Půjčování e-knih v knihovnách: nejoblíbenější méně známé e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 159 titulů se někdy v minulosti objevilo v žebříčku nejlépe hodnocených méně známých e-knih. Z žebříčku byly později vytlačeny novějšími novinkami, nicméně dosud si uchovávají vysoké průměrné hodnocení a současně jejich nízký počet. Pokud si tedy v knihovně chcete vypůjčit něco zajímavého, potenciálně kvalitního a zároveň ne úplně mainstreamového, možná naleznete inspiraci právě zde.

Na začátku seznamu jsou zařazeny e-knihy s blížícím se datem expirace (tyto si půjčujte případně kupujte prioritně, než z nabídky zmizí – u e-knih expirujících v nejbližších šesti měsících naleznete odkaz vedoucí do knihkupectví), zbytek pak podle data zahájení půjčování sestupně (novinky nejdřív).

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Dori  Butlerová Hillestad: Strašidelná knihovna - Duch za oponou. Klikněte pro více informací.

1. Strašidelná knihovna - Duch za oponou
Dori Butlerová Hillestad

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025333976
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Kaz není obyčejný kluk, je to duch. Klárka zas není obyčejná holka – dokáže totiž vidět duchy. Jejich detektivní kancelář je proto jako stvořená pro řešení záhad! Tentokrát je vyšetřování zavede na sousedovic půdu, ze které se začaly ozývat strašidelné zvuky. Kaz navíc oknem zahlédne psa, který vypadá jako jeho duší psí kamarád Kosmo. Bude třeba opustit bezpečné zdi knihovny a vydat se ven. Jak to ale udělat, aby Kaze zase neodfoukl vítr?
Databáze knih: 94 % (19 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.07.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Dori Butlerová Hillestad: Strašidelná knihovna - Na půdě je duch. Klikněte pro více informací.

2. Strašidelná knihovna - Na půdě je duch
Dori Butlerová Hillestad

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025332962
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Chcete, aby děti rády četly? Nabídněte jim příběh, který je bude bavit. Pozvěte je do Strašidelné knihovny! Kaz není obyčejný kluk, je to duch. Klárka zas není obyčejná holka – dokáže totiž vidět duchy. Jejich detektivní kancelář je proto jako stvořená pro řešení záhad! Tentokrát je vyšetřování zavede na sousedovic půdu, ze které se začaly ozývat strašidelné zvuky. Kaz navíc oknem zahlédne psa, který vypadá jako jeho duší psí kamarád Kosmo. Bude třeba opustit bezpečné zdi knihovny a vydat se ven. Jak to ale udělat, aby Kaze zase neodfoukl vítr?
Databáze knih: 90 % (25 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.07.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Tara Chupíková: Hvězdy letní oblohy. Klikněte pro více informací.

3. Hvězdy letní oblohy
Tara Chupíková

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000045894
Klíčová slova: Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: Příběh pro všechny malé kuchařky Gladys Gatsbyová je trochu jiná než ostatní holky. Nezajímá ji oblečení ani kluci, volný čas totiž nejraději tráví v kuchyni. A když zrovna nemůže vařit, čte si v kuchařkách nebo píše kritiky restaurací. Školní rok právě končí a ji čekají ty nejlepší prázdniny plné dobrot. Jenže co když bude všechno jinak? Rodiče ji posílají… na tábor! A k tomu všemu dostává z redakce novin New York Standard úkol najít nejlahodnější hotdog v New Yorku… Pokračování příběhu Všechny čtyři hvězdičky.
Databáze knih: 92 % (19 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.08.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Graham Moore: Poslední dny noci. Klikněte pro více informací.

4. Poslední dny noci
Graham Moore

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075972316
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Ten, kdo ovládne elektřinu, promění noc v den New York 1888. V ulicích zatím stále poblikávají plynové lampy, ale zázrak v podobě elektrického světla se pomalu rodí. Začínající, nezkušený právník Paul Cravath vezme náročný případ s téměř nulovou šancí na výhru. Jeho klient George Westinghouse čelí žalobě, kterou na něj podal Thomase A. Edison. Jde o spor za miliardu dolarů: Kdo vynalezl žárovku?
Databáze knih: 93 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.09.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Elisabeth Kübler-Rossová: Světlo na konci tunelu. Klikněte pro více informací.

5. Světlo na konci tunelu
Elisabeth Kübler-Rossová

Nakladatel: Jota
EAN: 9788074621451
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice
Anotace: Zasvěcený pohled na zásadní otázky lidského života a umírání od jedné z nejvýznamnějších psychiatriček na světě. Kniha Světlo na konci tunelu vychází z přednášek Elisabeth Kübler-Rossové o žití a umírání a nabízí čtenářům jedinečnou příležitost seznámit se s autorčinými názory, prací i životem. Deník The New York Times kdysi napsal, že doktorka Kübler-Rossová vyhlásila „válku popírání smrti v Americe“. V této knize s otevřeností, soucitem a moudrostí, které nabyla během desítek let cíleného kontaktu s umírajícími, vypráví o své práci s terminálně nemocnými dětmi, svých názorech na prožitky blízké smrti (near-death…
Databáze knih: 95 % (20 hodnocení)
K vypůjčení do: 21.11.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Lauren Tarhisová: Vlna se blíží. Klikněte pro více informací.

