Půjčování e-knih v knihovnách

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Aktualizováno 17.05.2022. K dispozici 11426 e-knih od 227 nakladatelů ve 237 knihovnách. Ve wishlistu 0 titulů. Neúčastníte se slosování.

Geoffrey Household: Drsný muž. Klikněte pro více informací. J.D. Barker: Pátá oběť. Klikněte pro více informací. J.D. Barker: Čtvrtá opice. Klikněte pro více informací. Leigh Bardugo: Vláda vlků. Klikněte pro více informací. J.D. Barker: Šesté dítě. Klikněte pro více informací. Sharon Cameronová: Světlo v temnotách. Klikněte pro více informací. Marie Rejfová: Když se vosy vyrojí. Klikněte pro více informací. Marie Rejfová: Komu straší ve věži. Klikněte pro více informací. Kristina Hlaváčková: Dračí oči – Pramen moci. Klikněte pro více informací. Jennifer L. Armentroutová: Z krve a popela. Klikněte pro více informací. Kira Gembri: Lásku nespočítáš. Klikněte pro více informací. Marie Rejfová: Kočka myši nenechá. Klikněte pro více informací.

K dispozici je také jednoduché vyhledávání (pro pokročilejší možnosti využijte online katalog ve své knihovně). Nechte si vyhledat tituly, jejichž název, autor, nakladatel, ISBN nebo klíčová slova

obsahují z následujících textových frází

a současně neobsahují žádnou z následujících frází

Minimální délka jednotlivých frází je 3 znaky.

Řadit podle    $ ≤ 49?       

TIP: Pokud máte k půjčování e-knih jakýkoli dotaz, zeptejte se.

Níže naleznete odkazy na několik seznamů sloužících k mírnému zvýšení uživatelského komfortu a zlepšení orientace při půjčování e-knih z nabídky serveru Palmknihyknihovnách, které tuto možnost nabízejí. Přehled dalších možností a dostupných zdrojů je k dispozici na stránce E-knihy pro knihovny.

Kliknutím na název e-knihy v libovolném seznamu se dostanete na její detail, ze kterého se dalším kliknutím dostanete přímo do knihovny, kde si e-knihu můžete rovnou vypůjčit. Stručný návod (jak si e-knihy v knihovnách půjčovat) naleznete zde.

Registrovaní uživatelé si mohou jednotlivé e-knihy zařazovat do vlastního wishlistu a následně si při samotném půjčování vybírat z něj.

V současné době jsou k dispozici následující seznamy:

Můžete využít také jednoduché vyhledávání.

Nechte si vyhledat e-knihy, jejichž název, autor, nakladatel, ISBN nebo klíčová slova
obsahují  z frází

a současně neobsahují žádnou z frází

Řadit podle

   

Přehledy vycházejí z aktuální nabídky Knihovny města Hradce Králové, ale měly by být rozumně použitelné i pro jiné knihovny, pokud si e-knižní fond průběžně aktualizují. Veškerý obsah je generován automaticky z veřejně dostupných zdrojů (tritius.cz, palmknihy.cz, databazeknih.cz) s laskavým svolením jejich provozovatelů.

Připomínky, náměty a dotazy posílejte e-mailem na adresu , využít můžete také diskusní fórum.

 

Vybrané tituly z jednotlivých seznamů

Lily Ebert: Lilyin slib. Klikněte pro více informací.

Lilyin slib
Lily Ebert

Nakladatel: Cpress
EAN: 9788026439462
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Románové zpracování příběhu, který v roce pandemie zaplnil titulky britských novin Když Lily deportovali do Osvětimi, slíbila si, že jednou bude šířit pravdu o koncentračních táborech. Na konci války jí po osvobození dal židovsko-americký voják bankovku, na kterou napsal „hodně štěstí“. V roce 2020 se Lilyin vnuk rozhodl použít sociální sítě, aby vyhledal rodinu tohoto vojáka. Tak se ve svých 96 letech Lily dostala do titulků médií – a svět konečně mohl poznat výjimečný osud, který formovaly hrůzy historie i odhodlání přežít.

Tato e-kniha je společně s několika dalšími zařazena do právě probíhající soutěže, které se můžete zúčastnit a v případě výhry získat e-knihu napořád. Registrovaní uživatelé mohou navíc vyhrát některou z e-knih, kterou mají zařazenou do wishlistu.

Sebastien de Castell: Divotvůrce. Klikněte pro více informací.

