Půjčování e-knih v knihovnách: nejbližší knihovna s eVýpůjčkami

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Čekejte, prosím…

Pokud si e-knihy v knihovně zatím nepůjčujete, do některé z výše uvedených knihoven zajděte a informujte se na podrobnosti. Je to jednoduché a po počátečním nastavení si můžete e-knihy půjčovat z pohodlí domova. Pro případné dotazy můžete využít také diskusní fórum.

V knihovně si můžete vypůjčit například…

Liz Kesslerová: Emily Vichrná a tajemství mořské sirény. Klikněte pro více informací.

Emily Vichrná a tajemství mořské sirény
Liz Kesslerová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000052328
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Dobrodružství mořské panny počtvrté! Emily tentokrát čelí bývalé kamarádce a snaží se odhalit dávné tajemství. Emily Vichrná se i s celou svou rodinou vrací do Brightportu, kde vyrůstala. Její pokusy smířit mořské a suchozemské obyvatele se však zdají být naprosto marné. Život jí navíc neustále ztěžuje její bývalá kamarádka Mandy Rushtonová. Dokonce Emily vyhodí ze školy pro mořské panny, kterou měla tak ráda! Vydá se proto za tajemnými mořskými sirénami, které Neptun odsoudil k životu v podmořské jeskyni. Odhalí Emily jejich tajemství?
Databáze knih: 94 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 14.06.2023


Marie Ryantová: Polyxena z Lobkovic. Klikněte pro více informací.

Polyxena z Lobkovic
Marie Ryantová

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074295270
Klíčová slova: E-knihy • Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Příběh emancipované šlechtičny Jedna z „žen české renesance“, dcera nejvyššího kancléře Českého království Vratislava z Pernštejna a španělské dámy Marie Manrique de Lara, manželka nejprve jihočeského magnáta Viléma z Rožmberka, poté vůdčí postavy české katolické šlechty Zdeňka Vojtěcha Popela z Lobkovic, je jakýmsi prototypem šlechtičny sklonku renesance a nástupu nové, barokní doby. Polyxena z Lobkovic (1566–1642) v monografii historičky Marie Ryantové vystupuje jak ve své roli představitelky nejvyšší šlechty českých zemí, správkyně svých statků, která uměla v případě potřeby sama úspěšně hospodařit, ale i ženy politicky aktivní. Asi…
Databáze knih: 93 % (9 hodnocení)


Ondřej S. Nečas: Zrnko v soukolí. Klikněte pro více informací.

Zrnko v soukolí
Ondřej S. Nečas

Nakladatel: Mystery Press
EAN: 9788075882271
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • Historické krimi • České krimi
Anotace: AŽ VRAŽEDNÝ MECHANISMUS DOKONČÍ SVÉ DÍLO, NAPLNÍ SE STAROBYLÉ PROROCTVÍ… Mojmír Mráz ze Žezlic, vyšetřovatel Moravského zemského soudu, přijíždí společně se svým mladým pomocníkem Kristiánem do Brna užít si pár klidných dní. Vítaným rozptýlením může být pozvání výstředního sběratele na slavnost, kde má být představena vzácná relikvie – ztracené listy Misálu probošta Mikuláše. Během oslavy však dojde k vraždě a vypadá to, že tato smrt přesně naplňuje proroctví ukryté ve verších na starobylém pergamenu. A je-li tomu tak, pak vše neskončí u jedné vraždy – báseň mluví o dalších, které už se chystají, ale vodítka k nim jsou nejasná. Jde skutečně…
Databáze knih: 93 % (25 hodnocení)
K vypůjčení do: 02.01.2026


John Gribbin: Pátrání po Schrödingerově kočce. Klikněte pro více informací.

Pátrání po Schrödingerově kočce
John Gribbin

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075979223 借
Klíčová slova: E-knihy • Literatura faktu, učebnice • Přírodní vědy
Anotace: Může elektron procházet současně dvěma různými štěrbinami? Může být kočka zároveň živá i mrtvá? Zkušený popularizátor John Gribbin poutavě a srozumitelně přibližuje podivuhodný svět kvantové fyziky. Zabývá se kvantovou mechanikou a zejména principem neurčitosti, který je přelomovou představou pro výzkum mikrosvěta. Pokud byste chtěli vědět, jak je možné, že seriózní fyzik dospěje k závěru, že buď nic neexistuje, nebo existuje všechno, co je možné, nezbývá vám nic jiného, než si tuto knihu přečíst. Autor velmi přístupnou formou spojuje historický i logický princip výkladu a daří se mu tak představit základní problémy, na kterých je postavena kvantová mechanika.
Databáze knih: 97 % (20 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.06.2025


Jan Andersen: Dusty 3: Vráť sa domov. Klikněte pro více informací.

Dusty 3: Vráť sa domov
Jan Andersen

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788056622506
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Nové napínavé dobrodružstvo Paula a jeho psieho kamaráta Dustyho je tu! Čo sa to s Dustym deje? Paul svojho milovaného psieho priateľa vôbec nespoznáva: najskôr sa ženie ako šialený za autom rovno po diaľnici – a vzápätí sa začne tváriť ako kôpka nešťastia. A pritom sa na spoločné prázdniny v horách tak tešili! Žeby s tým mala čosi spoločné Anna, s ktorou sa Paul zoznámil v cukrárni? Dusty je z toho dievčaťa úplne unesený… Keď Dusty jedného dňa zmizne, nastáva dramatické pátranie, ktoré sa takmer skončí tragicky….
Databáze knih: 93 % (12 hodnocení)


 

[ Hlavní strana | Kontakt ]

`