Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Palmknihy.

Bylo nalezeno 105 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Michal Šanda: Sorento. Klikněte pro více informací.

101. Sorento
Michal Šanda

Nakladatel: Palmknihy
EAN: 9788074430480
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Manželé středního věku, Josef a Dita, balí zavazadla na dovolenou. Od svatební cesty je to poprvé, co spolu jedou někam do zahraničí. Do Sorenta. K moři. Slunit se. Koupat se ve vlnách. Dosud veškerý čas a síly obětovali na výchovu dětí, teď už ale děti odrostly a osamostatnily se; až na Františka. Jeho fenomenální paměť je po prodělané encefalitidě jednostranně zaměřená pouze na výsledky fotbalových utkání, sestavy mužstev a střelce gólů. Místo radosti z nadcházející dovolené dojde při balení k ostré hádce. Navíc se překvapivě ukáže, že ve skutečnosti už v Sorentu jsou. Josef přivleče do hotelového apartmánu pytel s pískem. Kromě pláže se z něj vysypou i…


Michal Šanda: Španělské ptáčky. Klikněte pro více informací.

102. Španělské ptáčky
Michal Šanda

Nakladatel: Palmknihy
EAN: 9990000041442
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Jeroným je přiměřeně zdevastovaný čtyřicátník. Kvůli tomu, jak je člověk při sešněrovávání rolek opatlaný hořčicí, vaří Jeroným španělské ptáčky sporadicky. Na druhou stranu je tohle jídlo sympatické svým rytmem. Beefsteak to je báseň, několik veršů, víc či míň, podle toho jak ho kdo rád propečený a konec. Zato u ptáčků lze výběrem komponentů do rolek a omáčkou sklenout příběh. Příběh s nepříliš komplikovanou zápletkou, přiměřeně dlouhý a se svižnou pointou. Jeroným píše po větách. Veškeré jeho knihy vznikly poslepováním vět načmáraných do notesu při vaření. Do toho notesu, který momentálně leží na kuchyňské lince u sklenice sterilovaných…


Writers Festival Prague: Svět uvnitř mé hlavy. Klikněte pro více informací.

103. Svět uvnitř mé hlavy
Writers Festival Prague

Nakladatel: Palmknihy
EAN: 9990001565152
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Cena Waltera Sernera – literární soutěž o nejlepší dosud nepublikovanou povídku nabízí již od roku 2003 jedinečnou příležitost pro rodící se talenty z řad studentů středních škol. Nadační fond Festival spisovatelů Praha v roce 2015 uskutečnil již desátý ročník soutěže. Svoje soutěžní příspěvky zaslalo 591 studentů. Cena Waltera Sernera je výzvou pro ty, kteří stojí o kritiku svých prvních spisovatelských pokusů.


Vladislav Vančura: Tři řeky. Klikněte pro více informací.

104. Tři řeky
Vladislav Vančura

Nakladatel: Palmknihy
EAN: 9990000047543
Kategorie: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: V tomto románě se seznámíme s osudem Jana Kostky od 90. let 19. stol. až po první republiku. Dílo je laděno silně protiválečně.


Vladislav Vančura: Útěk do Budína. Klikněte pro více informací.

105. Útěk do Budína
Vladislav Vančura

Nakladatel: Palmknihy
EAN: 9990000047550
Kategorie: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: Námětem je tragická láska Slováka a české ženy, což dává Vančurovi možnost konfrontovat povahu obou národů.


  

  

101 – 105 / 105

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]