6. Vlna se blíží
Lauren Tarhisová

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026416029
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Pro Bena byla návštěva otcova rodného města po jeho smrti sama o sobě dost těžká. Jednoho rána bolest přešla v hrůzu. Poklidnou vesničkou na pobřeží oceánu otřáslo silné zemětřesení a zničilo dům Benova strýce. Pak se zvedly vody oceánu. Bena a jeho rodinu odnesla a odloučila obrovská tsunami. Ben je v úzkých, sám v cizí zemi tisíce kilometrů od domova. Podaří se mu přežít jedno z největších neštěstí světových dějin?
Databáze knih: 94 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.12.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Vladimír Solovjov: Legenda o Antikristu. Klikněte pro více informací.

7. Legenda o Antikristu
Vladimír Solovjov

Nakladatel: Refugium
EAN: 8086045013
Klíčová slova: E-knihy • Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Náboženství, teologie
Anotace: Vladimír Solovjov (1853–1900), významná osobnost mezináboženského dialogu, autor mnoha filosofických a teologických děl, s dalekosáhlým vlivem na současníky i následné generace píše slavné Tři rozhovory, ve kterých je zahrnutá Legenda o Antikristu. Text ukazuje, jak se Zlý maskuje pod zdáním dobra: je mu vlastní hraný úsměv, "úspěšnost" a deklarovaná stabilita, stoprocentně zodpovězené otázky, psychologizace duchovních témat, nepřehánění jako vymezení se vůči „chaotickému Bohu", „zlatý střed“ coby manipulace hodnot. Ve skutečnosti tím vším účinně potlačuje lidskou svobodu. Text se intenzivně dotýká toho, čím žijeme v naší současnosti.
Databáze knih: 93 % (16 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2030


Martin Fourcade: Martin Fourcade. Moje poslední sezóna. Klikněte pro více informací.

8. Martin Fourcade. Moje poslední sezóna
Martin Fourcade

Nakladatel: Jota
EAN: 9788075657961
Klíčová slova: E-knihy • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice • Sport a hry
Anotace: Martin Fourcade je francouzskou legendou, která sedm let vládla biatlonovému světu. Sedm let vyhrával, v průměru každý druhý závod stál na nejvyšším stupni. Zvykl si. V sezoně 2018–2019 ale zažil něco, na co nebyl připravený. Přestalo se mu dařit. Nechápal, co se děje, tělo zkrátka nereagovalo tak, jak byl do té doby zvyklý. A nedivil se jen on, v šoku byl celý biatlonový svět. Zažil obrovský propad. Sáhl si hodně hluboko. Na konci neúspěšné sezony to ale nechtěl vzdát a začal se připravovat na sezonu další, která měla být, aniž to tehdy sám tušil, jeho poslední. Tato nová kniha Martina Fourcada je intimním deníkem, který si psal během uplynulé sezony. Procházíme…
Databáze knih: 98 % (26 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.09.2027


Jiří Pasz, Adéla Plechatá: Normální šílenství. Klikněte pro více informací.

9. Normální šílenství
Jiří Pasz, Adéla Plechatá

Nakladatel: Host
EAN: 9788027503896
Klíčová slova: E-knihy • Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Psychologie
Anotace: Čtvrtina lidí zažije během života nějakou formu duševního onemocnění. Spousta jiných pocítí jeho náznaky nebo mírné formy. Duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické, přesto o něm mluvíme buď šeptem, nebo za zavřenými dveřmi — psychická nemoc v Česku ještě pořád zavání blázincem. Kniha Normální šílenství, která chce tuto situaci změnit, přibližuje křehkost lidské mysli a tenkou hranici mezi duševním zdravím a nemocí. Normální šílenství vás provede jednotlivými onemocněními — namátkou ADHD, depresemi, poruchami autistického spektra, schizofrenií, demencí či různými druhy závislostí — z perspektivy terapeutů i pacientů a vyvrátí ty nejčastěji…
Databáze knih: 92 % (12 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


Buddy Levy: Labyrint z ledu. Klikněte pro více informací.

10. Labyrint z ledu
Buddy Levy

Nakladatel: Prostor
EAN: 9788072604593
Klíčová slova: Cestopisy • Literatura faktu, učebnice • Cestování, cestopisy, průvodci • Historie, dějiny
Anotace: Příběh americké polární expedice vedené poručíkem A. W. Greelym patří k nejdramatičtějším v historii dobývání severního pólu. V roce 1881 vyplula skupina pětadvaceti mužů na tuleňářském parníku Proteus do jedné z posledních oblastí, které dosud nebyly vyznačeny na mapách, na samý konec světa. Jejím posláním bylo zřídit nejseverněji položenou vědeckou stanici v Arktidě, která by zkoumala vše od drsného počasí až po zamrzlá moře, severní polární záři a magnetické pole. Dále měla pátrat po posádce ze ztracené lodi USS Jeannette. Hlavním cílem však bylo dosáhnout severního pólu nebo se alespoň dostat co nejdál na sever – tento rekord byl pro polárníky svatým…
Databáze knih: 98 % (24 hodnocení)
K vypůjčení do: 23.01.2025


  

  

1 – 10 / 159

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]