Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Monika S. Benešová - Lama.

Bylo nalezeno 16 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Ignát Herrmann: Otec Kondelík a ženich Vejvara. Klikněte pro více informací.

1. Otec Kondelík a ženich Vejvara
Ignát Herrmann

Nakladatel: Monika S. Benešová - Lama
Rozsah: 467 stran
EAN: 9788087959435
Kategorie: Zájmy a koníčky • Anekdoty, satira
Anotace: Pan Václav Kondelík je vážený měšťan, uznávaný malířský mistr s prosperující firmou, náramný labužník a znalec piva, což je ostatně už na první pohled zřejmé, vtipálek i škarohlíd, a tak trochu samoliba. Rodinné pohodlí mu, v dobrém slova smyslu, začíná čeřit nesmělý a trochu nedůvtipný nápadník jeho jediné dcery Pepičky, magistrátní úředník František Vejvara. V mozaice příběhů nám autor, bohatým jazykem, v němž nechybí slang tehdejší Prahy, s hravým, jemně ironickým, zdravým humorem popisuje nesčetné trampoty, které rodina zažívá díky neúnavné aktivitě pana Vejvary. Úžasnou postavou knihy je manželka pana Kondelíka, Betty, která je milující matkou i…
Databáze knih: 88 % (142 hodnocení)


Vojtěch Rakous: Modche a Rézi. Klikněte pro více informací.

2. Modche a Rézi
Vojtěch Rakous

Nakladatel: Monika S. Benešová - Lama
Rozsah: 201 stran
EAN: 9788087959404
Kategorie: Zájmy a koníčky • Anekdoty, satira
Anotace: Humorné vyprávění o trampotách starého dobráckého, ale poněkud nedůvtipného, Žida Modcheho a jeho hádavé, úzkostlivě čistotné, panovačné, lakomé, ale přesto všechno dobré, ženy Rézi. Modche je věčný smolař a díky tomu a díky své jednoduchosti provádí jednu hloupost za druhou. Autor nám tyto jeho eskapády předkládá v několika příbězích, psaných tradičním jazykem a s laskavým humorem.
Databáze knih: 91 % (16 hodnocení)


Popelka Biliánová: Paní Katynka z Vaječného trhu. Klikněte pro více informací.

3. Paní Katynka z Vaječného trhu
Popelka Biliánová

Nakladatel: Monika S. Benešová - Lama
Rozsah: 218 stran
EAN: 9788087959497
Kategorie: Zájmy a koníčky • Anekdoty, satira
Anotace: Paní Katynka z Vaječného trhu je milou lidovou postavou pražské trhovkyně první poloviny 19. století, která svůj „kšeft“ ovládá naprosto mistrně. Je to typ impozantní tvrdošíjné poctivé ženy s velkým a dobrým srdcem. Na těchto stránkách se seznámíme s jejím příběhem, kterak v hádce vypudí z domu svého jediného syna a jak jej zase šťastně nalezne. Díky skvělému vypravěčskému talentu autorky se nenásilně seznamujeme s folklórem pražských tržišť a s kouzelnou jadrností dobového jazyka, která bez potíží dokáže dojmout i způsobit záchvaty smíchu.
Databáze knih: 80 % (4 hodnocení)


Viktor Dyk: Smrt panenky. Klikněte pro více informací.

4. Smrt panenky
Viktor Dyk

Nakladatel: Monika S. Benešová - Lama
Rozsah: 100 stran
EAN: 9788087959145
Kategorie: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: Výběr Dykových povídek, jež spojuje téma smrti a lásky, zahajuje smrt z nedostatku lásky v titulní povídce Smrt panenky a uzavírá smrt z přílišné lásky, jíž není možné naplnit (Povídka o sentimentálním krokodýlovi). V povídce Smutná láska najdeme smrt, díky níž je možné věčně milovat, zatímco v povídce Stud je kromě dlouhého umírání stářím popsána i myšlenka smrti, aby mohl jiný milovat. Autor je známější jako básník, ale i tyto povídky, které vybrala a uspořádala Monika S. Benešová a do současného jazyka citlivě adaptoval Karel Marek, jistě stojí za přečtení. Byť vznikaly před více než sto lety, city a pocity jsou stále tytéž, ať jsou…
Databáze knih: 80 % (1 hodnocení)


Josef Svatopluk Machar: Čtyři knihy sonetů. Klikněte pro více informací.

