Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=xyz.

Bylo nalezeno 327 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Taková normální rodinka
Fan Vavřincová

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075059550
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Navzdory názvu nejsou Hanákovi až tak normální. Babička píše detektivky, které nikdo nikdy nevydal, její dcera Cilka neustále zpívá, manžel Oldřich se nevěnuje ničemu jinému než svým želvičkám a myšičkám. Starší dcera Pavla všude možně cvičí jógu a se stoickým klidem snáší darebáctví svých dvojčat a podivínství svého manžela Petra, který jen jí, spí a čte noviny. A do této rodiny se chystá její mladší sestra Kateřina přivést svého nastávajícího Zdeňka… Samozřejmě se obává, že Zdeněk se drobných výstředností jejích blízkých zalekne natolik, že od ní uteče, a celou rodinu tedy přesvědčí, aby předstírala starosvětsky spořádaný život...
Databáze knih: 95 % (176 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2025


2. Heidi, děvčátko z hor
Johanna Spyriová

Vydáno: XYZ
EAN: 9788073883553
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Legendární dětská kniha v nové úpravě a s ilustracemi Jana Janáka. Malou Heidi přivede její teta, která se o ni starala po smrti jejích rodičů, k dědečkovi do hor. Starý Konrád není touto situací nadšen, zpočátku se sblížení s vnučkou brání, ale brzy si ji oblíbí, stejně jako si Heidi zamiluje hory a lidi v nich žijící.
Databáze knih: 92 % (581 hodnocení)


3. Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1
Miloslav Švandrlík

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075059642
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Kdo by neznal žáky Kopyta a Mňouka, dvojici raubířů, detektivů i statečných hrdinů z malého posázavského městečka. Svým důvtipem a fantazií občas zavaří nejen sobě, ale i svým sousedům, učiteli Pěničkovi i nadporučíku a později kapitánu Ošmerovi. Do nejednoho vyšetřování vtáhnou také kastelána Štětku nebo hajného Breburdu. Přes všechny své velkolepé patálie, rozbitá kolena a školní průšvihy jsou Kopyto s Mňoukem vždy na stopě pořádnému dobrodružství. Ať už je vám pět nebo padesát, Švandrlíkovy hrdiny od Sázavy si zamilujete. O to víc, přičtete-li k nim nádherné Nepraktovy ilustrace.
Databáze knih: 92 % (248 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


4. 3 x Sherlock Holmes
Arthur Conan Doyle

Vydáno: XYZ
EAN: 9788073887001
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Nejlepší detektiv všech dob Sherlock Holmes a jeho věrný pomocník doktor Watson vyráží z londýnské Baker Street řešit své další tři případy: V prvním se Holmes potká s „ženou všech žen“ Irenou Adlerovou a předejde skandálu v Čechách, ve druhém bude na temných blatech pronásledovat psa baskervillského a ve třetím se utká se svým úhlavním nepřítelem – doktorem Moriartym. Bude to opravdu Holmesův poslední případ?
Databáze knih: 94 % (63 hodnocení)


5. Lustr pro papeže
Jan Tománek

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075975478
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: Syrově drsná výpověď nevinně odsouzeného mladého trampa, který se provinil jen tím, že byl ve špatný čas na špatném místě. Jeho cesta brutálními pracovními tábory v té báječné normalizační době, kdy všichni mlčeli a užívali si populární hudby a veselých filmů. Skutečný příběh z dávno zapomenutého minkovického pekla, vězni přezdívaného Minkau – podle nacistického vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau, se kterým si ten český v ničem nezadal...
Databáze knih: 96 % (29 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


6. Smrtící DNA
Franck Thilliez

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075056603
Klíčová slova: Elektronické knihy - Thrillery, napínavá četba
Anotace: Postgraduální studentka Eva Loutsová byla zavražděna během svého výzkumu v Centru primatologie nedaleko Paříže. Zpočátku se zdálo, že jde o brutální útok šíleného zvířete, ale zdá se, že všechno je mnohem komplikovanější… Komisař Sharko a Lucie Henebelleová musí vyřešit případ, dřív než si TO, co zabilo Evu Loutsovou, přijde i pro ně.
Databáze knih: 90 % (174 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.06.2021


7. Přežil jsem to
Hanuš Bader

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075971500
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Paměti muže, do jehož života tragicky zasáhla okupace „Už je to dávno a všechno se to zdá být strašně daleko. Stojím mlčky, nořím se do myšlenek před náhrobním kamenem mé ženy a snažím se vzpomenout, jak všechno začalo.“ Paměti Hanuše Badera, Přežil jsem to, autenticky popisují životní příběh jednoho z mála pacovských přeživších holokaustu. Mapují nejen jeho nepříliš radostné dětství, dospívání a první lásku poznamenanou nacistickou okupací, ale i každodenní boj o přežití v koncentračním táboře.
Databáze knih: 93 % (40 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.06.2026


8. Tma (SK)
Bernard Minier

Vydáno: Albatros Media Slovakia
EAN: 9788075055002
Klíčová slova: Elektronické knihy - Světové krimi
Anotace: Neznesiteľné napätie, skvelý príbeh a originálne riešenia sú zárukou nevšedného čitateľského zážitku. Tretí diel detektívnej série s komisárom Servazom. Na Štedrý deň objaví rozhlasová moderátorka v schránke list od ženy, ktorá sa chystá spáchať samovraždu. Na druhý deň ráno zavolá do rádia neznámy muž a obviní ju z toho, že nič nepodnikla na jej záchranu. Čoskoro sa obvinenia, urážky a dokonca hrozby znásobia, akoby sa niekto usiloval prevziať kontrolu nad jej životom... Čo ak sú naši blízki celkom iní, než sa zdá?
Databáze knih: 89 % (1253 hodnocení)
K vypůjčení do: 14.03.2021


9. Tři mušketýři
Alexandre Dumas

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075972422
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Historický román z dob novověké Francie. Mladý d'Artagnan přijíždí v roce 1625 do Paříže, kde se chce stát královským mušketýrem. Poté, co se spolu s Athosem, Porthosem a Aramisem ubrání gardě kardinála Richelieua, získá přátele na celý život. Spolu s nimi se snaží rozplést intriky kardinála a milady de Winter, kteří chtějí zničit královnu Annu Rakouskou.
Databáze knih: 89 % (294 hodnocení)


10. Spřízněné duše
John Marrs

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075058355
Klíčová slova: Elektronické knihy, Thrillery, napínavá četba
Anotace: Existuje někde váš dokonalý protějšek? A co když ho můžete najít díky novému vědeckému objevu? Originální a čtivý thriller Spřízněné duše vás uvede do světa, ve kterém technologie rozboru DNA umí určit, pro koho jste byli geneticky stvořeni. Průlomová metoda hledání ideálního partnera se rozšíří po světě, v databázi je miliarda lidí. Touto cestou ovšem nejen vznikají nové páry, ale dochází i ke spoustě rozchodů. Co to přinese objeviteli genu? A co teprve změněná realita v rukou psychopata? Zdá se, že ani spojení skrze DNA člověku nezaručí štěstí.
Databáze knih: 89 % (288 hodnocení)
K vypůjčení do: 14.11.2021


  

  

1 – 10 / 327

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]