Půjčování e-knih v knihovnách: nejbližší knihovna s eVýpůjčkami

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Čekejte, prosím…

Pokud si e-knihy v knihovně zatím nepůjčujete, do některé z výše uvedených knihoven zajděte a informujte se na podrobnosti. Je to jednoduché a po počátečním nastavení si můžete e-knihy půjčovat z pohodlí domova. Pro případné dotazy můžete využít také diskusní fórum.

V knihovně si můžete vypůjčit například…

David Labus: Japonsko. Klikněte pro více informací.

Japonsko
David Labus

Nakladatel: Libri
EAN: 9788072774265
Klíčová slova: E-knihy • Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Kniha načrtává hlavní linie vývoje japonské civilizace od vzestupu císařského dvora, přes středověk s dominující vojenskou vrstvou, složitou moderní dobu s četnými zvraty až po současnost. Klade přitom důraz na porozumění i vyváženost popisu a známé kulturní symboly (samuraj, gejša) zasazuje do hlubšího kontextu. Těžiště výkladu tkví v moderní době, kdy se Japonsko na jedné straně nemůže a nechce zbavit svého tradičního kulturního dědictví, na druhé straně však usiluje o uznání západní civilizací. Napětí, které tím vzniká, nabízí hodnotný čtenářský zážitek...
Databáze knih: 90 % (31 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2029


Michal Belšán: Zvierací záchranári – Zvedavá líštička. Klikněte pro více informací.

Zvierací záchranári – Zvedavá líštička
Michal Belšán

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788056620649
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Baška má dve veľké lásky – atletiku a zvieratá. Keď cestou z tréningu začuje, ako sa partia chuligánov dohovára, že pôjde vyplašiť netopiere zimujúce v chodbách za mestom, rozhodne sa im plán prekaziť. Na spiatočnej ceste spolu s kamarátmi natrafí na čiernu skládku odpadu a pri hromade harabúrd zazrie červený tieň. Keď prídu bližšie, nájdu tam ležať zranené líščie mláďatko. Sami mu však pomôcť nedokážu. Je čas privolať zvieracích záchranárov!
Databáze knih: 95 % (22 hodnocení)


Jana Pažoutová: Dvojí ortel. Klikněte pro více informací.

Dvojí ortel
Jana Pažoutová

Nakladatel: Moba
EAN: 9788027900244
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Čechy, 50. léta 17. století. Život Vojtěcha Kamarýta, kdysi zámožného měšťana a úspěšného obchodníka, skončil před čtyřmi lety, když ztratil celou svou rodinu, majetek i čest. Nebo si to alespoň myslel. Náhodné setkání se ženou až neuvěřitelně podobnou jeho zemřelé manželce a s jejím dítětem v něm však vyvolá podezření, že události, jež vedly k jeho zkáze, se možná odehrály docela jinak, než si dosud myslel. Postupně se před ním odhalují střípky, které ho při pátrání po pravdě přivádějí na jediné místo, kam se už nikdy neměl vrátit: do rodného města….
Databáze knih: 98 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.12.2026


Holly Webbová: Vánoční příběhy: Stopa. Klikněte pro více informací.

Vánoční příběhy: Stopa
Holly Webbová

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026433286
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Amelia prozkoumává veliký starý dům, kde její rodina tráví Vánoce, když v podkroví najde ukrytý deník. Psal si ho chlapec, který se snažil pečovat o opuštěné vlče. Než si to Amelia stačí uvědomit, je přenesena do mrazivého světa ze stránek deníku. Noah si přeje mít někoho, kdo by mu pomohl postarat se o bezpečí ztraceného vlčete. Pak se jednoho dne záhadně objeví Amelia. Dokážou společně najít v ledové divočině vlčkovu matku?
Databáze knih: 96 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 10.01.2024


Stefanie  Geryk: Milion hvězd. Klikněte pro více informací.

Milion hvězd
Stefanie Geryk

Nakladatel: E-knihy jedou
EAN: 9990003335562
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura
Anotace: Deprese je nemoc. Nemoc, která s vámi prostě je, a buď ji akceptujete, nebo se jí poddáte. Své o tom ví Chloe i Lincoln. Oba se s ní v životě setkali hned několikrát a každý se s ní pere po svém. Co se ale stane, když jim osud zkříží cesty? Co se stane, když Chloe pozná svoji nejoblíbenější kapelu zblízka? Bude pro ni Kane Lee stále neodolatelný, nebo dá přednost někomu jinému? Všichni mají své démony, každý se je snaží schovat, porazit je, ale ne všem se to doopravdy podaří. Milion hvězd je příběh o pocitech, strachu, o boji s černotou a démony a o životních rozhodnutích.
Databáze knih: 95 % (17 hodnocení)


 

[ Hlavní strana | Kontakt ]

`