Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Pointa.

Bylo nalezeno 136 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Daniel Valchovník: Bílý Afričan. Klikněte pro více informací.

1. Bílý Afričan
Daniel Valchovník

Nakladatel: Pointa
EAN: 9788076501317
Kategorie: Zájmy a koníčky • Cestování, cestopisy, průvodci • Cestování po zahraničí
Anotace: Život jednoho obyčejného mladíka od základu změní nabídka pracovní cesty do Mosambiku. Ze stereotypního způsobu života se na horké africké půdě stává dobrodružství. Každý den je jiný a plný mimořádných zážitků. Jenže po třech letech práce a podnikání přichází další dramatická změna – kvůli politickému převratu nechává autor v Africe úplně všechno včetně snoubenky a vrací se domů. V Česku začíná nová životní etapa, ale i v té se dějí neuvěřitelné věci… Autobiografický cestopisný román o situacích, které život přináší, když to nejmíň čekáte. Ale i o snech, které se mohou změnit v realitu.
Databáze knih: 87 % (57 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.08.2025


Pavla Pavlíčková Kovaříková: Rododendron. Klikněte pro více informací.

2. Rododendron
Pavla Pavlíčková Kovaříková

Nakladatel: Pointa
EAN: 9788076503182
Kategorie: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Skutečný příběh matky, které lidská zášť a zloba podpořené totalitním režimem v Československu vyrvaly z náručí dvouletou dceru. Nebýt nevinné fotografie s rododendronem, nikdy by se znovu nesetkaly a vy byste tuto knihu nečetli. Projděte se spolu s nimi po molu života. A vydejte se na cestu k odhalení osudových okamžiků stojících za jejich utrpením, která trvala dlouhých 48 let. Kniha psaná rukou sestry znovunalezené Drahušky připomíná, že i zdánlivě objevená štěstěna je vrtkavá. Příběh v knižní podobě je totiž jejím posledním přáním, které vyslovila, než ve své loďce odplula za pomyslný horizont osudu….
Databáze knih: 86 % (84 hodnocení)
K vypůjčení do: 17.11.2025


Veronika Opatřilová: Ostrov žije. Klikněte pro více informací.

3. Ostrov žije
Veronika Opatřilová

Nakladatel: Pointa
EAN: 9788076502635
Kategorie: Young adult, New adult
Anotace: O obyvatelích zátoky Steephill Cove se vždycky povídalo, že jsou tak trochu podivíni. Ta holka, Kite, tančí v lese nahá a jeho, Grasse, viděli za úplňku lovit divokou zvěř. Betony, která žije v bezpečí hlavního města, těm povídačkám nevěří. Její život je poklidný, dokud se jedné květnové noci něco nestane a celý ostrov se nepromění v divočinu. Aby se všichni tři společně pokusili napravit, co se stalo, budou se muset stát někým jiným, objevit v sobě sílu i slabost, o kterých neměli tušení. Ostrov žije je příběh o magii, lásce k přírodě a cestě za naším skutečným já.
Databáze knih: 83 % (46 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.05.2025


Nelly Černohorská: Zlovolné bytosti. Klikněte pro více informací.

4. Zlovolné bytosti
Nelly Černohorská

Nakladatel: Pointa
EAN: 9788076501003
Kategorie: Horory • Thrillery, horory • Poezie
Anotace: Máte rádi pověrečná vyprávění, v nichž řádí nedobrá stvoření, jako jsou víly, jezinky, čarodějnice či tajemná světýlka? Pak neváhejte – tato jedinečná kniha je pro vás tím pravým! Na své si v ní přijdou nejen milovníci prózy, ale i příznivci poezie. Celé dílo je inspirováno slovanskou mytologií. Sbírku otevírá hororová novela Když se nedíváš, ve druhé části jsou ukryty veršované balady napsané v duchu Erbenovy Kytice. Když se nedíváš je velice temná a velice expresivní novela, jež čtenáře zavede do malinké vesničky, která se již po léta dusí pod hávem strachu a smrti. Každý rok se zde ztratí jedno dvě děti, žádné není v bezpečí a nikdo neví, kdo bude…
Databáze knih: 83 % (85 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.07.2025


Kateřina Stibalová: Čínou nahoru i dolů. Klikněte pro více informací.

