Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Motto.

Bylo nalezeno 347 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Scarlett Wilková: Až uvidíš moře. Klikněte pro více informací.

1. Až uvidíš moře
Scarlett Wilková

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026722601 借
Kategorie: Česká a světová literatura • Společenské romány
Anotace: Dvě dcery řeckých uprchlíků, dva životy mezi dvěma zeměmi. Jaké to je, když se v deseti letech dítě ocitne samo v daleké cizí zemi, neumí jazyk, neví, kam se ztratili jeho rodiče, a vůbec nechápe, co se s ním stalo? Toto prožívaly v roce 1949 tisíce řeckých dětí, kterým po občanské válce v Řecku poskytlo Československo azyl. Mezi nimi byly i dvě osamocené holčičky Sotiria a Koula. Na pozadí jejích osudů se odvíjí rodinná sága plná tajemství a stesku po rodné zemi. Uvidí někdy Sotiria a Koula řecké moře? A kde jsou vlastně doma?
Databáze knih: 93 % (1005 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2032


Ilona Borská: Doktorka z domu Trubačů. Klikněte pro více informací.

2. Doktorka z domu Trubačů
Ilona Borská

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026721697 借
Kategorie: Česká a světová literatura • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice • Česká literatura
Anotace: Literárním zpracováním osudu lékařky přezdívané „český Albert Schweitzer“ přiblížila Ilona Borská výjimečnou osobnost Vlasty Kálalové-Di Lottiové. Léčila, milovala, studovala, přednášela a cestovala s umanutou odvahou jít za svým snem. Její mimořádné nadání však bylo vykoupeno i nezměrným utrpením. Rodačka z Bernartic u Tábora, mladá nadaná absolventka lékařské fakulty, se ve dvacátých letech minulého století vydala sama do Orientu a založila v Bagdádu československou nemocnici. Jako žena-lékařka a navíc Evropanka se musela zpočátku potýkat s nedůvěrou místních, kteří často stále spoléhali na pověry a domácí léčitelství. Protože ale mluvila plynně…
Databáze knih: 92 % (984 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2031


Jiří Březina: Nalezení. Klikněte pro více informací.

3. Nalezení
Jiří Březina

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026723301
Kategorie: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Dvojnásobný držitel ceny za nejlepší českou detektivku Jiří Březina se v pátém případu Tomáše Volfa vydává do minulosti, která souvisí se současným případem nejen místem činu. Autor odhaluje dospívání hlavního hrdiny, které ovlivnilo jeho pohled na svět a přimělo ho k zásadnímu rozhodnutí. Tomáš Volf se opět setkává s Evou Černou, kterou přivede pátrání po pohřešované Elišce do jeho rodiště. Dívka způsobila tragédii, utekla a vše nasvědčuje tomu, že si chce ublížit. Vyšetřování však otevírá staré rány místních obyvatel. Tomáš se vrací k létu, které chtěl navždy vytěsnit z paměti. Jenže právě jeho vzpomínky mohou být jedinou šancí…
Databáze knih: 92 % (333 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2032


Kristin Harmel: Kniha ztracených jmen. Klikněte pro více informací.

4. Kniha ztracených jmen
Kristin Harmel

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026722137
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány • Světová literatura
Anotace: Spisovatelka Kristin Harmel se po úspěšných románech Počkej na mě v Paříži (2020) a Vinařova žena (2021) opět vydává do Francie, kde rozehrává romantický příběh o lidské odvaze na pozadí válečných událostí. Když Eva Abramsová spatří v novinách článek o knize, již během druhé světové války zabavili nacisti, vybavují se jí vzpomínky na minulost. Knihovnice v pokročilém věku se ze Spojených státu vydává do Berlína, aby konečně zúčtovala s minulostí. V myšlenkách se vrací do období, kdy zachránila desítky dětí, jimž díky falešným dokladům umožnila útěk z okupované Francie do Švýcarska. Aby nebylo na minulost dětí s novou identitou…
Databáze knih: 92 % (128 hodnocení)
K vypůjčení do: 26.10.2025


Michaela Klevisová: Drak spí. Klikněte pro více informací.

5. Drak spí
Michaela Klevisová

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026718413
Kategorie: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Dvojnásobná držitelka Ceny Jiřího Marka za nejlepší detektivní knihu vrací na scénu postavu kriminalisty Josefa Bergmana. Michaela Klevisová čtenáře v sedmém románu s oblíbeným hrdinou zavede do jižních Čech na místa, která jsou jen zdánlivě poklidná. Pod povrhem totiž číhá nebezpečí, které není radno probouzet… V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. Pražský kriminalista…
Databáze knih: 90 % (1697 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2031


Michaela Klevisová: Vraní oko. Klikněte pro více informací.

