Půjčování e-knih v knihovnách: nejoblíbenější méně známé e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 112 titulů se někdy v minulosti objevilo v žebříčku nejlépe hodnocených méně známých e-knih. Z žebříčku byly později vytlačeny novějšími novinkami, nicméně dosud si uchovávají vysoké průměrné hodnocení a současně jejich nízký počet. Pokud si tedy v knihovně chcete vypůjčit něco zajímavého, potenciálně kvalitního a zároveň ne úplně mainstreamového, možná naleznete inspiraci právě zde.

Na začátku seznamu jsou zařazeny e-knihy s blížícím se datem expirace (tyto si půjčujte případně kupujte prioritně, než z nabídky zmizí – u e-knih expirujících v nejbližších šesti měsících naleznete odkaz vedoucí do knihkupectví), zbytek pak podle data zahájení půjčování sestupně (novinky nejdřív).

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

František Šusta: Neznám druhé takové zvíře, jako je pes. Klikněte pro více informací.

11. Neznám druhé takové zvíře, jako je pes
František Šusta

Nakladatel: Plot
EAN: 9788074283123
Klíčová slova: Elektronické knihy, Chovatelství, zvířata
Anotace: RNDr. František Šusta, PhD. pracoval deset let jako profesionální trenér zvířat v zoo a získal i řadu mezinárodních ocenění. Poté, co se krom exotů začal věnovat i psům, užasl nad oddaností a tolerancí, kterou projevují ve vztahu ke svým páníčkům. Tyto vlastnosti na jednu stranu ohromně usnadňují jejich trénink, ale na druhou stranu může nerespektování psích specifik a pouhé bezmyšlenkovité aplikování výcvikových metod, byť pozitivních, vést k tomu, že náš pes prožije život plný frustrace a osamění, obklopený pamlsky, ale bez svého člověka. Tato kniha proto není jenom holdem nejlepšímu příteli člověka, ale také návodem, jak se při výchově a výcviku vašeho psa podobným…
Databáze knih: 98 % (9 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.07.2022


Kateřina Karolová: Já, doktor(in). Klikněte pro více informací.

12. Já, doktor(in)
Kateřina Karolová

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075976352
Klíčová slova: Elektronické knihy, Biografie, osobnosti
Anotace: Jak lékaři přicházejí o iluze Žít v cizině znamená boj, tvrdou dřinu, samotu i odvahu. Člověk se musí vzdát spousty věcí a obětovat se pro druhé. Své o tom ví i Kateřina Karolová, vítězka ankety Žena roku 2018. Tři roky pracovala jako dětská lékařka v německé nemocnici a své zkušenosti popsala v blogu, který byl čtenáři idnes.cz zvolen v roce 2018 nejlepším Nováčkem roku. Výběr z něj najdete v této knize.
Databáze knih: 97 % (12 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2032


Murray N. Rothbard: Peníze v rukou státu. Klikněte pro více informací.

13. Peníze v rukou státu
Murray N. Rothbard

Nakladatel: Liberální institut
EAN: 808638912X
Klíčová slova: Elektronické knihy, Ekonomie, ekonomika
Anotace: Vývoj peněz na svobodném trhu a jejich úplné ovládnutí státy, to je téma proslulé Rothbardovy knihy sepsané velmi působivě pro nejširší okruh čtenářů. Zneužívaní této ohromné moci nad penězi a celou ekonomikou je jen dalším logickým krokem. Profesor Rothbard popisuje mechanismus uchvácení peněz a popis ničivých vládních intervencí a zhoubné politiky centrálních bank do rozpadu brettonwoodského systému. Vývoj od 70. let až ke vzniku eura zachycuje a vysvětluje v obsáhlém doslovu Guido Huelsmann. Celá kniha prokazuje, že za inflaci a hospodářské krize jsou odpovědny centrální banky – nástroj, kterým stát ovládá peníze.
Databáze knih: 95 % (21 hodnocení)


Ivana Kulhánková: Spermie v kelímku. Klikněte pro více informací.

14. Spermie v kelímku
Ivana Kulhánková

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026429944
Klíčová slova: Elektronické knihy, Zdraví & životní styl
Anotace: Každej zná nějakej pár, kterej se snaží o dítě a moc mu to nejde, no ne? To jako fakt nemůžu mít děti? Tak jsem se ptala sama sebe někdy kolem roku 2016. Mám si počítat plodný dny? Máme jít na reprodukční kliniku? Mám poslat svýho muže na vyšetření spermatu? Tohle všechno se mi honilo hlavou. A teď se to po těch letech honí knihou.
Databáze knih: 92 % (26 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2029


Kevin Sands: Alchymistova šifra – Volání přízraku. Klikněte pro více informací.

