Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat na e-mailové adrese . Na stejnou adresu směřujte případné náměty a připomínky k tomuto webu. Odpovědi na některé své otázky můžete najít v sekci Často kladené dotazy. Využít můžete také diskusní fórum.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se v rámci možností snažím reagovat do 24 hodin. A nejenom na dotazy, v rámci možností si rád s kýmkoli rád pokecám na libovolné e-knižní téma. :)

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc:

Nahlašování chyb v datech

Pokud kdekoli na stránkách naleznete nějakou chybu v datech, nahlašte ji do diskusního fóra.

Doplňování hodnocení

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Damian Dibben: Bouře začíná. Klikněte pro více informací.

Bouře začíná
Damian Dibben

Nakladatel: Egmont
EAN: 9788025224243
Klíčová slova: Elektronické knihy, Fantasy, sci, fi, horory
Anotace: Jakeovi rodiče zmizeli a mohou být na jakémkoli místě na světě – a zároveň v kterékoli době v minulosti. Rodina Djonesových má totiž ohromující tajemství: patří ke STRÁŽCŮM MINULOSTI, tajné společnosti, která cestuje staletími a brání zločincům, aby zasahovali do dějin a přetvářeli si je po svém. Na začátku pátrání po rodičích je Jake vytržen z Londýna 21. století, přemístěn do Francie 19. století a dopraven do Bodu nula, kde se nachází ústředí společnosti strážců. Zde se seznámí s podivuhodnou skupinou agentů a vůbec poprvé uslyší o obávané rodině Zeldtových, která má v plánu zničit náš svět, jak ho známe….
K vypůjčení do: 31.12.2999


Diana Mašlejová: Malí hrdinovia: Hasiči. Klikněte pro více informací.

Malí hrdinovia: Hasiči
Diana Mašlejová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788056613634
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Aj vy bežíte k oknu, hneď ako počujete húkať hasičské auto? Viete, ako hasiči hasia požiar a akí odvážni musia byť? Keď mamina večer čítala Hugovi rozprávku, myslel si, že o požiari nepotrebuje nič vedieť. Veď kde by mu dnes niečo také hrozilo? Na druhý deň však v škole privítali nečakanú návštevu. Prišli HASIČI! Dorazili na obrovskom hasičskom aute s hulákajúcou SIRÉNOU a so žiakmi nacvičili, ako sa pri požiari správať a čo robiť. Hugo ešte v ten večer ucíti doma štipľavý smrad a zazrie dym… POMOC, HORÍ! Hugo je doma sám so sestrou a nesmie stratiť hlavu! Musí zachrániť nielen seba, sestru, ale aj všetkých susedov!


Claudia Gray: Přesýpací hodiny. Klikněte pro více informací.

Přesýpací hodiny
Claudia Gray

Nakladatel: Egmont
EAN: 9788025221150
Klíčová slova: Elektronické knihy, Urban fantasy
Anotace: Bianca obětuje vše, jen aby mohla být s Lucasem. Po útěku z akademie Evernight, internátní školy pro upíry, najdou Bianca a Lucas útočiště u Černého kříže, sdružení fanatických lovců upírů. Bianca musí skrývat své nadpřirozené schopnosti, aby nepřišla o život. Ale když Černý kříž zajme jejího přítele upíra Baltazara, ztratí hra na schovávanou smysl. Bianca a Lucas musejí znovu prchat, a to nejen před Černým křížem, ale také před mocnými vůdci z Evernightu. Ale i kdyby utekli až na konec světa, Bianca nemůže uniknout svému osudu. Bianca celý život věřila, že jejich láska přežije vše… ale přečká i to, co musí nevyhnutelně přijít?
K vypůjčení do: 31.12.2999


John Flanagan: Hraničářův učeň - Nositelé dubového listu. Klikněte pro více informací.

Hraničářův učeň - Nositelé dubového listu
John Flanagan

Nakladatel: Egmont ČR
EAN: 9788025221204
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá k vpádu do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl jejich…
K vypůjčení do: 10.08.2023


Gabriela Futová: Čo učky nevidia. Klikněte pro více informací.

Čo učky nevidia
Gabriela Futová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788056613641
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: O Paľkovi a Števkovi hovorí celá škola. Lebo sú hrdinovia. Ale nebolo to tak odjakživa. Učitelia ich neznášali, lebo veľa vyrušovali, lietali po chodbách a nechýbali pri žiadnej lotrovine. Mamky učiteľky im za to pravidelne čistili žalúdok a Kikirikí ich chcela vyšvácať metlou. No a Medveď, to ako riaditeľ, ich dokonca chcel vylúčiť zo školy. Ešteže si to rozmyslel – škola by prišla o hrdinov a zločinec by možno dodnes behal po slobode...


 

[ Hlavní strana ]