Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=XYZ.

Bylo nalezeno 331 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Taková normální rodinka
Fan Vavřincová

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075059550
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Navzdory názvu nejsou Hanákovi až tak normální. Babička píše detektivky, které nikdo nikdy nevydal, její dcera Cilka neustále zpívá, manžel Oldřich se nevěnuje ničemu jinému než svým želvičkám a myšičkám. Starší dcera Pavla všude možně cvičí jógu a se stoickým klidem snáší darebáctví svých dvojčat a podivínství svého manžela Petra, který jen jí, spí a čte noviny. A do této rodiny se chystá její mladší sestra Kateřina přivést svého nastávajícího Zdeňka… Samozřejmě se obává, že Zdeněk se drobných výstředností jejích blízkých zalekne natolik, že od ní uteče, a celou rodinu tedy přesvědčí, aby předstírala starosvětsky spořádaný život...
Databáze knih: 95 % (178 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2025


2. Lustr pro papeže
Jan Tománek

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075975478
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: Syrově drsná výpověď nevinně odsouzeného mladého trampa, který se provinil jen tím, že byl ve špatný čas na špatném místě. Jeho cesta brutálními pracovními tábory v té báječné normalizační době, kdy všichni mlčeli a užívali si populární hudby a veselých filmů. Skutečný příběh z dávno zapomenutého minkovického pekla, vězni přezdívaného Minkau – podle nacistického vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau, se kterým si ten český v ničem nezadal...
Databáze knih: 96 % (60 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


3. Heidi, děvčátko z hor
Johanna Spyriová

Vydáno: XYZ
EAN: 9788073883553
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Legendární dětská kniha v nové úpravě a s ilustracemi Jana Janáka. Malou Heidi přivede její teta, která se o ni starala po smrti jejích rodičů, k dědečkovi do hor. Starý Konrád není touto situací nadšen, zpočátku se sblížení s vnučkou brání, ale brzy si ji oblíbí, stejně jako si Heidi zamiluje hory a lidi v nich žijící.
Databáze knih: 92 % (590 hodnocení)


4. Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1
Miloslav Švandrlík

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075059642
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Kdo by neznal žáky Kopyta a Mňouka, dvojici raubířů, detektivů i statečných hrdinů z malého posázavského městečka. Svým důvtipem a fantazií občas zavaří nejen sobě, ale i svým sousedům, učiteli Pěničkovi i nadporučíku a později kapitánu Ošmerovi. Do nejednoho vyšetřování vtáhnou také kastelána Štětku nebo hajného Breburdu. Přes všechny své velkolepé patálie, rozbitá kolena a školní průšvihy jsou Kopyto s Mňoukem vždy na stopě pořádnému dobrodružství. Ať už je vám pět nebo padesát, Švandrlíkovy hrdiny od Sázavy si zamilujete. O to víc, přičtete-li k nim nádherné Nepraktovy ilustrace.
Databáze knih: 92 % (253 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


5. 3 x Sherlock Holmes
Arthur Conan Doyle

Vydáno: XYZ
EAN: 9788073887001
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Nejlepší detektiv všech dob Sherlock Holmes a jeho věrný pomocník doktor Watson vyráží z londýnské Baker Street řešit své další tři případy: V prvním se Holmes potká s „ženou všech žen“ Irenou Adlerovou a předejde skandálu v Čechách, ve druhém bude na temných blatech pronásledovat psa baskervillského a ve třetím se utká se svým úhlavním nepřítelem – doktorem Moriartym. Bude to opravdu Holmesův poslední případ?
Databáze knih: 94 % (63 hodnocení)


6. Smrtící DNA
Franck Thilliez

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075056603
Klíčová slova: Elektronické knihy - Thrillery, napínavá četba
Anotace: Postgraduální studentka Eva Loutsová byla zavražděna během svého výzkumu v Centru primatologie nedaleko Paříže. Zpočátku se zdálo, že jde o brutální útok šíleného zvířete, ale zdá se, že všechno je mnohem komplikovanější… Komisař Sharko a Lucie Henebelleová musí vyřešit případ, dřív než si TO, co zabilo Evu Loutsovou, přijde i pro ně.
Databáze knih: 90 % (176 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.06.2021


7. Tři mušketýři
Alexandre Dumas

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075972422
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Historický román z dob novověké Francie. Mladý d'Artagnan přijíždí v roce 1625 do Paříže, kde se chce stát královským mušketýrem. Poté, co se spolu s Athosem, Porthosem a Aramisem ubrání gardě kardinála Richelieua, získá přátele na celý život. Spolu s nimi se snaží rozplést intriky kardinála a milady de Winter, kteří chtějí zničit královnu Annu Rakouskou.
Databáze knih: 89 % (299 hodnocení)


8. Přežil jsem to
Hanuš Bader

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075971500
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Paměti muže, do jehož života tragicky zasáhla okupace „Už je to dávno a všechno se to zdá být strašně daleko. Stojím mlčky, nořím se do myšlenek před náhrobním kamenem mé ženy a snažím se vzpomenout, jak všechno začalo.“ Paměti Hanuše Badera, Přežil jsem to, autenticky popisují životní příběh jednoho z mála pacovských přeživších holokaustu. Mapují nejen jeho nepříliš radostné dětství, dospívání a první lásku poznamenanou nacistickou okupací, ale i každodenní boj o přežití v koncentračním táboře.
Databáze knih: 92 % (42 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.06.2026


9. Total Recall
Arnold Schwarzenegger

Vydáno: XYZ
EAN: 9788073887735
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Biografie jedno z nejúspěšnějších, nejoblíbenějších a nejlépe placených akčních hrdinů všech dob je upřímnou zpovědí muže, který si dokázal svým odhodláním a houževnatostí vydobýt to, o čem většina lidí pouze sní – slávu, postavení, moc. Životní příběh chudého chlapce z malého městečka v Rakousku je plný zvratů a přivádí čtenáře do světa profesionální kulturistiky, filmu i politiky. Představitel Barbara Conana, Terminátora či dělníka Douglase Quida ze slavného Totall Recall ve své knize bilancuje svůj život a zcela otevřeně hovoří i o osobních záležitostech jako například užívání testosteronů, problémech v manželství či nekalých…
Databáze knih: 89 % (265 hodnocení)
K vypůjčení do: 03.03.2022


10. Atomka
Franck Thilliez

Vydáno: XYZ
EAN: 9788075971821
Klíčová slova: Elektronické knihy - Thrillery, napínavá četba
Anotace: Další případ komisaře Francka Sharka a Lucie Henebelleové Těsně před Vánoci je nalezeno tělo novináře v mrazáku. Stal se Christophe Gamblin obětí sériového vraha, kterého sám odhalil? Jedná o stejného zabijáka, který hodil své oběti do ledových alpských vod? Právě ve sněhem pokrytých Alpách hledají Lucie Henebelleová a Franck Sharko informace, které by je přivedly na vrahovu stopu. Objev Gamblinových poznámek je zavede až na kliniku, která se specializuje na využití hypotermie při operacích srdce. Jenže je vrah je už zase o krok dále...
Databáze knih: 90 % (78 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.06.2021


  

  

1 – 10 / 331

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]