Půjčování e-knih v knihovnách: nejoblíbenější méně známé e-knihy

Níže uvedených 93 titulů se někdy v minulosti objevilo v žebříčku nejnovějších nejlépe hodnocených e-knih. Z žebříčku byly později vytlačeny novějšími novinkami, nicméně dosud si uchovávají vysoké průměrné hodnocení a současně jejich nízký počet. Pokud si tedy v knihovně chcete vypůjčit něco zajímavého, potenciálně kvalitního a zároveň ne úplně mainstreamového, možná naleznete inspiraci právě zde.

Na začátku seznamu jsou zařazeny e-knihy s blížícím se datem expirace (tyto si půjčujte případně kupujte prioritně, než z nabídky zmizí – u e-knih expirujících v nejbližších šesti měsících naleznete odkaz vedoucí do knihkupectví), zbytek pak podle data zahájení půjčování sestupně (novinky nejdřív).

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

1. Julinka a její zvířátka. Nezbedný poník /Rebecca Johnson ; [z anglického originálu ... přeložila Alžběta Kalinová]
Rebecca Johnson

Vydáno: Praha Fragment 2014
Rozsah: 87 s. : il. ; 20 cm
EAN: 9788025322994
Klíčová slova: příběhy pro děti do 10 let, australská literatura
Anotace: Jmenuju se Julinka a až budu velká, chci se stát zvěrolékařkou. Moje kamarádka Míša má poníka a chce s ním jít na místní závody. Já a Zuzka jsme slíbily, že jí ho pomůžeme vycvičit. Jenže Prcka zajímá víc jídlo, než skákání přes překážky. Ach jo, trénovat poníky je mnohem těžší než jsem si myslela. Potřebujeme rychle dostat nějaký nápad, nebo ty závody budou jedna velká katastrofa….
Databáze knih: 98 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.04.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


2. Štěkání
Turid Rugaas

Vydáno: Plot
EAN: 9788074280528
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Štěkání je vlastní všem psům, je to jeden ze způsobů, jak spolu psi komunikují. Norská chovatelka a cvičitelka psů Turid Rugaas, která zmapovala a začal jako první v praxi užívat tzv. konejšivé signály, publikuje v této knize vše, co objevila během svých snah o pochopení psího štěkání a jeho užití ve výcviku. Pokud se chovatel naučí poznávat, co se jeho pes snaží štěkáním vyjádřit, může následně minimalizovat negativní dopady zbytečného a obtížného štěkání.
Databáze knih: 92 % (24 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.06.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


3. Srdce smečky
Bobbie Pyronová

Vydáno: Cpress
EAN: 9788026413943
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Když Ivan přijde o matku, ocitne se opuštěný na ulicích Moskvy s nepatrnou šancí přežít krutou zimu. Pomoc však přijde v nečekané podobě, když se Ivana ujme smečka psů, kteří se mu na ulici brzy stanou víc než jen společníky: poskytnou mu rodinu. Ivan se však nemůže před světem lidí ukrývat věčně. Když mu konečně nabídnou pomoc, bude schopen ji přijmout? A bude ji vůbec chtít?
Databáze knih: 96 % (24 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.06.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


4. Alchymistova šifra – Volání přízraku
Kevin Sands

Vydáno: Fragment
EAN: 9788025341391
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Čtvrtý díl dobrodružné série plný magie, záhad a šifer. Christopher neví, kým je. Probouzí se sám daleko od domova a bez vzpomínek. Vesničané říkají, že ho posedlo neviditelné zlo a vědomí nabyl až po zásahu místní čarodějnice. Christopher tuší, že jeho stav souvisí se záhadným mizením dětí, ke kterému ve vesnici dochází. Lidé věří, že se vrátil zlovolný duch Bílé paní, která krade děti a pohlcuje jejich duše. Rozpomene se Christopher na své jedinečné nadání, vyřeší temné tajemství a objeví ztracené děti?
Databáze knih: 97 % (15 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.08.2024


5. Poslední Vánoce v Paříži
Hazel Gaynor, Heather Webb

Vydáno: Motto
EAN: 9788026716525
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: Dopisy plné humoru, lásky a naděje V srpnu 1914 Anglie vstoupila do války. Tom a Will dobrovolně narukovali. Willova sestra Evie a její kamarádka Alice stejně jako ostatní předpokládaly, že válka nemůže trvat dlouho. Naplánovaly tedy společný vánoční výlet do Paříže. V dopisech, které si přátelé posílají, proniká na povrch krutost války, jež poznamenává jejich životy a z naivních dívek a chlapců se stávají dospělí lidé. A jejich společné Vánoce v Paříži se stále odkládají….
Databáze knih: 92 % (21 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.05.2024


