Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Vyšehrad.

Bylo nalezeno 168 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Jindřich Šídlo, Tomáš Etzler: Kdo ví, kde budu zítra. Klikněte pro více informací.

1. Kdo ví, kde budu zítra
Jindřich Šídlo, Tomáš Etzler

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788076012035 借
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Tomáš Etzler (* 1963) je český novinář, který v letech 2007 až 2014 působil jako stálý zpravodaj České televize v Číně. V roce 1999 začal pracovat pro CNN jako editor zpráv a poté působil pět let jako válečný zpravodaj CNN na Haiti, v Iráku a v Afghánistánu. Za svou práci obdržel řadu ocenění včetně Ceny Emmy, kterou získal jako první Čech v roce 2008. Během svého působení v Číně připravil a prezentoval přes pět set reportáží a živých vstupů. Jindřich Šídlo (* 1972) je český novinář a politický komentátor. Dlouhodobě působil v týdeníku Respekt a v deníku MF DNES, dále řídil domácí zpravodajství v Hospodářských novinách a…
Databáze knih: 94 % (178 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2031


Mika Waltari: Egypťan Sinuhet. Klikněte pro více informací.

2. Egypťan Sinuhet
Mika Waltari

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074298974 借
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: Patnáct knih ze života lékaře Sinuheta Nesmrtelný román ze starověkého Egypta. Snad žádný jiný beletrista nedokázal vzbudit o starověký Egypt a jeho historii takový zájem jako finský spisovatel Mika Waltari svým úspěšným románem Egypťan Sinuhet. V patnácti knihách ze života lékaře Sinuheta se čtenář ocitá ve 14. století př. Kr., v době, kdy Hornímu i Dolnímu Egyptu vládl proslulý faraon Tutanchamon. Pozoruhodné a barvité osudy vypravěče Sinuheta čtenáře zavedou do významných míst tehdejšího světa, do válečné vřavy, nelítostných bojů o moc, dvorských pletich a úkladů tak podrobně a věrohodně, že lze jen obdivovat, jak nestárnoucí obraz této doby i podobenství…
Databáze knih: 92 % (4214 hodnocení)
K vypůjčení do: 22.01.2024


Pavel Kolář, Renata Červenková: Labyrint pohybu. Klikněte pro více informací.

3. Labyrint pohybu
Pavel Kolář, Renata Červenková

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074299759 借
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Knižní rozhovor s renomovaným fyzioterapeutem prof. Kolářem. „Hýbeme se buď málo, nebo špatně a pohyb se vytrácí nejen ze života, ale i z medicíny,“ tvrdí profesor Pavel Kolář, renomovaný fyzioterapeut, který už třicet let působí na poli rehabilitační medicíny, potažmo i té sportovní. V důmyslném soustrojí lidského těla a mysli se snaží najít skutečné příčiny, které ho porouchaly, a správnou léčbou navrátit pacientům ztracené zdraví. V rozhovorech s novinářkou Renátou Červenkovou vysvětluje základní principy lidského pohybu a jeho vývoje a také roli, jakou v něm sehrává náš mozek a třeba i špatné geny, stres, přetěžování, neuspokojivé vztahy,…
Databáze knih: 92 % (464 hodnocení)
K vypůjčení do: 12.07.2021


Renata Červenková, Pavel Kolář: Labyrint pohybu. Klikněte pro více informací.

4. Labyrint pohybu
Renata Červenková, Pavel Kolář

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788076011991
Klíčová slova: Zdravý životní styl • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Knižný rozhovor s uznávaným odborníkom na rehabilitáciu prof. Pavlom Kolářom o pohybe v medicíne, športe aj v bežnom živote. „Hýbeme sa buď málo, alebo zle a pohyb sa vytráca nielen zo života, ale i z medicíny,“ tvrdí renomovaný fyzioterapeut profesor Pavel Kolář, ktorý už tridsať rokov pôsobí na poli rehabilitačnej medicíny vrátane športovej. V dômyselnom mechanizme ľudského tela a mysle sa snaží nájsť skutočné príčiny, ktoré ho pokazili, a správnou liečbou navrátiť pacientom stratené zdravie.
Databáze knih: 92 % (462 hodnocení)


Karel Schulz: Kámen a bolest. Klikněte pro více informací.

