Půjčování e-knih v knihovnách

Aktualizováno 17.07.2024. K dispozici 17486 e-knih od 292 nakladatelů ve 310 knihovnách. Ve wishlistu 0 titulů. Neúčastníte se slosování.

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Hendrik Groen: Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let. Klikněte pro více informací. Andrew Leatherbarrow: Černobyl 01:23:40. Klikněte pro více informací. Hendrik Groen: Tajný deník Hendrika Groena. Klikněte pro více informací. A. S. Hatch: Končiny. Klikněte pro více informací. Katrina Charmanová: Zvířecí hrdinové – Na Titaniku. Klikněte pro více informací. Katrina Charmanová: Zvířecí hrdinové – Výprava do Antarktidy. Klikněte pro více informací. kolektiv: Úžasná zvířata a jejich superschopnosti. Klikněte pro více informací. Katrina Charmanová: Zvířecí hrdinové – Zoo v plamenech. Klikněte pro více informací. Mary E. Pearsonová: Zlodějská přísaha. Klikněte pro více informací. Kevin Sands: Alchymistova šifra – Volání přízraku. Klikněte pro více informací. Chris  Colfer: Příběh magie. Klikněte pro více informací. Mary E. Pearsonová: Zlodějský tanec. Klikněte pro více informací.

K dispozici je také jednoduché vyhledávání (pro pokročilejší možnosti využijte online katalog ve své knihovně). Nechte si vyhledat tituly, jejichž název, autor, nakladatel, ISBN nebo kategorie

obsahují z následujících textových frází

a současně neobsahují žádnou z následujících frází

Minimální délka jednotlivých frází je 3 znaky.

Řadit podle    $ ≤ 49?       

TIP: Pokud máte k půjčování e-knih jakýkoli dotaz, zeptejte se.

Níže naleznete odkazy na několik seznamů sloužících k mírnému zvýšení uživatelského komfortu a zlepšení orientace při půjčování e-knih z nabídky serveru Palmknihyknihovnách, které tuto možnost nabízejí.

(Mezi registrovanými uživateli tohoto webu jsou nejvyužívanějšími knihovnami Místní knihovna Radotín, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Místní knihovna Praha-Letňany, Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Krajská vědecká knihovna v Liberci, Knihovna města Plzně a Městská knihovna Benešov. Zaregistrujte se nicméně v knihovně, do které to máte fyzicky nejblíže.)

Kliknutím na název e-knihy v libovolném seznamu zobrazíte její detail, ze kterého se dalším kliknutím dostanete přímo do knihovny, kde si e-knihu můžete rovnou vypůjčit. Stručný návod (jak si e-knihy v knihovnách půjčovat) naleznete zde.

Registrovaní uživatelé si mohou jednotlivé e-knihy zařazovat do vlastního wishlistu a následně si při samotném půjčování vybírat z něj.

V současné době jsou k dispozici následující seznamy:

Můžete využít také jednoduché vyhledávání.

Nechte si vyhledat e-knihy, jejichž název, autor, nakladatel, ISBN nebo kategorie
obsahují  z frází

a současně neobsahují žádnou z frází

Řadit podle

   

Přehledy vycházejí z aktuální nabídky Knihovny města Hradce Králové, ale měly by být rozumně použitelné i pro jiné knihovny, pokud si e-knižní fond průběžně aktualizují.

Veškerý obsah tohoto webu je generován automaticky z veřejně dostupných zdrojů (tritius.cz, palmknihy.cz, databazeknih.cz) s laskavým svolením jejich provozovatelů.

Pro připomínky, náměty a dotazy využijte diskusní fórum.

 

Vybrané tituly z jednotlivých seznamů

Jaroslav Foglar: Tajemství Velkého Vonta. Klikněte pro více informací.

Tajemství Velkého Vonta
Jaroslav Foglar

Nakladatel: Albatros
Rozsah: 288 stran
EAN: 9788000061948
Kategorie: Dětská literatura • Česká a světová literatura • Beletrie pro děti • Napětí, dobrodružství
Anotace: Stínadelská trilogie vrcholí v závěrečném dílu s ilustracemi Jiřího Gruse Po neklidné éře bezvládí ve Stínadlech zvítězilo vontské hnutí Žlutý květ. Velkým Vontem se stal Vláďa Dratuš, ale v poslední době s ním cosi není v pořádku – chová se čím dál nervózněji, a navíc se ulicemi šíří zvěsti, že přišel o ježka v kleci. Kdo je tajemný Cizinec, který Vláďu v poslední době navštívil, a co mu chtěl? Rychlé šípy musejí záhadě přijít na kloub dřív, než Stínadla opět zachvátí vlna násilí a nejistoty….

Tato e-kniha je společně s několika dalšími zařazena do právě probíhající soutěže, které se můžete zúčastnit a v případě výhry získat e-knihu napořád. Registrovaní uživatelé mohou navíc vyhrát některou z e-knih, kterou mají zařazenou do wishlistu.

Kristina Ohlssonová: Potopa. Klikněte pro více informací.

Potopa
Kristina Ohlssonová

Nakladatel: Kniha Zlín
Rozsah: 448 stran
EAN: 9788074736872
Kategorie: Krimi, detektivky • Severské krimi
Anotace: Tajemství ukrytá hluboko v minulosti vyplouvají na povrch v dalším pokračování úspěšné krimi série s vyšetřovateli Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem „Dělám to, čeho ty nejsi schopný a nikdy jsi schopný nebyl. Dělám něco, co přinese změnu. A všechno napravím.“ Tento anonymní dopis přichází Alexi Rechtovi uprostřed vyšetřování vraždy staršího muže. Souvisí s případem? A proč se mu zdají ta slova Fredrice Bergmanové povědomá? Vzápětí je objeveno ještě jedno tělo. Budou následovat další? Najdou Fredrika a Alex spojitost mezi na první pohled zcela odlišnými případy, v nichž na povrch vyplouvají hříchy minulosti?

