Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Libri.

Bylo nalezeno 11 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

David Labus: Japonsko. Klikněte pro více informací.

1. Japonsko
David Labus

Nakladatel: Libri
EAN: 9788072774265
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Kniha načrtává hlavní linie vývoje japonské civilizace od vzestupu císařského dvora, přes středověk s dominující vojenskou vrstvou, složitou moderní dobu s četnými zvraty až po současnost. Klade přitom důraz na porozumění i vyváženost popisu a známé kulturní symboly (samuraj, gejša) zasazuje do hlubšího kontextu. Těžiště výkladu tkví v moderní době, kdy se Japonsko na jedné straně nemůže a nechce zbavit svého tradičního kulturního dědictví, na druhé straně však usiluje o uznání západní civilizací. Napětí, které tím vzniká, nabízí hodnotný čtenářský zážitek...
Databáze knih: 89 % (28 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2029


Valburga Vavřinová: Malá encyklopedie Vánoc. Klikněte pro více informací.

2. Malá encyklopedie Vánoc
Valburga Vavřinová

Nakladatel: Libri
EAN: 9788072771325
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Každoroční vánoční bestseller již od roku 2000, který obdržel i prestižní ocenění Zlatá stuha, vychází v nezměněném vydání. Autorka v jednotlivých, esejisticky psaných statích vypráví o svátcích od počátku adventu až po Hromnice, o tom, jak se slaví Mikuláš a Vánoce v řadě dalších zemí, o zvycích, koledách, stolování, vánočních pokrmech, cukroví, čarování ap.
Databáze knih: 100 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2020


Vladimír Socha: Encyklopedie dinosaurů ve světle nejnovějších objevů. Klikněte pro více informací.

3. Encyklopedie dinosaurů ve světle nejnovějších objevů
Vladimír Socha

Nakladatel: Libri
EAN: 9788072774524
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Dinosauři jsou velmi populární skupinou vyhynulých obratlovců, vědou objevených před více než 180 lety. Ale teprve v posledních desetiletích začínáme odhalovat mnohá tajemství spojená s těmito dávnými vládci naší planety. Kniha poskytuje přehled nejzajímavějších druhů dinosaurů, z nichž mnohé byly objeveny teprve nedávno, a výrazně tak změnily pohled na skupinu těchto pravěkých tvorů. Autor knihy v ní odhaluje tajemství zaniklého světa, který je s každým novým objevem ještě více fascinující.
Databáze knih: 89 % (11 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2020


Jitka Vlčková: Encyklopedie keltské mytologie. Klikněte pro více informací.

4. Encyklopedie keltské mytologie
Jitka Vlčková

Nakladatel: Libri
EAN: 9788072770663
Klíčová slova: Elektronické knihy - Učebnice, odborná literatura
Anotace: Historička a archeoložka J. Vlčková představuje čtenářům svět svébytných keltských mýtů, tak jak je doložen písemnými prameny, archeologickými výzkumy, ale i jejich pozdějším zpracováním, mj. v pověstném Artušovském cyklu, který vstoupil do obecného povědomí.
Databáze knih: 88 % (10 hodnocení)


Valburga Vavřinová: Malá encyklopedie Velikonoc. Klikněte pro více informací.

5. Malá encyklopedie Velikonoc
Valburga Vavřinová

Nakladatel: Libri
EAN: 9788072772926
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Autorka populární encyklopedie o Vánocích v obdobném duchu zpracovala i druhý okruh nejvýznamnějších církevních svátků – Velikonoc, a to včetně jejich předkřesťanské tradice, mnoha lidových zvyků, obyčejů a pověstí se svátky spojenými od masopustu přes postní období až k velikonočnímu týdnu a jeho pokračování v církevním kalendáři. I tentokrát sleduje tyto svátky nejen v různých regionech Čech, Moravy a Slezska, ale také v řadě dalších zemí.
Databáze knih: 97 % (6 hodnocení)
K vypůjčení do: 31.12.2020


František Čapka: Morava - Stručná historie států. Klikněte pro více informací.

6. Morava - Stručná historie států
František Čapka

Nakladatel: Libri
EAN: 9788072771868
Klíčová slova: Elektronické knihy - Učebnice, odborná literatura
Anotace: První ze svazků, který není zasvěcen současnému státnímu útvaru, ale historickému území, je příznačně věnován Moravě. Přehledných dějin od pravěku po současnost se ujal renomovaný autor, vysokoškolský pedagog z Masarykovy univerzity v Brně a výtečný popularizátor.
Databáze knih: 95 % (4 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2023


Jan Marek: Afghánistán. Klikněte pro více informací.

7. Afghánistán
Jan Marek

Nakladatel: Libri
EAN: 9788072771288
Klíčová slova: Elektronické knihy - Učebnice, odborná literatura
Anotace: Přední znalec problematiky tohoto regionu, orientalista J. Marek (mj. autor Pákistánu), líčí pohnuté osudy této hornaté země, která vždy urputně střežila svou samostatnost. Kniha se věnuje podrobně i aktuálnímu dění a jeho kořenům: neúspěšné pokusy o britskou a poté sovětskou nadvládu nahradila kontroverzní vláda Talíbanu spojená s ukrýváním teroristů v čele s bin Ládínem, což vyústilo ve vojenskou kampaň vedenou USA a v nastolení prozatímní vlády.
Databáze knih: 80 % (2 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2023


Lubor Mojdl: Etiopie - Stručná historie států. Klikněte pro více informací.

8. Etiopie - Stručná historie států
Lubor Mojdl

Nakladatel: Libri
EAN: 9990001672508
Klíčová slova: Elektronické knihy - Učebnice, odborná literatura
Anotace: Etiopie, nazývána dříve také Habeš, je snad jedinou africkou zemí, která s výjimkou krátkodobé italské okupace v letech 1935-1941 neztratila svou samostatnost. Knížka líčí její dějiny od nálezů prvních hominidů, přes bájnou královnu ze Sáby a obě šalomounské dynastie, přes krvavý komunistický režim až po současnost, a to i s mnoha kulturními, etnickými a dalšími zajímavostmi. Nechybí ani encyklopedické heslo a rady turistům.
K vypůjčení do: 31.12.2023


Jiří Černík: Divoký západ I. Muži zákona. Klikněte pro více informací.

9. Divoký západ I. Muži zákona
Jiří Černík

Nakladatel: Libri
EAN: 9788072770700
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Autor, Čechoameričan, líčí na základě hodnověrných pramenů a publikací dramatické osudy známých postav šerifů, marshallů, texaských rangerů a soudců (Bill Hickock, Charles Parker, Tom Horn a další), které byly zpopularizovány, ale zároveň mnohdy i zkresleny, a to jak v románech, tak na filmovém plátně. Další plánovaný svazek bude zasvěcen "mužům víry".
K vypůjčení do: 31.12.2028


Jiří Černík: Divoký západ II. Muži víry. Klikněte pro více informací.

10. Divoký západ II. Muži víry
Jiří Černík

Nakladatel: Libri
EAN: 9788072771240
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Autor, Čechoameričan, na základě fundované literatury i vlastních výzkumů včetně terénních podává pestrý obraz náboženského života a spolu s ním nejdůležitějších a nejzajímavějších postav i náboženských proudů, které hýbaly Amerikou od 18. po 20. století, od katolických misií přes nejrůznější protestantské denominace (presbyteriáni, baptisté, episkopálci a metodisté, kvakeři a další) až po mnoha legendami opředené mormony.
K vypůjčení do: 31.12.2028


  

  

1 – 10 / 11

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]