Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=motto.

Bylo nalezeno 320 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Mami, přidej!
Barbora Vajsejtlová

Vydáno: Motto
EAN: 9788026714552
Klíčová slova: Elektronické knihy, Humorné romány
Anotace: Je jí skoro čtyřicet, má dvě děti, lehkou nadváhu, práci, kterou nenávidí, a pocit, že se s tím nedá vůbec nic dělat (tedy ne s těmi dětmi). Ženy v jejím okolí jsou na tom podobně, i když každá z nich pojímá mateřství jiným způsobem. Jaké máte šance, když toužíte být alespoň ucházející matkou, a přitom nechcete, aby náplní vašeho života byly jen děti? A dá se krize středního věku překonat běháním?
Databáze knih: 93 % (49 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


2. Kuchařka ze Svatojánu
Eva Francová

Vydáno: Motto
EAN: 9788026702054
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Být ženou znamená dávat a udržovat život v mnoha podobách. Zahřívat svou rodinu ohněm v kamnech i bezpodmínečnou láskou. Být opěrným sloupem, laskavou jistotou, která trvá bez ohledu na zmatek tam venku. Zdaleka nejde jen o jídlo, ale i k němu je třeba přistupovat vědomě. Dobře uvařit neznamená jen se chutně najíst, „dobře“ by mělo být nejen na jazyku, ale v celém těle, v mysli, na Zemi. Být ženou a pravou vládkyní krbu znamená dělat svět lepším místem pro všechny. Eva Francová je výtvarnicí na volné noze, která se rozhodla opustit město a žít se svou rodinou uprostřed přírody ve Svatojanském újezdu nedaleko Jičína. Mnoho fanoušků si získala nejen…
Databáze knih: 91 % (91 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2021


3. Elsyino tajemství
Camilla Läckberg

Vydáno: Motto
EAN: 9788072465965
Klíčová slova: Elektronické knihy - Severské detektivky
Anotace: Další případ týmu Patrika Hedströma .Tentokrát však bez Patrikova vedení. Patrik se totiž se svou ženou Erikou dohodl, že ji po roce vystřídá na rodičovské dovolené, aby mohla pracovat na své další knize. Záhy ale zjistí, jak je pro něj těžké nezapojovat se do vyšetřování, to když dva mladíci objeví mrtvolu učitele dějepisu na penzi. Shodou okolností je to člověk, k němuž před nedávnem Erika Falcková zanesla nacistický železný kříž, který našla v truhle po své matce. Chtěla, aby jí o něm jako expert na druhou světovou válku něco víc řekl. A z matčiných deníků, které ležely v truhle spolu s německým vyznamenáním, dále po učitelově smrti vyčte, že…
Databáze knih: 89 % (404 hodnocení)
K vypůjčení do: 13.05.2021


4. Hora mezi námi
Charles Martin

Vydáno: Motto
EAN: 9788026709947
Klíčová slova: Elektronické knihy - Světová literatura
Anotace: Přichází bouře a provoz na letišti je ochromen. Ashley se bojí, že nestihne vlastní svatbu, na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se nikdy neviděli, objednají si spolu charterový let, aby se dostali domů dřív. Jejich letadlo se ale zřítí a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a v extrémních podmínkách bojují o život. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?
Databáze knih: 88 % (571 hodnocení)
K vypůjčení do: 13.02.2022


5. Kameník
Camilla Läckberg

Vydáno: Motto
EAN: 9788026702924
Klíčová slova: Elektronické knihy - Severské detektivky
Anotace: Při lovu humrů objeví místní rybáři v moři u městečka Fjällbacka tělo malé Sáry, dcery Eričiny přítelkyně Charlotty, která se sem přestěhovala teprve před několika měsíci.Zpočátku se všichni domnívají, že jde o tragickou nehodu. Pitva však prokáže něco jiného – patolog najde v plicích malé Sáry sladkou vodu se zbytky mýdla. Z toho jasně vyplývá, že dívenku kdosi utopil ve vaně, a teprve pak hodil její tělo do moře. Ale kdo by mohl chtít sedmileté Sáře tak strašně ublížit? A proč?Opět je tu Erika Falcková a Patrik Hedström. Pátrají po pedofilovi, který utopil malou dívenku, a poté hodil její tělo do moře.
Databáze knih: 88 % (478 hodnocení)
K vypůjčení do: 25.09.2024


