Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=youngbooks.

Bylo nalezeno 8 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Boty do půlnoci
Matěj Vavřina

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772256
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Boty do půlnoci jsou žánrově těžko zařaditelné, ale dalo by se říct, že patří do kategorie kapitola z románu. Matěj Vavřina napsal svým vytříbeným jazykem poutavý příběh, v němž se prolíná šest rovin šesti hlavních postav, které jsou velmi dobře charakterově vybarveny. Příběh se odehrává během jedné noci mezi Kladnem a pražským letištěm, v místě, kde před dvěma lety došlo k vraždě, o níž má každá z postav vlastní informace...


2. Čtení k čaji
Ondřej Illnar

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772287
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Tato četba je věru určena k čaji. K pročítání klidnému a soustředěnému, nerušenému okolním světem, na který ostatně i vypravěči jednotlivých povídek nahlížejí ve zcela originálních souvislostech. Čtyři povídky propojuje jemná linka, podobná pití různorodých čajů, kdy každý má svou vlastní chuť a vůni. A tak se vnoříte do příběhu lásky Šálku k Mističce, budete unášeni spolu s čajovým keříkem, u čaje rozjímat o bytí, obklopeni magickým světem změněného vnímání. Ondřej Illnar ovládá jemnou jazykohru,provoněnou slovním humorem, promýšlí každou větu stejně jako celek svého světa obrazů, myšlenek, pocitů. Poznejte, že se čtečkou můžete…


3. Potíže s údem
Markéta Wagnerová

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772089
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Ztopořený úd jemně avantgardního pachu, je odrazem jednoho dlouhého období autorčina, literárním otiskem, který po sobě zanechala v tomto stereotypy protknutém věku.


4. Den v nedohlednu
Lukáš Prchal

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772041
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Sbírka 17 povídek doplněná autobiografickými miniaturami ukazuje svět s kořeny pevně zapuštěnými v realitě. V příbězích potkáváme živoucí charaktery, lidi mladé i staré, kteří často dokážou najít vzájemné porozumění, což je v dnešním světě vzácná hodnota. Jejich setkávání je čtenáři zprostředkováno převážně ve vtipných i dojemných dialozích, které jsou jak vytržené z každodenního života. Lukáš Prchal neskrývá svou inspiraci oblíbenou hudbou a literaturou, naopak k oběma rád odkazuje i cituje. Jeho styl se vyznačuje filmovým pohledem na situace, který zbytečně nic neokecává a směřuje k silné pointě, která v čtenáři zůstane nadlouho.


5. Negativní povídky
Daniel Kubec

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772119
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Sbírka povídek mladého autora, která je silně protknuta motivy strachu, smrti, zhnusení a sexuálních motivů, které jsou pro něj značně typické. Daniel Kubec se dostává do povědomí a my zjišťujeme, že si naši pozornost zaslouží.


6. Opičí oči
Jitka Herzánová

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772171
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Velmi osobitý cestopis lidí i vlastního prožívání světa vytáhne čtenáře z úmorné všednosti sérií provázaných historek i miniatur lidských osudů. Hlavní hrdinka stopuje napříč Evropou, střídá stopnutá auta stejně jako lidi, kritické chvíle hladu a samoty se prolínají s drogovým sněním. Díky zažitým autobiografickým prvkům to není žádné snění o cestování a útěk od lidí k lidem, ale prožívání cesty jako takové. Už samotný název vede k provokativnímu uvažování nad komunikací, individualitou, lidstvím. Vedle trefných replik a štiplavé ironie se staví citlivé lyrické vnímání, v nemž se propojuje míhající se cesta s nazíráním vlastního…


7. Rodina, rakovina, rozklad
Daniel Kubec

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772201
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Sbírku volně provázaných povídek spojuje děj, který ukazuje průběh smrtelné nemoci v rodině. Otec umírá a všichni členové rodiny se s tím musí po svém vyrovnat, což se jim moc nedaří. Styl autora stojí na silných dialozích a zobrazení myšlenkových pochodů a fantazií dospívajícího syna, kterého „rodinná nemoc“ zasahuje nejcitlivěji. Jak dlouho se děje smrt a lze vůbec někdy jít zase dál? Co se dá udělat, aby bylo umírání snazší, a proč se o to vůbec pokoušet? Dá se s někým důstojně rozloučit, nebo lze pouze zapomenout?


8. Květinostesk
Michaela Losekoot

Vydáno: Youngbooks
EAN: 9788087772324
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Michaela Losekoot napsala poutavou a vyspělou prvotinu s poetickým podtónem. Mladá protagonistka tohoto příběhu léčí odtržení rodičů, s nimiž se už pár let nevídá, pendlováním mezi vztahem s mladým mužem a starší ženou. Příběh této novely se střídá s melancholií, počátečním nihilismem, niternými myšlenkami a trefnými poznámkami soustředícími se na život, sex, vztahy a směšnosti všedního dne.


  

  

1 – 8 / 8

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]