Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

v týdnu (36 titulů)

V případně zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Arwin zachraňuje svět
Peňa, La

Vydáno: E-knihy jedou
EAN: 9990002027901
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: Konspirační teorie, láska a nenávist, zrada, pomsta, přátelství až za hrob, Šrí Krišna i prezident Spojených států. A nevinný chlapec Arwin, který vyrůstal vysoko v horách. Neznalý života dole v údolí se zdráhá uvěřit tomu, nakolik může lidská zloba a chamtivost sofistikovaně a v utajení ovládat jednotlivce i celé národy už po stovky let. POZOR – NIC není tak, jak se zdá!… Konspirační román, který otřese samými základy vaší reality.


Cesta kolem světa v 80 vlacích
Rajeshová, Monisha

Vydáno: Mladá fronta
EAN: 9788020452191
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Když Monisha oznámila svůj záměr absolvovat cestu kolem světa v 80 vlacích, všichni si jen klepali na čelo. Přesto netrvalo dlouho a ona skutečně hodila batoh na záda, vzala za ruku svého snoubence Jema a vydala se na pečlivě naplánovanou pouť po kolejích čítající více než 70 000 kilometrů z jednoho konce světa na druhý a zase zpátky. Během sedmi měsíců jim za okénkem ubíhaly tak rozdílné kraje jako Mongolsko, Kanada, Čína, Japonsko, Kazachstán, Rusko, Amerika, a dokonce se odvážili i do Severní Koreje. Projeli se po Transsibiřské magistrále, luxusním Orient Expresem, japonskými rychlovlaky, ale také ušmudlanými lokálkami. Potkali spoustu zábavných, svérázných a milých…
K vypůjčení do: 06.11.2023


České dějiny podle kata Mydláře
Drijverová, Martina

Vydáno: Edika
EAN: 9788026614746
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Netradiční pohled na české dějiny Prostřednictvím mistra popravčího Jana Mydláře nahlédnete do Čech v těžkých dobách, do let 1601–1635. Kat vypráví o lidech, s kterými se setkal, o těch, které podrobil útrpnému právu, o těch, které sťal či oběsil. Prožívá krátkou vládu Fridricha Falckého, je zděšen výsledkem bitvy na Bílé hoře a bojuje se svědomím při popravách dvaceti sedmi českých pánů. A třebaže nechce, je nucen zajímat se nejen o zločince, ale i o vysokou politiku, která často vydá i ty nejvzešenější do jeho rukou.


České pohádky pro malé děti
Mrázková, Eva

Vydáno: Cpress
EAN: 9788026428176
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Nejznámější české pohádky, které doprovázejí milé ilustrace, pootevírají pohádkový svět našim nejmenším. Právě pro ně jsou v knize zařazeny většinou kratší příběhy, které nejsou tak náročné na dlouhé soustředění. Pohádky plné odvěké moudrosti, lidských tužeb a snů, které jsou předávány z generace na generaci. V knize najdete pohádky: O perníkové chaloupce, O veliké řepě, Červená karkulka, O koblížkovi, O neposlušných kůzlátkách, O Budulínkovi, O kohoutkovi a slepičce, O Smolíčkovi, Hrnečku, vař, Otesánek, O Palečkovi, Jak dědeček měnil, až vyměnil, O dvanácti měsíčkách, Sůl nad zlato, Chytrá horákyně.


Ema a její kouzelná zoo - Žárlivý levhart
Cobb, Amelia

Vydáno: Fragment
EAN: 9788025344835
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Šestý díl kouzelné série pro všechny milovnice zvířat! Díky Emě a její mamince se všechna nová zvířata v Záchranné ZOO strýčka Horáce vždycky rychle zabydlí. Ema totiž rozumí jejich řeči a dokáže zjistit, co jim chybí. Nejnovějším přírůstkem je sněžná levhartice Lila a její synek Ali. Lila čeká mladé a Ali už brzy přestane být jedináčkem. Jemu se to ale vůbec nelíbí. Dokáže mu Ema vysvětlit, že mít sourozence je prima?


