Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=V letu.

Bylo nalezeno 8 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Vlastislav Toman: Můj život s ábíčkem. Klikněte pro více informací.

1. Můj život s ábíčkem
Vlastislav Toman

Nakladatel: V letu
Rozsah: 296 stran
EAN: 9788087791271
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Biografie, osobnosti
Anotace: Legendární časopis ABC mladých techniků a přírodovědců okouzloval generace českých a moravských dětí. Hlavním strůjcem jeho úspěchu byl šéfredaktor Vlastislav Toman, který ábíčko vedl přes tři desetiletí. Kniha jeho vzpomínek se podrobně věnuje všem slavným fenoménům s ABC spojeným – od závodů minikár přes vystřihovánky Richarda Vyškovského až po komiksy, jako jsou Kruanova cesta či Strážci. Toman je nejen výtečným redaktorem, ale také autorem sci-fi knih, komiksů a mnoha dalších textů pro děti a mládež. Jeho paměti potěší všechny, kdo nadšeně otevírali každé nové číslo ABC. Skvělou inspirací pak můžou být těm, kdo pracují s dětmi a pro děti dnes.
Databáze knih: 86 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2050


Štěpán Kučera: Jidáš byl ufon. Klikněte pro více informací.

2. Jidáš byl ufon
Štěpán Kučera

Nakladatel: V letu
Rozsah: 79 stran
EAN: 9788087791226
Kategorie: Thrillery, horory • Thrillery
Anotace: Proč dostal Orhan Pamuk Nobelovu cenu? A dostane ji i Dan Brown? Co všechno s tím mají společného ufoni a jak je možné, že SS přežila dodnes? To vše odhalí Robert Langdon díky prezentaci svého nového bestselleru Ježíš, Marie z Magdaly a já. Jo a abychom nezapomněli, vyluští u toho Kosmovo evangelium a zmámí nejkrásnější docentku v Turecku. To vše v knize, která v žádném případě není brownovskou parodií.
Databáze knih: 73 % (6 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2049


Otakar Kárek: Kolem dědečkovy plešky kreslím fixou rovnoběžky. Klikněte pro více informací.

3. Kolem dědečkovy plešky kreslím fixou rovnoběžky
Otakar Kárek

Nakladatel: V letu
Rozsah: 52 stran
EAN: 9788087791165
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Proč nemůžeme mít k obědu čokoládu? Jak dostat tátu z práce? Kdy se smí malovat na dědu? Bylo už načase, aby dětská poezie začala psát o skutečných dětských problémech. To, že je člověk zatím trochu menší, neznamená, že nemůže být naštvaný a chtít rozumné věci. Třeba aby rodiče ráno vstali dřív a hráli si s ním.
K vypůjčení do: 31.12.2049


Jakub Žytek: Bohémie. Klikněte pro více informací.

4. Bohémie
Jakub Žytek

Nakladatel: V letu
Rozsah: 44 stran
EAN: 9788087791004
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Poezie • Historie, dějiny
Anotace: Kdo se jednou nadechne vzduchu v Bohémii, už nikdy nebude jako předtím. O českém kráteru obehnaném horami, o zemi prokleté Rudolfem II. píše ironická, sevřená, ducha vyzývající básnická skladba s jemným komentářem průvodce a dívky. Sarkastická, a přesto láskyplná procházka zemí krásnou, zemí milovanou, naší kolébkou a hrobem.


Štěpán Kučera: Kuklův klan. Klikněte pro více informací.

5. Kuklův klan
Štěpán Kučera

Nakladatel: V letu
Rozsah: 81 stran
EAN: 9788087791196
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Karel Ladislav Kukla byl před 130 lety literární hvězdou Prahy. V jednadvaceti letech mu hráli úspěšnou hru v Národním, za další dostal Nerudovu cenu, byl zuřivým reportérem dřív než E. E. Kisch, kterého předběhl i v nápadu udělat rozhovor s pražským katem. Před Haškem redigoval Svět zvířat a vymýšlel si do něj potvory, a dokonce prý kradl psy, čímž vnukl autoru Švejka jednu z nejlepších zápletek. Jako první do češtiny přeložil Twainova Dobrodružství Huckleberryho Finna a byl největším znalcem pražského podsvětí. Jak je možné, že ho dnes nikdo nezná? Odpověď hledá hlavní hrdina dobrodružného romaneta. Místo ní ovšem narazí na dvě tajemné dívky,…
K vypůjčení do: 31.12.2049


Ondřej Bednář: Indiánské pohádky a mýty. Klikněte pro více informací.

6. Indiánské pohádky a mýty
Ondřej Bednář

Nakladatel: V letu
Rozsah: 61 stran
EAN: 9788087791097
Kategorie: Dětská literatura • Beletrie pro děti
Anotace: Sedm moudrých a půvabných příběhů tří severoamerických indiánských kmenů – Abenakiů, Arapahů a Aleutů. Staré mýty vyprávějí o stvoření světa a o prvních lidech, zemědělcích a lovcích, kteří uměli mluvit s přírodou a vyjednávali s ní základní pravidla, podle kterých má člověk žít.
K vypůjčení do: 31.12.2049


Jan Hanzl: Podobrazníky. Klikněte pro více informací.

7. Podobrazníky
Jan Hanzl

Nakladatel: V letu
Rozsah: 119 stran
EAN: 9788087791066
Kategorie: Zájmy a koníčky • Anekdoty, satira
Anotace: Fejetony z časopisu Dobrá adresa, které na jeho stránky každý měsíc přiváděly tisíce čtenářů. Půvabné postřehy a hry s jazykem, navazující na nejlepší tradici českých fejetonistů od Jana Nerudy po Rudolfa Křesťana. Ideální čtení do tramvaje.


Jakub König: NAty. Klikněte pro více informací.

8. NAty
Jakub König

Nakladatel: V letu
Rozsah: 61 stran
EAN: 9788087791035
Kategorie: Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Kdyby se vyhlašovaly ceny za něhu, novela Jakuba Königa by stála na bedně. Napsat originální milostný příběh je čím dál těžší, ale pořád možné. A König k tomu nepotřebuje ani úchylky, ani zločin nebo politiku, jen dva mladé lidi, tajemné město uprostřed Země a smysl pro dobře vypointovanou krutost. Jestli některá česká próza z posledních let stojí za přečtení, je to tahle.


  

  

1 – 8 / 8

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]