15. Alchymistova šifra – Volání přízraku
Kevin Sands

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025341391
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Čtvrtý díl dobrodružné série plný magie, záhad a šifer. Christopher neví, kým je. Probouzí se sám daleko od domova a bez vzpomínek. Vesničané říkají, že ho posedlo neviditelné zlo a vědomí nabyl až po zásahu místní čarodějnice. Christopher tuší, že jeho stav souvisí se záhadným mizením dětí, ke kterému ve vesnici dochází. Lidé věří, že se vrátil zlovolný duch Bílé paní, která krade děti a pohlcuje jejich duše. Rozpomene se Christopher na své jedinečné nadání, vyřeší temné tajemství a objeví ztracené děti?
Databáze knih: 97 % (19 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.08.2024


Hazel Gaynor, Heather Webb: Poslední Vánoce v Paříži. Klikněte pro více informací.

16. Poslední Vánoce v Paříži
Hazel Gaynor, Heather Webb

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026716525
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: Dopisy plné humoru, lásky a naděje V srpnu 1914 Anglie vstoupila do války. Tom a Will dobrovolně narukovali. Willova sestra Evie a její kamarádka Alice stejně jako ostatní předpokládaly, že válka nemůže trvat dlouho. Naplánovaly tedy společný vánoční výlet do Paříže. V dopisech, které si přátelé posílají, proniká na povrch krutost války, jež poznamenává jejich životy a z naivních dívek a chlapců se stávají dospělí lidé. A jejich společné Vánoce v Paříži se stále odkládají….
Databáze knih: 91 % (25 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.05.2024


Natalja Ščerba: Čarodol – Ztracené město. Klikněte pro více informací.

17. Čarodol – Ztracené město
Natalja Ščerba

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025344699
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Osud zavedl Kavé na území Čarodolského knížete a svěřil jí do rukou kouzelný Zlatý klíč. Měla by rozluštit jeho tajemství, ale má cenu pouštět se do řešení další záhady? Bezpochyby má! Získá tak nejen možnost najít zmizelé hlavní město Čarodolu – znamenitý Zlatohrad – ale i šanci pomoct Alexejovi a zachránit před zkázou rodné Karpaty. Kavé stojí na osudové křižovatce. Vydá se tou správnou cestou? Závěrečný díl strhující fantasy trilogie od autorky Časodějů!
Databáze knih: 94 % (21 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2022


Helena Škrdlíková, Jana Karasová, Tomáš Gajdarus: Život skoro bez odpadu. Klikněte pro více informací.

18. Život skoro bez odpadu
Helena Škrdlíková, Jana Karasová, Tomáš Gajdarus

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026427995
Klíčová slova: Elektronické knihy, Zdraví & životní styl
Anotace: Je vůbec možné žít bez odpadu? Ano je! Tedy skoro. Jak na to vám představí trojice autorek, které založily známý blog Czech Zero Waste o životním stylu, který snižuje negativní dopad nejen na životní prostředí, ale i na lidi v našem okolí. Poradí vám, jak s životem bez odpadu začít, jak v praxi řešit některá bezodpadová rozhodnutí, jak přistupovat k běžným činnostem po vzoru zero waste – od úklidu, vaření, oblékání, až po cestování a život s dětmi.
Databáze knih: 95 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


Sarah Bakewellová: V existencialistické kavárně. Klikněte pro více informací.

19. V existencialistické kavárně
Sarah Bakewellová

Nakladatel: Host
EAN: 9788075776365
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Filozofie jako životní program Píše se rok 1933. V pařížském baru Bec-de-Gaz nedaleko Lucemburských zahrad si tři mladí přátelé objednávají meruňkový koktejl. Nápoj patří k místním specialitám, takže to není nic zvláštního - až na to, že druhá runda zásadně ovlivní světovou filozofii, literaturu a kulturu. Ti tři u malého stolku jsou Simone de Beauvoirová, Jean-Paul Sartre a Raymond Aron. Právě se seznámili s fenomenologií, filozofickým směrem hlásajícím návrat „k věcem samým“. Předmětem filozofického zájmu se tak najednou může stát dopitá sklenička nebo znuděný číšník, který ji odnáší. V této chvíli také začíná tato kniha. Sarah Bakewellová…
Databáze knih: 94 % (16 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.02.2022


Roman Kutálek: Hasiči. Klikněte pro více informací.

20. Hasiči
Roman Kutálek

Nakladatel: Mladá fronta
EAN: 9788020455345
Klíčová slova: Elektronické knihy, Všeobecné a ostatní
Anotace: Kniha je autentickým záznamem vzpomínek profesionálního hasiče, táty a člověka, který ve své profesi našel svou druhou rodinu. Díky tomuto povolání si splnil svůj klukovský sen a jeho život se stal jedním velkým dobrodružstvím plným adrenalinu a emocí. Kniha vznikala primárně jako dárek pro syna, v průběhu psaní si však autor dal za cíl seznámit s hasičskou profesí i širší veřejnost. Příběhy na základě skutečných událostí z let 2001–2018 jsou napsány volnou formou. Popisují život na stanici ve chvílích, kdy není ostrý výjezd, ale i okamžiky, kdy se rozezní poplach a život ve vteřině nabírá zcela jiné obrátky. V neposlední řadě je tato kniha určena i těm, kteří…
Databáze knih: 94 % (16 hodnocení)
K vypůjčení do: 07.08.2022


  

  

11 – 20 / 112

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]