Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat na e-mailové adrese . Na stejnou adresu směřujte případné náměty a připomínky k tomuto webu. Využít můžete také diskusní fórum.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se přesto snažím reagovat do 24 hodin. A nejenom na dotazy, v rámci možností si rád s kýmkoli rád pokecám na libovolné e-knižní téma. :)

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc s průběžným doplňováním knižních hodnocení.

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Vybrané e-knihy s chybějícími hodnoceními

Můj život s Hitlerem, Stalinem a Havlem - Svazek 1
Kohout, Pavel

Vydáno: Academia
EAN: 9990000004331
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: 1. svazek Kohoutova autobiografického cyklu obsahuje dvě díla v žánru, pro nějž autor vynalezl označení "memoáromán": Z DENÍKU KONTRAREVOLUCIONÁŘE, první Kohoutova próza, kterou psal roku 1969 po své čtyřicítce jako "občanskou závěť pro případ předčasné likvidace", mapuje čas od tanků, jež osvobodily Čechy v roce 1945, k týmž tankům, které je v srpnu 1968 okupovaly, ve třech stále se prostupujících líčeních: dramaticky se střídají autentické záznamy o průběhu politického Pražského jara (Z deníku spisovatele PK) s jeho beletrizovanými příčinami (Z deníku občana) i následky (Z deníku turisty). Kniha vyšla v řadě jazyků jako…


Policejní křeček
Krolupperová, Daniela

Vydáno: Albatros
EAN: 9788000054353
Klíčová slova: Elektronické knihy, První čtení
Anotace: Pes ve službách zákona dnes nikoho nepřekvapí. Ale policejní křeček? A opravdu jeden takový existuje! Jmenuje se Bruno a žije v teráriu u druháka Jirky. Když se ukáže, že křeček mluví, Jirka zajásá, takového kamaráda nikdo nemá. Zvídavý křeček se naučí i číst, a zatouží poznat svět za dveřmi domu. Jednoho dne se Bruno skutečně dostane ven a přihodí se něco neuvěřitelného. Z drobného hlodavce se stane postrach zlodějů v širokém okolí!


Stopy za obzor
Kolmačka, Pavel

Vydáno: Triáda
EAN: 9788086138770
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Stopy za obzor jsou pokusem o spojení nevinnosti s příběhem, básnického souznění s epickým odstupem. Hrdinovu snahu „udržet svět pohromadě“, sladit prozaické stránky existence s expresivním prožitkem a meditací o Bohu, podporuje autor tím, že střídá žánrové polohy (mj. báseň v próze nebo dobrodružná četba pro děti) a rozehrává jazykové rejstříky (afázie, ošetřovatelský a sektářský slang). Vystižení specifické atmosféry prostředí pomáhá odkrývat význam, zachycuje půvab, grotesknost i humor v mezilidských situacích. Opakování a rozvíjení dílčích motivů vyúsťuje v propojení reality se symbolickou rovinou příběhu.


Cesta do pekel
Vokolek, Václav

Vydáno: Triáda
EAN: 9788086138107
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Baron Arnold von Muck, tajný rada a vyslanec Centrální kanceláře pro Severní záležitosti c. a k. monarchie přijíždí inkognito roku 1850 do městečka Téčnu v severních Čechách, aby pozoroval místní významné osoby a sledoval události při stavbě železnice, která měla spojit Prahu a Drážďany. Na dokončení železnice, tohoto symbolu Pokroku a Nové doby, má zájem nejen c. a k. monarchie, ale i peklo. Obě strany, pod shodným heslem Viribus unitis (Spojenými silami), usilují o vymýcení nebezpečného romantismu, o jednoduchost a přehlednost v krajině, ale i v lidské duši. Vlivem stavby se mění krajina, ale i v městečku se začínají dít věci neuvěřitelné. Z některých…


Traktát o „záchraně národa“
Tesař, Jan

Vydáno: Triáda
EAN: 9788086138671
Klíčová slova: Elektronické knihy - Učebnice, odborná literatura
Anotace: Svazek shrnuje dosud knižně nepublikované studie a články Jana Tesaře věnované nacistické okupaci a úsilí české kultury o „nalezení nového národního vědomí“ tváří v tvář tehdejšímu smrtelnému ohrožení. Stati částečně uveřejněné v letech 1968 a 1969 byly psány se zřetelnou snahou orientovat národní společenství na nové osudové křižovatce.


 

[ Hlavní strana ]