Půjčování e-knih v knihovnách: nejoblíbenější méně známé e-knihy

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Níže uvedených 235 titulů se někdy v minulosti objevilo v žebříčku nejlépe hodnocených méně známých e-knih. Z žebříčku byly později vytlačeny novějšími novinkami, nicméně dosud si uchovávají vysoké průměrné hodnocení a současně jejich nízký počet. Pokud si tedy v knihovně chcete vypůjčit něco zajímavého, potenciálně kvalitního a zároveň ne úplně mainstreamového, možná naleznete inspiraci právě zde.

Na začátku seznamu jsou zařazeny e-knihy s blížícím se datem expirace (tyto si půjčujte případně kupujte prioritně, než z nabídky zmizí – u e-knih expirujících v nejbližších šesti měsících naleznete odkaz vedoucí do knihkupectví), zbytek pak podle data zahájení půjčování sestupně (novinky nejdřív).

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Silene Edgarová: 42 dnů. Klikněte pro více informací.

1. 42 dnů
Silene Edgarová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788075449757
Klíčová slova: Young adult, New adult • Fantasy a sci-fi pro mladé • Současná literatura pro mladé
Anotace: Odhalte, co se skrývá v tajemném zámku! Dvanáctiletý Saša a jeho mladší bratr Jacob jsou nadšení, když je rodiče před koncem školního roku odvezou na prázdniny. Zejména proto, že budou moct zůstat v penzionu svého strýce, bývalém zámku u moře v Bretani. Jenže na místě nic není takové, jak si představovali – hosté, kteří si myslí, že jsou Victor Hugo, Ludvík XIV. nebo Nefertiti, jsou sice zábavní, ale nakonec se oba chlapci začnou nudit. Tedy jen do doby, než potkají dvojčata Eleanoru a Léandra, která jim ukážou, co vše se na zámku skrývá.
Databáze knih: 93 % (28 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


John Medina: Nestárnoucí mozek. Klikněte pro více informací.

2. Nestárnoucí mozek
John Medina

Nakladatel: BizBooks
EAN: 9788026423591 借
Klíčová slova: Zdravý životní styl • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Udržte si bystrou hlavu navzdory věku Knížka vám ukáže, že i ve vyšším věku jste schopni prožívat svůj život mnohem plněji – tedy přimět k tomu váš mozek. Dozvíte se, jak zmírnit neblahé účinky stárnutí, jak poznat projevy Alzheimerovy nemoci nebo jak prožít zralý věk aktivně. Pokud se ke stáří postavíte čelem, může to být jedno z nejkrásnějších a nejspokojenějších období vašeho života. Začít můžete hned.
Databáze knih: 87 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 05.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Zdeněk Matějček: Rodiče a děti. Klikněte pro více informací.

3. Rodiče a děti
Zdeněk Matějček

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074297977 借
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Psychologie • Pedagogika, didaktika
Anotace: Nové vydání knihy významného českého psychologa s předmluvou psycholožky a rodinné terapeutky Ludmily Trapkové Text doprovázejí desítky dětských ilustrací V době tak znejištěné, jako je ta naše, se jistě vyplatí sáhnout ke „klasice“, k níž dnes nepochybně patří i kniha Rodiče a děti slavného dětského psychologa profesora Matějčka. V téměř stovce drobných i šířeji rozpracovaných kapitolek, které provázejí nově narozeného človíčka až za práh jeho dospělosti, se autor zastavuje u problémů, s nimiž se setkává každá rodina. Přináší je na svět dítě, nesou si je však v sobě i rodiče. Tento zorný úhel – rodiče a děti – proto v Matějčkově…
Databáze knih: 94 % (28 hodnocení)
K vypůjčení do: 08.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


R. A. Salvatore: Poslední hranice. Klikněte pro více informací.

4. Poslední hranice
R. A. Salvatore

Nakladatel: FANTOM Print
EAN: 9788073983857
Klíčová slova: Fantasy, sci-fi
Anotace: V poslední knize ságy Neverwinter, která se vyšplhala na čtvrté místo žebříčku bestsellerů New York Times, kráčí Drizzt Do’Urden po křivolaké stezce plné tajemství a lží. Jak se stále hlouběji zaplétá do temných tajemství své společnice Dahlie, pouta, která ji kdysi vázala k Drizztovi, hrozí zpřetrháním, a naopak ta s jeho bývalým nepřítelem, Artemisem Entrerim, sílí. V jeskyních Gauntlgrymu si zatím drow Tiago Baenre najme Bregan D’aerthe, aby mu pomohlo Drizzta zničit. Agenti této elitní drowské žoldnéřské skupiny mu naslibují spoustu věcí, které možná nedokážou splnit, potají totiž spřádají vlastní plány. Odhodlán opět bojovat za to, co je správné, se Drizzt vydá…
Databáze knih: 88 % (23 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Richard A. Knaak: Rohaté ostří. Klikněte pro více informací.

