Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:series[er]=Původní česká detektivka.

Bylo nalezeno 52 titulů. Seřazeno podle pořadí v sérii vzestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Petr Eidler: Na šábes se nevraždí. Klikněte pro více informací.

1. Na šábes se nevraždí
Petr Eidler

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024364513
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: V pražském domově pro židovské přeživší holocaust dojde ke dvěma náhlým úmrtím klientů. Protože vedení nechce v ústavu, kde žijí velmi staří lidé, vyvolat paniku, najme si na doporučení rabínovy manželky soukromého detektiva, aby celou záležitost co možná nejdiskrétněji prošetřil. Detektivovu domněnku, že bude třeba pátrat v minulosti, brzy potvrdí náhodný nález jednoho válečného deníku….
Databáze knih: 84 % (19 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2024


Ladislav Beran: Písecká četnická pátračka. Klikněte pro více informací.

2. Písecká četnická pátračka
Ladislav Beran

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024367262
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Autor Ladislav Beran, emeritní komisař kriminální služby, se prostřednictvím skutečných kriminálních případů, které písecká četnická pátrací stanice v té době vyšetřovala, vrací do třicátých let minulého století. Opět se setkáváme se štábním kapitánem Votrubou, štábními strážmistry Kubíkem a Hřebejkem a dalšími členy písecké četnické pátračky. Autor vyhledává materiály k případům v archivech a v dobovém tisku, aby je pak převedl do povídkové, čtivé formy.
Databáze knih: 77 % (19 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.01.2023


Stanislav Češka: Nezralá vražda. Klikněte pro více informací.

3. Nezralá vražda
Stanislav Češka

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024369464
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Když po svém návratu ze služební cesty nalezne Robert Borský mrtvolu své ženy v úložném prostoru manželského dvojlůžka, je doslova šokován. K řešení případu jsou povoláni kriminalisté z jihomoravské krajské mordparty pod vedením podplukovníka Motla, kteří začínají pozvolna rozplétat předivo vztahů v rodině, již tato tragédie postihla. Záhy se objeví dvojice podezřelých. Ale který z nich by byl schopen tak krutého činu? Příběh je inspirován skutečnou událostí.
Databáze knih: 71 % (27 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.01.2025


František Uher: Dravec. Klikněte pro více informací.

4. Dravec
František Uher

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024369716
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Krásný jarní den se změní v noční můru, když je pod mostem v blízkosti potoka nalezena mrtvá dívka bez bot. Vyšetřování se ujímají tři králové, jak kolegové říkají kriminálním inspektorům Čemusovi, Plevákovi a Justovi. Brzy odhalí její identitu – je to vnučka místního, ne příliš oblíbeného exposlance. Podezřelých je více než dost a najít mezi nimi vraha není snadné. Elitním kriminalistům navíc komplikuje práci i děravá legislativa a další případy, které je třeba vyřešit dříve, než pachatelé uniknou spravedlnosti.
Databáze knih: 72 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.06.2022


Petr Eidler: Nahá s Davidovou hvězdou. Klikněte pro více informací.

5. Nahá s Davidovou hvězdou
Petr Eidler

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024369853
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Když je v pražské Šárce nalezena druhá nahá mrtvá žena, stojí kriminalisté před otázkou, zda existuje nějaká spojitost s předchozí neobjasněnou vraždou mladé dívky. Oproti prvnímu nálezu v krčském lesoparku, kde se na místě činu nenašly žádné stopy, tentokrát pachatel jeden předmět zanechal – na větvi poblíž místa činu byl totiž nalezen zlatý řetízek s Davidovou hvězdou. Vyšetřovatele zavádí tato stopa do židovské komunity….
Databáze knih: 72 % (15 hodnocení)
K vypůjčení do: 15.06.2022


Roman Cílek: Bičování mrtvého koně. Klikněte pro více informací.

6. Bičování mrtvého koně
Roman Cílek

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024374468
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Postávalo kolem dost lidí, ale jen jediná žena z přítomných si povšimla, že té rozhořčené dámě se podlomila kolena, a stačila k ní přiskočit a zachytit ji dřív, než by se úplně sesunula na nepříliš čistou erární podlahu. „Hergot, pomůže mi s ní někdo?!“ vykřikla policistka – a to bylo poslední, co Kateřina Krásová jakž takž vnímala, vše ostatní zmizelo v úlevné mlhovině bezvědomí...
Databáze knih: 72 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.04.2022


Pavel Jansa: Dívka, která lhala. Klikněte pro více informací.

7. Dívka, která lhala
Pavel Jansa

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024374574
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Postarší vědec za záhadných okolností umírá a jeho dcera se obrací na soukromého detektiva, aby smrt otce objasnil. Z profesorových zápisků totiž vyplývá, že na stará kolena objevil nejen lásku, ale že byl též na prahu objevu mezinárodního významu. Proč tolik toužil po novém životě? A kdo všechno se snažil získat výsledky jeho práce za jakoukoliv cenu?
Databáze knih: 74 % (7 hodnocení)
K vypůjčení do: 24.02.2022


Jaroslav Kuťák: Josefovská krev. Klikněte pro více informací.

8. Josefovská krev
Jaroslav Kuťák

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024374765
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Mladík s neobvyklým jménem Vinnetou žil až doteď obyčejným, bezstarostným životem, tak jako všichni obyvatelé romského ghetta v Josefově. Zničehonic se však ocitá v drtivém soukolí. Neznámí, hrůzu nahánějící muži si ho najali, aby pro ně prohledával josefovské podzemí. Zpočátku váhá, ale když kolem něho začínají umírat lidé, pochopí, že nemá na vybranou. Musí splnit úkol – najít to, po čem zabijáci touží. Ani poté mu však nikdo nezaručí, že se nestane další z řady obětí….
Databáze knih: 74 % (16 hodnocení)
K vypůjčení do: 02.03.2022


Roman Cílek: Panny a netvor. Klikněte pro více informací.

9. Panny a netvor
Roman Cílek

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024380520
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Absurdní situace. Postarší, panovačně působící žena žádá policii, aby hledala jejího dospělého syna, kterého již několik dní postrádá. Tvrdí jim, že ho musejí najít, ale v duchu si není jista tím, zda si to opravdu přeje. Obává se totiž, že její syn je patologický násilník, poznamenaný nenávistí zejména k mladým ženám. Scéna z titulní povídky nové knihy znovu naznačuje, co o autorovi již víme: že je mistrem v dramatickém popisu vypjatých lidských osudů….
Databáze knih: 83 % (7 hodnocení)
K vypůjčení do: 18.02.2023


Petr Eidler: Smrt konvertity. Klikněte pro více informací.

10. Smrt konvertity
Petr Eidler

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024380599
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Pětadvacetiletý Jiří Stein se rozhodne radikálně změnit svůj život. Připravuje se na konverzi k židovství, víře svých prarodičů. Zasnoubí se s Miriam, plánují sňatek. Jiří však najednou zmizí a ani policie ho nedokáže najít. Steinův strýc se proto obrací na soukromého detektiva, aby po synovci pátral. Bezejmenný detektiv a jeho svérázný přítel, majitel košer restaurace a drsný motorkář, začínají mapovat poslední týdny Steinova života a zjišťují, že mnohé je jinak, než se na první pohled zdá. V té době policie najde zavražděné tělo ve Slapské přehradě...
Databáze knih: 81 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.09.2023


  

  

1 – 10 / 52

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]