6. Vraní oko
Michaela Klevisová

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026724599
Kategorie: Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Vyšetřování zavede kriminalistu Josefa Bergmana do chatové osady u řeky na jižní Moravě, kde lišky dávají dobrou noc. V okolních mokřadech vzniká nová ptačí rezervace, kterou tam ovšem místní nechtějí. Lidé tak mají spoustu důvodů vzájemně se nenávidět. Bergman musí přijít na to, jak vražda podivínského ornitologa souvisí s nedávnou smrtí pražské profesorky. Pravdu znají snad jen ptáci, kteří nerušeně poletují nad hlavami obětí i podezřelých.
Databáze knih: 90 % (1025 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2032


Scarlett Wilková: Ty chladné oči. Klikněte pro více informací.

7. Ty chladné oči
Scarlett Wilková

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026724414
Kategorie: Česká a světová literatura • Společenské romány
Anotace: Válka hraje s lidmi krutou šachovou partii, pěšáci se promíchají, na barvě uniformy tolik nesejde. Během nacistické okupace Smolenska se setkají okouzlující ruská dívka Neonila a český mladík Emil donucený bojovat za wehrmacht. Když se spolu po válce usadí v Československu, vznáší se nad nimi stigma kolaborace, a tak jim nezbývá než opatrný život ve strachu. Utají svou minulost a dokážou se po tom, co zažili, dívat na svět i jinak než chladnýma očima? A může strach ospravedlnit krutost spáchanou na jiných?
Databáze knih: 90 % (534 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2033


Camilla Läckberg: Kukačka. Klikněte pro více informací.

8. Kukačka
Camilla Läckberg

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026725435
Kategorie: Krimi, detektivky • Světové krimi
Anotace: Fjällbackou otřesou dvě hrozivé události, které spolu zdánlivě nesouvisí. Známý fotograf je nalezen zavražděný v galerii, kde měl zahájit svou výstavu, a v rodině Henninga Bauera, laureáta Nobelovy ceny za literaturu, dojde k brutální vraždě. Patrik Hedström a jeho kolegové se ocitají v mrtvém bodě, zatímco Erika Falcková se zabývá vraždou transsexuálního muže z osmdesátých let. Brzy pochopí, že všechny tyto události mají kořeny v minulosti… a nedá si pokoj, dokud neodhalí pravdu v celé její děsivé podobě.
Databáze knih: 93 % (67 hodnocení)
K vypůjčení do: 26.05.2024


Barbora Linke: Srdcem mojí babičky. Klikněte pro více informací.

9. Srdcem mojí babičky
Barbora Linke

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026723905 借
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány • Romantika, erotika • Romantika • Česká literatura
Anotace: Něčí zpověď může pro jiného znamenat prozření. Po ztrátě baletní kariéry a odcizení se s rodinou Ester trpí nedostatkem sebedůvěry. Své problémy řeší hladověním a celkovým nezájmem o dění v protektorátě. K osobním tragédiím se brzo přidává i hrozba totálního nasazení. Ester by přitom udělala cokoliv, aby se údělu totálnice vyhnula – dokonce by i přijala nabídku k sňatku od úplně cizího muže. Ale co na to mladý partyzán Tonda? A jaké tajemství se ukrývá v denících Židovky Julie, které Ester dostane do opatrování? Pod tlakem okolností je mladá žena nucena hrát vabank o svou existenci, lásku a štěstí.
Databáze knih: 92 % (69 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2032


Camilla Läckberg: Kameník. Klikněte pro více informací.

10. Kameník
Camilla Läckberg

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026702924
Kategorie: Krimi, detektivky • Severské krimi
Anotace: Při lovu humrů objeví místní rybáři v moři u městečka Fjällbacka tělo malé Sáry, dcery Eričiny přítelkyně Charlotty, která se sem přestěhovala teprve před několika měsíci. Zpočátku se všichni domnívají, že jde o tragickou nehodu. Pitva však prokáže něco jiného – patolog najde v plicích malé Sáry sladkou vodu se zbytky mýdla. Z toho jasně vyplývá, že dívenku kdosi utopil ve vaně, a teprve pak hodil její tělo do moře. Ale kdo by mohl chtít sedmileté Sáře tak strašně ublížit? A proč? Opět je tu Erika Falcková a Patrik Hedström. Pátrají po pedofilovi, který utopil malou dívenku, a poté hodil její tělo do moře.
Databáze knih: 89 % (709 hodnocení)
K vypůjčení do: 24.09.2024


  

  

1 – 10 / 347

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]