Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Vyšehrad.

Bylo nalezeno 168 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Mika Waltari: Egypťan Sinuhet. Klikněte pro více informací.

1. Egypťan Sinuhet
Mika Waltari

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074298974 借
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: Patnáct knih ze života lékaře Sinuheta Nesmrtelný román ze starověkého Egypta. Snad žádný jiný beletrista nedokázal vzbudit o starověký Egypt a jeho historii takový zájem jako finský spisovatel Mika Waltari svým úspěšným románem Egypťan Sinuhet. V patnácti knihách ze života lékaře Sinuheta se čtenář ocitá ve 14. století př. Kr., v době, kdy Hornímu i Dolnímu Egyptu vládl proslulý faraon Tutanchamon. Pozoruhodné a barvité osudy vypravěče Sinuheta čtenáře zavedou do významných míst tehdejšího světa, do válečné vřavy, nelítostných bojů o moc, dvorských pletich a úkladů tak podrobně a věrohodně, že lze jen obdivovat, jak nestárnoucí obraz této doby i podobenství…
Databáze knih: 92 % (4287 hodnocení)
K vypůjčení do: 22.01.2024


Jindřich Šídlo, Tomáš Etzler: Kdo ví, kde budu zítra. Klikněte pro více informací.

2. Kdo ví, kde budu zítra
Jindřich Šídlo, Tomáš Etzler

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788076012035 借
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura
Anotace: Tomáš Etzler (* 1963) je český novinář, který v letech 2007 až 2014 působil jako stálý zpravodaj České televize v Číně. V roce 1999 začal pracovat pro CNN jako editor zpráv a poté působil pět let jako válečný zpravodaj CNN na Haiti, v Iráku a v Afghánistánu. Za svou práci obdržel řadu ocenění včetně Ceny Emmy, kterou získal jako první Čech v roce 2008. Během svého působení v Číně připravil a prezentoval přes pět set reportáží a živých vstupů. Jindřich Šídlo (* 1972) je český novinář a politický komentátor. Dlouhodobě působil v týdeníku Respekt a v deníku MF DNES, dále řídil domácí zpravodajství v Hospodářských novinách a…
Databáze knih: 93 % (190 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2031


Karel Schulz: Kámen a bolest. Klikněte pro více informací.

3. Kámen a bolest
Karel Schulz

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788076012189 借
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Román, který patří na samý vrchol české historické prózy Kniha popisuje život slavného italského sochaře, malíře a architekta Michaela Buonarrotiho a také politickou a náboženskou atmosféru přelomu 15. a 16. století. Kromě italských renesančních osobností román vykresluje také dobové poměry v církvi, která je pevně spjata se šlechtou. Autor tento slavný životopis vytvořil na počátku 2. světové války. Na pozadí rozsáhlé fresky renesančního života v Itálii a jejího dramatického politického dění zachytil svrchovaný tvůrčí i lidský zápas o svobodu a důstojnost.
Databáze knih: 92 % (369 hodnocení)


Renata Červenková, Pavel Kolář: Labyrint pohybu. Klikněte pro více informací.

4. Labyrint pohybu
Renata Červenková, Pavel Kolář

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788076011991
Klíčová slova: Zdravý životní styl • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: Knižný rozhovor s uznávaným odborníkom na rehabilitáciu prof. Pavlom Kolářom o pohybe v medicíne, športe aj v bežnom živote. „Hýbeme sa buď málo, alebo zle a pohyb sa vytráca nielen zo života, ale i z medicíny,“ tvrdí renomovaný fyzioterapeut profesor Pavel Kolář, ktorý už tridsať rokov pôsobí na poli rehabilitačnej medicíny vrátane športovej. V dômyselnom mechanizme ľudského tela a mysle sa snaží nájsť skutočné príčiny, ktoré ho pokazili, a správnou liečbou navrátiť pacientom stratené zdravie.
Databáze knih: 91 % (510 hodnocení)


Ladislav Heryán, Josef Beránek: U Božího Mlýna. Klikněte pro více informací.

5. U Božího Mlýna
Ladislav Heryán, Josef Beránek

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788076010468 借
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura
Anotace: Knižní rozhovor s populárním katolickým knězem, který miluje rockovou hudbu Život kněze Ladislava Heryána je plný paradoxů. Připravoval se na dráhu misionáře, ale působí v nejateističtější zemi Evropy. Je doma mezi salesiány i mezi kamarády z undergroundu. Je introvert, ale vystupuje na rockových festivalech s kytarou a biblí v ruce. Věří v Boha, který přesahuje všechny naše představy, a přece touží po setkání s námi bez ohledu na to, kdo jsme. A o tom všem je rozhovor, který s ním vedl publicista Josef Beránek U Božího mlýna.
Databáze knih: 94 % (53 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.01.2022


Martha Hall Kelly: Dívky beze jména. Klikněte pro více informací.

