Půjčování e-knih v knihovnách: nově vypůjčitelné e-knihy

v týdnu (34 titulů)

V případně zájmu o některou z uvedených e-knih klikněte na její název.

Tři mušketýři
Dumas, Alexandre

Vydáno: XYZ 2018
EAN: 9788075972422
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Historický román z dob novověké Francie. Mladý d'Artagnan přijíždí v roce 1625 do Paříže, kde se chce stát královským mušketýrem. Poté, co se spolu s Athosem, Porthosem a Aramisem ubrání gardě kardinála Richelieua, získá přátele na celý život. Spolu s nimi se snaží rozplést intriky kardinála a milady de Winter, kteří chtějí zničit královnu Annu Rakouskou.
Databáze knih: 89 % (242 hodnocení)


Smrteľné stroje (SK)
Reeve, Philip

Vydáno: Albatros Media Slovakia 2018
EAN: 9788056607633
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Úvodná časť fenomenálnej steampunkovej fantasy série. Po zničujúcej Šesťdesiatminútovej vojne sa všetky mestá zmenili, vysadli na kolesá a pohyblivé pásy a križujú pustatiny ako krvilační predátori. Aj Londýn vyrazil na lov. Chceš to zažiť? Vyskoč na palubu Londýna. Daj si pozor na mechanických nájomných vrahov. A nenakláňaj sa cez zábradlie. Keď spadneš, nik sa po teba vracať nebude! Do kín mieri filmová adaptácia pod taktovkou Petera Jacksona, režiséria trilógií Pán prsteňov a Hobit.
Databáze knih: 88 % (47 hodnocení)


Zamrznuté v čase (SK)
May, Peter

Vydáno: Albatros Media Slovakia 2018
EAN: 9788056607657
Klíčová slova: Elektronické knihy - Thrillery, napínavá četba
Databáze knih: 86 % (138 hodnocení)


Šťastie mi uniká pomedzi prsty

Vydáno: Albatros Media Slovakia 2018
EAN: 9788056607664
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Koniec je vždy aj začiatkom. Nový román bestsellerovej autorky Agnes Martin-Lugandovej. Bohémske prostredie parížskej módy nie je dosť seriózne pre dievča z provinčného mestečka, a tak sa Iris stane úradníčkou v banke a zabezpečenou manželkou lekára. Jednotvárny život v malom meste ju ubíja a Iris čoraz častejšie myslí na svoj dávny sen – kresliť modely a vdýchnuť im život. Keď zistí, že manžel, vzorný a vážený pán doktor, nie je až taký vzorný a ich vzťah sa napokon rozpadá, Iris sa zrúti celý svet. Nové výzvy, noví ľudia a vzrušujúci život – to ju čaká vo vysnenom Paríži.
Databáze knih: 78 % (44 hodnocení)


Miluj sám sebe, ale s kondomem

Vydáno: Jonathan Livingston 2012
EAN: 9788086037707
Klíčová slova: Elektronické knihy - Sci-fi
Anotace: Zcela nekorektní vize budoucnosti. Sci-fi nebo drsná realita? Jak vidí budoucnost lidstva reportér Reflexu J. X. Doležal? Deset převážně sci-fi povídek z pera renomovaného novináře osciluje od politického hororu ke grotesce. Najdou se určitě i čtenáři, které budou některé z povídek šokovat, ale rozhodně zaujmou. Jiří X. Doležal (1965) je reportérem týdeníku Reflex, kde od roku 1991 neúnavně propaguje marihuanu. Za dobu svého reportérského konání vykouřil nejméně 20 kilogramů marihuany, to je asi 60 000 jointů. Tento výkon je zaznamenáníhodný nejen v českém, ale v celoevropskémkontextu, a tato kniha je zúročením celé této nevšední zkušenosti.
Databáze knih: 69 % (13 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2022


Bestiář
Nesvadbová, Barbara

Vydáno: Motto 2018
EAN: 9788026713746
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Bestií se žena nerodí, bestií se stává! Barbara Nesvadbová se vrací k hrdince Řízkařů, mladé novinářce Karle, která řeší další milostné trable a vážné i humorné problémy s muži. Kolize, které ji potkají, řeší po svém a muži se často ani nestačí divit. Neboť – jak praví hrdinka – bestií se žena nerodí, bestií se stává.


Blanické putování

Vydáno: Čas 2018
EAN: 9990001809669
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Pověst o blanických rytířích, kteří vyjedou z hory, až bude v české zemi nejhůře, a která je jako pojistka, že to tak opravdu bude, zařazena jako pověst poslední, zná přece každý Čech. Proč však dosud spali? A kdo vlastně jsou? Dvouvrší Velký a Malý Blaník, oáza krásné přírody v srdci Evropy, je také všeobecně známa. Blanická, potažno Prokopova neboli Čertova brázda tvoří předěl, který odděluje industrializované okolí Prahy od zachovalejší přírody dál na východ. Citlivější lidé potvrzují, že i z jedoucího auta je po dálnici dál za odbočkou na Sázavu o moc líp. Tolik již o Blaníku bylo napsáno, tolik umělců bylo inspirováno jeho kouzlem….…
K vypůjčení do: 02.12.2028


Českokrumlovské minipovídky
Mondeková, Irena

Vydáno: E-knihy jedou 2018
EAN: 9990001809621
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Ve výlohách blikala výzdoba a na náměstí vánoční strom. Třpytivé řetězy poutaly město od lampy k lampě. Kluci vyšli z Hrubešova obchodu. „Neviš, vole, kde prodávaj ty bárbíny?“ René máchl neurčitě rukou. „To najdem, poď.“ Krátké povídky převážně z prostředí vánočního Českého Krumlova.


Dětská hra
Karpov, Max

Vydáno: Cpress 2018
EAN: 9788026422334
Klíčová slova: Elektronické knihy - Thrillery, napínavá četba
Anotace: Mrazivě realistický špionážní thriller. CIA získá neurčité zprávy o připravované operaci ruské rozvědky FSB. Nejde o nic menšího než o proniknutí do amerických vládních struktur a následnou diskreditaci Spojených států. Ruská akce s krycím jménem „Dětská hra“ bude vedena těmi nejmodernějšími prostředky hybridní a kybernetické války, přičemž jejím spouštěčem má být určitá událost ve východní Evropě. CIA však přechází do protiútoku a bitva na globální šachovnici právě začíná.


Dievča, ktoré pilo mesačný svit
Barnhill, Kelly

Vydáno: Albatros Media Slovakia 2018
EAN: 9788056607398
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Krásny príbeh čarodejnici a magickom dievčatku. Každý rok ľudia v Protektoráte obetujú jedného novorodenca čarodejnici, ktorá žije hlboko v lesoch. Už od nepamäti vedia, že len tak ochránia svoje mesto pred jej čarami. Lenže čarodejnica Xan vôbec nie je zlá. Naopak, o opustené dieťa sa postará, nakŕmi ho hviezdnym svitom a nájde mu novú, milujúcu rodinu na opačnej strane lesa. Raz však omylom nakŕmi malé dievčatko mesačným svitom a tomu potom začne v žilách kolovať mágia...


1 – 10 / 34

 

[ Hlavní strana ]