Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Youngbooks.

Bylo nalezeno 10 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Nikdy nebudem starý!!!
kolektiv autorů

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9990000139774
Klíčová slova: Elektronické knihy, Česká a světová literatura
Anotace: Výběr toho nejlepšího z povídkových sbírek nakladatelství Youngbooks. “Neustále se setkáváme s tím, že se lidi bojí, že knížka od mladého českého autora nebude dobrá. Kvůli bourání tohohle klišé jsme konec konců Youngbooks zakládali. A tohle je jen další krok. Chceme, aby mladé tvůrce mohl ochutnat opravdu každý, a proto tuto mini- antologii dáváme zadarmo. Nebudu to zdržovat. Bez předsudků se pusťte do čtení a udělejte si vlastní názor na to, jak to s těma mladýma autorama vlastně je... Mějte se supr, čtěte dobrý knížky, dělejte dobrý věci, mějte se rádi a nebuďte starý.” -Kuba Novák, principál Youngbooks.
K vypůjčení do: 22.07.2020


2. Zbytečná kniha
Tomáš Kříkava

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772348
Klíčová slova: Elektronické knihy, Poezie
Anotace: Milí čtenáři, dostala se vám do rukou kniha. Zbytečná, a přece ne. Tomáš Kříkava v ní otevírá své nitro. Jaké je? Trochu melancholické a depresivní, a přesto plné barev a obrazů, plné metafor a něžných dotyků. Kniha, u které se zasníte, kniha, při které na chvilku přestane odtikávat čas. Kniha. Zbytečná. A přece ne. Poznala jsem jednou jednoho snílka. Uměl vyjádřit své sny slovem. Byly to sny o bílých ptácích, o jantarově rudou krůpějí zmáčené zemi, o očích svého milého. Byly to sny nejenom plné světla, ale i kruté a morbidní. A všechny dokázal napsat na papír. Odhalit se. Splynout s řádky. Uletět času… Zbytečné? Nikoliv... Z doslovu Petry Poliakové.


3. Boty do půlnoci
Matěj Vavřina

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772256
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Boty do půlnoci jsou žánrově těžko zařaditelné, ale dalo by se říct, že patří do kategorie kapitola z románu. Matěj Vavřina napsal svým vytříbeným jazykem poutavý příběh, v němž se prolíná šest rovin šesti hlavních postav, které jsou velmi dobře charakterově vybarveny. Příběh se odehrává během jedné noci mezi Kladnem a pražským letištěm, v místě, kde před dvěma lety došlo k vraždě, o níž má každá z postav vlastní informace...


4. Čtení k čaji
Ondřej Illnar

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772287
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Tato četba je věru určena k čaji. K pročítání klidnému a soustředěnému, nerušenému okolním světem, na který ostatně i vypravěči jednotlivých povídek nahlížejí ve zcela originálních souvislostech. Čtyři povídky propojuje jemná linka, podobná pití různorodých čajů, kdy každý má svou vlastní chuť a vůni. A tak se vnoříte do příběhu lásky Šálku k Mističce, budete unášeni spolu s čajovým keříkem, u čaje rozjímat o bytí, obklopeni magickým světem změněného vnímání. Ondřej Illnar ovládá jemnou jazykohru,provoněnou slovním humorem, promýšlí každou větu stejně jako celek svého světa obrazů, myšlenek, pocitů. Poznejte, že se čtečkou můžete…


5. Potíže s údem
Markéta Wagnerová

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772089
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Ztopořený úd jemně avantgardního pachu, je odrazem jednoho dlouhého období autorčina, literárním otiskem, který po sobě zanechala v tomto stereotypy protknutém věku.


6. Den v nedohlednu
Lukáš Prchal

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772041
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Sbírka 17 povídek doplněná autobiografickými miniaturami ukazuje svět s kořeny pevně zapuštěnými v realitě. V příbězích potkáváme živoucí charaktery, lidi mladé i staré, kteří často dokážou najít vzájemné porozumění, což je v dnešním světě vzácná hodnota. Jejich setkávání je čtenáři zprostředkováno převážně ve vtipných i dojemných dialozích, které jsou jak vytržené z každodenního života. Lukáš Prchal neskrývá svou inspiraci oblíbenou hudbou a literaturou, naopak k oběma rád odkazuje i cituje. Jeho styl se vyznačuje filmovým pohledem na situace, který zbytečně nic neokecává a směřuje k silné pointě, která v čtenáři zůstane nadlouho.


7. Negativní povídky
Daniel Kubec

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772119
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Sbírka povídek mladého autora, která je silně protknuta motivy strachu, smrti, zhnusení a sexuálních motivů, které jsou pro něj značně typické. Daniel Kubec se dostává do povědomí a my zjišťujeme, že si naši pozornost zaslouží.


8. Opičí oči
Jitka Herzánová

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772171
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Velmi osobitý cestopis lidí i vlastního prožívání světa vytáhne čtenáře z úmorné všednosti sérií provázaných historek i miniatur lidských osudů. Hlavní hrdinka stopuje napříč Evropou, střídá stopnutá auta stejně jako lidi, kritické chvíle hladu a samoty se prolínají s drogovým sněním. Díky zažitým autobiografickým prvkům to není žádné snění o cestování a útěk od lidí k lidem, ale prožívání cesty jako takové. Už samotný název vede k provokativnímu uvažování nad komunikací, individualitou, lidstvím. Vedle trefných replik a štiplavé ironie se staví citlivé lyrické vnímání, v nemž se propojuje míhající se cesta s nazíráním vlastního…


9. Rodina, rakovina, rozklad
Daniel Kubec

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772201
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Sbírku volně provázaných povídek spojuje děj, který ukazuje průběh smrtelné nemoci v rodině. Otec umírá a všichni členové rodiny se s tím musí po svém vyrovnat, což se jim moc nedaří. Styl autora stojí na silných dialozích a zobrazení myšlenkových pochodů a fantazií dospívajícího syna, kterého „rodinná nemoc“ zasahuje nejcitlivěji. Jak dlouho se děje smrt a lze vůbec někdy jít zase dál? Co se dá udělat, aby bylo umírání snazší, a proč se o to vůbec pokoušet? Dá se s někým důstojně rozloučit, nebo lze pouze zapomenout?


10. Květinostesk
Michaela Losekoot

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772324
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Michaela Losekoot napsala poutavou a vyspělou prvotinu s poetickým podtónem. Mladá protagonistka tohoto příběhu léčí odtržení rodičů, s nimiž se už pár let nevídá, pendlováním mezi vztahem s mladým mužem a starší ženou. Příběh této novely se střídá s melancholií, počátečním nihilismem, niternými myšlenkami a trefnými poznámkami soustředícími se na život, sex, vztahy a směšnosti všedního dne.


  

  

1 – 10 / 10

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]