5. Čtyři knihy sonetů
Josef Svatopluk Machar

Nakladatel: Monika S. Benešová - Lama
Rozsah: 208 stran
EAN: 9788087959015
Kategorie: Poezie
Anotace: Čtyři knihy sonetů jsou sbírkou původně čtyř samostatných knih psaných v letech 1890 až 1892 a pojmenovaných podle ročních dob. Ve sbírce jsou tyto knihy řazeny nikoli tak, jak jdou roční doby za sebou, ale podle pořadí, v jakém byly psány a vycházely: Letní sonety (1890/1891), Zimní sonety (1891/1892), Jarní sonety (1892/1893) a Podzimní sonety (1892/1894). Stejně jako v celém Macharově díle, se i v této sbírce prolíná subjektivní lyrika s kritikou měšťácké společnosti, lhostejnosti, pokrytectví, falešné morálky i prázdného vlastenectví. Zamýšlí se zde nad soudobým světem moderní civilizace a vyjadřuje pocity mladé generace, pocity zklamání, ale i prosazování…
Databáze knih: 77 % (7 hodnocení)


Vojtěch Rakous: Doma. Klikněte pro více informací.

6. Doma
Vojtěch Rakous

Nakladatel: Monika S. Benešová - Lama
Rozsah: 80 stran
EAN: 9788087959107
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Povídkový soubor Doma byl první knihou, která uvedla do české literatury židovské obyvatele venkova a maloměsta jako jeho přirozenou součást. Kniha s humorem i porozuměním vypráví, jak vesničtí Židé poloviny 19. století se svými sousedy sdílejí běžné radosti i starosti a zároveň ctí své tradice a svou víru. Autor je znám také svými soubory humoristických povídek „Vojkovičtí a přespolní“ a „Modche a Rézi“.


Gustavo Adolfo Bécquer: Paprsek luny. Klikněte pro více informací.

7. Paprsek luny
Gustavo Adolfo Bécquer

Nakladatel: Monika S. Benešová - Lama
Rozsah: 101 stran
EAN: 9788087959183
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Kdo je onou tajemnou ženou, do níž se v nočním lese zamiloval šlechtic Manrique? Není život lež a láska jen paprskem luny? Proč není radno se o dušičkové noci přibližovat k Vrchu duší a jak s tím souvisejí templáři? Přinese Pedro milované Marii zlatý náramek a co má společného láska a vina? Co je tak vzácným případem? A co se stalo v Maurčině jeskyni? To vše se dozvíte ve sbírce tajemných španělských legend Paprsek luny Gustava Adolfa Bécquera.


Vojtěch Rakous: Doma i jinde. Klikněte pro více informací.

8. Doma i jinde
Vojtěch Rakous

Nakladatel: Monika S. Benešová - Lama
Rozsah: 102 stran
EAN: 9788087959527
Kategorie: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: Kniha volně navazuje na předchozí povídkový soubor Doma. Opět jsme v několika povídkách uvedeni do běžného života židovských obyvatel venkova a maloměsta v polovině 19. století. Autor s jemnou ironií, citlivým humorem a velikým porozuměním zachycuje každodenní lidské příběhy tak barvitým popisem, že se čtenář sám během chvíle stává nenásilně jejich účastníkem. Součástí této knihy je jedna z nejznámějších Rakousových povídek „Vojkovičtí a přespolní“.


Svatopluk Čech: Jestřáb kontra Hrdlička. Klikněte pro více informací.

9. Jestřáb kontra Hrdlička
Svatopluk Čech

Nakladatel: Monika S. Benešová - Lama
Rozsah: 126 stran
EAN: 9788087959466
Kategorie: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: Tragický příběh nepraktického pana Hrdličky a jeho rodiny, která se nedokáže přizpůsobit změně jejich poměrů, což neodvratně vede kroky nebohého Hrdličky k bezcharakternímu lichváři Jestřábovi. Ten se, beze všech výčitek svědomí, vrhá na svou budoucí oběť a nechává ji pomalu tonout v jedovatých vodách dluhů, úpisů, směnek a exekucí. Svatopluk Čech je bezpochyby mistr pera a není pro něj těžké, svým lyrickým uměním, vyvolat ve čtenáři silné emoce k hrdinům tohoto dramatu. Text je opatřen redakčními poznámkami.


Ignát Herrmann: Z pamětí starého mrzouta. Klikněte pro více informací.

10. Z pamětí starého mrzouta
Ignát Herrmann

Nakladatel: Monika S. Benešová - Lama
Rozsah: 102 stran
EAN: 9788090082632
Kategorie: Zájmy a koníčky • Anekdoty, satira
Anotace: Pobavte se příhodami mrzoutského úředníčka z přelomu 19. a 20. století, jež s laskavým humorem a nadsázkou zachytil jeden z českých mistrů drobných črt, Ignát Herrmann, a které do současného jazyka citlivě adaptoval Karel Marek. Nahlédněte do „memoárů“ pana Anastázia Cyruse, poodhalte jeho milostné zážitky z mládí i trampoty s „kmotrem“ nebo „českým pekáčem“, prožijte s ním nekonečné týdny s husou nebo strasti kolem „vhodných vánočních dárků“ a nezapomeňte ani na kapitolu, v níž se pan Cyrus stane „volebním agitátorem“.


  

  

1 – 10 / 16

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]