5. Čínou nahoru i dolů
Kateřina Stibalová

Nakladatel: Pointa
EAN: 9788076502925
Kategorie: Zájmy a koníčky • Cestování, cestopisy, průvodci • Cestování po zahraničí
Anotace: Katka Stibalová projela s batohem na zádech řadu asijských zemí a nevynechala ani komunistickou Čínu. Vzdor všemu, co o ní věděla, ji zatoužila vidět na vlastní oči. Velkou zeď, posvátná pohoří, soutěsky i Tibet. Žádné velké dobrodružství ani politické soudy, chtěla jen pohodu a krásu všude kolem. Jak byla naivní! Možná by se hodilo říct spíš pitomá. Přecenila se. Výběrem destinace i výběrem parťáka, kterého ulovila na cestovatelské seznamce. Snad si myslela, že ji nic nerozhodí, že dokáže vyjít s každým, ale spletla se. V sobě i v parťákovi. Výčet svých naivních chyb předkládá v knize pro pobavení i inspiraci. Po přečtení vám totiž bude jasné, že…
Databáze knih: 82 % (44 hodnocení)
K vypůjčení do: 14.10.2025


Elen An: Ustláno na betonu. Klikněte pro více informací.

6. Ustláno na betonu
Elen An

Nakladatel: Pointa
EAN: 9788076502512
Kategorie: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Proč David zmlátil Sirku? Proč přišla Šárka v úterý domů až v šest ráno? S kým strávil Lukáš večer po silvestru? Jak se Sandra dozvěděla o tom znásilnění? David je ten nejhodnější kluk na světě. Než se napije. Šárka by si nikdy nevzala perník. Než se zamiluje. Lukáš by Šárce nikdy neublížil. Než se sjede. Sandra by se nikdy nemotala Šárce do života. Než se objeví. David miluje Šárku. Šárka miluje Lukáše. Lukáš miluje Sandru. Kdo je sakra Sandra?
Databáze knih: 82 % (49 hodnocení)
K vypůjčení do: 10.05.2025


Sára Báchorová: An(n)a.. Klikněte pro více informací.

7. An(n)a.
Sára Báchorová

Nakladatel: Pointa
EAN: 9788088335641
Kategorie: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Anna má skvělé rodiče, koníčky, spoustu přátel, první lásku. Jenže její idylku naruší Ana. Není to nová kamarádka, ale anorexie, která ji postupně proměňuje v hromádku neštěstí. Její život ovládne jídlo a počítání kalorií. Ana s sebou navíc přináší bulimii, deprese, lži a izolaci od okolí. Kniha čerpá ze skutečných událostí a nabízí autentický pohled na poruchy příjmu potravy.
Databáze knih: 80 % (167 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2999


Tereza Macková: Tokyo Story. Klikněte pro více informací.

8. Tokyo Story
Tereza Macková

Nakladatel: Pointa
EAN: 9788088335764
Kategorie: Romantika, erotika • Romantika
Anotace: Alice cestuje z Prahy do Japonska s jediným cílem – najít někoho, kdo byl v jejím životě důležitý. Muže, s nímž se seznámila v Praze a do kterého je i po dvou letech stále beznadějně zamilovaná. Jenže najít jednoho člověka v mnohamilionovém Tokiu se zdá být prakticky nemožné. Alice zná jen jeho křestní jméno, po ruce má starou fotografii a její japonština má k dokonalosti daleko. Nic z toho ji však nedokáže odradit. Zběsilé pátrání získá zcela nový směr, když jí do cesty vstoupí nečekaný pomocník. Japonský mladík, který se po studiích v Americe vrací za svou rodinou na Hokkaidó, aby se oženil a…
Databáze knih: 79 % (71 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2999


Jan Švancara: Podzimní boogie woogie. Klikněte pro více informací.

9. Podzimní boogie woogie
Jan Švancara

Nakladatel: Pointa
EAN: 9788076502239
Kategorie: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Podzimní boogie woogie je detektivní příběh, který ve svižném rytmu nočního života v moravské metropoli rozvíjí zápletku, jež sahá daleko za hranice města. Zkrachovalý provinční detektiv se dostane k případu, který je na první pohled nad jeho síly. Osobní čest mu ale nedovolí nechat v nesnázích bezbrannou mladou ženu, a proto se pustí do rozplétání tajemství, které sahá do historie a přivádí na scénu mocné nepřátele. Podzimní boogie woogie je kniha pro všechny, kteří mají rádi klasickou detektivku, v níž se tajemství potkává s humorem.
Databáze knih: 79 % (84 hodnocení)
K vypůjčení do: 20.04.2025


Dominika Hájková: Neutečeš. Klikněte pro více informací.

10. Neutečeš
Dominika Hájková

Nakladatel: Pointa
EAN: 9788076500860
Kategorie: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Alice má těsně před svatbou. Všechno se zdá být růžové. Jenže nevinné hádky se snoubencem se začnou měnit v něco mnohem horšího a Alice se ocitá v začarovaném kruhu. Po několika ošklivých incidentech utíká do vesnice, ve které jako dítě trávila prázdniny. Může ale člověk utéct před vlastním osudem? Jak Alici změní život místo, které je jejímu srdci tak blízké? Co najde ve starém domě, který voní po dřevě, povidlech a muškátech?
Databáze knih: 77 % (46 hodnocení)
K vypůjčení do: 05.01.2025


  

  

1 – 10 / 136

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]