6. Dívky beze jména
Martha Hall Kelly

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074299827 借
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: Román založený na skutečných osudech. Silný příběh napsaný podle skutečných osudů žen, které přežily Ravensbrück Mladá Polka Kasia, americká herečka Caroline a německá lékařka Herta – osudy těchto tří žen mají společný jmenovatel – Ravensbrück. V ženském koncentračním táboře byla Kasia jednou z těch, které se staly pokusnými králíky nacistických doktorů. Díky těm, jež pobyt v Ravensbrücku přežily, se zvěsti o obludných operacích dostanou do světa. Autorka se nechala inspirovat osudy pamětnic a vytvořila nesmírně silný příběh o odvaze, utrpení a laskavosti, ale i o zločinech a hrůzách druhé světové války.
Databáze knih: 91 % (146 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.01.2022


Amor Towles: Gentleman v Moskvě. Klikněte pro více informací.

7. Gentleman v Moskvě
Amor Towles

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074299735 借
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Světová literatura
Anotace: „Vytáhněte paty z Metropolu a budete na místě zastřelen,“ zní doživotní rozsudek bolševického tribunálu nad hrabětem Alexandrem Iljičem Rostovem za autorství „nebezpečné“ básně. Tak začíná strhující příběh klenoucí se od vzniku Sovětského svazu přes Velkou vlasteneckou válku až po nástup Chruščova k moci.
Databáze knih: 89 % (449 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.11.2021


Peter Tremayne: Údolí stínu. Klikněte pro více informací.

8. Údolí stínu
Peter Tremayne

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074295287
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • Historické krimi
Anotace: Fidelma s Eadulfem řeší rituální vraždu třiatřiceti mladíků. Z anglického originálu přeložila Alžběta Slavíková Hesounová. V této historické detektivce se vracíme do šestého příběhu série, kde se sestra Fidelma provázená věrným Eadulfem na pokyn svého královského bratra vydává na cestu do vzdáleného „Zapovězeného údolí” obývaného starým pohanským klanem, aby s tamním náčelníkem vyjednala podmínky vybudování křesťanského kostela a školy. Téměř u cíle své cesty nalézají ale oba poutníci strašlivý výjev – rituální kruh sestavený ze třiatřiceti nahých těl zavražděných mladíků. Fidelma ví, že jako advokátka irského práva má za povinnost…
Databáze knih: 92 % (42 hodnocení)
K vypůjčení do: 04.11.2021


Jiří Padevět, Luděk Staněk: Pod tíhou historie. Klikněte pro více informací.

9. Pod tíhou historie
Jiří Padevět, Luděk Staněk

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074297519 借
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura
Anotace: Knižní rozhovor s historikem mapujícím temná údobí našich dějin, autortem knih Průvodce protektorátní Prahou či Krvavé finále Pro Jiřího Padevěta je historie více, než jen sled dat a událostí. Jeho historické práce, mapující události druhé světové války v Čechách a na Moravě, dokáží z na první pohled banálního průsečíku míst a dat extrahovat konkrétní lidské osudy, často neveselé, někdy hrdinské. Autor knih Průvodce protektorátní Prahou či Krvavé finále z obyčejného a až neemocionálního popisu často hrůzných válečných událostí loví otázky po obecném smyslu lidství a tom, co dělá člověka tím, čím je. V obsáhlém knižním rozhovoru s publicistou…
Databáze knih: 91 % (45 hodnocení)


Jan Štifter: Sběratel sněhu. Klikněte pro více informací.

10. Sběratel sněhu
Jan Štifter

Nakladatel: Vyšehrad
EAN: 9788074299841
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Literární sonda do životů z periferie společnosti Dominik opatrně sbírá sníh do sáčku, aby v mrazáku uchoval jeho přítomnost. Jenže ta je stejně prchavá jako život špinavého kluka, kterého Dominik vídá jako zjevení každou noc u postele, majitelky starého deníku i všech, kteří kdysi obývali budějovický lágr. Tři časové linie, tři generace a tři různé osudy se prolínají v jeden strhující příběh, v němž se vrací lidé z dávných dob, protože minulost zůstala nedořešená.
Databáze knih: 88 % (464 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.06.2023


  

  

1 – 10 / 168

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]