Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Paprsky.

Byly nalezeny 2 tituly. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Tomáš Krystlík: Malý opravník historických lží. Klikněte pro více informací.

1. Malý opravník historických lží
Tomáš Krystlík

Nakladatel: Paprsky
EAN: 9990002049262
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Zatímco kniha Co v českém dějepisu chybí se věnuje širokospektrálnímu výčtu nesprávně podávaných údajů z české národní historie a potřebuje na to asi 1500 stran, tato knížečka má jen 239 stran a věnuje se otázkám, které lidé k našim dějinám nejčastěji kladou. Dočteme se v ní o vzniku Prahy a husitství, o tom, z jakých národností se naše obyvatelstvo skládalo a jakými jazyky mluvilo, o vzniku republiky a jejích dalších vývojových etapách přes světovou a studenou válku až do současnosti. Všechno fakta, která bývají obvykle opomíjena nebo mylně vykládána. Z obsahu knihy: Jak se objevili slované v českých zemích? Byli němci českých zemí…
Databáze knih: 10 % (2 hodnocení)


Tomáš Krystlík: Co v českém dějepisu chybí. Klikněte pro více informací.

2. Co v českém dějepisu chybí
Tomáš Krystlík

Nakladatel: Paprsky
EAN: 9990002033513
Klíčová slova: Literatura faktu, učebnice
Anotace: Kniha, která patří do každé české knihovny a každé gramotné domácnosti. Kniha se věnuje aspektům českých dějin, o kterých se obvykle nepíše. Tato kniha není dějepisem, protože nepopisuje historické děje v úplnosti, nýbrž při­­bližuje čtenáři pouze fakta dějepisci vylhaná, zamlčovaná a překrucovaná. Tento přístup byl zvolen kvůli tomu, aby fakta, na které kniha chce upozornit, v zá­plavě jiných informací ne­zapadla natolik, že by si jich běžný čtenář nevšiml. Text knihy se výběrem témat za­mě­řuje na období, jejichž falešný výklad dodnes ovlivňuje českou mentalitu.


  

  

1 – 2 / 2

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]