Odkazy na tuto e-knihu a další zajímavé náměty k vypůjčení naleznete na Facebooku nebo Twitteru. Staňte se fanouškem/následovníkem a každý den objevujte právě vycházející tituly i zapomenuté kousky z dob nedávno minulých.

Miroslav Šára: Evakuace. Klikněte pro více informací.

Evakuace
Miroslav Šára

Nakladatel: Viking
Rozsah: 170 stran
EAN: 9788074824005
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Česká a světová literatura • Sci-fi • Česká literatura
Anotace: Smrt nemusí být skutečná smrt – a vlastní minulost už vůbec ne tím, za co ji její nositel dosud považoval… Matyáš Borový je mladý muž, který už od dětství je ve vleku událostí, potýká se s osobními limity, vlastní nedostatečností, svět okolo něho se pro něho mění až příliš překotně, jeho tempu nestačí, stále víc si připadá jako cizinec, jako jedinec patřící do jiné éry… Postupem času je ovšem konfrontován nejen s velkou osobní ztrátou, ale i unikátním, pro většinu populace utajeným záchranným projektem, mezi jehož vyvolené by za standardních podmínek nikdy patřit nemohl… Během tajuplné „záchrany“ mu začíná docházet, že jeho skutečný původ je zahalen tajemstvím, že ten je a zároveň není výhradně pozemský, že svými kořeny je propojen dokonce i s nepředpokládanými předky z pradávných časů vzdálených miliony let.

Odkazy na tuto e-knihu a další žhavé novinky uplynulých týdnů naleznete v přehledu novinek.

Hubert Wolf: Celibát. Klikněte pro více informací.

Celibát
Hubert Wolf

Nakladatel: Prostor
Rozsah: 200 stran
EAN: 9788072604623
Kategorie: Společenské, humanitní vědy • Historie, dějiny • Literatura faktu, učebnice • Náboženství, teologie
Anotace: Hubert Wolf přistupuje k problematice celibátu z historického hlediska a vychází z toho, že Nový zákon se pro celibát nijak nevyslovuje; proto postoj církve od raného středověku prochází četnými proměnami: od akceptování manželského svazku přes omezení sexuálního styku manželů v souvislosti s přijímáním svátosti a přes přijetí skutečnosti, že východní křesťanské církve kněžím sňatek povolují, až k definitivnímu utužení celibátu, jež spadá do 19. století, respektive na přelom 19. a 20. století. Vedle církevně-ekonomických důvodů – nejsou-li potomci, nemá kdo dědit – nachází Wolf další zdroje celibátu jednak v židovských předpisech týkajících se čistoty, jednak v pozdní antice, zejména u stoiků a u gnostiků s jejich dualismem hmoty a ducha. Tento asketický ideál však podle něj není s postavou Ježíše vůbec v souladu. Vedle řady historických aspektů autor rozebírá i aktuální problémy související s celibátem, jako je nedostatek kněží a enormní množství případů sexuálního zneužívání. Autor jednoznačně usiluje o seriózní a vyvážený přístup, zároveň však nezastírá vlastní postoj k celé problematice, který charakterizuje název poslední kapitoly: „Starý systém končí“. Hubert Wolf (1959), německý církevní historik, vystudoval na univerzitách v Tübingenu a v Mnichově katolickou teologii se zaměřením na středověké a moderní církevní dějiny. V roce 1992 se stal profesorem na univerzitě ve Frankfurtu nad Mohanem a později také v Münsteru. Dlouhodobě se věnuje výzkumu římské inkvizice a studiu významných církevních osobností. V roce 2003 získal cenu Gottfrieda Wilhelma Leibnize a o tři roky později Gutenbergovu cenu. Kromě jiného je autorem několika monografií, některé z nich byly přeloženy také do angličtiny,…

Odkazy na tuto e-knihu a další postarší exempláře s POSLEDNÍ ŠANCÍ k výpůjčce/nákupu naleznete v seznamu e-knih s blížící se expirací.

Wendy Dranfield: Vražedná naděje. Klikněte pro více informací.

Vražedná naděje
Wendy Dranfield

Nakladatel: Kniha Zlín
Rozsah: 368 stran
EAN: 9788076626522
Kategorie: Thrillery, horory • Audioknihy • Česká a světová literatura • Světová beletrie • Krimi, detektivky • Thrillery
Anotace: Přípravy na Den díkůvzdání v městečku Lost Creek jsou v plném proudu, když Madison přivolají k vraždě pečovatelky. Kdo mohl zabít tak laskavou ženu, která celý svůj život pomáhala ostatním? Nečekaný předmět nalezený na místě činu by mohl vyšetřování posunout správným směrem – pak ale dojde k šokujícímu úmrtí v policejním týmu. Nate Monroe mezitím řeší šest let starý případ zmizení manželky a vnuka majitele místního bistra. Je možné, že mají všechny znepokojivé události společného jmenovatele?

Odkazy na tuto e-knihu a další historicky nejlépe hodnocené elektronicky vypůjčitelné literární počiny naleznete v místní hitparádě.

 

[ Kontakt ]