Půjčování e-knih v knihovnách: nejoblíbenější méně známé e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 147 titulů se někdy v minulosti objevilo v žebříčku nejlépe hodnocených méně známých e-knih. Z žebříčku byly později vytlačeny novějšími novinkami, nicméně dosud si uchovávají vysoké průměrné hodnocení a současně jejich nízký počet. Pokud si tedy v knihovně chcete vypůjčit něco zajímavého, potenciálně kvalitního a zároveň ne úplně mainstreamového, možná naleznete inspiraci právě zde.

Na začátku seznamu jsou zařazeny e-knihy s blížícím se datem expirace (tyto si půjčujte případně kupujte prioritně, než z nabídky zmizí – u e-knih expirujících v nejbližších šesti měsících naleznete odkaz vedoucí do knihkupectví), zbytek pak podle data zahájení půjčování sestupně (novinky nejdřív).

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Diana Richardson: Tantrický orgasmus pro ženy. Klikněte pro více informací.

1. Tantrický orgasmus pro ženy
Diana Richardson

Nakladatel: Synergie Publishing
EAN: 9788073704391
Klíčová slova: Vztahy, sex • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: REVOLUČNÍ PŘÍSTUP K ŽENSKÉ SEXUALITĚ – UVOLNĚNÍ JAKO KLÍČ K DOSAŽENÍ HLUBOKÝCH ORGASMICKÝCH STAVŮ! Naplno prožitý sex nás vyživuje láskou, omlazuje tělo a obnovuje duševní zdraví. Tantrický orgasmus pro ženy přináší nový pohled na extatickou blaženost, která se v ženském těle skrývá, a ukazuje, jak ji osvobodit za pomoci nadčasové moudrosti Východu. Naučíte se, jak cirkulovat orgasmickou energii, proč je důležitější stimulace prsou než vaginy, seznámíte se s technikou vědomého milování a jak mohou ženy napomoct mužské erekci. Tantrický orgasmus pro ženy ukazuje, že existují aspekty sexuality, které se týkají pouze žen, a ty lze velmi dobře využít při…
Databáze knih: 92 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.04.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


John Sandford: Extrémní oběť. Klikněte pro více informací.

2. Extrémní oběť
John Sandford

Nakladatel: BB/art
EAN: 9788075076885
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Světové krimi
Anotace: Prezidentská kandidátka v ohrožení života. Zastaví Lucas Davenport atentátníky včas? Kvůli narůstajícím sporům s vedením opustil Lucas Davenport minnesotský Státní kriminalistický úřad a po mnoha letech je náhle bez práce. Pověst špičkového vyšetřovatele mu však zůstala, a to i v nejvyšších politických kruzích. Jeho služby si vyžádá guvernér Elmer Henderson, který kandiduje na úřad prezidenta proti Michaele Bowdenové. Henderson očekává, že jeho soupeřka v primárkách uspěje a nabídne mu post viceprezidenta. Během předvolební kampaně však přijde do styku s krajně vyhrocenými výhrůžkami, které jsou namířené proti Bowdenové. Požádá Lucase, aby vše prošetřil a…
Databáze knih: 92 % (27 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.04.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Henry Marsh: Neublížíš. Klikněte pro více informací.

3. Neublížíš
Henry Marsh

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026506645
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice
Anotace: Jaké to je být neurochirurgem, lékařem, co operuje lidské mozky? Jaké to je mít něčí život doslova ve svých rukou? Řezat do něčeho, co vytváří myšlenky, pocity a rozhodnutí? A jaké to je žít s vědomím viny, když se operace nezdaří? Jeden z nejvýznamnějších britských neurochirurgů Henry Marsh líčí upřímně a otevřeně mrazivou radost z operování a předkládá čtenářům úchvatné příběhy, v nichž rekapituluje svůj profesní i osobní život a v nichž nechybí ani černý humor.
Databáze knih: 95 % (13 hodnocení)
K vypůjčení do: 16.05.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Natascha Badmannová: Královna triatlonu. Klikněte pro více informací.

4. Královna triatlonu
Natascha Badmannová

Nakladatel: Mladá fronta
EAN: 9788020438638
Klíčová slova: Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Než se na triatlonové scéně objevila Chrissie Wellingtonová, vládla tomuto odvětví jiná žena - Natascha Badmannová, skutečná první dáma ironmanu. Její cesta k úspěchu byla mimořádně složitá - v dětství ji zneužíval nevlastní otec, v šestnácti otěhotněla, později pracovala jako sekretářka a trpěla extrémní nadváhou. Radikální obrat nastal v roce 1989, kdy potkala někdejší národního triatlonového trenéra a posléze i svého partnera. Toni Hasler v ní objevil talent pro vytrvalostní sport a během několika let ji dovedl na samý vrchol sportovní kariéry: šestkrát vyhrála ikonický závod na Havaji, stala se několikanásobnou sportovkyní roku… Jenže pak přišel…
Databáze knih: 96 % (9 hodnocení)
K vypůjčení do: 08.06.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Dori  Butlerová Hillestad: Strašidelná knihovna - Duch za oponou. Klikněte pro více informací.