Holé a trapné dýchání
Sobota, Luděk

Vydáno: Mladá fronta
EAN: 9788020453136
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Luděk Sobota je známý svým specifickým absurdním humorem nejen jako herec a komik, ale i jako autor zábavných textů. Ty píše celý život, a to jak kratší literární útvary, tak divadelní výstupy, a v současné sbírce jich shromáždil více než padesát. První část je věnována vzpomínkám z dětství, školních let, ze studia i divadelních začátků, příhodám ze života i „z natáčení“ a zápiskům ze současnosti. Druhá část obsahuje ty nejslavnější Sobotovy monology i dialogy. Doplněno množstvím fotografií z profesionálního i soukromého života.
Databáze knih: 40 % (1 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.04.2025


Jak hubnout a nezblbnout
Kovářová, Daniela

Vydáno: Mladá fronta
EAN: 9788020454782
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Člověk hubnoucí má těžký život – jeho boj je celoživotní a obvykle neúspěšný. Ani společnost mu nijak nepomáhá, neboť odmítá přijmout opatření na ochranu před kulinářskými svody. A život mu do cesty klade samé překážky – cukrárny, restaurace, výkladní skříně, jídelní lístky, dovolené a rodinné oslavy. Chcete vědět, jak hubnout a nezblbnout? Pobaví vás nová kniha české spisovatelky a advokátky Daniely Kovářové, autorky bestselerů Jak se žije padesátkám a Jak chovat muže. S tématem snižování váhy se vyrovnává po svém – ironicky a s nadhledem.
Databáze knih: 20 % (1 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.05.2025


Katedrála z písku / Jarmila Pospíšilová
Pospíšilová, Jarmila, 1965-

Vydáno: Brno MOBA c2013
Rozsah: 223 s. ; 21 cm
EAN: 9788024355481
Klíčová slova: romány pro ženy, česká literatura
Anotace: Manželé Minářovi rekonstruují městský byt a na dobu stavebních prací se stěhují do venkovské chalupy. Ta leží v zapadlé malé vesnici uprostřed krásné přírody, postrádá ovšem civilizační výdobytky, které pro ně dosud byly samozřejmostí. Život zde se na první pohled jeví idylicky, ovšem postupem doby je čím dál tvrdší a Magda s Borisem jsou nuceni poradit si se spoustou praktických záležitostí, které ve městě řešit ani nemuseli.
K vypůjčení do: 31.12.2024


Když spolu zvířata chodí
Vašák, Vašek

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075975638
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Zvířata připomínají v některých situacích lidi. Třeba když „spolu chodí“. Jak se jmenoval pes Pabla Picassa? Kolika let se dožila nejstarší pijavice a jakou rychlostí zvládne letět vlaštovka? Protože má autor Vašek Vašák rád humor a hrdinové knížky mu občas přijdou legrační, radí čtenářům se – kromě toho, že se dozví i nepříliš známá fakta – také pobavit. Třeba jeho vyprávěním o osmdesáti devíti zástupcích zvířecí říše a vtipnými ilustracemi Jiřího Slívy.


Klub divných dětí
Soukupová, Petra

Vydáno: Host
EAN: 9788027501298
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: Mila, Petr, Katka a Franta jsou divní. Nebo si to o nich ostatní aspoň myslí. Desetiletá Mila má ráda zvířata — zvlášť hmyz a ze všeho nejvíc pavouky. Taky se umí „ztratit ze světa“. Když se na něco soustředí, všechno ostatní pro ni přestane existovat. Petr chodí do čtvrté třídy, ale vypadá na prvňáka. Umí skvěle kreslit a v noci nemůže spát. Bojí se totiž tmy nebo spíš toho, co se v ní skrývá. A když už usne, zdají se mu hrozné sny. Katka nemá žádné kamarády, připadá si tlustá a ošklivá. Bojí se mluvit s lidmi a šťastná je jenom tehdy, když si čte. Franta má nemocné nohy a musí chodit o berlích. Je naštvaný na své postižení a bývá na lidi zlý.…
Databáze knih: 90 % (2 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2026


  

  

11 – 20 / 36

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]