Půjčování e-knih v knihovnách: nejbližší knihovna s eVýpůjčkami

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Čekejte, prosím…

Pokud si e-knihy v knihovně zatím nepůjčujete, do některé z výše uvedených knihoven zajděte a informujte se na podrobnosti. Je to jednoduché a po počátečním nastavení si můžete e-knihy půjčovat z pohodlí domova. Pro případné dotazy můžete využít také diskusní fórum.

V knihovně si můžete vypůjčit například…

Peter Frankopan: Hedvábné stezky. Klikněte pro více informací.

Hedvábné stezky
Peter Frankopan

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788076015029 借
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Monumentální publikace, která představuje historii světa v nových souvislostech Dějiny se mnohdy ubíraly jinými cestami, než jsme si doposud mysleli. Přelomové dílo britského autora sleduje historii perspektivou „hedvábných cest“ – tras, které spojovaly země i kontinenty a vytvářely globální svět dávno před moderní dobou. Jaké zboží a myšlenky po nich mezi Východem a Západem proudily? Čtivé podání dějin přináší nečekané odpovědi a vysvětluje ekonomické i politické souvislosti, které měly vliv na podobu dnešního světa.
Databáze knih: 96 % (9 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.08.2024


Karel Veselý: Hudba ohně. Klikněte pro více informací.

Hudba ohně
Karel Veselý

Nakladatel: Paseka
EAN: 9788076372153
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Umění • Společenské, humanitní vědy
Anotace: Rozšířené a upravené vydání kultovní hudební publikace, která oslavila jedenáct let od prvního vydání. Hudba ohně dává českému čtenáři možnost získat ucelený přehled o dějinách černošské hudby a pochopit současné žánry jako rap, house nebo dubstep v jejich historických i myšlenkových souvislostech. Od nedobrovolných pasažérů otrokářských lodí až po dunící reproduktory klubových soundsystémů vypráví hypertextový labyrint osudy revolucionářů, pro něž se hudba stala mocnou zbraní. Kromě vzniku a vývoje dalších hudebních žánrů, jako jsou funk, disco či soul, nabízí i vhled do příbuzných segmentů afroamerické kultury jako gangsta rap, stand-up komika či blaxploitation…
Databáze knih: 93 % (27 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.05.2029


Lucie Bechynková, Jan Štoček: Vrah je v každém z nás. Klikněte pro více informací.

Vrah je v každém z nás
Lucie Bechynková, Jan Štoček

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026444954
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Legendární detektiv pražské mordparty Jan Štoček stojí za vyřešením zásadních tuzemských kriminálních případů, mezi které patří sériový vrah Ivan Roubal nebo Orlické vraždy. V otevřeném rozhovoru ho vyzpovídala Lucie Bechynková, zločinožroutka a zakladatelka podcastu Opravdové zločiny. Nahlédněte do zákulisí vyšetřování vražd, které Štoček popisuje velmi osobitým stylem – v některých pasážích se vám bude tajit dech, v jiných se možná neubráníte smíchu.
Databáze knih: 92 % (26 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2032


Jana Poncarová: Herečka. Klikněte pro více informací.

Herečka
Jana Poncarová

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026723851
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Historické romány • Česká literatura
Anotace: První světová válka skončila a duch divokých 20. let posedl srdce všech svobodomyslných umělců. Patřila mezi ně i herečka Jarmila Horáková. Navenek působila sebevědomě, uvnitř však skrývala nejistoty, které si vypisovala do svého deníku. S prvními láskami přichází také dilema - je možné se vdát a zároveň se naplno věnovat divadlu? Vážná nemoc však přerušila oslnivou kariéru v zárodku. O dvě desetiletí později objevuje Jarmilin příběh díky deníku také herečka a spisovatelka Olga. V období protektorátu se pro ni výjimečný osud stává nejen inspirací, ale i mostem ke svobodě, který vede daleko za hranice ponuré reality.
Databáze knih: 93 % (19 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2032


Michaela Dopitová: Křídla vážky. Klikněte pro více informací.

Křídla vážky
Michaela Dopitová

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025360514
Klíčová slova: Young adult, New adult • Romantika pro mladé
Anotace: Elena dokončuje poslední ročník gymnázia, kvůli neshodám s otcem se ale na poslední část školního roku odstěhuje na vesnici poblíž Olomouce. Díky novým kamarádům se seznámí s partou místních kluků, o kterých se povídá, že s dívkami si jen zahrávají a sbírají je jako trofeje. Eleně se nechce věřit, že mezi ně patří i Tadeáš – sympatický spolužák, který stejně jako ona miluje knihy, a skvěle se s ním povídá. A nejen to… Jaká je však jeho skutečná tvář? Má Elena věřit klepům, nebo tomu, co jí Tadeáš říká? Myslí to s ní opravdu vážně?
Databáze knih: 98 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2032


 

[ Hlavní strana | Kontakt ]

`