Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Moba.

Bylo nalezeno 747 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

František Niedl: Cesty rytířů. Klikněte pro více informací.

21. Cesty rytířů
František Niedl

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024394633
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány • Česká literatura
Anotace: Zjevný boj v Království českém roku 1318 zdánlivě ustal. Zčásti v důsledku všeobecné únavy a zčásti v důsledku dohod uzavřených mezi králem a odbojnou šlechtou. O to víc se však rozhořel boj v zákulisí. Král Jan Lucemburský je po osmi letech vládnutí unaven. Připadá si osamělý a vlků v jeho království neubývá. Neúnavnému a neobyčejně schopnému Jindřichovi z Lipé se daří postupně přiklánět krále na svoji stranu a dokáže ho utvrdit v tom, že královna Eliška proti němu chystá, spolu se svými stoupenci vedenými Vilémem Zajícem z Valdeka, spiknutí, jehož cílem je svrhnout krále z trůnu a dosadit tříletého syna Václava. A tak Jan vnikne…
Databáze knih: 92 % (233 hodnocení)
K vypůjčení do: 28.11.2025


Hana Marie Körnerová: Hlas kukačky. Klikněte pro více informací.

22. Hlas kukačky
Hana Marie Körnerová

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024380766
Kategorie: Česká a světová literatura • Česká literatura
Anotace: Tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. Až na prahu dospělosti nedopatřením vyslechne rozhovor, jehož obsah si nedovede představit snad ani v nejhorším snu. Zná vůbec své nejbližší? Silný, strhující příběh podle skutečné události.
Databáze knih: 91 % (1495 hodnocení)
K vypůjčení do: 25.06.2025


Linda Castillo: Strmý pád. Klikněte pro více informací.

23. Strmý pád
Linda Castillo

Nakladatel: Moba
EAN: 9788027904594
Kategorie: Krimi, detektivky • Světové krimi
Anotace: V motelu je nalezeno mrtvé tělo mladé ženy. Případu se ujímá policejní náčelnice Kate Burkholderová, která si uvědomuje, že oběť znala. Rachael Schwartzová byla půvabná, ale problémová amišská dívka, která před lety opustila společenství a utekla z Painters Millu. Proč se vrátila do města? A kdo mohl mít důvod k brutální vraždě? Kate začíná pátrat v Rachaelině minulosti, ale čím víc toho o jejím životě zjišťuje, tím více si uvědomuje, že měla nepřátel více než dost – a to jak ze strany amišů, tak Američanů. Mohla za to její výbušná povaha i neochota podřídit se jakýmkoli pravidlům. Na povrch pozvolna vyplouvají tajemství, jež měla zůstat skryta, a…
Databáze knih: 94 % (83 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.11.2026


Volker Kutscher: První padlí. Klikněte pro více informací.

24. První padlí
Volker Kutscher

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024388977
Kategorie: Krimi, detektivky • Světové krimi
Anotace: Růžové pondělí 1933: Gereon Rath je v Kolíně na karnevalu a slaví, jak se patří. Další ráno pro něj začíná pořádnou kocovinou, nesprávnou ženou v posteli a telefonátem z policejního prezídia. Říšský sněm hoří! S okamžitou platností se ruší všechny dovolené! Rath se okamžitě vrací do Berlína. Je zapřažen do štvanice na komunisty vedené politickou policií a musí objasnit záhadnou sérii vražd, které padají za oběť další a další veteráni světové války.
Databáze knih: 93 % (119 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.10.2023


František Niedl: Ano, můj pane. Klikněte pro více informací.

25. Ano, můj pane
František Niedl

Nakladatel: Moba
EAN: 9788027900619
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Ondřej z Rohatce se po několika letech, kdy se živil jako žoldnéř, rozhodne s tímto způsobem obživy skončit. Vzhledem k tomu, že při něm nezbohatl, považuje takový život za nepřiměřeně nebezpečný. Vrací se z Itálie, kde se zúčastnil tažení kralevice Karla Lucemburského a kde sice získal rytířské ostruhy, ale ztratil přítele. A také je zvědavý na dar, který na něho čeká v Čechách. Jedná se o malý hrad, spíše však hrádek na Křivoklátsku. To, že konečně nalezne klid, je ovšem jen iluze. Možná, že ve vojsku, kdy přesně věděl, kde stojí on a kde nepřítel, bylo nakonec přece jen bezpečněji….
Databáze knih: 92 % (196 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.06.2026


Linda Castillo: Slib mlčení. Klikněte pro více informací.

