Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Olympia.

Bylo nalezeno 12 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Zálesák
Zane Grey

Vydáno: Olympia
EAN: 9788073761950
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Zálesák Milt Dale, vytržený z poklidného života v tichu horských lesů Divokého západu, se stane iniciátorem i svědkem vzrušujících událostí. Pomáhá přátelům v boji proti banditům a desperátům, překonává nejrůznější komplikace a nástrahy a přitom řeší vnitřní spor: Má se vrátit do společenství lidí, nebo zůstat při svém samotářském způsobu života v nezkrotné přírodě? • Sugestivní líčení přírody potvrdilo autorovu výbornou znalost Divokého západu i lidí, kterým tento kraj učaroval.
Databáze knih: 86 % (92 hodnocení)


2. Navzdory dálkám
Zane Grey

Vydáno: Olympia
EAN: 9788073761875
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Wayne Cameron vyhoví přání své vážené bostonské rodiny a začne studovat na Harvardské univerzitě. Brzy však zjistí, že studium na vysoké škole pro něj není tou pravou průpravou pro život. Jako greenhorn odchází na Západ a spřátelí se s trojicí báječných chlapíků. Kovbojové a ostřílení hoši Vance, Jack a Tom se spolu s ním připojí k pracovníkům, kteří budují první telegrafní spojení napříč zemí. Namáhavá práce u Western Union, neustálé nebezpečí, jehož původcem jsou nejen lidé na počátku občanské války Severu proti Jihu, ale i příroda, upřímné kamarádství a samozřejmě i láska – Vance Shawa a saloonové dívky Ruby, Camerona a prospektorské dcery…
Databáze knih: 85 % (46 hodnocení)


3. Urny patřej na hřbitov
Jiří Urban

Vydáno: Olympia
EAN: 9788073762797
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Hlavním hrdinou příběhu je muž, přezdívaný Žíla, o němž se rozhodně nedá říct, že je dítětem štěstěny. Ze směsice veselých střípků z jeho vagabundského života se mimo jiné dozvíte o tom, jak přišel ke své ženě Simoně i jak mu umřela. Po Simonině smrti nechá rodina, která je věčně bez prostředků, mladou ženu zpopelnit a urnu postaví doma na „kredenc“. Žílova matka však věří, že když pozůstalí neuloží urnu na hřbitov, kam patří, vrací se zemřelý v podobě smrti a přináší rodině utrpení. Jednoho dne dojde mezi matkou a synem k hádce a Žíla odchází z domova za svým bratrem. Zde, v cizím prostředí, potkává ženu, která jako by z oka…
Databáze knih: 59 % (29 hodnocení)


4. Jak nebýt v New Yorku
Olga Walló

Vydáno: Olympia
EAN: 9788073761912
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: New York je místo, kam po staletí přijížděli lidé dobrovolně, aby realizovali své sny. Očima svérázné hrdinky, která se sem neplánovaně vydá za svou dávnou přítelkyní, poznáme několik z nich a také kus historie Ameriky. Protože historie se nejlépe učí na vlastní kůži. Olga Walló (1948) vystudovala filozofii a psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je významnou českou dabingovou režisérkou, překladatelkou a spisovatelkou. Mezi její koníčky patří cestování, navštívila řadu zemí Asie, Jižní Ameriky, Severní Ameriky a Afriky, navíc se zabývá vysokohorskou turistikou.
Databáze knih: 51 % (7 hodnocení)


5. Minimum bontonu
Slávka Poberová

Vydáno: Olympia
EAN: 9788073761974
Klíčová slova: Elektronické knihy - Sebezdokonalování
Anotace: V knížce najdeme základní pravidla společenského chování pro malé i velké čtenáře. Komu kdy dát přednost, koho pozdravit první, jak se představovat, jak správně koho oslovovat, kdy komu nabídnout tykání, jak psát správně dopis a mnoho dalších pravidel.
Databáze knih: 93 % (6 hodnocení)


