Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Motto.

Bylo nalezeno 349 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Ilona Borská: Doktorka z domu Trubačů. Klikněte pro více informací.

1. Doktorka z domu Trubačů
Ilona Borská

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026721697
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice • Česká literatura
Anotace: Literárním zpracováním osudu lékařky přezdívané „český Albert Schweitzer“ přiblížila Ilona Borská výjimečnou osobnost Vlasty Kálalové-Di Lottiové. Léčila, milovala, studovala, přednášela a cestovala s umanutou odvahou jít za svým snem. Její mimořádné nadání však bylo vykoupeno i nezměrným utrpením. Rodačka z Bernartic u Tábora, mladá nadaná absolventka lékařské fakulty, se ve dvacátých letech minulého století vydala sama do Orientu a založila v Bagdádu československou nemocnici. Jako žena-lékařka a navíc Evropanka se musela zpočátku potýkat s nedůvěrou místních, kteří často stále spoléhali na pověry a domácí léčitelství. Protože ale mluvila plynně…
Databáze knih: 91 % (835 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2031


Barbora Šťastná: Samotářky. Klikněte pro více informací.

2. Samotářky
Barbora Šťastná

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026722281
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Společenské romány • Česká literatura
Anotace: Minulost naší rodiny nás ovlivňuje, i když ji neznáme Ludmila, Amálie, Věra. Tři ženy, které kromě samotářství spojuje i rodinné tajemství, z něhož zná každá jenom střípek. Nejmladší Věra se snaží hádanku rozluštit: Proč její babička Ludmila nikdy nevychází z bytu? Proč se její matka Amálie schovává v rozpadlé usedlosti? A kdo je vlastně stará Škrlandová – přízrak, nebo skutečná osoba? Hledání odpovědí vede až k jednomu dávnému létu, kdy se spustil řetězec událostí, který se dosud nezastavil.
Databáze knih: 94 % (68 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2032


Scarlett Wilková: Až uvidíš moře. Klikněte pro více informací.

3. Až uvidíš moře
Scarlett Wilková

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026722601
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Společenské romány
Anotace: Dvě dcery řeckých uprchlíků, dva životy mezi dvěma zeměmi. Jaké to je, když se v deseti letech dítě ocitne samo v daleké cizí zemi, neumí jazyk, neví, kam se ztratili jeho rodiče, a vůbec nechápe, co se s ním stalo? Toto prožívaly v roce 1949 tisíce řeckých dětí, kterým po občanské válce v Řecku poskytlo Československo azyl. Mezi nimi byly i dvě osamocené holčičky Sotiria a Koula. Na pozadí jejích osudů se odvíjí rodinná sága plná tajemství a stesku po rodné zemi. Uvidí někdy Sotiria a Koula řecké moře? A kde jsou vlastně doma?
Databáze knih: 93 % (91 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2032


Michaela Klevisová: Drak spí. Klikněte pro více informací.

4. Drak spí
Michaela Klevisová

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026718413
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • České krimi
Anotace: Dvojnásobná držitelka Ceny Jiřího Marka za nejlepší detektivní knihu vrací na scénu postavu kriminalisty Josefa Bergmana. Michaela Klevisová čtenáře v sedmém románu s oblíbeným hrdinou zavede do jižních Čech na místa, která jsou jen zdánlivě poklidná. Pod povrhem totiž číhá nebezpečí, které není radno probouzet… V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. Pražský kriminalista…
Databáze knih: 90 % (1144 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2031


Rudolf Havlík: Zítra je taky den. Klikněte pro více informací.

5. Zítra je taky den
Rudolf Havlík

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026718963
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Napětí, dobrodružství • Česká literatura
Anotace: Dobrodružný román známého českého režiséra roztočí tornádo nepředvídatelných událostí. Celý život jsem strávil na cestách po místech, nad kterými zůstává rozum stát. Spadl jsem s letadlem, potopil se s lodí a přejelo mě auto. Kousl mě had, pes, pavouk, opice a jedna malá ryba u pobřeží Asie. Chtěli mě lynčovat, zabít, deportovat, podplatit a jednou i sníst, ale myslím si, že jsem si to tenkrát jen špatně vyložil. Chcete vědět, co vás čeká? Buďte v klidu, protože to vám nikdo dopředu neřekne. Že jste to nečekali? Mně to povídejte.
Databáze knih: 90 % (65 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2032


Camilla Läckberg: Kameník. Klikněte pro více informací.