6. Světla zimní noci
Pam Jenoff

Vydáno: Motto
EAN: 9788026712572
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Podmanivý příběh o přátelství dvou výjimečných žen na pozadí druhé světové války Nou vyhnali z domova a přinutili ji vzdát se svého dítěte, protože otěhotněla s německým vojákem. Útočiště nalézá u kočovného cirkusu, kde se musí naučit nebezpečnou akrobacii na visuté hrazdě, aby skryla svou pravou identitu. I přes počáteční neshody se spřátelí s akrobatkou Astrid. Když ale pravda vypluje na povrch, musí se obě rozhodnout, zda je jejich výjimečné přátelství dokáže spasit, nebo jestli tajemství, která ukrývají, vše zničí.
Databáze knih: 88 % (228 hodnocení)
K vypůjčení do: 01.01.2023


7. Mořská panna / Camilla Läckberg ; [přeložila Eva Nováčková]
Camilla Läckberg

Vydáno: Praha Motto 2012
Rozsah: 381 s. ; 21 cm
EAN: 9788072466719
Klíčová slova: detektivní romány, švédská literatura
Anotace: Šestá kniha série Erika Falcková a Patrik Hedström.Jednoho listopadového rána vstal Magnus Kjellner jako obvykle v půl sedmé, osprchoval se, oblékl, rozloučil se se ženou a dětmi a poté jako by se po něm slehla zem. Patrik Hedström a jeho kolegové navzdory veškerému pátrání ani po třech měsících nevědí, kam se Magnus poděl a zda je naživu, či mrtvý.Když obyvatel Fjällbacky objeví při procházce se psem tělo zamrzlé v ledu, je jasné, že Magnus nezmizel dobrovolně. Případ se nadále komplikuje, vychází totiž najevo, že přítel zavražděného, spisovatel Christian Thydell, dostává už rok výhružné anonymní dopisy. Christian by raději všechno odbyl mávnutím ruky, ale Patrikova manželka a…
Databáze knih: 87 % (446 hodnocení)
K vypůjčení do: 13.05.2021


8. Podbrdské ženy
Jana Poncarová

Vydáno: Motto
EAN: 9788026713111
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Když chybí mateřská láska, ovlivní to celé generace Příběh o nelehkých lidských osudech v podhůří Brd na pozadí událostí minulého století. Emílie zažije bolesti války i nástup komunismu – ale možná ještě horší jsou pro ni samota a odcizení, které pociťuje v manželském životě. Také její dcera Jana se cítí zavržená, rodičovské lásky zažila málo a sama ji neumí předat dál. Dokáže poslední z podbrdských žen Johanka zlomit rodinnou kletbu a zbavit se tíže samoty?
Databáze knih: 87 % (279 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


9. Zapomeň na minulost
Katarína Gillerová

Vydáno: Motto
EAN: 9788026713074
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Román o minulosti, která skrývá tajemství Sedmadvacetiletá Saša přišla před lety o otce a starší sestru Mišku, oba zahynuli pod lavinou v horách, kam vzal otec-horolezec poprvé jednu z dcer s sebou. Saša si myslí, že o tragédii ví všechno, ale stačí celkem bezvýznamná událost – že si Saša vezme na pohřeb strýce perlový náhrdelník, který kdysi otec daroval matce – a spustí se řetěz událostí, který ji rázem vrátí do minulosti, a ona zjistí, že všechno bylo trochu jinak.
Databáze knih: 88 % (69 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


10. Chceš-li rozesmát pánaboha
Michael Třeštík

Vydáno: Motto
EAN: 9788026712589
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Dojemný a vtipný román od nejznámějšího seniora na Facebooku a autora bestselleru Jen aby, řekla moje žena Jak kdysi prohlásil slavný režisér Woody Allen: „Chceš-li rozesmát pánaboha, řekni mu své plány.“ Lidské osudy jsou nepředvídatelné a ve dvacátém století obzvlášť. To potvrzuje dramatický a emotivní příběh, který si klade otázky o smyslu odvahy a strachu, štěstí i utrpení, paměti a zapomínání, piety i lhostejnosti. Román je to více než osobní, všechny postavy i události jsou totiž autentické.
Databáze knih: 87 % (118 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2027


  

  

1 – 10 / 320

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]