6. Alchymistova šifra – Temná kletba
Kevin Sands

Vydáno: Fragment
EAN: 9788025339374
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Ať se Christopher Rowe hne kamkoliv, provází ho tajemství, dobrodružství – a vraždy! Dokonce i setkání s králem Karlem skončí nebezpečnou potyčkou. Vrahovi se však podaří uniknout a zůstane po něm jen zlověstná zpráva: další útoky se blíží! Christopher a jeho přátelé se okamžitě dávají do pátrání a zjišťují, že všechny stopy směřují k tajemnému prokletí, které bylo uvaleno na francouzský trůn a celou královskou rodinu. Jejich nový cíl je jasný – bude to Francie. Vyhrají závod s časem a vyřeší všechny hádanky dřív, než dojde k další vraždě?
Databáze knih: 97 % (24 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.08.2023


7. Gerda: Strach má veľké oči
Adrián Macho

Vydáno: Albatros
EAN: 9788056613573
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Gerda a Lars veselo plávajú v Rajskej zátoke a každý večer pred spaním si spievajú maminu uspávanku. Je to najkrajšia melódia pod slnkom. Raz im však staručká veľryba Lisbet nasadí chrobáka do hlavy. Vraj ich piesni chýba koniec. A tak zvedavá Gerda s bratom naberú odvahu, prechádzajú hlbokým oceánom, plytkými morami aj neprebádanými lesmi chalúh a rias, aby našli pokračovanie ich obľúbenej uspávanky. Mala Lisbet pravdu alebo im len natárala báchorky? Talentovaný slovenský ilustrátor Adrián Macho prichádza s ďalším napínavým dobrodružstvom najobľúbenejšej veľryby Gerdy.
Databáze knih: 94 % (14 hodnocení)


8. Říkali mu Pirát
Martin Záruba

Vydáno: Cpress
EAN: 9788026427100
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Když bylo malé Aničce nejhůř, snaži se jí její otec Martin uklidnit. Vyprávěl jí o psech, které má tak ráda. O psech, kteří jsou tak odvážní, že daleko v horách Kavkazu bojují s divokými vlky a obrovitými medvědy. O psech, kteří se nebojí vůbec ničeho a nikoho. A když bylo nejhůř, právě takového psa jí slíbil… a zadělal si tím na pořádné dobrodružství! Tohle je příběh hledání svobodných psů, kterým porozumí pouze svobodní lidé. Tohle je příběh hledání psů a nalezení lidí.
Databáze knih: 96 % (9 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2029


9. Michael Vey – Doupě zla
Richard Paul Evans

Vydáno: Fragment
EAN: 9788025343135
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Z cely 25 se mu podařilo uprchnout. Jak ale obstojí v nebezpečné džungli? Druhý díl světového bestselleru, který dobývá svět. Michael a jeho kamarádi jsou na útěku. Vedeni tajemným hlasem v telefonu míří do Peru, kde má být držena Michaelova unesená matka. A také se tam skrývá doktor Hatch. V hlubinách pralesa buduje nový štáb a rozjíždí nebezpečné aktivity, pomocí kterých chce ovládnout svět. Michael se spolu s ostatními chystá na zteč. Mohou důvěřovat tajemnému hlasu, jehož pokyny se řídí? Je na jejich straně, nebo je jen šikovně vede tam, kde je potřebuje mít?
Databáze knih: 95 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.11.2023


10. Vespasián: Vládcové Říma
Robert Fabbri

Vydáno: BB Art
EAN: 9788075952165
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické
Anotace: Je rok 45 po Kristu. Vespasiánův bratr Sabinus padl v Británii do zajetí druidů, kteří mají v úmyslu nabídnout svým bohům mocnou oběť – ne jednoho římského legáta, ale hned dva. Vědí, že Vespasián přijde bratrovi na pomoc, a chtějí sourozence obětovat v den letního slunovratu. Ale komu je vlastně obětují? Jací bohové vládli ostrovu před příchodem Keltů? Toto tajemství znají pouze druidové. Bytost, kterou uctívají, je ztělesněné zlo. Vespasián se snaží zachránit bratra a současně pokračuje v dobývání jihozápadu strašidelného ostrova. Než však tažení dokončí, je povolán zpět do Říma, do centra císařské politiky. Zde stále drží v rukou moc Claudiovi tři…
Databáze knih: 94 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 03.08.2023


  

  

1 – 10 / 93

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]