6. Pes a dějiny
Petr Skalka

Vydáno: Olympia
EAN: 9788073762230
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Zkušený a věhlasný veterinář Petr Skalka připravil pro své čtenáře sbírku úsměvných historek, v níž hraje hlavní roli pes, případně jeho nejbližší příbuzní. Laskavý a vtipný text jistě čtenáře nejen pobaví, ale možná inspiruje k budoucímu soužití se psem. Vždyť vztah mezi člověkem a psem bývá mnohdy mnohem pevnější než vztahy mezi lidmi samotnými.
Databáze knih: 67 % (3 hodnocení)


7. Vzpoura klonů
Jiří Poskočil

Vydáno: Olympia
EAN: 9788073761844
Klíčová slova: Elektronické knihy - Sci-fi
Anotace: Sbírka Vzpoura klonů obsahuje povídky napsané v letech 2002 až 2009 – Stvoření světa, Nová tvář, Dítě mutace, Spára, Těsně pod oblaky, Převaděč, Náhoda, Proměna, Fantom z minulosti, Barevní muži, Z bláta do louže a Vzpoura klonů. Jejich společným jmenovatelem je právě žánr sci-fi. Vážné téma střídá nadsázka, někdy je realita blíže, jindy se o ni děj ani neotře. Autor knihy Jiří Poskočil stále inklinuje k nekonečnému fantastičnu. Sní o životě za sto, dvě stě nebo tisíc let. Snaží se zohlednit i současná populární témata. Globální oteplování, možnosti vesmírné hrozby, mísení etnik a národů, degenerace civilizace, pandemie, vymření člověka nebo…
Databáze knih: 65 % (4 hodnocení)


8. Masožravé pole
Jiří Poskočil

Vydáno: Olympia
EAN: 9788073761868
Klíčová slova: Elektronické knihy - Sci-fi
Anotace: Knížka přináší po Vzpouře klonů (Olympia, 2010) další porci vědecko-fantastických povídek. Tentokrát se autor více zaměřil na téma lidské konečnosti, smrti a mnohdy záhadnosti její příčiny. Dalším společným jmenovatelem několika povídek jsou kočky. Tajemná zvířata, o kterých si mnozí myslí, že jim nelze vidět do hlavy. Zvířata opanovaná legendami, ale i pomluvami a nenávistí. Čtenáři v knížce naleznou také druhé pokračování povídkové tetralogie o zmutovaných lidech, humornou povídku o cestování v čase, apokalyptickou vizi budoucnosti, ale i variantu technické vyspělosti, dialog dvou počítačových aplikací nebo mystický, téměř zapomenutý příběh…
Databáze knih: 60 % (4 hodnocení)


9. Životy na schovávanou
Slávka Poberová

Vydáno: Olympia
EAN: 9788073761820
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romantika
Anotace: Keramička Kristina Lindová je již delší čas unavena manželským stereotypem. Není proto divu, že když jí osud přihraje do cesty atraktivního dirigenta Štěpána Hrdinu, hluboce se do něj zamiluje a naváže s ním mimomanželský poměr, i když si uvědomuje svou odpovědnost matky, manželky a dcery. Ani Štěpán není bez závazků a možná čeká od vztahu s Kristinou něco jiného než ona. Má jejich láska naději na úspěch, nebo se jejich cesty rozejdou? Autorka v knize řeší věčné téma milostného trojúhelníku, zabývá se problémem ztráty důvěry v životního partnera a možnostmi seberealizace a emancipace současných žen.
Databáze knih: 56 % (5 hodnocení)


10. Tajemství dámské šatny
Olga Walló

Vydáno: Olympia
EAN: 9788073762544
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Tváře herců tvoří součást našeho světa, ale co o nich doopravdy víme? Poznáme, že někteří herci jsou docela fajn, ale jiní opravdu dobří? A kdy se "zhostí role" a kdy skutečně hrají? Bude to talentem, ale z čeho se vaří talent? Co divák neví, lidé z branže tuší, ale málokdo to pojmenuje. Zveme vás do nitra divadla, kam nezasvěcený nepronikne, abychom společně prožili příběh o zrodu jedné inscenace a lidí kolem ní. o Co prozradil Arthur Hailey o letišti a o hotelu, to (a více) prozradí Eva Marková o divadle.
Databáze knih: 40 % (3 hodnocení)


  

  

1 – 10 / 12

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]