Půjčování e-knih v knihovnách: nejbližší knihovna s eVýpůjčkami

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Čekejte, prosím…

Pokud si e-knihy v knihovně zatím nepůjčujete, do některé z výše uvedených knihoven zajděte a informujte se na podrobnosti. Je to jednoduché a po počátečním nastavení si můžete e-knihy půjčovat z pohodlí domova. Pro případné dotazy můžete využít také diskusní fórum.

V knihovně si můžete vypůjčit například…

Fonda Leeová: Nefritová válka. Klikněte pro více informací.

Nefritová válka
Fonda Leeová

Nakladatel: Host
Rozsah: 648 stran
EAN: 9788027518289
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Fantasy • Světové fantasy
Anotace: Druhý díl oceňované ságy přináší boj o rodinu, čest i nadvládu nad celou metropolí. Nelítostný spor o nadvládu nad hlavním městem a zásobami zázračného nefritu, který po staletí dodává vycvičeným Zeleným kostem nadpřirozené schopnosti, pokračuje a narůstá do nových rozměrů. Mezitím se za hranicemi Kekonu schyluje k válečnému konfliktu a o ostrovní národ se začnou zajímat mocné cizí vlády i zločinecké syndikáty. Nefrit, nejcennější zdroj Kekonu, jim totiž může přinést obrovské bohatství — nebo propůjčit výhodu potřebnou ke sražení konkurence na kolena. Rodina Kaulů, ohrožená ze všech stran, musí uzavřít nová, nebezpečná spojenectví, utkat se…
Databáze knih: 98 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.07.2028


Jörg Hilbert: Kolik pater má strom. Klikněte pro více informací.

Kolik pater má strom
Jörg Hilbert

Nakladatel: Fragment
Rozsah: 48 stran
EAN: 9788025346181
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Projděte s veverčákem celým stromem a poznejte, kdo v něm bydlí. Napadlo vás někdy, že strom je vlastně vysoký dům? V každém patře někdo bydlí, a kolik obyvatel strom má, tolik příběhů se tam odehrává. Poznejte spolu s veverčákem jeho sousedy a pomozte mu najít oříšky, které si schoval tak šikovně, že neví, kde teď jsou. Krásný příběh o přátelství, nezištné pomoci, ale i o tom, co vlastně veverky jedí.
Databáze knih: 94 % (27 hodnocení)
K vypůjčení do: 24.09.2024


Jan Pavelka: Pašerák srílanských snů. Klikněte pro více informací.

Pašerák srílanských snů
Jan Pavelka

Nakladatel: Pointa
Rozsah: 384 stran
EAN: 9788076504110
Kategorie: Audioknihy • Světová beletrie • Napětí, dobrodružství • Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Dobrodružný román zasazený do nedávné občanské války na Srí Lance. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi a reálnými zážitky českého humanitárního pracovníka. Třicátník Daniel přijíždí na Srí Lanku, aby vedl tamní pobočku české humanitární organizace. Je únor 2008 a ostrov se již čtvrt století topí v krvavé občanské válce mezi vládou a tamilskými separatisty. Aniž by o to stál, ocitá se bez varování uprostřed pavučiny spiknutí a dávných křivd, uprostřed chaosu, kde není jasné, kdo je kdo a na čí straně stojí. Na pozadí války se začne odvíjet i jeho osobní příběh, plný neméně zajímavých situací a překvapení.
Databáze knih: 95 % (17 hodnocení)
K vypůjčení do: 23.02.2026


Popprová, Andrea: Medový domeček. Klikněte pro více informací.

Medový domeček
Popprová, Andrea

Nakladatel: Mladá fronta
Rozsah: 92 stran
EAN: 9788020461445
Kategorie: Audioknihy • Beletrie pro děti • Dětská literatura • Dětská literatura • Naučná pro děti • Čtení pro nejmenší
Anotace: Lukášek má pejska Žížalu a prima dědečka, který je zapálený včelař. To se chlapečkovi líbí a také by chtěl začít včelařit. Jenže to není pro malého kluka jen tak, jak říká dědeček. Jednoho dne se však Lukášek seznámí se včelkou Anežkou a ta ukáže nedočkavému malému včelaři taje včelí říše. Díky ní se dozví spoustu fascinujících informací a zažije neuvěřitelné pohádkové dobrodružství. Přidejte se k nim! A připravte si i baterku – čeká vás spousta zábavy, úkolů, hádanek i skrytých zajímavostí.
Databáze knih: 97 % (13 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2033


Ondřej Šamárek, Lukáš Houška: Vesmírné osudy. Klikněte pro více informací.

Vesmírné osudy
Ondřej Šamárek, Lukáš Houška

Nakladatel: Cpress
Rozsah: 658 stran
EAN: 9788026416920
Kategorie: Literatura faktu, učebnice
Anotace: Cesty do vesmíru jsou každodenní realitou moderního světa a kosmonautika každému z nás usnadňuje život, aniž to často tušíme. Kdo ale jsou ti lidé, kteří „mají na svědomí“ kosmonautiku tak, jak ji známe dnes? Jak vypadaly osudy těch, jejichž myšlenky a práce předběhly svou dobu často i o celé generace? Toto a mnohem více naleznete v této jedinečné knize, jež ve 29 životních příbězích největších osobností mapuje historii i současnost dobývání vesmíru.
Databáze knih: 98 % (9 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.08.2027


 

[ Hlavní strana | Kontakt ]

`