Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:series[er]=Hříšní lidé Království českého.

Bylo nalezeno 25 titulů. Seřazeno podle pořadí v sérii vzestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Vlastimil Vondruška: Duch znojemských katakomb. Klikněte pro více informací.

1. Duch znojemských katakomb
Vlastimil Vondruška

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024386249
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Oldřich z Chlumu přijíždí spolu s panošem Otou jako jeden z vyslanců českého krále do Znojma, kde se koná jednání o smíru mezi moravskou a rakouskou šlechtou. Vše je předem dohodnuto a jde jen o to, aby se ochota ze smíru veřejně potvrdila. Purkrabí znojemského hradu proto očekává spíše dvorskou slavnost než ostrou půtku vyslanců. Jenže hned druhý den zmizí jeden z mladých českých šlechticů. Je to o to víc znepokojivé, že o čtyři roky dříve tu stejně nevysvětlitelně zmizel jeho starší bratr. K dovršení všeho se duch staršího bratra objeví přímo na hradě a pak zmizí v tajemných katakombách, jimiž je město pod zemí doslova protkáno.
Databáze knih: 84 % (286 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.02.2024


Vlastimil Vondruška: Právo první noci. Klikněte pro více informací.

2. Právo první noci
Vlastimil Vondruška

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024388878
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Během cesty po Moravě se panoš Ota setká se svou vzdálenou sestřenicí Miladou ze Zástřizlí. Je zoufalá a prosí ho o pomoc. Žije na Krakovci nedaleko Prostějova, kde se v poslední době stalo několik podivných událostí, které vyvrcholily vraždou jejího manžela. Co je však nejhorší, z jeho smrti podezírají ji. Panoš Ota se obrátí na svého pána, ale ten nemá chuť a ani pravomoc tu vyšetřovat. Navíc se musí věnovat jinému zločinu, který poškodil českého krále. Jenže pak dojde k pokusu unést Miladu. To Oldřicha z Chlumu přesvědčí, že nejde o obyčejný zločin. Společně začnou rozplétat neuvěřitelný příběh, jehož nitky vedou hluboko do minulosti.
Databáze knih: 80 % (247 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.09.2024


Vlastimil Vondruška: Spiknutí oběšenců. Klikněte pro více informací.

3. Spiknutí oběšenců
Vlastimil Vondruška

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024397375
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Poblíž Benešova u Ploučnice buduje pro panovníka bratranec Marka z Vartemberka hrad Ostrý, řečený též Šarfenštejn. Od počátku stavbu provázejí potíže, a proto Marek požádá o pomoc svého švagra Oldřicha z Chlumu. Jenže než se Oldřich z Chlumu ujme svých povinností, je v Benešově zavražděn rychtář. Podle jeho ženy mají vraždu na svědomí lupiči, kteří byli večer předtím oběšeni v Děčíně. Jenže těla oběšenců zmizela. Lidé jsou zastrašeni a zvláště s královskými úřady nechce nikdo mluvit. Proti Oldřichovi z Chlumu se staví i vlivní příbuzní Hynka Berky z Dubé, kteří ovládají statky v okolí. Zlo jako by se vršilo a…
Databáze knih: 82 % (123 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.02.2026


Vlastimil Vondruška: Dýka s hadem. Klikněte pro více informací.

4. Dýka s hadem
Vlastimil Vondruška

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024380506
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Děj románu se odehrává v polovině 13. století za vlády českého krále Přemysla II Otakara. Správce Bezdězu řeší případ vraždy pána hradu Grabštejn a tajemnou vraždu v johanitské komendě v Dubu. Detektivní zápletka se prolíná se statečností i proradností rytířů a romantickou láskou. Autor knihy si získal již tisíce čtenářů především schopností přenést je do středověku a vytvořit dokonalou iluzi doby.
Databáze knih: 85 % (759 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.11.2026


Vlastimil Vondruška: Zdislava a ztracená relikvie. Klikněte pro více informací.

5. Zdislava a ztracená relikvie
Vlastimil Vondruška

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024349473
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Prokurátor krále Přemysla II. Otakara Oldřich z Chlumu a zároveň správce hradu Bezděz má v pravomoci i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů v kraji. Tentokrát řeší krádež trnu z Kristovy koruny; vzácné relikvie, již získal Havel z Lemberka a hodlá ji věnovat Chrámu sv. Víta v Praze. Zločin byl proveden pouhé dva dny před příjezdem krále, jenž se má zúčastnit slavnostního vysvěcení relikvie, takže celá kauza hrozí pěknou ostudou. V krátkém čase se vrší další zločiny - vraždy zemana Jana ze Střelče, lemberského kaplana a zlatníka Ruprechta z Jablonného. Souvisejí spolu tyto zločiny, či ne? A jak je to s údajným znásilněním zlatníkovy…
Databáze knih: 87 % (574 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2025


Vlastimil Vondruška: Záhada zlaté štoly. Klikněte pro více informací.

