Půjčování e-knih v knihovnách: nejoblíbenější méně známé e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 242 titulů se někdy v minulosti objevilo v žebříčku nejlépe hodnocených méně známých e-knih. Z žebříčku byly později vytlačeny novějšími novinkami, nicméně dosud si uchovávají vysoké průměrné hodnocení a současně jejich nízký počet. Pokud si tedy v knihovně chcete vypůjčit něco zajímavého, potenciálně kvalitního a zároveň ne úplně mainstreamového, možná naleznete inspiraci právě zde.

Na začátku seznamu jsou zařazeny e-knihy s blížícím se datem expirace (tyto si půjčujte případně kupujte prioritně, než z nabídky zmizí – u e-knih expirujících v nejbližších šesti měsících naleznete odkaz vedoucí do knihkupectví), zbytek pak podle data zahájení půjčování sestupně (novinky nejdřív).

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Katrina Charmanová: Zvířecí hrdinové – Výprava do Antarktidy. Klikněte pro více informací.

1. Zvířecí hrdinové – Výprava do Antarktidy
Katrina Charmanová

Nakladatel: Fragment
Rozsah: 224 stran
EAN: 9788025343326
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Dobrodružný příběh o zvířatech, lidech, statečnosti, věrnosti a přátelství na pozadí dramatických historických událostí. Tažný pes Samson je nesmírně hrdý na to, že se stane součástí výpravy do Antarktidy, kterou vede slavný badatel Ernest Shackelton. Těší se, až poběží ledovou plání vstříc slávě, která jistě na všechny členy expedice čeká. Bummer, jeho kamarád ze smečky, si přeje jediné: přežít a vrátit se domů celý. Když jejich loď Endurance brzy po vyplutí uvázne v ledu, nastanou pro psy i posádku krušné chvíle. Cesta za slávou se změní v boj o přežití….
Databáze knih: 90 % (12 hodnocení)
K vypůjčení do: 25.07.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Katrina Charmanová: Zvířecí hrdinové – Na Titaniku. Klikněte pro více informací.

2. Zvířecí hrdinové – Na Titaniku
Katrina Charmanová

Nakladatel: Fragment
Rozsah: 200 stran
EAN: 9788025341605
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Dobrodružný příběh o zvířatech, lidech, statečnosti, věrnosti a přátelství na pozadní dramatických historických událostí. Když voříšek Mutt zjistí, že má jeho milovaná Alice odplout do Ameriky bez něj, je rozhodnutý následovat ji za oceán za každou cenu. A tak s pomocí krysáka Leona pronikne na obrovskou loď jménem Titanik. Černé pasažéry však odhalí kapitánova kočka Clara. Ta Muttovi slíbí, že pokud se postará o tři koťata, která někdo odložil do záchranného člunu, neprozradí ho. Pak však údajně nepotopitelná loď narazí na ledovec. Závod s časem začíná….
Databáze knih: 91 % (15 hodnocení)
K vypůjčení do: 25.07.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


S.A. Patrick: Flek Jasnovod a dračí mračno. Klikněte pro více informací.

3. Flek Jasnovod a dračí mračno
S.A. Patrick

Nakladatel: Fragment
Rozsah: 320 stran
EAN: 9788025349182
Kategorie: Beletrie pro děti • Dětská literatura
Anotace: Někteří hrdinové mají meč, Flek Jasnovod má flétnu. A dokáže s ní pořádné kousky. Třeba zahnat draky! Flek Jasnovod by mohl být oslavován jako hrdina. Vždyť hrou na flétnu zachránil vesnici Šplíchopád před krysami! Co je mu to ale platné, když za zapískání zakázané písně teď sedí ve vězení. Tam potká Střízličku – princeznu zakletou v krysu – a společně z žaláře utečou. Pak se k nim přidá ještě drakogryf Barver a partička tří hrdinů je na světě. Čeká je dobrodružství plné čarodějů, draků, banditů a také boj se smrtelně nebezpečným nepřítelem.
Databáze knih: 93 % (12 hodnocení)
K vypůjčení do: 22.08.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Peter Frankopan: Hedvábné stezky. Klikněte pro více informací.

4. Hedvábné stezky
Peter Frankopan

Nakladatel: Vyšehrad
Rozsah: 624 stran
EAN: 9788076015029 借
Kategorie: Audioknihy • Historie, dějiny • Historické romány • Military • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Monumentální publikace, která představuje historii světa v nových souvislostech Dějiny se mnohdy ubíraly jinými cestami, než jsme si doposud mysleli. Přelomové dílo britského autora sleduje historii perspektivou „hedvábných cest“ – tras, které spojovaly země i kontinenty a vytvářely globální svět dávno před moderní dobou. Jaké zboží a myšlenky po nich mezi Východem a Západem proudily? Čtivé podání dějin přináší nečekané odpovědi a vysvětluje ekonomické i politické souvislosti, které měly vliv na podobu dnešního světa.
Databáze knih: 92 % (18 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.08.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Megan Rixová: Domov U Huňatých tlapek. Klikněte pro více informací.

5. Domov U Huňatých tlapek
Megan Rixová

Nakladatel: Fragment
Rozsah: 184 stran
EAN: 9788025348130
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Milujete zvířata? Pak přijměte pozvání do domova U Huňatých tlapek. Potkáte jich tam požehnaně! Hamish v životě nepohladila ani psa a teď má strávit léto u tety na statku plném zvířat. To asi nezvládne. S prvním psí čumáčkem položeným na jeho koleno se však chlapcova nejistota začne rozplývat a Hamish si život v obklopení zvířaty začne užívat. Co mu radost nepřináší jsou vrásky na čele jeho tety Heleny. Její útulek pro zvířata má finanční problémy, a jestli se něco nestane, bude ho muset zavřít. S tím je třeba něco udělat, a to hned!
Databáze knih: 91 % (26 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.09.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Vojtěch Kyncl: Stroje na smrt. Klikněte pro více informací.

