Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat v diskusním fóru. Odpovědi na některé své otázky můžete najít v sekci Často kladené dotazy.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se v rámci možností snažím reagovat v dohledné době.

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc:

Nahlašování chyb v datech

Pokud kdekoli na stránkách naleznete nějakou chybu v datech, nahlašte ji do diskusního fóra.

Doplňování hodnocení

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Zuzana Štelbaská: Záchranná stanica: Vydra Anička. Klikněte pro více informací.

Záchranná stanica: Vydra Anička
Zuzana Štelbaská

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788056634455
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Štvrté pokračovanie dobrodružnej slovenskej série o zachránených zvieratkách! Zachráňte spolu s Lulou vystrašenú vydru Aničku. Nielenže zažijete dobrodružstvo, aké skutočne zažili slovenskí záchranári v Zázrivej, ale navyše sa dozviete, čo ste o týchto prekrásnych zvieratách doteraz nevedeli.
K vypůjčení do: 30.12.2032


Vladimír Hulpach: Příběhy Dona Quijota. Klikněte pro více informací.

Příběhy Dona Quijota
Vladimír Hulpach

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000056807
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Klenot světové literatury převyprável pro děti přístupnou formou Vladimír Hulpach. Doplňují ho celostránkové barevné ilustrace slovenského ilustrátora Dušana Kalláye, nositele Andersenovy ceny. Proto neváhejte a vydejte se s potulným rytířem donem Quijotem vzkřísit zašlou slávu ušlechtilého rytířského stavu!
K vypůjčení do: 30.12.2025


Ondřej Fučík, Ilona Fišerová, Bystrík Vančo: Kovářské pohádky. Klikněte pro více informací.

Kovářské pohádky
Ondřej Fučík, Ilona Fišerová, Bystrík Vančo

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000053172
Kategorie: Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: Byl jednou jeden kovář a ten měl tři syny. Byli to statní mládenci a práce jim šla od ruky, ale starý kovář se přesto trápil. Jednoho večera ho ze zamyšlení vytrhl mužíček, který vyskočil z plamenů a nabídl mu pomoc… Tak začíná tato překrásná klasická pohádka a tak vstupujeme do světa, kde se prohánějí draci a tančí víly, kde odvážní hrdinové plní těžké úkoly a kde upřímná láska nakonec přemůže zlé síly. A když budou rodiče čtením unavení, můžou si děti pohádku poslechnout z přiloženého cd.
K vypůjčení do: 30.12.2026


Tim Lawler, Jon Claydon: Top Gear - Stig znova za volantom. Klikněte pro více informací.

Top Gear - Stig znova za volantom
Tim Lawler, Jon Claydon

Nakladatel: Egmont
EAN: 9788025244463
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Stigov úhlavný nepriateľ PT Cruiser je vážne chorý a jeho plán na ovládnutie sveta je v troskách. Stig je nezvestný, možno mŕtvy. Nikto nevie, či je pravda, že žije v odľahlom mestečku na západe USA, opäť preteká a vždy zvíťazí. A tak sa začína nové dobrodružstvo našej partie Top Gear: Sama Wheelera, Forda Harrisona, Bustera Mustanga a Cabrioly Cruiserovej. Vypravia sa do USA, aby odhalili tajomstvo hrdinu v helme. Sam a Ford sa vyberú na cestu v obytnom voze. Buster prechádza mestečká v púšti v sprievode vernej Týdží. A Cabriola sa ocitne v horskom dúpäti a zoznamuje sa s neznámou príbuznou… Partia čoskoro zistí, že PT Cruiser je stále pevne odhodlaný zničiť…


Holly Webbová: Emily Pierková a tajomná truhlica. Klikněte pro více informací.

Emily Pierková a tajomná truhlica
Holly Webbová

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000042183
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Čo ukrýva tajomná truhlica? Emily vyrastá vo vílej rodine a dobre vie, že svet čarov a kúziel musí držať pred každým prísne v tajnosti. Dokonca aj pred svojou najlepšou kamarátkou! Jedného dňa si však jej sestra Lory privedie domov úplne cudzieho chlapca. Odkiaľ je a prečo sa tak zaujíma o tajomné dvere do vílieho sveta? Žeby sa snažil prekĺznuť doň?


 

[ Hlavní strana ]