Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

v týdnu (16 titulů)

V případně zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Petrklíč
Kalecký, Karel

Vydáno: E-knihy jedou 2019
EAN: 9990001837167
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, příběhy
Anotace: Kouzelný pohádkový příběh se sportovní tematikou a dalších pět povídek různého zaměření.


Předurčená

Vydáno: E-knihy jedou 2019
EAN: 9990001837174
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romantika
Anotace: Esther má neobvyklý dar empatie, který jí umožňuje přesně rozpoznat pocity a nálady druhých. Žije poměrně nekomplikovaný a spokojený život; má milujícího přítele Adama, studuje vysněnou univerzitu, a její největší starostí je úspěšné složení zkoušek a babička, která jí nedopřává tolik soukromí, kolik by si dívka představovala. Brzy se však dozví šokující tajemství svého rodu, které převrátí její svět vzhůru nohama. Rázem je postavena před nejtěžší volbu svého života. Dá přednost vlastnímu štěstí, nebo napraví osud své životní lásky za cenu její ztráty?


Serafína a drak
Nováková, Ivana

Vydáno: KKnihy.cz 2019
EAN: 9990001837082
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Jak by se vůči lidem zachovaly nesmrtelné a nezranitelné bytosti postrádající morální hodnoty? Co jim brání nás, křehké dvounožce, vyhubit? Možnou odpověď přináší dobrodružný příběh plný bájných tvorů se silnou romantickou linkou. Drak slouží čarodějce Elytrigii, udržuje její říši v područí strachu a dobývá pro panovnici nová území. Knížecí dcera Serafína má být nestvůře obětována, aby se zabránilo další válce. Tento osud je sice hrdinský, ovšem mimořádně hloupý. Dívka proti kruté královně povstane. Zapojí svůj důvtip a odvahu. Daří se jí získávat přátele na neočekávaných místech. A do hry pochopitelně vstupuje i láska. Více informací na…
K vypůjčení do: 31.12.2023


Stáje Zlatá hvězda – Rozhodující závod
Nicholasová, Soraya

Vydáno: Fragment 2019
EAN: 9788025340370
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: 4. díl nové série pro dívky, ve které hrají hlavní roli poníci, koně, dobrodružství a přátelství. Poppyin svět se hroutí. Stáje Zlatá hvězda se dostaly do finančních potíží a hrozí, že je strýček s tetou budou muset prodat. Pokud se tak stane, přijde Poppy o svá milovaná zvířata i o nejlepší kamarádky Milly a Katii. Naděje ale umírá poslední a tak Poppy napne všechny své síly a začne trénovat na nadcházející parkurovou soutěž. Odměna pro vítěze je vysoká a na záchranu stájí by stačila. Dokáže ale tento těžký úkol zvládnout?


Tlustá tak akorát
Jendruchová, Michala

Vydáno: Práh 2019
EAN: 9788072527878
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: „Nebyla moje volba být tlustou třicátnicí. Nechtěla jsem být ani tlustou dvacátnicí. A upřímně, nikdy jsem netoužila být boubelatou „desátnicí“. Ale stalo se. A musel by se stát zázrak, aby se ze mě za deset let nestala i tlustá čtyřicátnice. Na zázraky dávno nevěřím. Zkoušela jsem ZÁZRAČNÉ diety, ZÁZRAČNÉ čaje, dokonce i ZÁZRAČNÉ čarování a jednu dobu jsem se dala také na modlení. Nic naplat, peníze za hubnoucí zázraky ubývaly, kila zůstávala. A tak jsem si řekla, když už tlustá, tak alespoň šťastná. Respektive být šťastná mě naučila moje milovaná babička.“ Květa moc dobře ví, co je to nízké sebevědomí. Odmalička se potýká s nadváhou, kluci ji vždy brali jen…
K vypůjčení do: 06.02.2024


Ve stínu hákového kříže
Liška, Vladimír

Vydáno: XYZ 2019
EAN: 9788075973122
Klíčová slova: Elektronické knihy - Válečná fakta
Anotace: Další kniha známého spisovatele, záhadologa a badatele Vladimíra Lišky se vrací k pohnutým a nejvypjatějším okamžikům našich novodobých dějin, do doby, kdy byla zcela podkopána naše samostatnost a ohrožena existence národa. Kniha si klade za cíl seznámit především mladé čtenáře s dobou, od které uplynulo více než sedmdesát let. Morální apel, ať nezapomínáme na svou minulost, se táhne jako neviditelná nit celou touto publikací. Zabývá se především obdobím dějin mezi lety 1938–1945, ale nalezneme v ní i odbočky k letům předcházejícím, kdy se formoval duch nacionalismu a kdy Hitler získával svou moc v Německu.


11 – 16 / 16

 

[ Hlavní strana ]