6. Záhada zlaté štoly
Vlastimil Vondruška

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024328966
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Další z příběhů královského prokurátora Oldřicha z Chlumu se tentokrát odehrává v okolí Prahy. Nevysvětlitelným způsobem se při cestě z královských dolů v Jílovém u Prahy ztratí truhlice plná zlata. Král Přemysl I. Otakar povolá Oldřicha z Chlumu, protože je jasné, že v pozadí musí stát někdo z předních šlechticů království.
Databáze knih: 88 % (571 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2025


Vlastimil Vondruška: Adventní kletba. Klikněte pro více informací.

7. Adventní kletba
Vlastimil Vondruška

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024334882
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Zdánlivě obyčejná návštěva hradu Krašova se změní v děsivou noční můru. Oldřich z Chlumu chce pomoci příbuzné, která se mu svěří s dávným prokletím hroznatovského rodu. Co spojuje vraždy šlechtičen a pověst o pokladu knížete Soběslava? Pátrání přivede Oldřicha a jeho pomocníky panoše Otu a velitele Diviše do řídce obydlených lesů kolem Berounky. Jejich životy visí na vlásku, kromě černého rytíře je ohrožuje i cosi tajemného. Lze vůbec objasnit záhadu starou více než jedno století?
Databáze knih: 86 % (617 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2025


Vlastimil Vondruška: Vražda v ambitu. Klikněte pro více informací.

8. Vražda v ambitu
Vlastimil Vondruška

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024341408
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Tři detektivní příběhy, odehrávající se v polovině 13. století, se vracejí do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Vysvětlují některé události, předcházející románům publikovaným v edici Hříšní lidé Království českého. První příběh vypráví o tajemné vraždě, jíž se Oldřich z Chlumu stane nechtěným svědkem při svém studiu v Magdeburku. Tajemný vrah usiluje o jeho život a jediná cesta k záchraně je odhalit pravdu. Druhý příběh se odehrává v době, kdy mladý Oldřich z Chlumu poprvé přichází na Pražský hrad. Zde vstoupí do jeho služeb panoš Ota ze Zástřizlí, jehož dostane z ošemetné situace a za své zásluhy je jmenován…
Databáze knih: 88 % (483 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2025


Vlastimil Vondruška: Olomoucký bestiář. Klikněte pro více informací.

9. Olomoucký bestiář
Vlastimil Vondruška

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024322261
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Na panství olomouckého biskupa bylo bestiálně zavražděno několik žen. Podařilo se chytit a usvědčit vraha, který byl prohlášen za vlkodlaka a upálen. Po čase ovšem vraždy pokračují. Přemysl II. Otakar se rozhodne, že spíše než inkvizice pomůže zkušený vyšetřovatel, proto pošle na Moravu prokurátora Oldřicha z Chlumu. Doprovázejí ho jeho osvědčení pomocníci panoš Ota a velitel Diviš. Záhy se ukáže, že případ bude mnohem složitější, než se zdálo, protože stopy zločinu míří velice vysoko. Oldřich z Chlumu nakonec odhalí děsivou pravdu, ale aby ji dokázal, musí připravit neobvyklou léčku.
Databáze knih: 88 % (522 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2025


Vlastimil Vondruška: Strážce boleslavského mysteria. Klikněte pro více informací.

10. Strážce boleslavského mysteria
Vlastimil Vondruška

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024343341
Klíčová slova: Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Správce hradu Bezdězu Oldřich z Chlumu stojí tentokrát proti nebezpečným úkladům tajného bratrstva. Na počátku je vypálení vladyckého dvorce v Tajné. Ale to, co se zdálo jako loupežné přepadení, tají podivné tajemství, jehož kořeny sahají až k počátkům přemyslovského rodu a ke knížeti svatému Václavovi. A tak je Oldřich z Chlumu i se svým panošem Otou vtažen do děsivého víru násilí, pronásledování a vražd. Jen díky své odvaze, rytířskému umění a moudrosti se jim podaří záhadné klubko rozplést. Odhalí, co se tají v poznámkách kronikáře Kosmy, najdou kryptu zasvěcených, rozluští smysl posvátného kryptogramu a nakonec zlomí moc tajemného bratrstva. Jenže…
Databáze knih: 89 % (453 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2025


  

  

1 – 10 / 25

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]