Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat na e-mailové adrese . Na stejnou adresu směřujte případné náměty a připomínky k tomuto webu. Odpovědi na některé své otázky můžete najít v sekci Často kladené dotazy. Využít můžete také diskusní fórum.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se v rámci možností snažím reagovat v dohledné době.

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc:

Nahlašování chyb v datech

Pokud kdekoli na stránkách naleznete nějakou chybu v datech, nahlašte ji do diskusního fóra.

Doplňování hodnocení

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Rick Riordan: Percy Jackson 1 – Zlodej blesku. Klikněte pro více informací.

Percy Jackson 1 – Zlodej blesku
Rick Riordan

Nakladatel: Fragment
EAN: 9788056403556
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Bohovia z Olympu sa búria! Majstrovský blesk – silná zbraň najvyššieho boha Dia – bol ukradnutý a môže to mať osudné následky pre ľudstvo. Čo s tým má spoločné dvanásťročný chlapec Percy Jackson, v ktorého okolí odrazu začínajú ožívať krvilačné bytosti zo starých gréckych bájí a povestí, hrozí mu vyhodenie zo školy a kopa ďalších problémov? Podarí sa mu spolu s jeho priateľmi nájsť ukradnutý blesk? Zistí skutočnú pravdu o svojom otcovi? Toto a veľa iných vecí sa dozviete v prvom diele svetovo úspešnej fantasy série. Nedajte si ju ujsť!


Ondřej Fučík, Ilona Fišerová, Bystrík Vančo: Kovářské pohádky. Klikněte pro více informací.

Kovářské pohádky
Ondřej Fučík, Ilona Fišerová, Bystrík Vančo

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000053172
Klíčová slova: Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: Byl jednou jeden kovář a ten měl tři syny. Byli to statní mládenci a práce jim šla od ruky, ale starý kovář se přesto trápil. Jednoho večera ho ze zamyšlení vytrhl mužíček, který vyskočil z plamenů a nabídl mu pomoc… Tak začíná tato překrásná klasická pohádka a tak vstupujeme do světa, kde se prohánějí draci a tančí víly, kde odvážní hrdinové plní těžké úkoly a kde upřímná láska nakonec přemůže zlé síly. A když budou rodiče čtením unavení, můžou si děti pohádku poslechnout z přiloženého cd.
K vypůjčení do: 31.12.2026


Daniela Krolupperová: Policejní křeček. Klikněte pro více informací.

Policejní křeček
Daniela Krolupperová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000054353
Klíčová slova: Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: Pes ve službách zákona dnes nikoho nepřekvapí. Ale policejní křeček? A opravdu jeden takový existuje! Jmenuje se Bruno a žije v teráriu u druháka Jirky. Když se ukáže, že křeček mluví, Jirka zajásá, takového kamaráda nikdo nemá. Zvídavý křeček se naučí i číst, a zatouží poznat svět za dveřmi domu. Jednoho dne se Bruno skutečně dostane ven a přihodí se něco neuvěřitelného. Z drobného hlodavce se stane postrach zlodějů v širokém okolí!
K vypůjčení do: 31.12.2028


Holly Webbová: Emily Pierková a tajomná truhlica. Klikněte pro více informací.

Emily Pierková a tajomná truhlica
Holly Webbová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000042183
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Čo ukrýva tajomná truhlica? Emily vyrastá vo vílej rodine a dobre vie, že svet čarov a kúziel musí držať pred každým prísne v tajnosti. Dokonca aj pred svojou najlepšou kamarátkou! Jedného dňa si však jej sestra Lory privedie domov úplne cudzieho chlapca. Odkiaľ je a prečo sa tak zaujíma o tajomné dvere do vílieho sveta? Žeby sa snažil prekĺznuť doň?


Claudia Gray: Přesýpací hodiny. Klikněte pro více informací.

Přesýpací hodiny
Claudia Gray

Nakladatel: Egmont
EAN: 9788025221150
Klíčová slova: Fantasy, sci-fi • Fantasy
Anotace: Bianca obětuje vše, jen aby mohla být s Lucasem. Po útěku z akademie Evernight, internátní školy pro upíry, najdou Bianca a Lucas útočiště u Černého kříže, sdružení fanatických lovců upírů. Bianca musí skrývat své nadpřirozené schopnosti, aby nepřišla o život. Ale když Černý kříž zajme jejího přítele upíra Baltazara, ztratí hra na schovávanou smysl. Bianca a Lucas musejí znovu prchat, a to nejen před Černým křížem, ale také před mocnými vůdci z Evernightu. Ale i kdyby utekli až na konec světa, Bianca nemůže uniknout svému osudu. Bianca celý život věřila, že jejich láska přežije vše… ale přečká i to, co musí nevyhnutelně přijít?
K vypůjčení do: 31.12.2999


 

[ Hlavní strana ]