Půjčování e-knih v knihovnách

Aktualizováno 15.06.2024. K dispozici 17370 e-knih od 293 nakladatelů ve 312 knihovnách. Ve wishlistu 0 titulů. Neúčastníte se slosování.

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Jeffery Deaver: Ostrý řez. Klikněte pro více informací. Serena Giulianová: Ciao bella. Klikněte pro více informací. Richard Osman: Čtvrteční klub amatérských detektivů. Klikněte pro více informací. Erica Feldmannová: HausMagick. Klikněte pro více informací. Wojciech Dutka: Černá a purpurová. Klikněte pro více informací. Jo Nesbo: Nůž. Klikněte pro více informací. Jakub Mařík: V ledovém sevření. Klikněte pro více informací. Jennifer L. Armentroutová: Světlo v plameni. Klikněte pro více informací. Franck Thilliez: Smrtihlav. Klikněte pro více informací. Jakub Hoza: Sochaři masa. Klikněte pro více informací. Jennifer L. Armentroutová: Království těla a ohně. Klikněte pro více informací. Jodi Ellen Malpasová: Podmanivý. Klikněte pro více informací.

K dispozici je také jednoduché vyhledávání (pro pokročilejší možnosti využijte online katalog ve své knihovně). Nechte si vyhledat tituly, jejichž název, autor, nakladatel, ISBN nebo kategorie

obsahují z následujících textových frází

a současně neobsahují žádnou z následujících frází

Minimální délka jednotlivých frází je 3 znaky.

Řadit podle    $ ≤ 49?       

TIP: Pokud máte k půjčování e-knih jakýkoli dotaz, zeptejte se.

Níže naleznete odkazy na několik seznamů sloužících k mírnému zvýšení uživatelského komfortu a zlepšení orientace při půjčování e-knih z nabídky serveru Palmknihyknihovnách, které tuto možnost nabízejí.

(Mezi registrovanými uživateli tohoto webu jsou nejvyužívanějšími knihovnami Místní knihovna Radotín, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Místní knihovna Praha-Letňany, Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Krajská vědecká knihovna v Liberci, Městská knihovna Benešov a Knihovna města Plzně. Zaregistrujte se nicméně v knihovně, do které to máte fyzicky nejblíže.)

Kliknutím na název e-knihy v libovolném seznamu zobrazíte její detail, ze kterého se dalším kliknutím dostanete přímo do knihovny, kde si e-knihu můžete rovnou vypůjčit. Stručný návod (jak si e-knihy v knihovnách půjčovat) naleznete zde.

Registrovaní uživatelé si mohou jednotlivé e-knihy zařazovat do vlastního wishlistu a následně si při samotném půjčování vybírat z něj.

V současné době jsou k dispozici následující seznamy:

Můžete využít také jednoduché vyhledávání.

Nechte si vyhledat e-knihy, jejichž název, autor, nakladatel, ISBN nebo kategorie
obsahují  z frází

a současně neobsahují žádnou z frází

Řadit podle

   

Přehledy vycházejí z aktuální nabídky Knihovny města Hradce Králové, ale měly by být rozumně použitelné i pro jiné knihovny, pokud si e-knižní fond průběžně aktualizují.

Veškerý obsah tohoto webu je generován automaticky z veřejně dostupných zdrojů (tritius.cz, palmknihy.cz, databazeknih.cz) s laskavým svolením jejich provozovatelů.

Pro připomínky, náměty a dotazy využijte diskusní fórum.

 

Vybrané tituly z jednotlivých seznamů

Vi Keeland: Nesnáším tě. Klikněte pro více informací.

Nesnáším tě
Vi Keeland

Nakladatel: Baronet
Rozsah: 328 stran
EAN: 9788026923114
Kategorie: Audioknihy • Česká a světová literatura • Světová beletrie • Romantika, erotika
Anotace: Vše začalo vzkazem všitým do půjčených svatebních šatů. Na cedulce bylo vyraženo jméno Reed Eastwood. Očividně to byl ten nejromantičtější muž na světě. A taky nejnádhernější. A zároveň je arogantní a cynický. Vím, o čem mluvím. Vlivem zvratu osudu je z něj můj nový šéf. To mě ale nezastaví, abych odhalila příběh, jenž se za tím vzkazem skrývá. Ten příběh se však nedá srovnat s tím naším, stále zajímavějším, něžnějším a víc sexy než cokoli, co bych si dokázala představit. Nemám ale tušení, jak to skončí.

Tato e-kniha je společně s několika dalšími zařazena do právě probíhající soutěže, které se můžete zúčastnit a v případě výhry získat e-knihu napořád. Registrovaní uživatelé mohou navíc vyhrát některou z e-knih, kterou mají zařazenou do wishlistu.

Abi Daré: Holka se sílícím hlasem. Klikněte pro více informací.

