Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=XYZ.

Bylo nalezeno 361 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Jan Tománek: Lustr pro papeže. Klikněte pro více informací.

1. Lustr pro papeže
Jan Tománek

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075975478 借
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Syrově drsná výpověď nevinně odsouzeného mladého trampa, který se provinil jen tím, že byl ve špatný čas na špatném místě. Jeho cesta brutálními pracovními tábory v té báječné normalizační době, kdy všichni mlčeli a užívali si populární hudby a veselých filmů. Skutečný příběh z dávno zapomenutého minkovického pekla, vězni přezdívaného Minkau – podle nacistického vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau, se kterým si ten český v ničem nezadal...
Databáze knih: 95 % (275 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


Fan Vavřincová: Taková normální rodinka. Klikněte pro více informací.

2. Taková normální rodinka
Fan Vavřincová

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075059550
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Humor
Anotace: Navzdory názvu nejsou Hanákovi až tak normální. Babička píše detektivky, které nikdo nikdy nevydal, její dcera Cilka neustále zpívá, manžel Oldřich se nevěnuje ničemu jinému než svým želvičkám a myšičkám. Starší dcera Pavla všude možně cvičí jógu a se stoickým klidem snáší darebáctví svých dvojčat a podivínství svého manžela Petra, který jen jí, spí a čte noviny. A do této rodiny se chystá její mladší sestra Kateřina přivést svého nastávajícího Zdeňka… Samozřejmě se obává, že Zdeněk se drobných výstředností jejích blízkých zalekne natolik, že od ní uteče, a celou rodinu tedy přesvědčí, aby předstírala starosvětsky spořádaný život...
Databáze knih: 95 % (194 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2025


Johanna Spyriová: Heidi, děvčátko z hor. Klikněte pro více informací.

3. Heidi, děvčátko z hor
Johanna Spyriová

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788073883553
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Legendární dětská kniha v nové úpravě a s ilustracemi Jana Janáka. Malou Heidi přivede její teta, která se o ni starala po smrti jejích rodičů, k dědečkovi do hor. Starý Konrád není touto situací nadšen, zpočátku se sblížení s vnučkou brání, ale brzy si ji oblíbí, stejně jako si Heidi zamiluje hory a lidi v nich žijící.
Databáze knih: 92 % (540 hodnocení)


Miloslav Švandrlík: Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1. Klikněte pro více informací.

4. Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1
Miloslav Švandrlík

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075059642
Klíčová slova: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Kdo by neznal žáky Kopyta a Mňouka, dvojici raubířů, detektivů i statečných hrdinů z malého posázavského městečka. Svým důvtipem a fantazií občas zavaří nejen sobě, ale i svým sousedům, učiteli Pěničkovi i nadporučíku a později kapitánu Ošmerovi. Do nejednoho vyšetřování vtáhnou také kastelána Štětku nebo hajného Breburdu. Přes všechny své velkolepé patálie, rozbitá kolena a školní průšvihy jsou Kopyto s Mňoukem vždy na stopě pořádnému dobrodružství. Ať už je vám pět nebo padesát, Švandrlíkovy hrdiny od Sázavy si zamilujete. O to víc, přičtete-li k nim nádherné Nepraktovy ilustrace.
Databáze knih: 92 % (278 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


Krystyna Zywulska: Přežila jsem Osvětim. Klikněte pro více informací.

5. Přežila jsem Osvětim
Krystyna Zywulska

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075978462
Klíčová slova: E-knihy • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Nové vydání slavné knihy o životě v osvětimském koncentračním táboře „Vzala mou ruku a začala vpichovat číslo 55908. Nepíchala mě vlastně do ruky, ale do srdce – tak jsem to cítila. Od té chvíle jsem přestala být člověkem.“ Polská spisovatelka Krystyna Żywulska sepsala své vzpomínky na život v Osvětimi krátce po skončení druhé světové války, a právě proto jsou plné syrových emocí a nepřikrášlených popisů. Zásadní svědectví o hrůzách koncentračních táborů vychází v novém překladu a bez původních cenzurních zásahů.
Databáze knih: 96 % (38 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2024


Arthur Conan Doyle: 3 x Sherlock Holmes. Klikněte pro více informací.

