Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Paprsky.

Byly nalezeny 3 tituly. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Tomáš Krystlík: Malý opravník historických lží. Klikněte pro více informací.

1. Malý opravník historických lží
Tomáš Krystlík

Nakladatel: Paprsky
Rozsah: 239 stran
EAN: 9990002049262
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny • Moderní dějiny • Druhá světová válka
Anotace: Zatímco kniha Co v českém dějepisu chybí se věnuje širokospektrálnímu výčtu nesprávně podávaných údajů z české národní historie a potřebuje na to asi 1500 stran, tato knížečka má jen 239 stran a věnuje se otázkám, které lidé k našim dějinám nejčastěji kladou. Dočteme se v ní o vzniku Prahy a husitství, o tom, z jakých národností se naše obyvatelstvo skládalo a jakými jazyky mluvilo, o vzniku republiky a jejích dalších vývojových etapách přes světovou a studenou válku až do současnosti. Všechno fakta, která bývají obvykle opomíjena nebo mylně vykládána. Z obsahu knihy: Jak se objevili slované v českých zemích? Byli němci českých zemí…
Databáze knih: 5 % (4 hodnocení)


Tomáš Krystlík: České historiografické dezinterpretace a lži. Klikněte pro více informací.

2. České historiografické dezinterpretace a lži
Tomáš Krystlík

Nakladatel: Paprsky
Rozsah: 1951 stran
EAN: 9990003588319
Kategorie: Moderní dějiny • Literatura faktu, učebnice • Druhá světová válka • Historie, dějiny
Anotace: Předkládáme čtenářům dosud nejrozsáhlejší výčet českých dějepraveckých lží a dezinterpretací v jedné knize, které jsou jinak rozptýleny v mnoha historiografických publikacích v různých jazycích. Tato e-kniha je podstatně rozšířenou verzí vyprodaných tištěných knih Zamlčené dějiny, Zamlčené dějiny 2, Co v českém dějepisu chybí, je to e-book o 1950 stranách ve formátu A 5. Poslouží i jako příručka k diskusnímu vyvracení pohádek a nepravd o minulosti. Elektronické vyhledávaní v e-booku umožní každému, kdo se jakkoliv zabývá českou a evropskou historií převážně posledních dvou staletí, nalézt potřebná fakta, případně protiargumenty.


Tomáš Krystlík: Co v českém dějepisu chybí. Klikněte pro více informací.

3. Co v českém dějepisu chybí
Tomáš Krystlík

Nakladatel: Paprsky
Rozsah: 1546 stran
EAN: 9990002033513
Kategorie: Literatura faktu, učebnice
Anotace: Kniha, která patří do každé české knihovny a každé gramotné domácnosti. Kniha se věnuje aspektům českých dějin, o kterých se obvykle nepíše. Tato kniha není dějepisem, protože nepopisuje historické děje v úplnosti, nýbrž při­­bližuje čtenáři pouze fakta dějepisci vylhaná, zamlčovaná a překrucovaná. Tento přístup byl zvolen kvůli tomu, aby fakta, na které kniha chce upozornit, v zá­plavě jiných informací ne­zapadla natolik, že by si jich běžný čtenář nevšiml. Text knihy se výběrem témat za­mě­řuje na období, jejichž falešný výklad dodnes ovlivňuje českou mentalitu.


  

  

1 – 3 / 3

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]