Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat na e-mailové adrese . Na stejnou adresu směřujte případné náměty a připomínky k tomuto webu. Odpovědi na některé své otázky můžete najít v sekci Často kladené dotazy. Využít můžete také diskusní fórum.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se v rámci možností snažím reagovat v dohledné době.

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc:

Nahlašování chyb v datech

Pokud kdekoli na stránkách naleznete nějakou chybu v datech, nahlašte ji do diskusního fóra.

Doplňování hodnocení

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Anne Franková: Povídky a příhody ze zadního domu. Klikněte pro více informací.

Povídky a příhody ze zadního domu
Anne Franková

Nakladatel: Triáda
EAN: 9788074742910
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Válečné romány • Společenské romány • Světová literatura
Anotace: K písemné pozůstalosti Anne Frankové patří také její takzvaná „Knížka povídek“, o níž 7. srpna 1943 ve svém deníku píše: „Před pár týdny jsem začala psát povídku, úplně vymyšlený příběh, a tak se mi to zalíbilo, že se má psaná rodina utěšeně rozrůstá.“ Ani ne o měsíc později začne „psanou rodinu“ přepisovat do zvláštního, velkého sešitu (vlastně do účetní knihy) v pevných deskách. Na první stránku nadepsala: „Povídky a příhody ze zadního domu, vylíčila Anne Franková“; na stejné stránce dole poznamenala: „zasvěcen: čtvrtek 2. září 1943“. Jak titul napovídá, jde o dvě kategorie, totiž o „úplně vymyšlené“ povídky, a…


Marissa Meyerová: Instant karma. Klikněte pro více informací.

Instant karma
Marissa Meyerová

Nakladatel: Egmont
EAN: 9788025249055
Klíčová slova: E-knihy • Young adult, New adult
Anotace: Prudence je klasická šprtka, co má o lidech okolo sebe jasno: jsou líní, arogantní a nejradši by jim to všem dala pořádně sežrat. Po jedné karaoke noci se jí přání splní – zničehonic může na kohokoli přivolat okamžitou karmickou odplatu. Tahle superschopnost nefunguje jen na otravného spolužáka Quinta, který s ní pracuje v záchranném centru pro mořské živočichy. Co když je však úplně jiný? Prudence se o něm pokusí zjistit víc… a brzo v tom lítá až po uši.
K vypůjčení do: 31.12.2025


Erin Hunterová: Zákon svorky 4: Tŕnistá cesta. Klikněte pro více informací.

Zákon svorky 4: Tŕnistá cesta
Erin Hunterová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788056604021
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Obľúbená svorka má ďalší problém. Ako ho vyrieši? Šťastko a polovlk Alfa konečne dosiahli krehké prímerie, hoci napätie medzi nimi rastie. Nová svorka, ktorá vznikla spojením divých a vôdzkových psov, musí založiť tábor v bezpečnej vzdialenosti od krvilačných zúrivých psov. Keď po dlhom putovaní svorka konečne nájde vhodné miesto, čaká ich nepríjemné prekvapenie. Na love sa stretáva s ďalšou tlupou!


Vladimír Hulpach: Příběhy Dona Quijota. Klikněte pro více informací.

Příběhy Dona Quijota
Vladimír Hulpach

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000056807
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Klenot světové literatury převyprável pro děti přístupnou formou Vladimír Hulpach. Doplňují ho celostránkové barevné ilustrace slovenského ilustrátora Dušana Kalláye, nositele Andersenovy ceny. Proto neváhejte a vydejte se s potulným rytířem donem Quijotem vzkřísit zašlou slávu ušlechtilého rytířského stavu!
K vypůjčení do: 31.12.2025


Linda Chapmanová: Hviezdni priatelia 3 Tajné kúzlo. Klikněte pro více informací.

Hviezdni priatelia 3 Tajné kúzlo
Linda Chapmanová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788056617984
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: VERÍTE V KÚZLA? Lebo Lottie a jej kamarátky áno! Dobrodružný svet mágie sa však pred nimi otvorí až po tom, ako sa stretnú s Hviezdnymi zvieratami. Hviezdni priatelia zistia, že v mestečku opäť vyčíňa temná mágia. No medzi kamarátkami práve teraz prepuknú nezhody. Podarí sa Hviezdnym zvieratám presvedčiť ich, aby spolupracovali?


 

[ Hlavní strana ]