Půjčování e-knih v knihovnách

Aktualizováno 15.06.2024. K dispozici 17370 e-knih od 293 nakladatelů ve 312 knihovnách. Ve wishlistu 0 titulů. Neúčastníte se slosování.

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Jeffery Deaver: Ostrý řez. Klikněte pro více informací. Serena Giulianová: Ciao bella. Klikněte pro více informací. Richard Osman: Čtvrteční klub amatérských detektivů. Klikněte pro více informací. Erica Feldmannová: HausMagick. Klikněte pro více informací. Wojciech Dutka: Černá a purpurová. Klikněte pro více informací. Jo Nesbo: Nůž. Klikněte pro více informací. Jakub Mařík: V ledovém sevření. Klikněte pro více informací. Jennifer L. Armentroutová: Světlo v plameni. Klikněte pro více informací. Franck Thilliez: Smrtihlav. Klikněte pro více informací. Jakub Hoza: Sochaři masa. Klikněte pro více informací. Jennifer L. Armentroutová: Království těla a ohně. Klikněte pro více informací. Jodi Ellen Malpasová: Podmanivý. Klikněte pro více informací.

K dispozici je také jednoduché vyhledávání (pro pokročilejší možnosti využijte online katalog ve své knihovně). Nechte si vyhledat tituly, jejichž název, autor, nakladatel, ISBN nebo kategorie

obsahují z následujících textových frází

a současně neobsahují žádnou z následujících frází

Minimální délka jednotlivých frází je 3 znaky.

Řadit podle    $ ≤ 49?       

TIP: Pokud máte k půjčování e-knih jakýkoli dotaz, zeptejte se.

Níže naleznete odkazy na několik seznamů sloužících k mírnému zvýšení uživatelského komfortu a zlepšení orientace při půjčování e-knih z nabídky serveru Palmknihyknihovnách, které tuto možnost nabízejí.

(Mezi registrovanými uživateli tohoto webu jsou nejvyužívanějšími knihovnami Místní knihovna Radotín, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Místní knihovna Praha-Letňany, Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Krajská vědecká knihovna v Liberci, Městská knihovna Benešov a Knihovna města Plzně. Zaregistrujte se nicméně v knihovně, do které to máte fyzicky nejblíže.)

Kliknutím na název e-knihy v libovolném seznamu zobrazíte její detail, ze kterého se dalším kliknutím dostanete přímo do knihovny, kde si e-knihu můžete rovnou vypůjčit. Stručný návod (jak si e-knihy v knihovnách půjčovat) naleznete zde.

Registrovaní uživatelé si mohou jednotlivé e-knihy zařazovat do vlastního wishlistu a následně si při samotném půjčování vybírat z něj.

V současné době jsou k dispozici následující seznamy:

Můžete využít také jednoduché vyhledávání.

Nechte si vyhledat e-knihy, jejichž název, autor, nakladatel, ISBN nebo kategorie
obsahují  z frází

a současně neobsahují žádnou z frází

Řadit podle

   

Přehledy vycházejí z aktuální nabídky Knihovny města Hradce Králové, ale měly by být rozumně použitelné i pro jiné knihovny, pokud si e-knižní fond průběžně aktualizují.

Veškerý obsah tohoto webu je generován automaticky z veřejně dostupných zdrojů (tritius.cz, palmknihy.cz, databazeknih.cz) s laskavým svolením jejich provozovatelů.

Pro připomínky, náměty a dotazy využijte diskusní fórum.

 

Vybrané tituly z jednotlivých seznamů

Hana Whitton: Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka. Klikněte pro více informací.

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka
Hana Whitton

Nakladatel: Vyšehrad
Rozsah: 208 stran
EAN: 9788076014619
Kategorie: Česká a světová literatura • Krimi, detektivky • Česká literatura • Historické romány
Anotace: První díl historických detektivek s pátračem Adamem ze Zbraslavi Mladý šlechtic Adam, člen družiny českého krále Václava III. a králův přítel a důvěrník, je povolán ke královskému dvoru, aby zde řešil řadu záhadných případů.

Tato e-kniha je společně s několika dalšími zařazena do právě probíhající soutěže, které se můžete zúčastnit a v případě výhry získat e-knihu napořád. Registrovaní uživatelé mohou navíc vyhrát některou z e-knih, kterou mají zařazenou do wishlistu.

Katharina Fuchs: Nový život. Klikněte pro více informací.

Nový život
Katharina Fuchs

Nakladatel: Red
Rozsah: 424 stran
EAN: 9788027702411
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Dvě ženy – dva životní sny a nelehká 50. léta v rozděleném Berlíně. Katharina Fuchs velice autenticky, poutavě, s ohledem na detail, ale zároveň citlivě líčí skutečné příběhy dvou silných žen: své tety, která se stala jednou z prvních předsedkyní soudu v historii Německa, a své matky, módní návrhářky působící v Západním Berlíně. Na pozadí působivého příběhu popisuje zároveň nelehké osudy rodin rozpolcených válkou a následným rozdělením Německa. Therese jako dceři důstojníka wehrmachtu odepře NDR studium na univerzitě, a tak se přestěhuje do Západního Berlína. Zde je svědkem toho, jak narůstající rozdíly mezi Západem a Východem začínají zároveň rozdělovat i její rodinu. Ani studium neprobíhá hladce – konzervativní profesoři a spolužáci ho Therese a její jediné spolužačce výrazně ztěžují. Zdá se, že švagrová Gisela má pro Therese pochopení – také by ráda vystoupila ze své společensky očekávané role. Pro švadlenu z obyčejných poměrů je sice Theresin bratr „dobrou partií“, avšak role ženy v domácnosti jí rozhodně nestačí. Giseliným snem je v nově vzniklé kolébce módy navrhovat vlastní střihy.

