změní všechno… Po dramatickém útěku zlodějů dýmu z Rossarbu je všechno vzhůru nohama: princeznu Catherine všichni vidí jako zrádkyni. Tash má zlomené srdce, protože přišla o svého jediného přítele. Edyona hledají pro vraždu. March v srdci skrývá zradu svého nového milence. Ambrose touží po odplatě. Do toho všeho je armáda brutálního krále Aloysia při chuti a chce se zmocnit Pitorie i Calidoru. Svět hoří… a démoni mezitím spřádají vlastní plány.
K vypůjčení do: 08.11.2024


20. Tajný spolek hladových žen
Lara Williamsová

Vydáno: Kniha Zlín
EAN: 9788074739446
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: S humornou nadsázkou podaný román o konzumním vztahu nejen k jídlu, ale i k sobě, k lidem, ke světu. Robertě táhne na třicet let, pracuje pro módní web a na obzoru žádný vážný vztah. Její snahy dostát ideálům současné ženy pokaždé něco zhatí. Pak ale potká Stevie a společně založí Tajný spolek hladových žen, bezpečný kruh, v němž je každá z členek sama sebou a nebojí se ukázat svou pravou tvář. Scházejí se po setmění a nezřízeně se cpou. Vnikají do soukromých objektů a řádí v nich… Co když ale do jejich kruhu pronikne muž?
K vypůjčení do: 14.06.2023


  

  

11 – 20 / 21

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]