Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=XYZ.

Bylo nalezeno 337 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Jan Tománek: Lustr pro papeže. Klikněte pro více informací.

1. Lustr pro papeže
Jan Tománek

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075975478
Klíčová slova: Elektronické knihy, Romány, povídky, novely
Anotace: Syrově drsná výpověď nevinně odsouzeného mladého trampa, který se provinil jen tím, že byl ve špatný čas na špatném místě. Jeho cesta brutálními pracovními tábory v té báječné normalizační době, kdy všichni mlčeli a užívali si populární hudby a veselých filmů. Skutečný příběh z dávno zapomenutého minkovického pekla, vězni přezdívaného Minkau – podle nacistického vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau, se kterým si ten český v ničem nezadal...
Databáze knih: 96 % (129 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


Fan Vavřincová: Taková normální rodinka. Klikněte pro více informací.

2. Taková normální rodinka
Fan Vavřincová

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075059550
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Navzdory názvu nejsou Hanákovi až tak normální. Babička píše detektivky, které nikdo nikdy nevydal, její dcera Cilka neustále zpívá, manžel Oldřich se nevěnuje ničemu jinému než svým želvičkám a myšičkám. Starší dcera Pavla všude možně cvičí jógu a se stoickým klidem snáší darebáctví svých dvojčat a podivínství svého manžela Petra, který jen jí, spí a čte noviny. A do této rodiny se chystá její mladší sestra Kateřina přivést svého nastávajícího Zdeňka… Samozřejmě se obává, že Zdeněk se drobných výstředností jejích blízkých zalekne natolik, že od ní uteče, a celou rodinu tedy přesvědčí, aby předstírala starosvětsky spořádaný život...
Databáze knih: 95 % (185 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2025


Johanna Spyriová: Heidi, děvčátko z hor. Klikněte pro více informací.

3. Heidi, děvčátko z hor
Johanna Spyriová

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788073883553
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Legendární dětská kniha v nové úpravě a s ilustracemi Jana Janáka. Malou Heidi přivede její teta, která se o ni starala po smrti jejích rodičů, k dědečkovi do hor. Starý Konrád není touto situací nadšen, zpočátku se sblížení s vnučkou brání, ale brzy si ji oblíbí, stejně jako si Heidi zamiluje hory a lidi v nich žijící.
Databáze knih: 92 % (522 hodnocení)


Miloslav Švandrlík: Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1. Klikněte pro více informací.

4. Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1
Miloslav Švandrlík

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075059642
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Kdo by neznal žáky Kopyta a Mňouka, dvojici raubířů, detektivů i statečných hrdinů z malého posázavského městečka. Svým důvtipem a fantazií občas zavaří nejen sobě, ale i svým sousedům, učiteli Pěničkovi i nadporučíku a později kapitánu Ošmerovi. Do nejednoho vyšetřování vtáhnou také kastelána Štětku nebo hajného Breburdu. Přes všechny své velkolepé patálie, rozbitá kolena a školní průšvihy jsou Kopyto s Mňoukem vždy na stopě pořádnému dobrodružství. Ať už je vám pět nebo padesát, Švandrlíkovy hrdiny od Sázavy si zamilujete. O to víc, přičtete-li k nim nádherné Nepraktovy ilustrace.
Databáze knih: 92 % (257 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


Arthur Conan Doyle: 3 x Sherlock Holmes. Klikněte pro více informací.

5. 3 x Sherlock Holmes
Arthur Conan Doyle

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788073887001
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Nejlepší detektiv všech dob Sherlock Holmes a jeho věrný pomocník doktor Watson vyráží z londýnské Baker Street řešit své další tři případy: V prvním se Holmes potká s „ženou všech žen“ Irenou Adlerovou a předejde skandálu v Čechách, ve druhém bude na temných blatech pronásledovat psa baskervillského a ve třetím se utká se svým úhlavním nepřítelem – doktorem Moriartym. Bude to opravdu Holmesův poslední případ?
Databáze knih: 93 % (66 hodnocení)


Franck Thilliez: Smrtící DNA. Klikněte pro více informací.