Odkazy na tuto e-knihu a další zajímavé náměty k vypůjčení naleznete na Facebooku nebo Twitteru. Staňte se fanouškem/následovníkem a každý den objevujte právě vycházející tituly i zapomenuté kousky z dob nedávno minulých.

Brandon McYntire: Láska v Pafosu. Klikněte pro více informací.

Láska v Pafosu
Brandon McYntire

Nakladatel: Branko Mateja
Rozsah: 48 stran
EAN: 9990004063761
Kategorie: Romantika, erotika • Romantika
Anotace: Madelaine pokračuje ve vyučování na prestižní londýnské univerzitě, což je obdivuhodné vzhledem ke všemu, co jsme spolu zažili. Nyní se setkáváme častěji než v minulosti, hlavně díky tomu, že se naše cesty nečekaně propojily během jedné dovolené, což zásadně ovlivnilo naše osudy. Je úžasné zamyslet se nad tím, jestli jsou takové shody náhod skutečně možné, nebo zda jsou mnohé aspekty našeho života řízeny nějakým neznámým vesmírem. Přesto si myslím, že je zbytečné nad tím přemýšlet, protože na takové otázky neexistují jednoduché odpovědi. Když jsme se s Madelaine setkali, stalo se něco, co lze vyjádřit jednou větou, ačkoli její plný význam pochopí jen ti, kteří si přečtou celý příběh. A ta věta zní, „A moře řeklo ano“. Tento jednoduchý výrok obsahuje hluboké pochopení a jakýsi souhlas s osudem, který jsme tehdy ještě necítili, ale který nás nasměroval na cestu lásky a vzájemného porozumění. Touto větou končí kapitola nezapomenutelného momentu a začíná nová, plná naděje a společného souznění.

Odkazy na tuto e-knihu a další žhavé novinky uplynulých týdnů naleznete v přehledu novinek.

Robin Hobb: Kroniky Deštné divočiny - Dračí krev. Klikněte pro více informací.

Kroniky Deštné divočiny - Dračí krev
Robin Hobb

Nakladatel: Fragment
Rozsah: 584 stran
EAN: 9788025356470
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Třebaže se lidem a drakům podařilo najít ztracené město Kelsingru, stále není vyhráno. Strážcům se nedaří nalézt stříbrné studny, a tak podnikají alespoň riskantní „procházky pamětí“, aby odhalili vodítka potřebná k zachování života draků. Nepřátelé se však hrozivě rozrůstají, a i když se vrátila legendární Tintaglia, je těžce zraněná a každým dnem slábne. Zachránit ji může jedině ukryté stříbro. Pokud dračice svůj boj prohraje, zemřou s ní i pradávné vzpomínky, které v sobě nosí – a tato zničující ztráta nevyhnutelně povede k vyhynutí všech draků.

Odkazy na tuto e-knihu a další postarší exempláře s POSLEDNÍ ŠANCÍ k výpůjčce/nákupu naleznete v seznamu e-knih s blížící se expirací.

Ilona Andrews: Magie ničivá. Klikněte pro více informací.

Magie ničivá
Ilona Andrews

Nakladatel: FANTOM Print
Rozsah: 320 stran
EAN: 9788073983123
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Fantasy
Anotace: Nezáleží na tom, jak moc se paranormální politika v Atlantě změní, jedním si vždy můžete být jistí… Pokud se vyskytnou potíže, Kate Danielsovou najdete přímo v srdci jejich dění. Bývalá žoldačka má nyní jako družka Pána šelem víc povinností, než se zdá možné zvládnout. Nejenom, že stále bojuje, aby udržela svou vyšetřovací agenturu nad vodou, ale teď navíc musí řešit i záležitosti Smečky. To také znamená připravit ji na útok Rolanda, krutého prastarého mága s téměř božskou mocí. Jelikož vyšla najevo Kateina spojitost s ním, nikdo není v bezpečí, zvláště její nejbližší. Jak Rolandův dlouhý stín sahá čím dál blíž, Kate je povolána, aby se zúčastnila Konkláve, shromáždění vůdců dvou nadpřirozených mocenských frakcí v Atlantě. Když se tam objeví tělo Pána mrtvých, který byl podle všeho zavražděn kožoměncem, Kate dostane pouhých čtyřiadvacet hodin na to, aby pachatele dopadla. Pokud tentokrát selže, rozpoutá to válku, jež by mohla zničit vše, co je jí drahé….

Odkazy na tuto e-knihu a další historicky nejlépe hodnocené elektronicky vypůjčitelné literární počiny naleznete v místní hitparádě.

 

[ Kontakt ]