Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Youngbooks.

Bylo nalezeno 9 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Ondřej Illnar: Čtení k čaji. Klikněte pro více informací.

1. Čtení k čaji
Ondřej Illnar

Nakladatel: Youngbooks
EAN: 9788087772287
Klíčová slova: Anekdoty, satira
Anotace: Tato četba je věru určena k čaji. K pročítání klidnému a soustředěnému, nerušenému okolním světem, na který ostatně i vypravěči jednotlivých povídek nahlížejí ve zcela originálních souvislostech. Čtyři povídky propojuje jemná linka, podobná pití různorodých čajů, kdy každý má svou vlastní chuť a vůni. A tak se vnoříte do příběhu lásky Šálku k Mističce, budete unášeni spolu s čajovým keříkem, u čaje rozjímat o bytí, obklopeni magickým světem změněného vnímání. Ondřej Illnar ovládá jemnou jazykohru,provoněnou slovním humorem, promýšlí každou větu stejně jako celek svého světa obrazů, myšlenek, pocitů. Poznejte, že se čtečkou můžete…
Databáze knih: 80 % (1 hodnocení)


Matěj Vavřina: Boty do půlnoci. Klikněte pro více informací.

2. Boty do půlnoci
Matěj Vavřina

Nakladatel: Youngbooks
EAN: 9788087772256
Klíčová slova: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Boty do půlnoci jsou žánrově těžko zařaditelné, ale dalo by se říct, že patří do kategorie kapitola z románu. Matěj Vavřina napsal svým vytříbeným jazykem poutavý příběh, v němž se prolíná šest rovin šesti hlavních postav, které jsou velmi dobře charakterově vybarveny. Příběh se odehrává během jedné noci mezi Kladnem a pražským letištěm, v místě, kde před dvěma lety došlo k vraždě, o níž má každá z postav vlastní informace...
Databáze knih: 60 % (1 hodnocení)


Tomáš Kříkava: Zbytečná kniha. Klikněte pro více informací.

3. Zbytečná kniha
Tomáš Kříkava

Nakladatel: Youngbooks
EAN: 9788087772348
Klíčová slova: Poezie
Anotace: Milí čtenáři, dostala se vám do rukou kniha. Zbytečná, a přece ne. Tomáš Kříkava v ní otevírá své nitro. Jaké je? Trochu melancholické a depresivní, a přesto plné barev a obrazů, plné metafor a něžných dotyků. Kniha, u které se zasníte, kniha, při které na chvilku přestane odtikávat čas. Kniha. Zbytečná. A přece ne. Poznala jsem jednou jednoho snílka. Uměl vyjádřit své sny slovem. Byly to sny o bílých ptácích, o jantarově rudou krůpějí zmáčené zemi, o očích svého milého. Byly to sny nejenom plné světla, ale i kruté a morbidní. A všechny dokázal napsat na papír. Odhalit se. Splynout s řádky. Uletět času… Zbytečné? Nikoliv... Z doslovu Petry Poliakové.


Markéta Wagnerová: Potíže s údem. Klikněte pro více informací.

4. Potíže s údem
Markéta Wagnerová

Nakladatel: Youngbooks
EAN: 9788087772089
Klíčová slova: Poezie
Anotace: Toto je sbírka poezie Markéty Wagnerové, což jest pseudonym osoby, již umění příliš nezajímá, avšak dědkem napřed přes tři špačky. Pravdivostní hodnoty studentských programů, kterým popravdě propadla srdcem, se zužují obor po oboru, prakticky až k fotografii, kde měřitelné hodnoty dosahují nejvyšších stupňů. Poezie ji nikdy nezajímala, vždy však měla potíže s údem. A nyní se rozhodla sdílet je se světem. Nebo alespoň s českou čtenářskou obcí. Literární počin, který se teď před vámi vznáší, ztopořený úd jemně avantgardního pachu, je odrazem jednoho dlouhého období Markétina života, literárním otiskem, který po sobě zanechala v tomto stereotypy protknutém věku.


