Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:series[er]=Původní česká detektivka.

Bylo nalezeno 54 titulů. Seřazeno podle pořadí v sérii vzestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Josef Škvorecký, Zdena Salivarová: Krátké setkání, s vraždou. Klikněte pro více informací.

11. Krátké setkání, s vraždou
Josef Škvorecký, Zdena Salivarová

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024380667
Klíčová slova: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Komunitou českých emigrantů v Torontu otřese vražda turistky z Prahy, která do Kanady přijela na návštěvu. Vyšetřování se ujímá detektiv Harold Sinclair, ale není sám, kdo po vrahovi mladé ženy pátrá. Na vlastní pěst se po pravdě pídí i Anna Lomnická, česká hraběnka, která v Kanadě žije se svým manželem, dcerkou a nevítanou nájemnicí. Co zprvu vypadá jako obyčejná loupežná vražda, se ukáže být mnohem komplikovanější. Jenže kdo by chtěl Češce na výletě ublížit? A proč? Josef Škvorecký a Zdena Salivarová rozehrávají mistrnou partii, ve které se nešetří napětím a nečekanými zvraty, ale ani laskavým humorem.
Databáze knih: 81 % (36 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2022


Michal Fieber: Slepé okno. Klikněte pro více informací.

12. Slepé okno
Michal Fieber

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024380742
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Policejního exkomisaře Karla Houdka postihl rozpad oční sítnice a hrozí mu oslepnutí. Ve specializovaném zařízení, kde tuto nemoc léčí drahými injekcemi, se ale děje něco nekalého. Bývalý detektiv se začne o dění na klinice zajímat po podezřelém úmrtí jednoho z pacientů, investigativního novináře Josefa Hlíny, a když později vlastní rukou zemře i vedoucí lékař, ujme se vyšetřování policie.
Databáze knih: 75 % (15 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.08.2023


Milan Růžička: Mrtvá na pranýři. Klikněte pro více informací.

13. Mrtvá na pranýři
Milan Růžička

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024380759
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Staré české přísloví praví, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. V případě násilné smrti mladé učitelky a nenápadného ředitele vlastivědného muzea se toto pořekadlo vyplnilo doslova děsivě a idylické prostředí malého šumavského městečka se promění v místo naplněné strachem a vzájemným podezíráním. Mikuláš Kameník, který se s přítelkyní Lucií přistěhoval do malé osady nad městem teprve před pár týdny, musí co nejrychleji najít rafinovaného pachatele, aby ochránil sebe i svou rodinu. Vraždy jsou totiž spáchány obzvlášť brutálním způsobem a odkazují na místní zvláštnost – Kohoutí kříže...
Databáze knih: 69 % (17 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.09.2023


Věra Fojtová: Pachatele dobra. Klikněte pro více informací.

14. Pachatele dobra
Věra Fojtová

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024380827
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Po vydatném nočním dešti najde lesník Hryc mezi stromy mrtvé tělo, částečně zasypané hlínou. Přivolaní kriminalisté dívčino tělo odkryjí a zjistí, že je pod hlínou úplně nahá. Nikdo ji nezná a jakákoli identifikace je téměř nemožná. Před kriminalisty stojí několik otázek. Především musí zjistit, kdo je ona neznámá, následně teprve mohou pátrat po tom, kdo a proč ji usmrtil. Během vyšetřování potká kapitán Jakub Cetl svoji dávnou známou novinářku Miru, která ho díky své profesi zavede mezi smetánku a celebrity. Vedou stopy zločinu až do vyšších vrstev? Je dívka obětí závisti, zášti nebo neopětovaných citů?
Databáze knih: 85 % (15 hodnocení)
K vypůjčení do: 26.06.2023


Milan Dušek: Minulosti neutečeš. Klikněte pro více informací.

15. Minulosti neutečeš
Milan Dušek

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024382883
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Když se dvaadvacetiletá Veronika vdá a brzy po svatbě se jí narodí syn, ještě netuší, co ji v životě čeká. Zanedlouho její manžel zemře při nehodě na motorce a technici zjistí, že s brzdným systémem jeho Kawasaki 550 někdo manipuloval. Případ tedy přebírá kriminálka, která současně řeší i přepadení dvou bankovních poboček v regionu. Indicie nasvědčují tomu, že se tu objevila nová parta, avšak pátrání je zatím bezvýsledné...
Databáze knih: 63 % (6 hodnocení)
K vypůjčení do: 08.02.2023


Petr Bým: Vražda v dívčí garsoniéře. Klikněte pro více informací.