6. 3 x Sherlock Holmes
Arthur Conan Doyle

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788073887001
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Nejlepší detektiv všech dob Sherlock Holmes a jeho věrný pomocník doktor Watson vyráží z londýnské Baker Street řešit své další tři případy: V prvním se Holmes potká s „ženou všech žen“ Irenou Adlerovou a předejde skandálu v Čechách, ve druhém bude na temných blatech pronásledovat psa baskervillského a ve třetím se utká se svým úhlavním nepřítelem – doktorem Moriartym. Bude to opravdu Holmesův poslední případ?
Databáze knih: 93 % (68 hodnocení)


Franck Thilliez: Strach. Klikněte pro více informací.

7. Strach
Franck Thilliez

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075976574
Klíčová slova: Thrillery
Anotace: Knihám označeným zlatou pečetí Edice TOP věnujte zvýšenou pozornost! Předchází je pověst největších světových bestsellerů, které se dočkaly vřelého přijetí kritiky i čtenářů nebo získaly významná literární ocenění. Policistku ze severu Francie pronásledují noční můry. Vypukly krátce poté, co podstoupila transplantaci srdce – vidí cizí ženu volající o pomoc z uzamčené temné místnosti. Jde snad o vzpomínku člověka, jehož srdce jí bije v těle? Komisař Shark a Lucie Henebellová řeší tou dobou případ ženy, jíž kdosi věznil v podzemí tak dlouho, že téměř oslepla. Hrůzné nálezy z místa činu vedou do vrahova přirozeného prostředí… až za…
Databáze knih: 92 % (98 hodnocení)
K vypůjčení do: 03.07.2022


Franck Thilliez: Smrtící DNA. Klikněte pro více informací.

8. Smrtící DNA
Franck Thilliez

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075056603
Klíčová slova: Thrillery
Anotace: Postgraduální studentka Eva Loutsová byla zavražděna během svého výzkumu v Centru primatologie nedaleko Paříže. Zpočátku se zdálo, že jde o brutální útok šíleného zvířete, ale zdá se, že všechno je mnohem komplikovanější… Komisař Sharko a Lucie Henebelleová musí vyřešit případ, dřív než si TO, co zabilo Evu Loutsovou, přijde i pro ně.
Databáze knih: 90 % (221 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.06.2021


Lenka Vacvalová: Najdu odvahu. Klikněte pro více informací.

9. Najdu odvahu
Lenka Vacvalová

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075977823
Klíčová slova: Biografie, osobnosti • Cestopisy • Literatura faktu, učebnice • Cestování, cestopisy, průvodci
Anotace: Herečka, moderátorka a běžkyně Lenka Vacvalová překonává na 770 km dlouhé trase po cestě hrdinů SNP náročný terén a sama sebe. Vypráví příběh o každodenních výzvách a hledání odvahy. A to nejen své vlastní. Mapuje i osudy hrdinů, kteří padli v SNP, a žen, jež v sobě našly neuvěřitelnou odvahu, aby mohly během povstání pomáhat. Ultraběh. Náročný, dlouhý, vyčerpávající. Šestnáct dnů plných deště a sněhu, bahna, bolesti, ale i neskutečně silných zážitků.
Databáze knih: 95 % (29 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2032


Franck Thilliez: Atomka. Klikněte pro více informací.

10. Atomka
Franck Thilliez

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075971821
Klíčová slova: Thrillery
Anotace: Další případ komisaře Francka Sharka a Lucie Henebelleové Těsně před Vánoci je nalezeno tělo novináře v mrazáku. Stal se Christophe Gamblin obětí sériového vraha, kterého sám odhalil? Jedná o stejného zabijáka, který hodil své oběti do ledových alpských vod? Právě ve sněhem pokrytých Alpách hledají Lucie Henebelleová a Franck Sharko informace, které by je přivedly na vrahovu stopu. Objev Gamblinových poznámek je zavede až na kliniku, která se specializuje na využití hypotermie při operacích srdce. Jenže je vrah je už zase o krok dále...
Databáze knih: 90 % (111 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.06.2021


  

  

1 – 10 / 361

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]