Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=oftis.

Bylo nalezeno 81 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Papoušek v aspiku
Eva Brabcová

Vydáno: Oftis
EAN: 9788074051159
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Je volným pokračováním Papouška na smetaně. Nový muž Vilmina života, veterinář Vladimír, vyměnil město za venkov bez ohledu na to, že nový domov je spíše objektem určeným k demolici, než útulnou chaloupkou. Převrátil tak Vilmě život naruby, neboť se rozhodla po jeho boku sdílet všechno dobré i zlé. Aby to nebylo tak jednoduché, odjíždí Vladimír na roční stáž do zahraničí a polorozpadlá chalupa zůstává na krku samotné Vilmě. Když katastrofa, tak pořádná: Ulehčit situaci své dceři v nesnázích přijíždí její ryze nepraktický tatínek.
Databáze knih: 80 % (26 hodnocení)


2. Papoušek na smetaně
Eva Brabcová

Vydáno: Oftis
EAN: 9788086042572
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Vtipná próza psaná s nadhledem, v níž převažuje situační humor. Je nejen zdatným útočníkem na bránice čtenářů, ale i laskavým pohledem do zákoutí lidské i zvířecí dušičky.
Databáze knih: 78 % (40 hodnocení)


3. Čas lásky, čas pomsty
Jakub Roland

Vydáno: Oftis
EAN: 9788023993103
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Strhující drama šesti mladých lidí, jejichž vztahy spojily neštěstí, láska, nenávist, touha po manipulaci a sexu. Dáša – hvězda světové reklamy. Díky své kráse, inteligenci a lásce k manipulaci může mít všechno na světě. Úplně všechno. Když však nedokáže získat lásku dvou mužů, začne být zlá. Jana – řekli byste do finanční ředitelky nemocnice v Česku, že bude krýt vraždu? Že zachrání život kamarádce přesto, že se ona chystá vdát za muže, po kterém Jana touží? Yveta – dětská doktorka. Chtěla jen léčit děti a ve volném čase prožívat dobrodružství společně s hrdiny dobrých románů, které vášnivě četla. Touha po jednom muži jí však vedla od hradu…
Databáze knih: 62 % (11 hodnocení)


4. Poslední noc proklaté
Alfred de Musset

Vydáno: Oftis
EAN: 9788074050985
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Překlady historických textů doplněné dobovými ilustracemi.
Databáze knih: 60 % (11 hodnocení)


5. Radosti a strasti nevěry
Jakub Roland

Vydáno: Oftis
EAN: 9788074050916
Klíčová slova: Elektronické knihy - Všeobecné a ostatní
Anotace: Máte nějaké zkušenosti s nevěrou? Rozšiřte si obzory.Nevěra nechá málokoho lhostejným. A nezáleží na tom, zda jí zažil na vlastní kůži nebo se mu zatím vyhnula. Ve většině příběhů hraje nevěra důležitou roli a přináší svým aktérům radosti i strasti. Situace se postupně vyhrocují, komplikují, o lechtivé a často absurdní momenty není nouze. Příběhy jsou napínavé, humorné, smutné i radostné. Jsou psány s lehkostí a šarmem a oplývají bravurními dialogy. Jedenáct příběhů na dobrou noc, které vás nenechají lhostejnými a budete si je pamatovat nejen ráno a ale ještě dlouhou dobu.Jde o soubor jedenácti povídek, kterými autor realisticky nahlíží do soukromí…
Databáze knih: 45 % (8 hodnocení)


6. Štvancem svědomí
Josef Havel

Vydáno: Oftis
EAN: 9788086042626
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Ojedinělý příběh člověka, čs. letce Jiřího Mikuleckého, který byl jako jediný čs. letec v boji od prvního výstřelu na Podkarpatské Rusi až po závěrečné operace II. světové války. Kniha o strastiplné cestě po opuštění republiky až po r. 1944, kdy je zařazen ke 312. čs. stíhací peruti RAF, o následné poválečné době, kdy se vrací do vlasti a v r. 1948 je nucen s dalšími čs. letci odejít zpět do Británie až po současné dny.
Databáze knih: 100 % (3 hodnocení)


7. Pověsti nejen Chrudimské
Martin Koreček

Vydáno: Oftis
EAN: 9788074051616
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Sbírka lidových pověstí, pohádkových zkazek i tradovaných historických příběhů z Chrudimi i odjinud, které sebral a moderním jazykem převyprávěl současný chrudimský mlynář a písmák.
Databáze knih: 100 % (3 hodnocení)


8. Sen o moři
Petra Votroubková

Vydáno: Oftis
EAN: 9788074054280
Klíčová slova: Elektronické knihy, Dobrodružné romány
Anotace: Svět je plný úžasných míst, která pulzují životem a přímo vybízejí k prozkoumání. Kaňon však mezi takováto místa rozhodně nepatří. Právě naopak – v malé osadě mezi skalami žije pouze pár lidí, na které svět už zapomněl. A to je možná dobře. Podivným věcem, které se tu čas od času dějí, by totiž nikdo, kdo není místní, nikdy nevěřil. Autorka nabízí příběh, který voní dálkami, postupně se vynořují nové a nové záhady, které je třeba řešit, často jsou mimo lidské chápání, ale je možné si k nim najít cestu, někdy postačí jen trochu fantazie.
Databáze knih: 100 % (2 hodnocení)


9. Kronika jednoho rodu
Andrea Bednářová

Vydáno: Oftis
EAN: 9788074054310
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické
Anotace: Jde o skutečný příběh z 19. a přelomu 20. století. V podstatě se jedná o rodinnou kroniku obyvatel jedné z chalup ve vesničce Dlouhá v podhůří Orlických hor nedaleko Nového Hrádku na Novoměstsku. Jde o silný příběh rodiny Pohlových se všemi atributy, co tehdejší doba obyčejným lidem v dané oblasti přinášela i brala - život v chudobě, bezmezné útlaky vrchnosti, sváry se sousedy, zadlužení chátrající chalupy, žebrácké mzdy, nepřízeň počasí s těžkými zimami a pak první světová válka, po které se životní podmínky jen zvolna zlepšovaly. Život se dostává na snesitelnou úroveň až poté, co se syn Josef stane porybným Bartoňů z Dobenína….
Databáze knih: 100 % (2 hodnocení)


10. Pláňava
Andrea Bednářová

Vydáno: Oftis
EAN: 9788074053863
Klíčová slova: Elektronické knihy, Historické
Anotace: Když se František roku 1888 vrátil z pole, zjistil, že jeho manželka s dvěma dětmi tajně odjela do Ameriky. Nikdo netušil, proč to udělala. Doma zanechala jedenáctiletou Mařenku, která tak s otcem zůstala na vše sama. Za nějaký čas se František seznámil s o sedmnáct let mladší Filomenou, která se k němu později nastěhovala. Vzít se však nemohli, František byl totiž stále ženatý. Žili tak v neposvěceném svazku. Dnes by se nad tím nikdo nepozastavil, tehdy to bylo nemyslitelné. Přesto zůstávali spolu. Čas plynul a František a Filomena se radovali z narození syna Pepíka, další dva syny bohužel pochovali. Přes všechny útrapy se spolu s Mařenkou a Pepíkem snažili…
Databáze knih: 100 % (1 hodnocení)


  

  

1 – 10 / 81

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]