Půjčování e-knih v knihovnách: zeptejte se, zapojte se…

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Pokud uvažujete o tom, že byste si možná e-knihy v knihovně chtěl(a) půjčovat, ale zatím si je nepůjčujete, protože vám není jasné to či ono, neváhejte se zeptat na e-mailové adrese . Na stejnou adresu směřujte případné náměty a připomínky k tomuto webu. Odpovědi na některé své otázky můžete najít v sekci Často kladené dotazy. Využít můžete také diskusní fórum.

Karel Běhounek
(provozovatel)

Pujcovani-eknih.cz je fanouškovský nevládní neziskový zájmový projekt provozovaný ve volném čase, nicméně na dotazy se v rámci možností snažím reagovat v dohledné době.

Pokud se vám stránky líbí a chcete nějak aktivně přispět ke zvýšení jejich užitečnosti, velmi vítaná je pomoc:

Nahlašování chyb v datech

Pokud kdekoli na stránkách naleznete nějakou chybu v datech, nahlašte ji do diskusního fóra.

Doplňování hodnocení

Při zpracování informací o vypůjčitelných titulech se využívají hodnocení ze serveru Databazeknih.cz. Tamější databáze titulů je sice velmi rozsáhlá, ale stává se, že záznam o určité knize neobsahuje zrovna konkrétní vydání, jehož elektronický protějšek se půjčuje v knihovnách, takže se e-kniha na DK nedohledá, následně se (na tomto webu) tváří, jako že žádná hodnocení nemá, pročež se nemůže umisťovat v žebříčcích, nepropaguje se na Facebooku / Twitteru atd. Což je škoda, někdy takto zapadnou i e-knihy od těch nejkvalitnějších autorů a nakladatelství.

Jak na to:

Díky za spolupráci!

Tim Lawler, Jon Claydon: Top Gear - Stig znova za volantom. Klikněte pro více informací.

Top Gear - Stig znova za volantom
Tim Lawler, Jon Claydon

Nakladatel: Egmont
EAN: 9788025244463
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Stigov úhlavný nepriateľ PT Cruiser je vážne chorý a jeho plán na ovládnutie sveta je v troskách. Stig je nezvestný, možno mŕtvy. Nikto nevie, či je pravda, že žije v odľahlom mestečku na západe USA, opäť preteká a vždy zvíťazí. A tak sa začína nové dobrodružstvo našej partie Top Gear: Sama Wheelera, Forda Harrisona, Bustera Mustanga a Cabrioly Cruiserovej. Vypravia sa do USA, aby odhalili tajomstvo hrdinu v helme. Sam a Ford sa vyberú na cestu v obytnom voze. Buster prechádza mestečká v púšti v sprievode vernej Týdží. A Cabriola sa ocitne v horskom dúpäti a zoznamuje sa s neznámou príbuznou… Partia čoskoro zistí, že PT Cruiser je stále pevne odhodlaný zničiť…


Roman Brat: Rozprávka o veštcovi a starej krivde. Klikněte pro více informací.

Rozprávka o veštcovi a starej krivde
Roman Brat

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788056601778
Klíčová slova: Dětská literatura • Čtení pro nejmenší
Anotace: Nová kniha pôvodného slovenského autora Romana Brata v nádhernom výtvarnom prevedení od Bystríka Vanča. Janko nadobudne dar veštiť a pomáhať ľuďom. Veštby však nevoňajú každému. Čo jednému prospieva, inému škodí. Jankove proroctvá totiž odhaľujú aj nepoctivé a nečestné úmysly zloduchov, ktorí si na pomoc proti nemu zavolajú nadprirodzené bytosti. Jankovými spojencami v boji so zlom sú plamienky, vľúdne a nežné bytosti, túžiace po láske a porozumení. A do jednej z nich sa veštec zaľúbi. Čo mu tento cit prinesie? Záhubu, alebo šťastie?


Howard Pyle: Robin Hood - Dvojjazyčná kniha pro pokročilé. Klikněte pro více informací.

Robin Hood - Dvojjazyčná kniha pro pokročilé
Howard Pyle

Nakladatel: Edika
EAN: 9788026604167
Klíčová slova: Cizí jazyky • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Veselá dobrodružství Robina Hooda byla prvotinou amerického spisovatele Howarda Pylea. Ten sesbíral staré balady o anglickém zbojníkovi a převyprávěl je tak, aby zaujaly dětské čtenáře. Díky němu se Robin Hood stal světoznámým hrdinou, který bohatým bral a chudým dával. Kniha vyšla v roce 1883 a autor ji i sám ilustroval. Vy si ji můžete přečíst ve zjednodušené verzi a k porozumění vám pomůže i český zrcadlový text.
K vypůjčení do: 31.12.2022


Zdeněk K. Slabý: Nedopsaný příběh o Pohádkáři a Paní V.. Klikněte pro více informací.

Nedopsaný příběh o Pohádkáři a Paní V.
Zdeněk K. Slabý

Nakladatel: Albatros
EAN: 9788000059723
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Zase mu nepřijali další pohádkový rukopis. Chudák Pohádkář už neví, kde by hledal inspiraci pro své příběhy. Vydá se proto do pohádkové školy, aby se něco nového přiučil. Cestou však stane tváří v tvář samotnému zlu. Vrátí se zpátky do svého bytečku ke své milované Víle, nebo se chopí zbraně a postaví se zákeřné Paní V.? Napínavý příběh o tom, že válka nikdy nezvítězí nad těmi, kteří věří v sílu pohádky a přátelství.
K vypůjčení do: 31.12.2032


Stephanie Garberová: Caraval. Klikněte pro více informací.

Caraval
Stephanie Garberová

Nakladatel: Egmont
EAN: 9788025240533
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Ak ste o Caravale počuli čokoľvek, nevyrovná sa to skutočnosti. Je to viac ako hra. Je to mágia! Scarlett ho chcela vždy zažiť a tento rok konečne dostala pozvánku. Lenže vzápätí jej sestru Tellu unesie tajomný režisér celého predstavenia. Niet sa čoho báť, Caraval je predsa iba ilúzia... Ale čo ak nie? Nech už je to akokoľvek, Scarlett ním musí prejsť aj so zlomeným srdcom a nájsť sestru, kým sa spustí nebezpečný dominový efekt následkov a navždy ju stratí.


 

[ Hlavní strana ]