6. Smrtící DNA
Franck Thilliez

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075056603
Klíčová slova: Elektronické knihy - Thrillery, napínavá četba
Anotace: Postgraduální studentka Eva Loutsová byla zavražděna během svého výzkumu v Centru primatologie nedaleko Paříže. Zpočátku se zdálo, že jde o brutální útok šíleného zvířete, ale zdá se, že všechno je mnohem komplikovanější… Komisař Sharko a Lucie Henebelleová musí vyřešit případ, dřív než si TO, co zabilo Evu Loutsovou, přijde i pro ně.
Databáze knih: 90 % (182 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.06.2021


Franck Thilliez: Strach. Klikněte pro více informací.

7. Strach
Franck Thilliez

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075976574
Klíčová slova: Elektronické knihy, Thrillery
Anotace: Knihám označeným zlatou pečetí Edice TOP věnujte zvýšenou pozornost! Předchází je pověst největších světových bestsellerů, které se dočkaly vřelého přijetí kritiky i čtenářů nebo získaly významná literární ocenění. Policistku ze severu Francie pronásledují noční můry. Vypukly krátce poté, co podstoupila transplantaci srdce – vidí cizí ženu volající o pomoc z uzamčené temné místnosti. Jde snad o vzpomínku člověka, jehož srdce jí bije v těle? Komisař Shark a Lucie Henebellová řeší tou dobou případ ženy, jíž kdosi věznil v podzemí tak dlouho, že téměř oslepla. Hrůzné nálezy z místa činu vedou do vrahova přirozeného prostředí… až za…
Databáze knih: 94 % (34 hodnocení)
K vypůjčení do: 03.07.2022


Hanuš Bader: Přežil jsem to. Klikněte pro více informací.

8. Přežil jsem to
Hanuš Bader

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075971500
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Paměti muže, do jehož života tragicky zasáhla okupace „Už je to dávno a všechno se to zdá být strašně daleko. Stojím mlčky, nořím se do myšlenek před náhrobním kamenem mé ženy a snažím se vzpomenout, jak všechno začalo.“ Paměti Hanuše Badera, Přežil jsem to, autenticky popisují životní příběh jednoho z mála pacovských přeživších holokaustu. Mapují nejen jeho nepříliš radostné dětství, dospívání a první lásku poznamenanou nacistickou okupací, ale i každodenní boj o přežití v koncentračním táboře.
Databáze knih: 92 % (45 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.06.2026


Alexandre Dumas: Tři mušketýři. Klikněte pro více informací.

9. Tři mušketýři
Alexandre Dumas

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788075972422
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Historický román z dob novověké Francie. Mladý d'Artagnan přijíždí v roce 1625 do Paříže, kde se chce stát královským mušketýrem. Poté, co se spolu s Athosem, Porthosem a Aramisem ubrání gardě kardinála Richelieua, získá přátele na celý život. Spolu s nimi se snaží rozplést intriky kardinála a milady de Winter, kteří chtějí zničit královnu Annu Rakouskou.
Databáze knih: 89 % (307 hodnocení)


Arnold Schwarzenegger: Total Recall. Klikněte pro více informací.

10. Total Recall
Arnold Schwarzenegger

Nakladatel: XYZ
EAN: 9788073887735
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Biografie jedno z nejúspěšnějších, nejoblíbenějších a nejlépe placených akčních hrdinů všech dob je upřímnou zpovědí muže, který si dokázal svým odhodláním a houževnatostí vydobýt to, o čem většina lidí pouze sní – slávu, postavení, moc. Životní příběh chudého chlapce z malého městečka v Rakousku je plný zvratů a přivádí čtenáře do světa profesionální kulturistiky, filmu i politiky. Představitel Barbara Conana, Terminátora či dělníka Douglase Quida ze slavného Totall Recall ve své knize bilancuje svůj život a zcela otevřeně hovoří i o osobních záležitostech jako například užívání testosteronů, problémech v manželství či nekalých…
Databáze knih: 89 % (281 hodnocení)
K vypůjčení do: 03.03.2022


  

  

1 – 10 / 337

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]