Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Olympia.

Bylo nalezeno 12 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Zane Grey: Zálesák. Klikněte pro více informací.

1. Zálesák
Zane Grey

Nakladatel: Olympia
EAN: 9788073761950
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Napětí, dobrodružství
Anotace: Zálesák Milt Dale, vytržený z poklidného života v tichu horských lesů Divokého západu, se stane iniciátorem i svědkem vzrušujících událostí. Pomáhá přátelům v boji proti banditům a desperátům, překonává nejrůznější komplikace a nástrahy a přitom řeší vnitřní spor: Má se vrátit do společenství lidí, nebo zůstat při svém samotářském způsobu života v nezkrotné přírodě? • Sugestivní líčení přírody potvrdilo autorovu výbornou znalost Divokého západu i lidí, kterým tento kraj učaroval.
Databáze knih: 86 % (112 hodnocení)


Zane Grey: Navzdory dálkám. Klikněte pro více informací.

2. Navzdory dálkám
Zane Grey

Nakladatel: Olympia
EAN: 9788073761875
Klíčová slova: Česká a světová literatura • Napětí, dobrodružství
Anotace: Wayne Cameron vyhoví přání své vážené bostonské rodiny a začne studovat práva na Harvardské univerzitě. Brzy však zjistí, že volba studia medicíny není tou pravou průpravou pro život. Jako greenhorn odchází na Západ a spřátelí se s trojicí báječných chlapíků. Kovbojové a ostřílení hoši Vance, Jack a Tom se spolu s ním připojí k pracovníkům, kteří budují první telegrafní spojení napříč zemí. Namáhavá práce u Western Union, neustálé nebezpečí, jehož původcem jsou nejen lidé na počátku občanské války Severu proti Jihu, ale i příroda, upřímné kamarádství a samozřejmě i láska - Vance Shawa a saloonové dívky Ruby, Camerona a prospektorské dcery Kit - formují…
Databáze knih: 86 % (56 hodnocení)


Olga Walló: Jak nebýt v New Yorku. Klikněte pro více informací.

3. Jak nebýt v New Yorku
Olga Walló

Nakladatel: Olympia
EAN: 9788073761912
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura
Anotace: New York je místo, kam po staletí přijížděli lidé dobrovolně, aby realizovali své sny. Očima svérázné hrdinky, která se sem neplánovaně vydá za svou dávnou přítelkyní, poznáme několik z nich a také kus historie Ameriky. Protože historie se nejlépe učí na vlastní kůži. Olga Walló (1948) vystudovala filozofii a psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je významnou českou dabingovou režisérkou, překladatelkou a spisovatelkou. Mezi její koníčky patří cestování, navštívila řadu zemí Asie, Jižní Ameriky, Severní Ameriky a Afriky, navíc se zabývá vysokohorskou turistikou.
Databáze knih: 58 % (9 hodnocení)


Jiří Urban: Urny patřej na hřbitov. Klikněte pro více informací.

4. Urny patřej na hřbitov
Jiří Urban

Nakladatel: Olympia
EAN: 9788073762797
Klíčová slova: E-knihy • Anekdoty, satira
Anotace: Hlavním hrdinou příběhu je muž ve středních letech, přezdívaný Žíla, o němž se rozhodně nedá říct, že je dítětem štěstěny. Ze směsice veselých střípků z jeho vagabundského života, se mimo jiné dozvíte o tom, jak přišel ke své ženě Simoně i jak mu umřela. Po Simonině smrti nechá rodina, která je věčně bez prostředků, mladou ženu zpopelnit a urnu postaví doma na "kredenc". Žílova matka však věří, že když pozůstalí neuloží urnu na hřbitov, kam patří, vrací se zemřelý v podobě smrti a přináší rodině utrpení. Jednoho dne dojde mezi matkou a synem k hádce a Žíla odchází z domova za svým bratrem. Zde, v cizím prostředí, potkává ženu,…
Databáze knih: 59 % (29 hodnocení)


Slávka Poberová, Jesika Schaftová: Minimum bontonu. Klikněte pro více informací.

5. Minimum bontonu
Slávka Poberová, Jesika Schaftová

Nakladatel: Olympia
EAN: 9788073761974
Klíčová slova: E-knihy • Osobní růst, motivace • Osobní rozvoj, životní styl
Anotace: V knížce najdeme základní pravidla společenského chování pro malé i velké čtenáře. Komu kdy dát přednost, koho pozdravit první, jak se představovat, jak správně koho oslovovat, kdy komu nabídnout tykání, jak psát správně dopis, jaké oblečení zvolit do společnosti, jak se ve společnosti chovat, jak správně stolovat a další rady usnadní život každému, kdo chce ve společnosti obstát bez úhony a se ctí.
Databáze knih: 93 % (6 hodnocení)


Jiří Poskočil: Vzpoura klonů. Klikněte pro více informací.

