Půjčování e-knih v knihovnách: nejoblíbenější méně známé e-knihy

Níže uvedených 78 titulů se někdy v minulosti objevilo v žebříčku nejnovějších nejlépe hodnocených e-knih. Z žebříčku byly později vytlačeny novějšími novinkami, nicméně dosud si uchovávají vysoké průměrné hodnocení a současně jejich nízký počet. Pokud si tedy v knihovně chcete vypůjčit něco zajímavého, potenciálně kvalitního a zároveň ne úplně mainstreamového, možná naleznete inspiraci právě zde.

Na začátku seznamu jsou zařazeny e-knihy s blížícím se datem expirace (tyto si půjčujte případně kupujte prioritně, než z nabídky zmizí – u e-knih expirujících v nejbližších šesti měsících naleznete odkaz vedoucí do knihkupectví), zbytek pak podle data zahájení půjčování sestupně (novinky nejdřív).

V případě zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

1. Hvězdy pražské ZOO
Emma Pecháčková

Vydáno: Paseka
EAN: 9788074325830
Klíčová slova: Elektronické knihy - Živá příroda
Anotace: Jak je neznáte, co jste o nich nevěděli a co jinde nenajdete - v hravé knížce pro celou rodinu se vám představí tři desítky zvířat z pražské zoo. Přestože se narodila v zajetí a volnou přírodu nepoznala, přesvědčíte se, že jsou to všechno výrazné osobnosti. Oblíbený lachtan Meloun, milá gorila Bikira, mlsný medojed Čert... Dozvíte se, jakou mají povahu, jak se chovají k sobě navzájem i jak se o ně jejich chovatelé starají. Originální knížka plná fotografií, ilustrací Alžběty Zemanové, bláznivých básniček Jiřího Dědečka a kvízů vychází ve spolupráci se Zoo Praha. Autor: Jiří Dědeček *13. února 1953, Karlovy Vary. Písničkář, básník,…
Databáze knih: 98 % (13 hodnocení)
K vypůjčení do: 19.03.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


2. Julinka a její zvířátka. Nezbedný poník /Rebecca Johnson ; [z anglického originálu ... přeložila Alžběta Kalinová]
Rebecca Johnson

Vydáno: Praha Fragment 2014
Rozsah: 87 s. : il. ; 20 cm
EAN: 9788025322994
Klíčová slova: příběhy pro děti do 10 let, australská literatura
Anotace: Jmenuju se Julinka a až budu velká, chci se stát zvěrolékařkou. Moje kamarádka Míša má poníka a chce s ním jít na místní závody. Já a Zuzka jsme slíbily, že jí ho pomůžeme vycvičit. Jenže Prcka zajímá víc jídlo, než skákání přes překážky. Ach jo, trénovat poníky je mnohem těžší než jsem si myslela. Potřebujeme rychle dostat nějaký nápad, nebo ty závody budou jedna velká katastrofa….
Databáze knih: 98 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.04.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


3. Štěkání
Turid Rugaas

Vydáno: Plot
EAN: 9788074280528
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Štěkání je vlastní všem psům, je to jeden ze způsobů, jak spolu psi komunikují. Norská chovatelka a cvičitelka psů Turid Rugaas, která zmapovala a začal jako první v praxi užívat tzv. konejšivé signály, publikuje v této knize vše, co objevila během svých snah o pochopení psího štěkání a jeho užití ve výcviku. Pokud se chovatel naučí poznávat, co se jeho pes snaží štěkáním vyjádřit, může následně minimalizovat negativní dopady zbytečného a obtížného štěkání.
Databáze knih: 92 % (24 hodnocení)
K vypůjčení do: 09.06.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


4. Srdce smečky
Bobbie Pyronová

Vydáno: Cpress
EAN: 9788026413943
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Když Ivan přijde o matku, ocitne se opuštěný na ulicích Moskvy s nepatrnou šancí přežít krutou zimu. Pomoc však přijde v nečekané podobě, když se Ivana ujme smečka psů, kteří se mu na ulici brzy stanou víc než jen společníky: poskytnou mu rodinu. Ivan se však nemůže před světem lidí ukrývat věčně. Když mu konečně nabídnou pomoc, bude schopen ji přijmout? A bude ji vůbec chtít?
Databáze knih: 96 % (24 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.06.2020
(pokud chcete, aby vám e-kniha zůstala napořád, kupte si ji)


5. Alchymistova šifra – Volání přízraku
Kevin Sands

Vydáno: Fragment
EAN: 9788025341391
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Čtvrtý díl dobrodružné série plný magie, záhad a šifer. Christopher neví, kým je. Probouzí se sám daleko od domova a bez vzpomínek. Vesničané říkají, že ho posedlo neviditelné zlo a vědomí nabyl až po zásahu místní čarodějnice. Christopher tuší, že jeho stav souvisí se záhadným mizením dětí, ke kterému ve vesnici dochází. Lidé věří, že se vrátil zlovolný duch Bílé paní, která krade děti a pohlcuje jejich duše. Rozpomene se Christopher na své jedinečné nadání, vyřeší temné tajemství a objeví ztracené děti?
Databáze knih: 99 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.08.2024


