Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat v diskusním fóru. Odpovědi na některé své otázky můžete najít v sekci Často kladené dotazy.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se v rámci možností snažím reagovat v dohledné době.

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc:

Nahlašování chyb v datech

Pokud kdekoli na stránkách naleznete nějakou chybu v datech, nahlašte ji do diskusního fóra.

Doplňování hodnocení

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Martina Drijverová: Zlobilky. Klikněte pro více informací.

Zlobilky
Martina Drijverová

Nakladatel: Albatros
Rozsah: 80 stran
EAN: 9788000051451
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Také rádi zlobíte rodiče? Přečtěte si o tom, jak se zlobit nevyplácí! Byly jednou holčičky a ty moc a moc zlobily. Jedna si pořád vymýšlela, že ji něco kousne, druhá se nechtěla mýt, jiná stále na někoho neslušně ukazovala. A co teprve ty ostatní! S takovými zlobilkami si ani rodiče nevěděli rady, ale, jak se říká, na každého jednou dojde. A cože se s těmi holčičkami nakonec stalo? Přečtěte si sami - zlobit se opravdu nevyplácí!
K vypůjčení do: 30.12.2033


Dušan D. Fabian: Tajomstvá ôsmich planét. Klikněte pro více informací.

Tajomstvá ôsmich planét
Dušan D. Fabian

Nakladatel: Albatros
Rozsah: 96 stran
EAN: 9788056630907
Kategorie: Čtení pro nejmenší • Beletrie pro děti • Dětská literatura
Anotace: Malá kométka letí vesmírom na svoju pravidelnú návštevu k Slnku. Aby sa cestou domov nenudila, rozhodne sa navštíviť planéty slnečnej sústavy. A tak sa kométka zoznámi s krásnou Venušou, láskavou Zemou, bojovným Marsom, nafúkaným Jupiterom, učeným Saturnom a ďalšími planétami, ktoré jej rozpovedia svoj príbeh. Vydajte sa spolu s ňou na putovanie tajomným vesmírom. Okrem toho, že sa dobre zabavíte, dozviete sa veľa zaujímavého o planétach, ich obežniciach a celej našej nádhernej Galaxii.
K vypůjčení do: 30.12.2032


Eva Papoušková: Kosprd a Telecí. Klikněte pro více informací.

Kosprd a Telecí
Eva Papoušková

Nakladatel: Albatros
Rozsah: 56 stran
EAN: 9788000051307
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Malý Kosprd, hrdina naší knížky, miluje tatínkovu dílnu a moc rád tátovi pomáhá při výrobě vzducholodi, ale jednoho dne se rodiče rozhodnou, že jejich syn musí začít chodit do školky. Toto rozhodnutí se mu nelíbí, a velmi hlasitě protestuje – při příchodu do školky. Téměř každý rodič, který vedl poprvé své dítko do školky, ví, o čem je řeč. A také spousta dětí zná takovou situaci. V našem příběhu však malý Kosprd má velké štěstí, protože hned první den ve školce potká báječnou kamarádku s fantazií a zajímavými nápady, malou Telecí… Vyprávění zachycuje každodenní momenty, které se mohou přihodit v kterékoliv mateřské školce, a velmi vtipně i…
K vypůjčení do: 30.12.2027


Diana Mašlejová: Zvieratká z Jakubovho kopca. Klikněte pro více informací.

Zvieratká z Jakubovho kopca
Diana Mašlejová

Nakladatel: Albatros
Rozsah: 96 stran
EAN: 9788056630877
Kategorie: Audioknihy • Dětská literatura • Čtení pro nejmenší • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: POZOR, POZOR! Na zvieracej farme na Jakubovom kopci sa deje čosi nečakané. Zvieratká sa zo dňa na deň dozvedia, že celú farmu chcú uzavrieť a nepustiť ich von. A tak sa prasiatko Di, kuriatko Zu, krtko Pepito a psík Bob rozhodnú utiecť a hľadať si domček inde. Zdá sa však, že spanikárili priskoro. Doma je predsa doma. Prečítajte si nový veselý príbeh od obľúbenej autorky detských rozprávok Diany Mašlejovej.
K vypůjčení do: 30.12.2032


Kate Temple: Makači-Havkáči. Neobyčajní psí detektívi 2. Klikněte pro více informací.

Makači-Havkáči. Neobyčajní psí detektívi 2
Kate Temple

Nakladatel: Albatros
Rozsah: 160 stran
EAN: 9788056634486
Kategorie: Beletrie pro děti • Dětská literatura
Anotace: RATLÍČKA SKÁKAVÁ! V HAVKÁČOVE VYČÍŇA FALŠOVATEĽ OBRAZOV. Keď ktosi zamení veľdiela Pabla Psíkasa za dokonalé napodobeniny, Makači dostanú príležitosť vypátrať páchateľa. Zvládnu Hryzka a Brechal prípad vyriešiť, skôr ako sa Top psy vrátia z lyžovačky? ČO MÁ S PRÍPADOM SPOLOČNÉ POLIEVKA? Naučí sa Carl konečne dvíhať telefón?
K vypůjčení do: 19.12.2027


 

[ Hlavní strana ]