Divotvůrce
Sebastien de Castell

Nakladatel: Egmont
EAN: 9788025240861
Klíčová slova: E-knihy • Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Divotvůrce Magie je zrádná hra. Kellen je pouze několik okamžiků od svého prvního magického souboje a čtyř zkoušek, které z něj mají udělat divotvůrce. Je tu však jeden problém: jeho magie je slabá. Jste-li zavěcenci Jan’Tepu a blíží se vaše šestnácté narozeniny, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti. Buď to, nebo mít v záloze nějaký zázrak. Jenže Kellen nemůže spoléhat ani na jedno z toho. Nezdědil totiž žádné magické nadání a nemá tedy výjimečné schopnosti jako ostatní. Ví, že bude muset použít pár triků, aby nezneuctil svou rodinu a nestal se sha’tepským sluhou. A tak, když do městečka přibyde rázná a přímočará cizinka, Kellen je samé ucho. Ferius Parfax je ostřílená světačka, vyhnankyně, kterou musí uživit bystrý rozum a tři balíčky karet. A s kartami, které mu rozdal nemilosrdný osud, se Kellenovi bude hodit každá pomoc. První svazek napínavé série nabité triky, pastmi a neuvěřitelnými průpovídkami mluvícího kočkoveverčáka.

Odkazy na tuto e-knihu a další zajímavé náměty k vypůjčení naleznete na Facebooku nebo Twitteru. Staňte se fanouškem/následovníkem a každý den objevujte právě vycházející tituly i zapomenuté kousky z dob nedávno minulých.

Mons Kallentoft: Křik k nebesům. Klikněte pro více informací.

Křik k nebesům
Mons Kallentoft

Nakladatel: Host
EAN: 9788027508198
Anotace: Dvanáctý případ inspektorky Malin Forsové Jednoho horkého letního dne je v autě nalezen mrtvý chlapec. Zdá se, že ho tam zapomněla jeho matka, která trpí psychickými problémy a výpadky paměti. Smrt vlastního dítěte je pro ni tou nejhorší myslitelnou tragédií, navíc se na sociálních sítích začnou objevovat anonymní výhrůžky. Když se žena stane obětí chladnokrevné vraždy, musí se Malin Forsová na celý případ podívat novýma očima. Mezitím je zatčena také Malinina dcera Tove — za ublížení na zdraví. Malin v dceři vidí vlastní komplikovanou povahu, ale především své rodičovské selhání. Za dceřiným chováním možná stojí i něco jiného. Co dohnalo Tove k násilí? Ať už se stalo cokoli, hrozí, že tentokrát Malin svou dceru už neochrání — ani před odsouzením, ani před vlastními činy. ––– Křik k nebesům se od dřívějších dílů liší jakousi umírněností, a snad právě proto se tento román čtenáře obzvlášť dotkne. Ve své podstatě pojednává o obyčejných lidech bez jakýchkoli vazeb na zločin. A vlastně bez zlých úmyslů. To samé by se mohlo klidně stát i nám. Nebo ne? — Hela Östra Smĺland Kallentoft dokáže šikovně balancovat mezi policejním vyšetřováním a poněkud komplikovaným Malininým osobním životem, aniž by jedno z toho převládlo. Jeho knihy čtu nejen proto, abych se dozvěděla, jak dopadne vyšetřování případu, ale zároveň jsem zvědavá, jak se bude dařit jedné z mých nejoblíbenějších policejních postav. — Göteborgs Posten Co všechno se dá odpustit a jak daleko je člověk schopen zajít, aby ochránil své dítě? […] Napínavé čtení plné zajímavých a těžkých témat. — Deckarhuset.

Odkazy na tuto e-knihu a další žhavé novinky uplynulých týdnů naleznete v přehledu novinek.

Štěpán Šimek: Krása bezvýznamnosti. Klikněte pro více informací.

Krása bezvýznamnosti
Štěpán Šimek

Nakladatel: Jonathan Livingston
EAN: 9788075510440
Klíčová slova: E-knihy • Thrillery
Anotace: Dva zdánlivě nesouvisející příběhy, jeden z dob starověkého Říma, viděný očima mocných, kteří otáčeli kormidlem dějin, a druhý ze současnosti, jehož ústřední postavou je spisovatel obviněný z vraždy obchodníka v košer obchodě, jsou určeny těm, kdož se cítí bezvýznamnými, a přesto mohou změnit svět. Dva napínavé příběhy. Současný příběh je svěží detektivka a příběh druhý je neméně napínavý a drsný příběh ze starověku. Zdánlivě spolu nesouvisí….

Odkazy na tuto e-knihu a další postarší exempláře s POSLEDNÍ ŠANCÍ k výpůjčce/nákupu naleznete v seznamu e-knih s blížící se expirací.

Sarah J. Maasová: Dvůr mlhy a hněvu. Klikněte pro více informací.

Dvůr mlhy a hněvu
Sarah J. Maasová

Nakladatel: Cooboo
EAN: 9788076612914
Klíčová slova: E-knihy • Young adult, New adult
Anotace: Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží?

Odkazy na tuto e-knihu a další historicky nejlépe hodnocené elektronicky vypůjčitelné literární počiny naleznete v místní hitparádě.

 

[ Kontakt ]