Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Libri.

Bylo nalezeno 27 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

David Labus: Japonsko. Klikněte pro více informací.

1. Japonsko
David Labus

Nakladatel: Libri
Rozsah: 192 stran
EAN: 9788072774265
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Kniha načrtává hlavní linie vývoje japonské civilizace od vzestupu císařského dvora, přes středověk s dominující vojenskou vrstvou, složitou moderní dobu s četnými zvraty až po současnost. Klade přitom důraz na porozumění i vyváženost popisu a známé kulturní symboly (samuraj, gejša) zasazuje do hlubšího kontextu. Těžiště výkladu tkví v moderní době, kdy se Japonsko na jedné straně nemůže a nechce zbavit svého tradičního kulturního dědictví, na druhé straně však usiluje o uznání západní civilizací. Napětí, které tím vzniká, nabízí hodnotný čtenářský zážitek...
Databáze knih: 89 % (35 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2029


Markéta Hejkalová: Finsko. Klikněte pro více informací.

2. Finsko
Markéta Hejkalová

Nakladatel: Libri
Rozsah: 132 stran
EAN: 9788072772070
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Kniha přibližuje českému čtenáři základní data a události finských dějin, ukazuje, jak poloha Finska mezi Východem a Západem ovlivňovala finskou historii, kulturu i politiku. Kniha obsahuje všechno, co je nezbytné pro orientaci ve finské historii i současnosti, ale je napsaná čtivě a přehledně. Kromě vlastních dějin se kniha věnuje i česko-finským vztahům (zvláště kulturním) a současné situaci Finska. Čtenáři tu najdou i rady na cestu do Finska, užitečné kontakty, zajímavé internetové adresy, výběrovou bibliografii českých překladů finské beletrie i údaje o slovnících a učebnicích.
Databáze knih: 93 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2028


Jitka Vlčková: Encyklopedie keltské mytologie. Klikněte pro více informací.

3. Encyklopedie keltské mytologie
Jitka Vlčková

Nakladatel: Libri
Rozsah: 328 stran
EAN: 9788072770663 借
Kategorie: Společenské, humanitní vědy • Náboženství, teologie • Historie, dějiny • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Historička a archeoložka J. Vlčková představuje čtenářům svět svébytných keltských mýtů, tak jak je doložen písemnými prameny, archeologickými výzkumy, ale i jejich pozdějším zpracováním, mj. v pověstném Artušovském cyklu, který vstoupil do obecného povědomí.
Databáze knih: 87 % (17 hodnocení)


Jiří Černík: Divoký západ I. Muži zákona. Klikněte pro více informací.

4. Divoký západ I. Muži zákona
Jiří Černík

Nakladatel: Libri
Rozsah: 181 stran
EAN: 9788072770700
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Autor, Čechoameričan, líčí na základě hodnověrných pramenů a publikací dramatické osudy známých postav šerifů, marshallů, texaských rangerů a soudců (Bill Hickock, Charles Parker, Tom Horn a další), které byly zpopularizovány, ale zároveň mnohdy i zkresleny, a to jak v románech, tak na filmovém plátně. Další plánovaný svazek bude zasvěcen "mužům víry".
Databáze knih: 87 % (12 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2028


Emanuel Mandler: Benešovy dekrety. Klikněte pro více informací.

5. Benešovy dekrety
Emanuel Mandler

Nakladatel: Libri
Rozsah: 128 stran
EAN: 9788072771394
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Úvodem: Rok 1945 byl v životě české a slovenské společnosti rokem velkého, zásadního převratu. Po osvobození z nacistické okupace se v zemi chopila moci vláda Národní fronty v čele s prezidentem Edvardem Benešem a začala obnovovat stát, který zlikvidovali nacisté v letech 1938 a 1939. Během války čeští političtí činitelé v exilu - v Londýně i v Moskvě - opětovaně zdůrazňovali, že samozřejmě nejde o pouhou obnovu. Sám prezident Beneš při jednání s představiteli našich komunistů v Moskvě dne 13. prosince 1943 považoval hned úvodem za nutné říci, že "jednota politických stran má platit i nadále, řadu let po válce, abychom mohli…
Databáze knih: 84 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2028


Vladimír Liščák: Čína. Klikněte pro více informací.