5. Kámen a bolest
Karel Schulz

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788076012189 借
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Román, který patří na samý vrchol české historické prózy Kniha popisuje život slavného italského sochaře, malíře a architekta Michaela Buonarrotiho a také politickou a náboženskou atmosféru přelomu 15. a 16. století. Kromě italských renesančních osobností román vykresluje také dobové poměry v církvi, která je pevně spjata se šlechtou. Autor tento slavný životopis vytvořil na počátku 2. světové války. Na pozadí rozsáhlé fresky renesančního života v Itálii a jejího dramatického politického dění zachytil svrchovaný tvůrčí i lidský zápas o svobodu a důstojnost.
Databáze knih: 92 % (357 hodnocení)


Martha Hall Kelly: Dívky beze jména. Klikněte pro více informací.

6. Dívky beze jména
Martha Hall Kelly

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074299827 借
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: Román založený na skutečných osudech. Silný příběh napsaný podle skutečných osudů žen, které přežily Ravensbrück Mladá Polka Kasia, americká herečka Caroline a německá lékařka Herta – osudy těchto tří žen mají společný jmenovatel – Ravensbrück. V ženském koncentračním táboře byla Kasia jednou z těch, které se staly pokusnými králíky nacistických doktorů. Díky těm, jež pobyt v Ravensbrücku přežily, se zvěsti o obludných operacích dostanou do světa. Autorka se nechala inspirovat osudy pamětnic a vytvořila nesmírně silný příběh o odvaze, utrpení a laskavosti, ale i o zločinech a hrůzách druhé světové války.
Databáze knih: 91 % (137 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.01.2022


Ladislav Heryán, Josef Beránek: U Božího Mlýna. Klikněte pro více informací.

7. U Božího Mlýna
Ladislav Heryán, Josef Beránek

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788076010468 借
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Knižní rozhovor s populárním katolickým knězem, který miluje rockovou hudbu Život kněze Ladislava Heryána je plný paradoxů. Připravoval se na dráhu misionáře, ale působí v nejateističtější zemi Evropy. Je doma mezi salesiány i mezi kamarády z undergroundu. Je introvert, ale vystupuje na rockových festivalech s kytarou a biblí v ruce. Věří v Boha, který přesahuje všechny naše představy, a přece touží po setkání s námi bez ohledu na to, kdo jsme. A o tom všem je rozhovor, který s ním vedl publicista Josef Beránek U Božího mlýna.
Databáze knih: 93 % (51 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.01.2022


Adrian McKinty: Ráno už tu nebudu. Klikněte pro více informací.

8. Ráno už tu nebudu
Adrian McKinty

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788076011052
Klíčová slova: Thrillery
Anotace: Překoná Sean Duffy nejschopnějšího teroristu, který kdy vzešel z řad IRA? Sean Duffy přesně tuší, co po něm chtějí agenti z MI5, kteří u něj právě zaklepali na dveře. Samozřejmě že slyšel o členovi IRA Dermotovi McCannovi a jeho útěku z vězení. Od začátku tušil, že se jejich cesty zkříží. Ale při pátrání narazí na mnohé záhady, které se v minulosti nevyřešily. Překoná Sean Duffy nejschopnějšího teroristu, který kdy vzešel z řad IRA, nebo ho minulost dožene ještě dříve?
Databáze knih: 93 % (38 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.04.2023


Renata Červenková, Radkin Honzák: Všichni žijem' v blázinci. Klikněte pro více informací.

9. Všichni žijem' v blázinci
Renata Červenková, Radkin Honzák

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074294914 借
Klíčová slova: Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Jak přežít současnost radí známý psychiatr Radkin Honzák. „Všichni žijem’ v blázinci,“ tvrdí renomovaný psychiatr a psychoterapeut Radkin Honzák, muž vzdělaný a také vtipný, který už padesát let naslouchá lidským strastem. V rozhovorech s novinářkou Renatou Červenkovou se zamýšlí nad způsobem života, který dnes vedeme, i nad stavem společnosti, v níž duchovní rozvoj výrazně pokulhává za technickým. Co nám to přinese? Opravdu nám psychofarmaka pomohou k pocitu štěstí? Nejsou některé nové choroby spíš zlozvyky? Proč se mlčí o odvrácené straně papírových plen? Je psychoterapie léčba, nebo ztracený čas? Je pravda, že u vesla jsou teď psychopati?…
Databáze knih: 89 % (427 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.07.2021


Amor Towles: Gentleman v Moskvě. Klikněte pro více informací.

10. Gentleman v Moskvě
Amor Towles

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074299735 借
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: „Vytáhněte paty z Metropolu a budete na místě zastřelen,“ zní doživotní rozsudek bolševického tribunálu nad hrabětem Alexandrem Iljičem Rostovem za autorství „nebezpečné“ básně. Tak začíná strhující příběh klenoucí se od vzniku Sovětského svazu přes Velkou vlasteneckou válku až po nástup Chruščova k moci.
Databáze knih: 89 % (416 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.11.2021


  

  

1 – 10 / 168

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]