6. Kameník
Camilla Läckberg

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026702924
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • Severské krimi
Anotace: Při lovu humrů objeví místní rybáři v moři u městečka Fjällbacka tělo malé Sáry, dcery Eričiny přítelkyně Charlotty, která se sem přestěhovala teprve před několika měsíci. Zpočátku se všichni domnívají, že jde o tragickou nehodu. Pitva však prokáže něco jiného – patolog najde v plicích malé Sáry sladkou vodu se zbytky mýdla. Z toho jasně vyplývá, že dívenku kdosi utopil ve vaně, a teprve pak hodil její tělo do moře. Ale kdo by mohl chtít sedmileté Sáře tak strašně ublížit? A proč? Opět je tu Erika Falcková a Patrik Hedström. Pátrají po pedofilovi, který utopil malou dívenku, a poté hodil její tělo do moře.
Databáze knih: 88 % (632 hodnocení)
K vypůjčení do: 25.09.2024


Camilla Läckberg: Elsyino tajemství. Klikněte pro více informací.

7. Elsyino tajemství
Camilla Läckberg

Nakladatel: Motto
EAN: 9788072465965
Klíčová slova: E-knihy • Krimi, detektivky • Severské krimi
Anotace: Další případ týmu Patrika Hedströma . Tentokrát však bez Patrikova vedení. Patrik se totiž se svou ženou Erikou dohodl, že ji po roce vystřídá na rodičovské dovolené, aby mohla pracovat na své další knize. Záhy ale zjistí, jak je pro něj těžké nezapojovat se do vyšetřování, to když dva mladíci objeví mrtvolu učitele dějepisu na penzi. Shodou okolností je to člověk, k němuž před nedávnem Erika Falcková zanesla nacistický železný kříž, který našla v truhle po své matce. Chtěla, aby jí o něm jako expert na druhou světovou válku něco víc řekl. A z matčiných deníků, které ležely v truhle spolu s německým vyznamenáním, dále po učitelově smrti vyčte, že…
Databáze knih: 88 % (537 hodnocení)
K vypůjčení do: 13.05.2026


Pam Jenoff: Světla zimní noci. Klikněte pro více informací.

8. Světla zimní noci
Pam Jenoff

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026712572
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura
Anotace: Podmanivý příběh o přátelství dvou výjimečných žen na pozadí druhé světové války Nou vyhnali z domova a přinutili ji vzdát se svého dítěte, protože otěhotněla s německým vojákem. Útočiště nalézá u kočovného cirkusu, kde se musí naučit nebezpečnou akrobacii na visuté hrazdě, aby skryla svou pravou identitu. I přes počáteční neshody se spřátelí s akrobatkou Astrid. Když ale pravda vypluje na povrch, musí se obě rozhodnout, zda je jejich výjimečné přátelství dokáže spasit, nebo jestli tajemství, která ukrývají, vše zničí.
Databáze knih: 88 % (355 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.01.2023


Kateřina Pantovič: Kdo se postará o Annu. Klikněte pro více informací.

9. Kdo se postará o Annu
Kateřina Pantovič

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026717799
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Humor • Česká literatura
Anotace: Reinkarnace je potvora – život vám nedá pokoj ani po smrti Mladá malířka Olívie spáchala sebevraždu, ale takhle si svůj posmrtný život nemalovala! V těle akvarijní rybky Anny putuje po českých domácnostech jako němá pozorovatelka a cynická komentátorka cizích osudů. Kdo se o ni postará? Smutná holčička, jasnozřivá důchodkyně či homosexuální pár usilující o adopci? Dozví se Olíviin psychoterapeut Adam, kým vlastně byla jeho nejzáhadnější klientka? A dá se i v maličkém kulatém akváriu věčně plavat proti proudu?
Databáze knih: 88 % (216 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2029


Kristin Harmel: Počkej na mě v Paříži. Klikněte pro více informací.

10. Počkej na mě v Paříži
Kristin Harmel

Nakladatel: Motto
EAN: 9788026717782
Klíčová slova: E-knihy • Česká a světová literatura • Historické romány • Romantika
Anotace: Jaké tajemství ukrývá dům na Rue Amélie? Když se Američanka Ruby v roce 1939 přestěhovala za manželem do Francie, netušila, že nastanou těžké časy a skutečná láska na ni v Paříži teprve čeká. Po smrti jejího muže se u dveří nečekaně objeví sestřelený britský pilot Thomas… Ve stejném domě bydlí také židovská rodina Dacherových, jejíž dcera Charlotte je pro Ruby jedinou spřízněnou duší. Zatímco Dacherovým hrozí koncentrační tábor, Ruby odmítá nečinně přihlížet zoufalé situaci a doufá, že jednou bude žít podle svých představ.
Databáze knih: 88 % (117 hodnocení)
K vypůjčení do: 13.05.2024


  

  

1 – 10 / 349

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]