Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat na e-mailové adrese . Na stejnou adresu směřujte případné náměty a připomínky k tomuto webu. Odpovědi na některé své otázky můžete najít v sekci Často kladené dotazy. Využít můžete také diskusní fórum.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se v rámci možností snažím reagovat do 24 hodin. A nejenom na dotazy, v rámci možností si rád s kýmkoli rád pokecám na libovolné e-knižní téma. :)

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc:

Nahlašování chyb v datech

Pokud kdekoli na stránkách naleznete nějakou chybu v datech, nahlašte ji do diskusního fóra.

Doplňování hodnocení

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Sólo Jiřího Letova
Markus Pape

Vydáno: Triáda
EAN: 9788074742569
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historie, dějiny
Anotace: Prvorepubliková armáda si vybrala a vzdělávala Jiřího Letova, aby ho mohla jako elitního vojáka nasadit ve vedoucích funkcích svých štábů. S tímto předurčením později převzal vedení hospodářské správy protektorátních lágrů a pak i dohled nad dalšími lágry v prvních poválečných letech. Dokázal i v těchto funkcích a na první pohled tak rozdílných režimech splnit požadavky a povinnosti podplukovníka generálního štábu? O tom je tato kniha.


Kluk a pes
Eva Švrčková, Ivona Březinová

Vydáno: Albatros
EAN: 9788000035451
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Ahoj, já jsem Julin! Jsem třeťák, je září a právě mi začíná škola. Do školy nechodím,ale jezdím. Mám rád počítače, závody, psy, a samozřejmě rodiče a kamarády. Jsem obyčejný, myslím, že docela chytrý kluk. Ahoj, já jsem César! Jsem prvňák, je září a právě mi začíná škola. Do školy nechodím, ale běhám. Mám rád dobré jídlo, výlety, lidi, a samozřejmě své pány a kamarády. Jsem docela šikovný Julinův osobní asistent. Jsme nejlepší přátelé a společně zvládneme úplně všechno!
K vypůjčení do: 31.12.2023


Synové boha Slunce
Eva Farfánová Bariosová

Vydáno: Vyšehrad
EAN: 9788076011243
Klíčová slova: Elektronické knihy, Dějiny & fakta
Anotace: Peru je nádherná země na západním pobřeží Jižní Ameriky. Tato země se však může pyšnit nejen krásnou přírodou plnou kontrastů, ale i tisíciletou historií. Jen málo zemí na této planetě má tak dlouhou a úžasnou minulost a jen málo zemí dalo zbytku světa tolik užitečných plodin, bez kterých bychom si náš život už vůbec nedovedli představit. První civilizace starých Peruánců začala již tři tisíce let před naším letopočtem, slavná říše Inků byla vyvrácen španělskými dobyvateli v 16. století. Mezi tím leží doba, kdy se formovala svébytná kultura i náboženství, jež svého vrcholu dosáhla právě v Incké říši. Tato kniha je věnovaná jejím dějinám, skromným začátkům,…
K vypůjčení do: 31.12.2031


Malí hrdinovia: Hasiči
Diana Mašlejová

Vydáno: Albatros
EAN: 9788056613634
Klíčová slova: Elektronické knihy, E, Knihy
Anotace: Aj vy bežíte k oknu, hneď ako počujete húkať hasičské auto? Viete, ako hasiči hasia požiar a akí odvážni musia byť? Keď mamina večer čítala Hugovi rozprávku, myslel si, že o požiari nepotrebuje nič vedieť. Veď kde by mu dnes niečo také hrozilo? Na druhý deň však v škole privítali nečakanú návštevu. Prišli HASIČI! Dorazili na obrovskom hasičskom aute s hulákajúcou SIRÉNOU a so žiakmi nacvičili, ako sa pri požiari správať a čo robiť. Hugo ešte v ten večer ucíti doma štipľavý smrad a zazrie dym… POMOC, HORÍ! Hugo je doma sám so sestrou a nesmie stratiť hlavu! Musí zachrániť nielen seba, sestru, ale aj všetkých susedov!


Jmenuji se Alice
Ivona Březinová

Vydáno: Albatros
EAN: 9788000050096
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Alice je inteligentní gymnazistka, které rodiče naprogramovali kariéru lékařky. Stresy v rodině plynoucí ze strohé výchovy a osobních problémů všichni řeší nejrůznějšími léky. Alice chce rodičům vyhovět, ale jak se vyskytne skulina v podobě samostatně prožitých prázdnin, zatouží být dospělá a zároveň vyzkoušet zakázané ovoce. Nová láska ji však nutí vyhledávat drogu – a zběsilý kolotoč se rychle roztáčí….
K vypůjčení do: 31.12.2027


 

[ Hlavní strana ]