5. Rohaté ostří
Richard A. Knaak

Nakladatel: FANTOM Print
EAN: 9788073983376
Klíčová slova: Fantasy, sci-fi
Anotace: Vzpoura se dostala do patové situace a Nathan Bedlam s Gryfem se uchylují k zoufalému kouzlu, které jim může válku vyhrát, ale možná pouze za cenu jejich duší. V zákulisí však číhá ještě temnější hrozba, pradávné zlo, do jehož vzkříšení se nezapletl nikdo jiný než Nathanův syn Azran. Prostředkem vzkříšení tohoto zla je Azranův ohavný výtvor, kouzelný meč, ve kterém sídlí nenávistná mysl… DragonRealm: Legendy je třísvazková sága, která odpovídá na mnohé otázky o Dračí říši, o Pánech draků a o tom, jak se mytické události odrážejí v současné dějové linii této populární fantasy série.
Databáze knih: 93 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Jane Austen: Pýcha a předsudek - Pride and Prejudice. Klikněte pro více informací.

6. Pýcha a předsudek - Pride and Prejudice
Jane Austen

Nakladatel: Edika
EAN: 9788025137666
Klíčová slova: Cizí jazyky • Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Psychologie
Anotace: Anglická spisovatelka Jane Austenová (16. 12. 1775 – 18. 7. 1817) vyrůstala a žila mezi venkovskou nižší šlechtou, a proto se toto prostředí objevuje i v jejích románech. Hlavní postavou je skoro vždy mladá žena, která se svou inteligencí a morální silou odlišuje od ostatních. Romány popisují klidný venkovský život občas zpestřený plesem nebo výletem do provinčního města. Zabývají se osobními vztahy, spekulacemi o manželství a majetku, předpojatostí, předstíráním, sociální prestiží a ve všech se vyskytuje láska, o které se ale z důvodu rezervovanosti přímo nemluví. Možná proto, že Austenová nevěděla, jak se muži mezi sebou baví v nepřítomnosti žen, je…
Databáze knih: 93 % (22 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Raymond Carver: Začátečníci. Klikněte pro více informací.

7. Začátečníci
Raymond Carver

Nakladatel: Volvox Globator
EAN: 9788072078660
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: Takto by se v roce 1981 jmenovala a takto by vypadala druhá velká Carverova sbírka, kdyby ji redaktor Gordon Lish autorovi neseškrtal, nepřepsal a nepřejmenoval na „O čem mluvíme, když mluvíme o lásce“. Zachovala se korespondence obou pánu, ze které vyplývá, že se Carver velmi snažil své dílo uhájit, ale nebylo mu to nic platné: Lish mu z některých povídek vyhodil čtyři pětiny textu. Carver (1938–1988) ještě za svého života některé původní verze vydal, ale v úplnosti nyní „přepsané“ povídky vycházejí poprvé.
Databáze knih: 92 % (22 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2022
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Alan Gratz: Uprchlík. Klikněte pro více informací.

8. Uprchlík
Alan Gratz

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000056579 借
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Tři mladí lidé, jedna touha: utéct. Josef je židovský chlapec v nacistickém Německu třicátých let. Jeho rodina před hrozícím nebezpečím prchá na lodi mířící na druhý konec světa. Isabel je kubánská dívka. Píše se rok 1994 a její zemi pustoší vzpoury a nepokoje, a tak se s rodinou vydává na člunu hledat bezpečí a svobodu v Americe. Mahmúd je mladý Syřan. Jeho vlast v roce 2015 ničí válka a on s celou rodinou putuje pěšky po Evropě. Všichni hledají úkryt a všichni musí překonat nepředstavitelná nebezpečí. Všichni však mají naději.
Databáze knih: 95 % (12 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.03.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Dori Butlerová Hillestad: Strašidelná knihovna - Duch přichází v pět. Klikněte pro více informací.

9. Strašidelná knihovna - Duch přichází v pět
Dori Butlerová Hillestad

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025339299
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Chcete, aby děti rády četly? Nabídněte jim příběh, který je bude bavit. Pozvěte je do Strašidelné knihovny! Kaz není obyčejný kluk, je to duch. Klárka zas není obyčejná holka – dokáže totiž vidět duchy. Jejich detektivní kancelář je proto jako stvořená pro řešení zapeklitých záhad! Čtvrtý případ je zavede do strašidelného domu, kde se přesně v pět hodin odehrávají divné věci: rozsvěcuje se lampa, dveře se samy otevírají, na televizi běhají vlnité čáry a vychází z ní záhadný hlas. Vypadá to, že tohle má na svědomí duch. Nebo snad celá rodina duchů?
Databáze knih: 90 % (23 hodnocení)
K vypůjčení do: 03.04.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


Erin Hunterová: Zákon smečky: Soumrak (6) - Poslední bitva. Klikněte pro více informací.

10. Zákon smečky: Soumrak (6) - Poslední bitva
Erin Hunterová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000058498
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Bouře konečně zjistila, kdo stál za veškerým zlem, které potkalo její bývalou smečku. Jakmile se však vrátila z vyhnanství, vběhla rovnou do připravené pasti. Nyní je zajatkyní v táboře Divoké smečky a dochází jí čas. Bouře má poslední šanci zachránit své přátele… a zastavit zrádkyni dříve, než naplní svůj šílený plán.
Databáze knih: 95 % (28 hodnocení)
K vypůjčení do: 11.04.2023
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


  

  

1 – 10 / 235

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]