6. Stroje na smrt
Vojtěch Kyncl

Nakladatel: Epocha
Rozsah: 304 stran
EAN: 9788074252228
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Prvé pokusy s hromadným usmrcením lidí za pomocí pojízdných plynových komor uskutečnili nacisté v roce 1939. Nejprve umírali duševně a mentálně postižení Němci a Rakušané, uprostřed války už byly vybíjeny celé tábory sovětských zajatců a civilistů. Plynové vozy se staly vrcholem mobility a efektivnosti nacistického vyhlazovacího systému. Statisíce lidí byly zavražděny v polském Chelmnu, běloruském Malém Trostinci či srbském Bělehradě, aniž by se jich musela dotknout ruka vrahova. Organizované smrti neunikly ani lidické děti, tisíce československých Židů, nebo stovky pacientů psychiatrické léčebny v Dobřanech u Plzně. Zvrácená tvořivost technologů konečného…
Databáze knih: 89 % (16 hodnocení)
K vypůjčení do: 14.09.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Erin Hunterová: Volání divočiny (5): Oheň na nebi. Klikněte pro více informací.

7. Volání divočiny (5): Oheň na nebi
Erin Hunterová

Nakladatel: Albatros
Rozsah: 272 stran
EAN: 9788000059167
Kategorie: Audioknihy • Dětská literatura • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Pevnina skončila, ale putování nekončí! Lusa, Kallika, Ujurak a Toklo se vydávají na Věčný led do krásné, ale nehostinné ledové prázdnoty. Kallika je ve svém živlu – konečně se vrátila domů! Ostatní ale na ledu trpí: Toklo je ještě nevrlejší než dřív, Lusa by nejradši jen spala, a dokonce i Ujurak začíná ztrácet odhodlání… Pod ledem navíc malý grizzly objeví něco strašlivého….
Databáze knih: 93 % (12 hodnocení)
K vypůjčení do: 23.09.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Jim DeFelice, Ray Lambert: Každý z nás byl hrdinou. Klikněte pro více informací.

8. Každý z nás byl hrdinou
Jim DeFelice, Ray Lambert

Nakladatel: Jota
Rozsah: 272 stran
EAN: 9788075658661 借
Kategorie: Historie, dějiny • Literatura faktu, učebnice • Moderní dějiny • Biografie, osobnosti • Druhá světová válka
Anotace: Před pětasedmdesáti lety byl Ray Lambert, tehdy třiadvacetiletý armádní medik, v první vlně při vylodění na pláži Omaha v Normandii. Jako téměř stoletý nám předložil jedny z nejpozoruhodnějších pamětí současnosti, neuvěřitelné vzpomínky na jeho roli vojenského zdravotníka za druhé světové války, jenž riskoval vlastní život, aby zachránil hrdiny Dne D. Každý z nás byl hrdinou je nezapomenutelný příběh nejen o tom, co se dělo během těch ohromujících a zoufalých hodin na pláži Omaha, ale také o odvaze a udatnosti, které těmto událostem předcházely během druhé světové války – od pouští severní Afriky přes zrádné horské průsmyky na Sicílii až po…
Databáze knih: 93 % (31 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.10.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Marie Benedict: Lady Clementine. Klikněte pro více informací.

9. Lady Clementine
Marie Benedict

Nakladatel: Moba
Rozsah: 384 stran
EAN: 9788024394510 借
Kategorie: Světová literatura • Historické romány • Česká a světová literatura
Anotace: Píše se září roku 1908 a Clementine Hozierová se vdává za mladého, geniálního politika s progresivními názory: Winstona Churchilla. Nejde však o tradiční spojení, neboť Clementine stojí svému muži po boku nejen v manželství, ale i v politice. Stává se jeho rádcem i strážcem, nejednou mu dokonce zachrání život, přesto však tato ambiciózní žena touží po něčem víc – touží vystoupit z manželova stínu. Lady Clementine je příběh mimořádné ženy, kterou nevyděsily hrůzy války a která naopak v její temnotě nalezla vlastní cestu. A na ní nehodlá sklonit hlavu ani před očekáváním okolí, ani před nepřítelem.
Databáze knih: 91 % (18 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.10.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Clive Cussler: Keltské impérium. Klikněte pro více informací.

10. Keltské impérium
Clive Cussler

Nakladatel: Cpress
Rozsah: 344 stran
EAN: 9788026431787
Kategorie: Česká a světová literatura • Thrillery • Napětí, dobrodružství • Thrillery, horory
Anotace: Vražda týmu vědců v Salvadoru. Tragická srážka nákladních lodí poblíž Detroitu. Útok lupičů na archeologické naleziště v Egyptě. Tyto zdánlivě nesouvisející události jsou propojeny pavučinami zločineckého spiknutí, které má nastolit nový světový řád. Dirk Pitt spolu se svými dětmi a věrným parťákem Alem Giordinem musí nasadit všechny síly, aby společně zabránili nejhoršímu a zároveň rozluštili tři tisíce let starý životní příběh egyptské princezny Meritaten, jenž je klíčem k odpovědím na všechny hádanky. K vyřešení záhad a porážce zločinců vede dlouhá a nebezpečná cesta, lemovaná akcí, napětím i bojem o holý život.
Databáze knih: 90 % (26 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.10.2024
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

1 – 10 / 242

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]