26. Slib mlčení
Linda Castillo

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024361512
Kategorie: Krimi, detektivky
Anotace: Ospalé městečko Painters Mill v Ohiu narušila před šestnácti lety série brutálních vražd. Jednou z obětí mohla být i mladá amišská dívka Kate Burkholderová, která však surový útok naštěstí přežila. Jí i její rodině ale z tohoto dne zůstalo jako cejch temné tajemství, které si s sebou nesou dodnes. Všichni věřili, že zlo je navěky pohřbeno. O to děsivější je představa, že se vrah po letech vrátil.
Databáze knih: 91 % (723 hodnocení)
K vypůjčení do: 10.03.2027


František Niedl: Růže a lev. Klikněte pro více informací.

27. Růže a lev
František Niedl

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024372044
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Král Jan Lucemburský se snaží upevnit si své postavení navzdory odporu velmožů, kteří si představovali, že se nezkušený mladíček stane jejich loutkou. Mezitím roste moc jak Jindřicha z Lipé, tak Petra z Rožmberka. Skutečnými hrdiny románu však jsou, tak jako v předchozí knize Rytíři z Vřesova, příslušníci dvou zemanských rodů: Beneš a Čeněk z Vřesova, Lothar Katzinger z Olšové a jeho starší bratr Wolfram.
Databáze knih: 91 % (431 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.09.2026


Michael Robotham: Hodná a zlobivá holka. Klikněte pro více informací.

28. Hodná a zlobivá holka
Michael Robotham

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024394299
Kategorie: Krimi, detektivky • Thrillery • Světové krimi
Anotace: V dozvucích příšerného zločinu je v tajné místnosti nalezena dívka. Je téměř umořená hlady, špinavá a odmítá komukoli říct, jak se jmenuje, jak je stará i odkud pochází. Není uvedená v žádném seznamu pohřešovaných osob a ani její DNA se s nikým neshoduje. O šest let později, stále neidentifikovaná, žije v bezpečí dětského domova pod novým jménem – Evie Cormacová. Když k soudu podá žádost, ve které se dožaduje práva na propuštění v dospělosti, musí forenzní psycholog Cyrus Haven rozhodnout, jestli je Evie připravená na život na svobodě. Jenže Evie není jako nikdo, koho Cyrus kdy potkal – je stejnou měrou fascinující i nebezpečná. Evie pozná, když…
Databáze knih: 91 % (426 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.01.2025


Linda Castillo: Do posledního dechu. Klikněte pro více informací.

29. Do posledního dechu
Linda Castillo

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024382869
Kategorie: Krimi, detektivky • Světové krimi
Anotace: Kate Burkholderová, náčelnice policejního oddělení v městečku Painters Mill, tentokrát řeší tragickou dopravní nehodu, srážku bryčky a osobního automobilu, při níž je usmrcen amiš a jeho dvě děti, třetí je vážně zraněno. Celý případ je pro Kate o to těžší, že jde o manžela a děti její nejlepší kamarádky z mládí, kdy i ona sama vyrůstala v amišském prostředí. Vyšetřování navíc postupně odhalí, že k srážce nedošlo náhodou, celý incident byl důkladně naplánován. Z dopravní nehody se stává trojnásobná vražda. Aby toho nebylo málo, vyplavou na světlo důkazy týkající se Katiny temné minulosti, jíž se celý svůj dospělý život pokouší uniknout.
Databáze knih: 91 % (408 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.07.2023


František Niedl: Ve službách mocných. Klikněte pro více informací.

30. Ve službách mocných
František Niedl

Nakladatel: Moba
EAN: 9788024374734
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Někdejší johanitský rytíř Wolfram Katzinger z Olšové se s řádem johanitů rozchází. Je ale vůbec možné opustit řád bez ztráty cti? Wolfram navíc zvažuje možnost vstoupit do služeb krále Jana Lucemburského, oslabeného úmrtím svého otce a tísněného částí české šlechty v čele s Jindřichem z Lipé. Také Beneš z Vřesova odchází po neshodě se svým lenním pánem Petrem z Rožmberka z jeho služeb a pokouší se znovu pozvednout vypleněnou a vypálenou rodnou tvrz Vřesov, ačkoliv byl doposud přesvědčen, že už k ní zhola nic necítí...
Databáze knih: 91 % (405 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.05.2025


  

  

21 – 30 / 747

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]