Půjčování e-knih v knihovnách: nejoblíbenější méně známé e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 102 titulů se někdy v minulosti objevilo v žebříčku nejlépe hodnocených méně známých e-knih. Z žebříčku byly později vytlačeny novějšími novinkami, nicméně dosud si uchovávají vysoké průměrné hodnocení a současně jejich nízký počet. Pokud si tedy v knihovně chcete vypůjčit něco zajímavého, potenciálně kvalitního a zároveň ne úplně mainstreamového, možná naleznete inspiraci právě zde.

Na začátku seznamu jsou zařazeny e-knihy s blížícím se datem expirace (tyto si půjčujte případně kupujte prioritně, než z nabídky zmizí – u e-knih expirujících v nejbližších šesti měsících naleznete odkaz vedoucí do knihkupectví), zbytek pak podle data zahájení půjčování sestupně (novinky nejdřív).

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Turid Rugaas: Štěkání. Klikněte pro více informací.

1. Štěkání
Turid Rugaas

Nakladatel: Plot
EAN: 9788074280528
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Štěkání je vlastní všem psům, je to jeden ze způsobů, jak spolu psi komunikují. Norská chovatelka a cvičitelka psů Turid Rugaas, která zmapovala a začal jako první v praxi užívat tzv. konejšivé signály, publikuje v této knize vše, co objevila během svých snah o pochopení psího štěkání a jeho užití ve výcviku. Pokud se chovatel naučí poznávat, co se jeho pes snaží štěkáním vyjádřit, může následně minimalizovat negativní dopady zbytečného a obtížného štěkání.
Databáze knih: 92 % (24 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.06.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Bobbie Pyronová: Srdce smečky. Klikněte pro více informací.

2. Srdce smečky
Bobbie Pyronová

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026413943
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Když Ivan přijde o matku, ocitne se opuštěný na ulicích Moskvy s nepatrnou šancí přežít krutou zimu. Pomoc však přijde v nečekané podobě, když se Ivana ujme smečka psů, kteří se mu na ulici brzy stanou víc než jen společníky: poskytnou mu rodinu. Ivan se však nemůže před světem lidí ukrývat věčně. Když mu konečně nabídnou pomoc, bude schopen ji přijmout? A bude ji vůbec chtít?
Databáze knih: 96 % (24 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.06.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Sienna Mercerová: Moje ségra je upír 6 - Láska kouše. Klikněte pro více informací.

3. Moje ségra je upír 6 - Láska kouše
Sienna Mercerová

Nakladatel: Cooboo
Rozsah: 196 stran ; 20 cm
EAN: 9788075441102
Klíčová slova: fantasy romány, upíři, kanadská literatura
Anotace: Dvojčata se vydávají na cestu do Transylvánie. Olivia je opravdu nervózní, protože se má poprvé setkat se svojí upírskou rodinou – v sázce je hodně. Ještě horší je však to, že bude pryč i na Valentýna a jejímu novému klukovi, slavnému herci Jacksonovi, ani nevadí, že svátek zamilovaných nestráví spolu. Nakonec se však ukáže, že tím, kdo se cítí zcela nepatřičně, je Ivy, ačkoli je obklopená upíry!
Databáze knih: 93 % (19 hodnocení)
K vypůjčení do: 23.11.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Richard A. Knaak: Rohaté ostří. Klikněte pro více informací.

4. Rohaté ostří
Richard A. Knaak

Nakladatel: FANTOM Print
EAN: 9788073983376
Klíčová slova: Elektronické knihy, Fantasy, sci, fi
Anotace: Vzpoura se dostala do patové situace a Nathan Bedlam s Gryfem se uchylují k zoufalému kouzlu, které jim může válku vyhrát, ale možná pouze za cenu jejich duší. V zákulisí však číhá ještě temnější hrozba, pradávné zlo, do jehož vzkříšení se nezapletl nikdo jiný než Nathanův syn Azran. Prostředkem vzkříšení tohoto zla je Azranův ohavný výtvor, kouzelný meč, ve kterém sídlí nenávistná mysl… DragonRealm: Legendy je třísvazková sága, která odpovídá na mnohé otázky o Dračí říši, o Pánech draků a o tom, jak se mytické události odrážejí v současné dějové linii této populární fantasy série.
Databáze knih: 98 % (8 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2020


Murray N. Rothbard: Peníze v rukou státu. Klikněte pro více informací.