6. Alchymistova šifra – Temná kletba
Kevin Sands

Vydáno: Fragment
EAN: 9788025339374
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Ať se Christopher Rowe hne kamkoliv, provází ho tajemství, dobrodružství – a vraždy! Dokonce i setkání s králem Karlem skončí nebezpečnou potyčkou. Vrahovi se však podaří uniknout a zůstane po něm jen zlověstná zpráva: další útoky se blíží! Christopher a jeho přátelé se okamžitě dávají do pátrání a zjišťují, že všechny stopy směřují k tajemnému prokletí, které bylo uvaleno na francouzský trůn a celou královskou rodinu. Jejich nový cíl je jasný – bude to Francie. Vyhrají závod s časem a vyřeší všechny hádanky dřív, než dojde k další vraždě?
Databáze knih: 97 % (23 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.08.2023


7. Vlčí stopy
Tanja Askani

Vydáno: Mladá fronta
EAN: 9788020452177
Klíčová slova: Elektronické knihy, Populárně naučná
Anotace: Málokteré jiné zvíře sehrálo tak významnou roli v kulturní historii lidstva jako vlk. Je opředen mnoha mýty, objevuje se v pověstech i pohádkách. Lidé se ho báli, proto ho pronásledovali a zabíjeli. Na druhé straně byl důležitou postavou indiánských legend, kde symbolizoval sílu, soudržnost a mystické schopnosti. Kdo chce vlky poznat pravdivě a do hloubky, musí k nim přistupovat bez předsudků, s velkou dávkou empatie a trpělivostí. Měl by pečlivě pozorovat chování vlčí smečky, snažit se pochopit její způsob života i důležitost ekologických vazeb. Tanja Askani to dokázala. Během své dlouholeté praxe se naučila plně porozumět těmto fascinujícím bytostem, respektovat jejich…
Databáze knih: 99 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2024


8. Vespasián: Vládcové Říma
Robert Fabbri

Vydáno: BB Art
EAN: 9788075952165
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické
Anotace: Je rok 45 po Kristu. Vespasiánův bratr Sabinus padl v Británii do zajetí druidů, kteří mají v úmyslu nabídnout svým bohům mocnou oběť – ne jednoho římského legáta, ale hned dva. Vědí, že Vespasián přijde bratrovi na pomoc, a chtějí sourozence obětovat v den letního slunovratu. Ale komu je vlastně obětují? Jací bohové vládli ostrovu před příchodem Keltů? Toto tajemství znají pouze druidové. Bytost, kterou uctívají, je ztělesněné zlo. Vespasián se snaží zachránit bratra a současně pokračuje v dobývání jihozápadu strašidelného ostrova. Než však tažení dokončí, je povolán zpět do Říma, do centra císařské politiky. Zde stále drží v rukou moc Claudiovi tři…
Databáze knih: 97 % (12 hodnocení)
K vypůjčení do: 03.08.2023


9. Válka růží 3: Dynastie
Conn Iggulden

Vydáno: Plus
EAN: 9788025910511
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické
Anotace: Válka mezi Lancastery a Yorky pokračuje! Třetí díl výpravné ságy o nejkrvavějším konfliktu anglické historie. Zima roku 1461. Vévoda Richard z Yorku je mrtvý a jeho hlava zdobí městské brány. Král Jindřich VI. je stále vězněn, ale jeho žena, královna Markéta, uhání na jih spolu s vítězným vojskem, aby jej osvobodila. Zdá se, že po Yorkově smrti jí nestojí nic v cestě – až na Richardova syna, Eduarda z Yorku. Ten se prohlásí jediným právoplatným králem Anglie a vše směřuje k bitvě u Towtonu, nejkrvavějšímu střetnutí, které se kdy na britské půdě odehrálo.
Databáze knih: 94 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.11.2022


10. Zmizení Edwina Lindy
David Jan Žák

Vydáno: Albatros
EAN: 9788000054186
Klíčová slova: Elektronické knihy, Dobrodružství a detektivky
Anotace: Tajemství Šumavy v ohrožení. První díl dobrodružné série Tromby. Poslední rok byl pro Edwina jako zlý sen. Potom, co za podivných okolností zmizel ve skalách jeho otec a málem přišel o maminku, začínají i na Edwina dorážet temné síly. Brzo si uvědomí, že se jim musí postavit čelem a bojovat, stejně jako hrdinové jeho milovaných fantasy knížek. Spolu s kamarády se rozhodne ochránit tajemství, které mu zanechal otec: mapu Šumavy a záhadný zápisník, který by v rukou mocných proměnil šumavské hvozdy v kamennou poušť.
Databáze knih: 98 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2023


  

  

1 – 10 / 78

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]