5. Strašidelná knihovna - Duch za oponou
Dori Butlerová Hillestad

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025333976
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Kaz není obyčejný kluk, je to duch. Klárka zas není obyčejná holka – dokáže totiž vidět duchy. Jejich detektivní kancelář je proto jako stvořená pro řešení záhad! Tentokrát je vyšetřování zavede na sousedovic půdu, ze které se začaly ozývat strašidelné zvuky. Kaz navíc oknem zahlédne psa, který vypadá jako jeho duší psí kamarád Kosmo. Bude třeba opustit bezpečné zdi knihovny a vydat se ven. Jak to ale udělat, aby Kaze zase neodfoukl vítr?
Databáze knih: 97 % (13 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.07.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Dori Butlerová Hillestad: Strašidelná knihovna - Na půdě je duch. Klikněte pro více informací.

6. Strašidelná knihovna - Na půdě je duch
Dori Butlerová Hillestad

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025332962
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Chcete, aby děti rády četly? Nabídněte jim příběh, který je bude bavit. Pozvěte je do Strašidelné knihovny! Kaz není obyčejný kluk, je to duch. Klárka zas není obyčejná holka – dokáže totiž vidět duchy. Jejich detektivní kancelář je proto jako stvořená pro řešení záhad! Tentokrát je vyšetřování zavede na sousedovic půdu, ze které se začaly ozývat strašidelné zvuky. Kaz navíc oknem zahlédne psa, který vypadá jako jeho duší psí kamarád Kosmo. Bude třeba opustit bezpečné zdi knihovny a vydat se ven. Jak to ale udělat, aby Kaze zase neodfoukl vítr?
Databáze knih: 92 % (19 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.07.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Tara Chupíková: Hvězdy letní oblohy. Klikněte pro více informací.

7. Hvězdy letní oblohy
Tara Chupíková

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000045894
Klíčová slova: Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: Příběh pro všechny malé kuchařky Gladys Gatsbyová je trochu jiná než ostatní holky. Nezajímá ji oblečení ani kluci, volný čas totiž nejraději tráví v kuchyni. A když zrovna nemůže vařit, čte si v kuchařkách nebo píše kritiky restaurací. Školní rok právě končí a ji čekají ty nejlepší prázdniny plné dobrot. Jenže co když bude všechno jinak? Rodiče ji posílají… na tábor! A k tomu všemu dostává z redakce novin New York Standard úkol najít nejlahodnější hotdog v New Yorku… Pokračování příběhu Všechny čtyři hvězdičky.
Databáze knih: 92 % (17 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.08.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Tui T. Sutherland: Ohnivá křídla – Temné tajemství. Klikněte pro více informací.

8. Ohnivá křídla – Temné tajemství
Tui T. Sutherland

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025340547
Klíčová slova: Young adult, New adult
Anotace: Nocileti mají svá tajemství a jen tak někomu je nevyzradí. Čtvrtý díl dračí ságy, která dobyla svět. Stejně jako ostatní dráčata osudu, toužil i Hvězdoplav poznat svůj domov. Když k tomu má konečně dojít, cítí obavy. Ačkoliv je nocilet, neumí, tak jako oni, číst myšlenky. Nechápe, proč jsou takoví tajnůstkáři a proč nikdy nikdo neviděl jejich královnu. Dráčata však do něj vkládají velké naděje. Pokud se mu podaří osvobodit uvězněné dešťolety, válka v Pyrrhii možná skončí. Hvězdoplav bude čelit děsivé volbě. Dá přednost domovu, nebo přátelům?
Databáze knih: 91 % (28 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.09.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Graham Moore: Poslední dny noci. Klikněte pro více informací.

9. Poslední dny noci
Graham Moore

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075972316
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Ten, kdo ovládne elektřinu, promění noc v den New York 1888. V ulicích zatím stále poblikávají plynové lampy, ale zázrak v podobě elektrického světla se pomalu rodí. Začínající, nezkušený právník Paul Cravath vezme náročný případ s téměř nulovou šancí na výhru. Jeho klient George Westinghouse čelí žalobě, kterou na něj podal Thomase A. Edison. Jde o spor za miliardu dolarů: Kdo vynalezl žárovku?
Databáze knih: 93 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.09.2021
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Vladimír Solovjov: Legenda o Antikristu. Klikněte pro více informací.

10. Legenda o Antikristu
Vladimír Solovjov

Nakladatel: Refugium
EAN: 8086045013
Klíčová slova: E-knihy • Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Náboženství, teologie
Anotace: Vladimír Solovjov (1853–1900), významná osobnost mezináboženského dialogu, autor mnoha filosofických a teologických děl, s dalekosáhlým vlivem na současníky i následné generace píše slavné Tři rozhovory, ve kterých je zahrnutá Legenda o Antikristu. Text ukazuje, jak se Zlý maskuje pod zdáním dobra: je mu vlastní hraný úsměv, "úspěšnost" a deklarovaná stabilita, stoprocentně zodpovězené otázky, psychologizace duchovních témat, nepřehánění jako vymezení se vůči „chaotickému Bohu", „zlatý střed“ coby manipulace hodnot. Ve skutečnosti tím vším účinně potlačuje lidskou svobodu. Text se intenzivně dotýká toho, čím žijeme v naší současnosti.
Databáze knih: 93 % (16 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2030


  

  

1 – 10 / 147

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]