Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat v diskusním fóru. Odpovědi na některé své otázky můžete najít v sekci Často kladené dotazy.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se v rámci možností snažím reagovat v dohledné době.

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc:

Nahlašování chyb v datech

Pokud kdekoli na stránkách naleznete nějakou chybu v datech, nahlašte ji do diskusního fóra.

Doplňování hodnocení

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Gabriela Futová: Očko špehúň 2 Čo nám dedo nikdy neprezradil. Klikněte pro více informací.

Očko špehúň 2 Čo nám dedo nikdy neprezradil
Gabriela Futová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788056631034
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Blížia sa prázdniny a detektív Očko sa bojí, že sa bude u starkých nudiť. Brat sa venuje frajerke a dedo stále nemá ani len internet. Lenže keď Očko objaví starú zabudnutú povalu, vrhne sa do pátrania a odhalí neuveriteľné veci: kto je záhadný profesor, prečo babka neznáša Adelinu starkú Margitu, komu patrila stará vojenská uniforma či dokonca do koho bol dedo zaľúbený a čo to má spoločné s väzením. Len šikovný detektív odhalí tajomstvá schované na zaprášenej povale, o ktorých dedo nikdy nehovoril... Pokračovanie vtipného detektívneho príbehu o Očkovi špehúňovi od najobľúbenejšej autorky detských kníh Gabiky Futovej! Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
K vypůjčení do: 30.12.2032


Zuzana Štelbaská: Záchranná stanica: Vydra Anička. Klikněte pro více informací.

Záchranná stanica: Vydra Anička
Zuzana Štelbaská

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788056634455
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Štvrté pokračovanie dobrodružnej slovenskej série o zachránených zvieratkách! Zachráňte spolu s Lulou vystrašenú vydru Aničku. Nielenže zažijete dobrodružstvo, aké skutočne zažili slovenskí záchranári v Zázrivej, ale navyše sa dozviete, čo ste o týchto prekrásnych zvieratách doteraz nevedeli.
K vypůjčení do: 30.12.2032


Renáta Fučíková: Královny a poutníci. Klikněte pro více informací.

Královny a poutníci
Renáta Fučíková

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000072319
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti • Naučná pro děti
Anotace: Naše země byly po tisíciletí domovem mnoha lidí. Podle jazyka a zvyklostí třídíme naše předky na Kelty, Germány a Slovany, ale oni sami si říkali jinak. A tak tu žili Bójové neboli bojovníci, Markomani neboli hraničáři, Silingové neboli lidé z mokřadů, Moravané neboli lidé z luk a Čechové neboli rodáci. Vydejte se až na začátek prvního tisíciletí a poznejte jejich každodenní starosti a radosti! Zjistíte, že jste od lidí z dávných časů možná podědili víc, než si myslíte.
K vypůjčení do: 30.12.2032


Lea Blumenthalová: Udělej to jako racek. Vy... se na to!. Klikněte pro více informací.

Udělej to jako racek. Vy... se na to!
Lea Blumenthalová

Nakladatel: Václav Kazda
EAN: 9990003759368
Kategorie: Osobní růst, motivace • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Nesnášíte konflikty a je pro vás těžké s někým nesouhlasit či vyjádřit svůj názor? Nejspíš v hloubi duše jen toužíte být oblíbení a nechcete upadnout v nemilost. Všechno to vyhýbání se hádkám a nedostatek smířlivosti ale škodí zdraví, způsobuje poruchy spánku, bolesti hlavy a celkovou nevolnost. Odmítání vstupovat do jakýchkoli konfliktů a neschopnost říct ne by se daly vykládat jako závislost na harmonii – což může být problém. Ten, kdo je příliš přívětivý, se často dostává na druhou kolej a nevytváří prostor pro vlastní potřeby. A to je z dlouhodobého hlediska vyčerpávající. V určitém okamžiku člověk pod takovým tlakem exploduje nebo se zhroutí.…
K vypůjčení do: 29.03.2028


Dagmar Lhotová: Bartolomějové. Klikněte pro více informací.

Bartolomějové
Dagmar Lhotová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000056432
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Bartoloměj bydlí v městečku Řeřichově a stále přemýšlí, jak by si přičaroval bratra, čtvrťáka jako je on. Tatínkův bratr bydlí v Hrabětově, je kouzelníkem a právě musí odjet na dvouměsíční turné. Jeho syn ale má zůstat doma, a proto prosí, jestli by se ho ujali hodná teta a jediný strýček. A tak jednoho dne vystoupí na nádraží kluk. Vypadá jako Bartoloměj, stejně se jmenuje, má i shodné datum narození. Přestože se bratranci nikdy neviděli, hned se skamarádili. A od té chvíle nastal čas plný dobrodružství, fantazie a velkého přátelství.
K vypůjčení do: 30.12.2031


 

[ Hlavní strana ]