Jitka Herzánová: Opičí oči. Klikněte pro více informací.

5. Opičí oči
Jitka Herzánová

Nakladatel: Youngbooks
EAN: 9788087772171
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Velmi osobitý cestopis lidí i vlastního prožívání světa vytáhne čtenáře z úmorné všednosti sérií provázaných historek i miniatur lidských osudů. Hlavní hrdinka stopuje napříč Evropou, střídá stopnutá auta stejně jako lidi, kritické chvíle hladu a samoty se prolínají s drogovým sněním. Díky zažitým autobiografickým prvkům to není žádné snění o cestování a útěk od lidí k lidem, ale prožívání cesty jako takové. Už samotný název vede k provokativnímu uvažování nad komunikací, individualitou, lidstvím. Vedle trefných replik a štiplavé ironie se staví citlivé lyrické vnímání, v nemž se propojuje míhající se cesta s nazíráním vlastního…


Lukáš Prchal: Den v nedohlednu. Klikněte pro více informací.

6. Den v nedohlednu
Lukáš Prchal

Nakladatel: Youngbooks
EAN: 9788087772041
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Sbírka 17 povídek doplněná autobiografickými miniaturami ukazuje svět s kořeny pevně zapuštěnými v realitě. V příbězích potkáváme živoucí charaktery, lidi mladé i staré, kteří často dokážou najít vzájemné porozumění, což je v dnešním světě vzácná hodnota. Jejich setkávání je čtenáři zprostředkováno převážně ve vtipných i dojemných dialozích, které jsou jak vytržené z každodenního života. Lukáš Prchal neskrývá svou inspiraci oblíbenou hudbou a literaturou, naopak k oběma rád odkazuje i cituje. Jeho styl se vyznačuje filmovým pohledem na situace, který zbytečně nic neokecává a směřuje k silné pointě, která v čtenáři zůstane nadlouho.


Daniel Kubec: Rodina, rakovina, rozklad. Klikněte pro více informací.

7. Rodina, rakovina, rozklad
Daniel Kubec

Nakladatel: Youngbooks
EAN: 9788087772201
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Sbírku volně provázaných povídek spojuje děj, který ukazuje průběh smrtelné nemoci v rodině. Otec umírá a všichni členové rodiny se s tím musí po svém vyrovnat, což se jim moc nedaří. Styl autora stojí na silných dialozích a zobrazení myšlenkových pochodů a fantazií dospívajícího syna, kterého „rodinná nemoc“ zasahuje nejcitlivěji. Jak dlouho se děje smrt a lze vůbec někdy jít zase dál? Co se dá udělat, aby bylo umírání snazší, a proč se o to vůbec pokoušet? Dá se s někým důstojně rozloučit, nebo lze pouze zapomenout?


Daniel Kubec: Negativní povídky. Klikněte pro více informací.

8. Negativní povídky
Daniel Kubec

Nakladatel: Youngbooks
EAN: 9788087772119
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Sbírka povídek mladého autora, která je silně protknuta motivy strachu, smrti, zhnusení a sexuálních motivů, které jsou pro něj značně typické. Daniel Kubec se dostává do povědomí a my zjišťujeme, že si naši pozornost zaslouží.


Michaela Losekoot: Květinostesk. Klikněte pro více informací.

9. Květinostesk
Michaela Losekoot

Nakladatel: Youngbooks
EAN: 9788087772324
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Michaela Losekoot napsala poutavou a vyspělou prvotinu s poetickým podtónem. Mladá protagonistka tohoto příběhu léčí odtržení rodičů, s nimiž se už pár let nevídá, pendlováním mezi vztahem s mladým mužem a starší ženou. Příběh této novely se střídá s melancholií, počátečním nihilismem, niternými myšlenkami a trefnými poznámkami soustředícími se na život, sex, vztahy a směšnosti všedního dne.


  

  

1 – 9 / 9

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]