16. Vražda v dívčí garsoniéře
Petr Bým

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024382906
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Vražda mladé ženy, nalezené v jejím pražském bytě, se zpočátku jeví jako jednoduchý případ – kriminalisté mají hodně důvodů považovat ji za čin sexuálního devianta. Všechno ovšem změní překvapivé svědectví partnerky muže, kterého policie pokládá za pachatele. Další vyšetřování zavádí kapitána Brandla a poručíka Kotrbu do nejrůznějších prostředí, počínaje světem velkého podnikání, přes luxusní zdravotnické zařízení až po dětské divadlo. Postupně začíná být zřejmé, že původní verzi musí vyšetřovatelé opustit. Skutečné pozadí případu je jiné, a tak jako velmi často v něm jde především o peníze...
Databáze knih: 42 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 22.02.2024


Martin Trbušek: Pátý kámen. Klikněte pro více informací.

17. Pátý kámen
Martin Trbušek

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024382944
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: V ústavu Kassiopea pracují vědci na výzkumu rakoviny včetně vývoje nových léků. Když se mladý nadějný biochemik Jan Pouzar nedostaví k naplánovaným experimentům, kritické stopy nasvědčují možnému únosu. Mohl by snad být motivem jeho zásadní vědecký objev, o kterém se některým spolupracovníkům neurčitě zmínil? Zkušený major Bláha z brněnské kriminálky i Janovi kolegové si budou muset s pátráním pospíšit, protože kdo jednou překročil práh zločinu, může tak učinit znovu. A ve hře je příliš, než aby ten někdo na svoji záležitost rezignoval.
Databáze knih: 58 % (9 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.11.2023


Zdena Salivarová, Josef Škvorecký: Setkání po letech, s vraždou. Klikněte pro více informací.

18. Setkání po letech, s vraždou
Zdena Salivarová, Josef Škvorecký

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024382951
Klíčová slova: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Nový detektivní příběh z kanadského Toronta nás opět zavede do známého prostředí českých emigrantů. Od chvíle, kdy v bytě manželů Lomnických došlo k vraždě mladé dívky, uplynulo deset let. Anna a Tony stojí však znovu před vážným problémem. V okolí jejich přátel došlo ke zločinu a mezi podezřelými jsou i blízcí lidé Anny a Tonyho.
Databáze knih: 81 % (22 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2022


Jana Semschová: V hlavní roli vražda. Klikněte pro více informací.

19. V hlavní roli vražda
Jana Semschová

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024386225
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Známý herec Václav Kaplan se po smrti své manželky vrací k natáčení seriálu z počátku první republiky, kde hraje roli vrchního strážmistra – nyní v důchodu – Leopolda Haničky. Scénář tentokrát zavede filmový štáb do malebného zákoutí Šumavy, a protože Kaplan se bojí návratů do prázdného bytu v Praze, pronajme si pokoj na samotě, v domáckém prostředí chalupy svérázného Josefa Zemánka. Ten jej vtáhne do otazníků kupících se kolem zdánlivě jasné smrti jeho tajuplného kamaráda. Václav Kaplan se poněkud nedobrovolně vydává po stopách člověka, který – jak se zdá – nemá minulost...
Databáze knih: 76 % (16 hodnocení)
K vypůjčení do: 22.02.2024


Josef Škvorecký, Zdena Salivarová: Setkání na konci éry, s vraždou. Klikněte pro více informací.

20. Setkání na konci éry, s vraždou
Josef Škvorecký, Zdena Salivarová

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024386294
Klíčová slova: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: V knize Setkání na konci éry, s vraždou, od klasické dvojice české literatury Zdeny Salivarové a Josefa Škvoreckého, se čtenáři opět setkají s hraběnkou Annou Lomnickou. Jako v každé správné detektivce, ani zde nechybí zločin, navíc rovnou ten nejzávažnější. Autorům se podařilo nejen dokonale vykreslit prostředí, ve kterém se děj odehrává, ale také rozehrát se čtenáři jedinečnou hru plnou napětí a překvapení.
Databáze knih: 83 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2023


  

  

11 – 20 / 54

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]