5. Peníze v rukou státu
Murray N. Rothbard

Nakladatel: Liberální institut
EAN: 808638912X
Klíčová slova: Elektronické knihy, Ekonomie, ekonomika
Anotace: Vývoj peněz na svobodném trhu a jejich úplné ovládnutí státy, to je téma proslulé Rothbardovy knihy sepsané velmi působivě pro nejširší okruh čtenářů. Zneužívaní této ohromné moci nad penězi a celou ekonomikou je jen dalším logickým krokem. Profesor Rothbard popisuje mechanismus uchvácení peněz a popis ničivých vládních intervencí a zhoubné politiky centrálních bank do rozpadu brettonwoodského systému. Vývoj od 70. let až ke vzniku eura zachycuje a vysvětluje v obsáhlém doslovu Guido Huelsmann. Celá kniha prokazuje, že za inflaci a hospodářské krize jsou odpovědny centrální banky – nástroj, kterým stát ovládá peníze.
Databáze knih: 95 % (21 hodnocení)


Kevin Sands: Alchymistova šifra – Volání přízraku. Klikněte pro více informací.

6. Alchymistova šifra – Volání přízraku
Kevin Sands

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025341391
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Čtvrtý díl dobrodružné série plný magie, záhad a šifer. Christopher neví, kým je. Probouzí se sám daleko od domova a bez vzpomínek. Vesničané říkají, že ho posedlo neviditelné zlo a vědomí nabyl až po zásahu místní čarodějnice. Christopher tuší, že jeho stav souvisí se záhadným mizením dětí, ke kterému ve vesnici dochází. Lidé věří, že se vrátil zlovolný duch Bílé paní, která krade děti a pohlcuje jejich duše. Rozpomene se Christopher na své jedinečné nadání, vyřeší temné tajemství a objeví ztracené děti?
Databáze knih: 97 % (19 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.08.2024


Hazel Gaynor, Heather Webb: Poslední Vánoce v Paříži. Klikněte pro více informací.

7. Poslední Vánoce v Paříži
Hazel Gaynor, Heather Webb

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026716525
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: Dopisy plné humoru, lásky a naděje V srpnu 1914 Anglie vstoupila do války. Tom a Will dobrovolně narukovali. Willova sestra Evie a její kamarádka Alice stejně jako ostatní předpokládaly, že válka nemůže trvat dlouho. Naplánovaly tedy společný vánoční výlet do Paříže. V dopisech, které si přátelé posílají, proniká na povrch krutost války, jež poznamenává jejich životy a z naivních dívek a chlapců se stávají dospělí lidé. A jejich společné Vánoce v Paříži se stále odkládají….
Databáze knih: 92 % (21 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.05.2024


Natalja Ščerba: Čarodol – Ztracené město. Klikněte pro více informací.

8. Čarodol – Ztracené město
Natalja Ščerba

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025344699
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Osud zavedl Kavé na území Čarodolského knížete a svěřil jí do rukou kouzelný Zlatý klíč. Měla by rozluštit jeho tajemství, ale má cenu pouštět se do řešení další záhady? Bezpochyby má! Získá tak nejen možnost najít zmizelé hlavní město Čarodolu – znamenitý Zlatohrad – ale i šanci pomoct Alexejovi a zachránit před zkázou rodné Karpaty. Kavé stojí na osudové křižovatce. Vydá se tou správnou cestou? Závěrečný díl strhující fantasy trilogie od autorky Časodějů!
Databáze knih: 94 % (21 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2022


Helena Škrdlíková, Jana Karasová, Tomáš Gajdarus: Život skoro bez odpadu. Klikněte pro více informací.

9. Život skoro bez odpadu
Helena Škrdlíková, Jana Karasová, Tomáš Gajdarus

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026427995
Klíčová slova: Elektronické knihy, Zdraví & životní styl
Anotace: Je vůbec možné žít bez odpadu? Ano je! Tedy skoro. Jak na to vám představí trojice autorek, které založily známý blog Czech Zero Waste o životním stylu, který snižuje negativní dopad nejen na životní prostředí, ale i na lidi v našem okolí. Poradí vám, jak s životem bez odpadu začít, jak v praxi řešit některá bezodpadová rozhodnutí, jak přistupovat k běžným činnostem po vzoru zero waste – od úklidu, vaření, oblékání, až po cestování a život s dětmi.
Databáze knih: 95 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.3999


Martin Záruba: Říkali mu Pirát. Klikněte pro více informací.

10. Říkali mu Pirát
Martin Záruba

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026427100
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Když bylo malé Aničce nejhůř, snaži se jí její otec Martin uklidnit. Vyprávěl jí o psech, které má tak ráda. O psech, kteří jsou tak odvážní, že daleko v horách Kavkazu bojují s divokými vlky a obrovitými medvědy. O psech, kteří se nebojí vůbec ničeho a nikoho. A když bylo nejhůř, právě takového psa jí slíbil… a zadělal si tím na pořádné dobrodružství! Tohle je příběh hledání svobodných psů, kterým porozumí pouze svobodní lidé. Tohle je příběh hledání psů a nalezení lidí.
Databáze knih: 96 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2029


  

  

1 – 10 / 102

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]