Půjčování e-knih v knihovnách: nejbližší knihovna s eVýpůjčkami

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Čekejte, prosím…

Pokud si e-knihy v knihovně zatím nepůjčujete, do některé z výše uvedených knihoven zajděte a informujte se na podrobnosti. Je to jednoduché a po počátečním nastavení si můžete e-knihy půjčovat z pohodlí domova. Pro případné dotazy můžete využít také diskusní fórum.

V knihovně si můžete vypůjčit například…

Kieran Larwood: Legenda o Podkinovi Jednooušku. Klikněte pro více informací.

Legenda o Podkinovi Jednooušku
Kieran Larwood

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000056753
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Kdo byl Podkin Jednoouško? Hrdina, o kterém si králíci v celých Pěti říších vyprávějí legendy. Neohrožený válečník, jenž dokázal vyhrát bitvu s nepřítelem tak strašlivým, že si ho ani nedokážete představit! Ale máte štěstí, do Trnkové nory právě z temné noci přichází potulný bard a začíná líčit napínavý příběh o tom, jak se Podkin, syn Lopkina ze Všedninkové nory, stal z rozmazleného a líného králíčete tím nejstatečnějším bojovníkem. Všechno začalo tehdy, když jeho noru přepadli krutí Gormové….
Databáze knih: 93 % (9 hodnocení)
K vypůjčení do: 26.11.2023


Petr Bazger: Mediace. Klikněte pro více informací.

Mediace
Petr Bazger

Nakladatel: Pointa Publishing
EAN: 9788076500143
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: K čemu může vést náhodná tragédie, která z jednoho člověka udělá pachatele a z druhého oběť? A co nám to může říct o nás samotných? Vysokoškolák Pavel po oslavě narozenin spáchá trestný čin, jehož obětí se stane náctiletý Tomáš. Ideály mladé pracovnice Anežky, která se učí, jak pracovat s pachateli a oběťmi trestných činů, se střetávají s realitou. Do děje vstupuje vážně nemocná učitelka Kateřina a vrah Marcel. Psychologická mozaika nastoluje výzvy, které v hrdinech probouzejí to nejlepší i to nejhorší. Odehrává se na pozadí skutečného příběhu Russe Kellyho, prvního pachatele, na nějž pozitivně zapůsobila mediace – řízené setkání…
Databáze knih: 90 % (29 hodnocení)


Miriam Šumníková: Černé na bílém. Klikněte pro více informací.

Černé na bílém
Miriam Šumníková

Nakladatel: Pointa Publishing
EAN: 9788076501058
Klíčová slova: E-knihy • Poezie
Anotace: Sbírka o malém koťátku, které autorce vstoupilo do života a vybarvilo jí svět. Kotě, které ji naučilo, jak být přijata a jak se chovat jako dáma. Že dáma neprská, ale odchází. Zanechalo v ní svou černobílou stopu. Společně vyprávějí poezii.
Databáze knih: 98 % (8 hodnocení)


Miloň Čepelka, Josef Snětivý: Deník haiku 3. Klikněte pro více informací.

Deník haiku 3
Miloň Čepelka, Josef Snětivý

Nakladatel: Čas
EAN: 9788074753305
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Poezie • Česká literatura
Anotace: Věci třeba i malé rozměrem, ale velké nápadem a obsahem, nepřicházejí na počkání. Trvalo dlouhých osm let, než se autor opět stal (jak sám sebe nazval) „slovosvodem“, a zrodil se následník Deníku haiku 2. Tento počin je dnes – stejně jako „jednička“ – beznadějně vyprodán. Což dosvědčuje, že Miloň Čepelka došel zaslouženého obdivu a uznání nejen jako cimrmanolog, tvůrce sonetů a jiných básní v řeči vázané i volné, jako prozaik, dramatik, textař, moderátor, příležitostný zpěvák… Kulisy se mění, ale podstata zůstává: tři řádky v rozměru pět-sedm-pět slabik, a v nich okouzlení životem pozemským i tím, co je (doufejme a věřme) za ním, světem, přírodou,…
Databáze knih: 95 % (8 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.09.2030


Lucie Janauer: Teorie mateřství. Klikněte pro více informací.

Teorie mateřství
Lucie Janauer

Nakladatel: Pointa Publishing
EAN: 9788076501102
Klíčová slova: Rodičovství • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Proč malá, novorozená či několika měsíční miminka tolik pláčou? Jak je možné, že plačtivé záchvaty není schopna utišit ani jejich matka. Je opravdu možné, aby „lidské mláďátko“ první tři čtyři měsíce (někdy i déle) trpělo na ukrutné bolesti bříška. A jaký jiný savec by měl stejné „prokletí“? Kniha Teorie mateřství se zabývá otázkou péče o miminko od narození po období, kde se dítko samo (přirozeně) začíná od matky oddalovat. Dozvíte se, proč nemohou miminka sama usnout, proč je pro ně důležitý tělesný kontakt a co jim způsobuje vytrvalý pláč. Až bude i Vaše malé miminko tolik plakat, sáhněte po této knize.
Databáze knih: 96 % (10 hodnocení)


 

[ Hlavní strana | Kontakt ]

`