6. Vzpoura klonů
Jiří Poskočil

Nakladatel: Olympia
EAN: 9788073761844
Klíčová slova: E-knihy • Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Jiří Poskočil není v literárním světě žádným nováčkem, povídky píše již řadu let. Sbírka Vzpoura klonů obsahuje povídky napsané v letech 2002 až 2009 - Stvoření světa, Nová tvář, Dítě mutace, Spára, Těsně pod oblaky, Převaděč, Náhoda, Proměna, Fantom z minulosti, Barevní muži, Z bláta do louže a Vzpoura klonů. Jejich společným jmenovatelem je právě žánr sci-fi. Vážné téma střídá nadsázka, někdy je realita blíže, jindy se o ni děj ani neotře. Jiří Poskočil stále inklinuje k nekonečnému fantastičnu. Sní o životě za sto, dvě stě nebo tisíc let. Snaží se zohlednit i současná populární témata. Globální oteplování, možnosti vesmírné…
Databáze knih: 70 % (6 hodnocení)


Petr Skalka: Pes a dějiny. Klikněte pro více informací.

7. Pes a dějiny
Petr Skalka

Nakladatel: Olympia
EAN: 9788073762230
Klíčová slova: E-knihy • Anekdoty, satira
Anotace: Zkušený a věhlasný veterinář Petr Skalka připravil pro své čtenáře sbírku úsměvných historek, v níž hraje hlavní roli pes, případně jeho nejbližší příbuzní. Laskavý a vtipný text jistě čtenáře nejen pobaví, ale možná inspiruje k budoucímu soužití se psem. Vždyť vztah mezi člověkem a psem bývá mnohdy mnohem pevnější než vztahy mezi lidmi samotnými.
Databáze knih: 67 % (3 hodnocení)


Jiří Poskočil: Mise Alfa. Klikněte pro více informací.

8. Mise Alfa
Jiří Poskočil

Nakladatel: Olympia
EAN: 9788073762766
Klíčová slova: Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Mise Alfa je již třetí sbírka sci-fi povídek Jiřího Poskočila (Vzpoura klonů, Masožravé pole, obě knihy vyšly v Olympii v roce 2010). Čtenáře čeká nejen předposlední díl tetralogie epochy Siofů na naší planetě, čtyři povídky zabývající se cestováním v čase, ale i jedna tradiční pohádka s tak trochu hororovým koncem. Ti, kteří mají rádi starověký Egypt, se mohou těšit na vyprávění o konci mladého faraona. Nebude chybět ani pár pěkných setkání s ufony, a nemusí se vždy jednat o malé zelené mužíčky, jak autor upozorňuje. Zaujme jistě i povídka o tom, jak by se svět mohl změnit po dopadení asteroidu na Zemi a jak by lidé prožívali léta po takové…
Databáze knih: 67 % (3 hodnocení)


Jiří Poskočil: Masožravé pole. Klikněte pro více informací.

9. Masožravé pole
Jiří Poskočil

Nakladatel: Olympia
EAN: 9788073761868
Klíčová slova: Fantasy, sci-fi • Sci-fi
Anotace: Napínavé povídky Masožravé pole, Léto Siofů, Plíseň, Havárie, Kočky, Pokus, Tvůrce, Cestička, Spoutaný minulostí, Dvojí život, Až padne tma, Posel, Nová verze, Květ bohů, Po setmění nevycházejte, Údolí múz a Ten, jenž vládne planetě, se čtou jedním dechem a všem milovníkům sci-fi slibují neobyčejný čtenářský zážitek. Jiří Poskočil, mezi jehož vzory patří velikáni světové vědeckofantastické literatury, jako jsou Artur. C. Clark nebo Stanislav Lemm, se žánru sci-fi věnuje již řadu let. Se svými povídkami se léta zúčastňoval různých literárních soutěží, například populární Ceny Karla Čapka, knižně vydal sbírku sci-fi povídek Vzpoura klonů (Olympia, 2010).
Databáze knih: 64 % (5 hodnocení)


Slávka Poberová: Životy na schovávanou. Klikněte pro více informací.

10. Životy na schovávanou
Slávka Poberová

Nakladatel: Olympia
EAN: 9788073761820
Klíčová slova: E-knihy • Romantika
Anotace: Keramička Kristina Lindová je již delší čas unavena manželským stereotypem. Není proto divu, že když jí osud přihraje do cesty atraktivního dirigenta Štěpána Hrdinu, hluboce se do něj zamiluje a naváže s ním mimomanželský poměr, i když si uvědomuje svou odpovědnost matky, manželky a dcery. Ani Štěpán není bez závazků a možná čeká od vztahu s Kristinou něco jiného než ona. Má jejich láska naději na úspěch, nebo se jejich cesty rozejdou? Autorka v knize řeší věčné téma milostného trojúhelníku, zabývá se problémem ztráty důvěry v životního partnera a možnostmi seberealizace a emancipace současných žen.
Databáze knih: 56 % (5 hodnocení)


  

  

1 – 10 / 12

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]