6. Čína
Vladimír Liščák

Nakladatel: Libri
Rozsah: 224 stran
EAN: 9788072771097
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Druhý svazek edice je zasvěcen dějinám Číny, které svou více než 4 000 let dlouhou kontinuitou a svébytnou civilizací představují ojedinělý světový fenomén. Autor, náš přední sinolog, se neomezil pouze na chronologický výklad dějin od polomytických počátků až po žhavou současnost, ale využil text k tomu, aby čtenáře informoval i o čínském písmu, kultuře, umění, filozofii a dalších aspektech této jedinečné země. Text doplňuje encyklopedické heslo.
Databáze knih: 81 % (15 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2028


Vlasta Winkelhöferová, Miriam Löwensteinová: Encyklopedie mytologie Japonska a Koreje. Klikněte pro více informací.

7. Encyklopedie mytologie Japonska a Koreje
Vlasta Winkelhöferová, Miriam Löwensteinová

Nakladatel: Libri
Rozsah: 176 stran
EAN: 9788072772650
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Autorky, koreanistka a japanistka, přinášejí nejprve v úvodních statích základní přehled o vývoji mytických a náboženských systémů na Korejském poloostrově a Japonském souostroví (včetně zlomků poznání o mýtech dodnes tajuplného národa Ainů). V následující, abecedně řazené části najdeme všechny významné bohy, bohyně, démony, ale i rostliny, mytická zvířata a další pojmy související se zdejšími koncepcemi, a to včetně buddhismu, taoismu, šintoismu či šamanismu.
Databáze knih: 78 % (10 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2028


Jiří Černík: Divoký západ II. Muži víry. Klikněte pro více informací.

8. Divoký západ II. Muži víry
Jiří Černík

Nakladatel: Libri
Rozsah: 128 stran
EAN: 9788072771240
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Autor, Čechoameričan, na základě fundované literatury i vlastních výzkumů včetně terénních podává pestrý obraz náboženského života a spolu s ním nejdůležitějších a nejzajímavějších postav i náboženských proudů, které hýbaly Amerikou od 18. po 20. století, od katolických misií přes nejrůznější protestantské denominace (presbyteriáni, baptisté, episkopálci a metodisté, kvakeři a další) až po mnoha legendami opředené mormony.
Databáze knih: 76 % (9 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2028


Zdeněk Fišera: Encyklopedie městských bran v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Klikněte pro více informací.

9. Encyklopedie městských bran v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Zdeněk Fišera

Nakladatel: Libri
Rozsah: 304 stran
EAN: 9788072770618
Kategorie: Zájmy a koníčky • Cestování, cestopisy, průvodci • Cestování po Česku
Anotace: V návaznosti na titul o městských věžích se tentokrát autor věnuje fenoménu městských bran, z nichž stovky již v průběhu času, a to zejména v 17. a pak v 19. století, zanikly, ale desítky ještě dodnes existují a dotvářejí nenapodobitelný kolorit mnoha našich měst. Po úvodních kapitolách věnovaných vývoji bran a jejich rozdělení následuje abecedně řazený katalog podle jednotlivých měst. Text doprovází množství ilustrací (fota, plánky, nákresy) a barevná příloha.
Databáze knih: 100 % (2 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2029


Petr Sýkora: Básník proti Hradu. Klikněte pro více informací.

10. Básník proti Hradu
Petr Sýkora

Nakladatel: Libri
Rozsah: 248 stran
EAN: 9788072773961
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Biografie, osobnosti
Anotace: Kniha se snaží zmapovat život a dílo českého básníka a fejetonisty J. S. Machara a na rozdíl od předchozích prací (poslední vyšla před 25 lety), které se věnovaly především období před 1. světovou válkou, tato je zaměřena hlavně na dobu 1. republiky a protektorátu, kdy byl básníkův obraz nejčastěji pokřivován tradovanými omyly, nepravdami a frázovitými formulkami mnohdy i na stránkách učebnic literatury. Autor po stručném úvodu, který zachycuje stěžejní etapy básníkova mládí a zrání, nejprve mapuje spisovatelovo aktivní účinkování v protirakouském odboji v době 1. světové války, dále jeho působení v pozici generálního inspektora československé armády a nevyhýbá se ani…
Databáze knih: 100 % (2 hodnocení)
K vypůjčení do: 30.12.2029


  

  

1 – 10 / 27

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]