Půjčování e-knih v knihovnách: nejbližší knihovna s eVýpůjčkami

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Čekejte, prosím…

Pokud si e-knihy v knihovně zatím nepůjčujete, do některé z výše uvedených knihoven zajděte a informujte se na podrobnosti. Je to jednoduché a po počátečním nastavení si můžete e-knihy půjčovat z pohodlí domova. Pro případné dotazy můžete využít také diskusní fórum.

V knihovně si můžete vypůjčit například…

Clive Cussler: Stoupající moře. Klikněte pro více informací.

Stoupající moře
Clive Cussler

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026439417
Kategorie: Thrillery, horory • Thrillery
Anotace: Celý Pacifik je ve smrtelném nebezpečí. To znamená další nebezpečnou misi pro Kurta Austina a tým NUMA. Kurt Austin, Joe Zavala a celý vědecký tým NUMA se pouští do pátrání po příčinách alarmujícího vzestupu světových hladin moří – mnohem většího, než jaký by mohl připadat na běžné tání ledovců. To, co najdou na dně Východočínského moře, je však ještě horší, než si vůbec představovali. Dostanou se na stopu šíleného plánu, jehož cílem je narušení pacifické rovnováhy sil a přesídlení miliardy lidí.
Databáze knih: 92 % (18 hodnocení)
K vypůjčení do: 03.12.2025


Jan Vodňanský: Šlo povidlo na vandr. Klikněte pro více informací.

Šlo povidlo na vandr
Jan Vodňanský

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000071282
Kategorie: Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: Hravá poezie pro děti s neméně hravým výtvarným doprovodem. Jan Vodňanský, Alois Mikulka a jedna z jejich nejoblíbenějších sbírek v novém vydání!
Databáze knih: 92 % (28 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2028


Pavlína Pitrová: Český rok. Klikněte pro více informací.

Český rok
Pavlína Pitrová

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788025327098
Kategorie: Dětská literatura • Naučná pro děti
Anotace: Víte, kde mají své kořeny české a moravské lidové zvyky, rituály a tradice, které nás provázely či provázejí celým rokem, a které mezi dny běžnými vystupují do popředí jako dny výjimečné a sváteční? Pokud se to chcete dozvědět, sáhněte po této knize. Jak se slavil masopust? Kdy se vynášela Morena? Čím si Škaredá středa vysloužila své nelichotivé jméno? Jak probíhá jízda králů? Původ a význam těchto a další známých, i méně známých tradic, je vyprávěn srozumitelně a hravou formou, takže mu snadno porozumí i malé děti. Nechybí jednoduché návody na výrobu tradičních předmětů nebo lidová říkadla.
Databáze knih: 93 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 14.02.2065


Ivana Peroutková: Valentýnka a staré řecké báje. Klikněte pro více informací.

Valentýnka a staré řecké báje
Ivana Peroutková

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000070421
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Valentýnka s rodinou tráví prázdniny na ostrově Korfu. Kde jinde si přečíst Staré řecké báje a pověsti? Nejvíc ze všech ji zaujme příběh odvážného hrdiny Thesea, který porazil netvora Minotaura. Podle jeho dobrodružství by se dalo nacvičit skvělé divadelní představení! Jakmile se Valentýnka vrátí domů, pustí se s kamarády do zkoušení. Bude mít jejich vystoupení úspěch? Když Valentýnčin gejzír nápadů i pochybností usměrní Anička Válová, určitě všechno dobře dopadne.
Databáze knih: 94 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2033


Alexej Ivanov: Srdce tajgy. Klikněte pro více informací.

Srdce tajgy
Alexej Ivanov

Nakladatel: Host
EAN: 9788027511242
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Světové fantasy • Fantasy
Anotace: Historický fantasy román ze středověkého Ruska Píše se rok 1455. Moskevské velkoknížectví sílí, pohlcuje okolní území a rozšiřuje se směrem na východ — tam, kde se pod svahy Uralu rozkládá jiný, prastarý a děsivý svět. Nad vrcholky Kamenného pásu září pichlavá pohanská souhvězdí, temena vrchů se ježí palisádami hradišť, ze země ční nespočetné modly a v černých hlubinách hvozdů se dosud ukrývají podivné bytosti… Srdce tajgy je velkolepá historická freska s nádechem pohanské i křesťanské mystiky: skutečná brána do jiných, téměř zapomenutých dob. Především se však jedná o příběh lidí, kteří neochvějně — byť nezřídka marně — čelí osudu a jeho…
Databáze knih: 94 % (16 hodnocení)
K vypůjčení do: 02.02.2027


 

[ Hlavní strana | Kontakt ]

`