Holka se sílícím hlasem
Abi Daré

Nakladatel: Host
Rozsah: 384 stran
EAN: 9788027507528
Kategorie: Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: Příběh vyprávěný nezapomenutelným hlasem nigerijské služky, odhodlané bojovat za své sny Adunni je čtrnáctiletá nigerijská dívka, která ví, co chce: vzdělání. Matka jí prozradila, že vzdělání je jediný způsob, jak získat sílící hlas — schopnost mluvit sama za sebe a rozhodovat o své budoucnosti. Místo toho ji však otec prodá a Adunni se stane třetí manželkou místního taxikáře, který už se nemůže dočkat, až mu porodí syna a dědice. V naději na lepší život Adunni uteče do města, vzápětí ovšem zjistí, že nemá jinou možnost než jít do služby k bohaté rodině. Poddajná dcera, poslušná manželka, bezmocná otrokyně. Ostatní lidé Adunni neustále připomínají, že je nikdo. Ačkoli smůla její hlas na chvíli utlumí, úplně umlčet ho nemůže. Adunni si uvědomí, že se musí postavit nejen za sebe, ale i za ostatní dívky, a je odhodlaná ozývat se všemi možnými způsoby — šeptem, písní, lámanou angličtinou —, dokud ji někdo neuslyší. ––– V Nigérii i jinde na světě dívky bojují za své právo na vzdělání. Jsem Abi Daré vděčná za to, že nám ukazuje, jakým výzvám musejí nigerijské dívky čelit, a že staví na odiv sílu jejich hlasu. — Malála Júsufzaj, nositelka Nobelovy ceny míru Adunnin odvážný hlas působivě vyjadřuje hlasité rozhořčení nad Afrikou ovládanou toxickým patriarchátem… Autorka čtenáře láká energickou hrdinkou, jejíž nelehký osud vyvažuje její přirozená tvořivost a nehynoucí vůle k životu. — The New York Times Book Review Tento smělý debut je oslavou dívek, které se odvažují snít, a těch, kdo jim pomáhají roztáhnout křídla, aby mohly vzlétnout. — Imbolo Mbue, spisovatelka.

Odkazy na tuto e-knihu a další zajímavé náměty k vypůjčení naleznete na Facebooku nebo Twitteru. Staňte se fanouškem/následovníkem a každý den objevujte právě vycházející tituly i zapomenuté kousky z dob nedávno minulých.

Frank Norris: The Octopus. Klikněte pro více informací.

The Octopus
Frank Norris

Nakladatel: Saga Egmont
Rozsah: 688 stran
EAN: 9990003843449
Kategorie: Česká a světová literatura • Společenské romány • Historické romány
Anotace: An unsentimental look at the lives of farmers and businessmen in the late 19th century, ‘The Octopus’ details the expansion of the railroad, its tracks spreading out like tentacles across the US. We follow the farmers as they are slowly crushed by the pressures put on them by this new industry, due to the greed and corruption of cold, corporate businessmen, who are willing to go to unsavoury lengths to ensure they do not lose out on the possible financial rewards. Written without any romanticism, ‘The Octopus’ gives a fascinating insight into the effects of industrialism, and the subsequent avarice that inevitably follows. Frank Norris (1870 – 1902) was born Benjamin Franklin Norris, in Chicago. Widely hailed as the first American ‘naturalist’ writer, he was the son of a self-made businessman and an actress. After the death of his brother, Norris went to Paris to study art at the Académie Julian. While there, he was introduced to the novels of Émile Zola, who was to profoundly influence his work. His later studies at the University of Berkeley exposed him to the works of Charles Darwin, which would heavily impact his writing. It was at university, via the ‘San Francisco Wave´, that he first published his stories. When he left Berkeley to go to Harvard, he was persuaded to pursue a literary career by fellow author, Lewis E Gates. Many of Norris’ works deal with how corporate corruption affects those at the lower end of the financial spectrum, and further act as fantastic documents of American life in the late 19th century and the early 20th century.

Odkazy na tuto e-knihu a další žhavé novinky uplynulých týdnů naleznete v přehledu novinek.

Liz Braswell: Co kdyby... Část tvého světa. Klikněte pro více informací.

Co kdyby... Část tvého světa
Liz Braswell

Nakladatel: Egmont
Rozsah: 352 stran
EAN: 9788025247099
Kategorie: Audioknihy • Dětská literatura • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Co kdyby Ariel Uršulu neporazila? Uplynulo pět let, kdy mořská čarodějnice překonala malou mořskou vílu a připravila přitom krále Tritona o život. Ariel se stala němou královnou Atlantiky, kdežto Uršula vládne v pozemském království prince Erika. Když však Ariel zjistí, že její otec možná stále žije, musí se vrátit na Souš - za otcem i princem, které už nikdy neměla vidět. Záhy zjistí, že Uršula využívá své role princezny naplno: plánuje, pletichaří a žene zemi do války se sousedními královstvími. Dokáže Ariel svrhnout vražednou tyranku?

Odkazy na tuto e-knihu a další postarší exempláře s POSLEDNÍ ŠANCÍ k výpůjčce/nákupu naleznete v seznamu e-knih s blížící se expirací.

Rick Riordan: Bohové Olympu – Hádův chrám. Klikněte pro více informací.

Bohové Olympu – Hádův chrám
Rick Riordan

Nakladatel: Fragment
Rozsah: 552 stran
EAN: 9788025320600
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Čas se krátí… Bránu Smrti, tajemný průchod mezi světem živých a mrtvých ovládla Gaia se svými pomocníky. Zástupy nestvůr proudí na zem a chystají se převzít vládu nad světem. Přijdou Percy a jeho přátelé na to, jak bránu uzavřít? Dokáží se vrátit z hlubin Tartaru, nejtemnější části podsvětí, kterému vládne bůh mrtvých Hádes? Nebude to jednoduché! Řečtí a římští bohové nedokáží svým dětem pomoci a k Táboru polokrevných se blíží armáda římských polobohů, aby ho zničila. Sedm statečných hrdinů z proroctví musí znovu nasadit své životy za záchranu bohů, lidstva a celé civilizace.

Odkazy na tuto e-knihu a další historicky nejlépe hodnocené elektronicky vypůjčitelné literární počiny naleznete v místní hitparádě.

 

[ Kontakt ]