Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=KKnihy.cz.

Bylo nalezeno 58 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Karel Čapek: Povídky z druhé kapsy. Klikněte pro více informací.

1. Povídky z druhé kapsy
Karel Čapek

Nakladatel: KKnihy.cz
EAN: 9788088061120
Kategorie: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: Sborník detektivních povídek z pera Karla Čapka patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Příběhy s kriminální zápletkou autor povýšil na studie člověčenství, které dokáží vždy překvapit a zaujmout.
Databáze knih: 87 % (953 hodnocení)


Karel Čapek: Válka s mloky. Klikněte pro více informací.

2. Válka s mloky
Karel Čapek

Nakladatel: KKnihy.cz
EAN: 9788088061397
Kategorie: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: Námořník českého původu objeví v Tichém oceánu zvláštní druh učenlivého, obřího mloka. Lidé zneužijí schopností těchto tvorů a zotročí celý mločí druh. Mloci se však přiučí i špatným lidským stránkám a začnou mít dobyvatelské choutky. Vzbouří se (podobně jako zotročení roboti) proti lidem a vyhlásí jim válku.
Databáze knih: 86 % (4111 hodnocení)


Karel Čapek: Hordubal, Povětroň, Obyčejný život. Klikněte pro více informací.

3. Hordubal, Povětroň, Obyčejný život
Karel Čapek

Nakladatel: KKnihy.cz
EAN: 9788088061212
Kategorie: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: Tři zdánlivě nesouvisející povídky, které jako celek tvoří noetickou trilogii, v níž autor rozvíjí problém možnosti lidského poznání. Poznat pravdu je totiž velmi obtížné, neboť k ní vedou různé cesty a každý z nás do ní vkládá kus sebe. V každé části sledujeme jeden život z různých pohledů, které obsahují spoustu pozoruhodných drobných postřehů o životě jako takovém. Román Hordubal začal vycházet na pokračování v Lidových novinách v roce 1932, následoval Povětroň v roce 1933 a trilogii uzavřel Obyčejný život v roce 1934. Na konci knihy je autorův doslov – rozbor, kde se Karel Čapek zamýšlí nad lidským životem a vnímáním…
Databáze knih: 84 % (426 hodnocení)


Karel Čapek: Boží muka. Klikněte pro více informací.

4. Boží muka
Karel Čapek

Nakladatel: KKnihy.cz
EAN: 9788088061823
Kategorie: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: Boží muka je první samostatné dílo Karla Čapka. Jedná se o drobné prózy, v nichž autor soustředil pozornost na věci zdánlivě se vymykající lidskému rozumu, jsou v nejednom případě válečnými událostmi přímo inspirovány. Stavební princip třinácti novelových balad spočívá v tom, že v nich všechno směřuje k nějaké neviditelné, neznámé nebo nerozluštěné události: k původu záhadné stopy ve sněhu, k osudu dívky bez domova, k povaze prchajícího zločince či k cizí minulosti, a všechny svědčí o autorově hlubokém soucitu s lidmi a jejich omyly.
Databáze knih: 82 % (171 hodnocení)


Alois Jirásek: Staré pověsti české. Klikněte pro více informací.

5. Staré pověsti české
Alois Jirásek

Nakladatel: KKnihy.cz
EAN: 9788088061144
Kategorie: Česká a světová literatura • Historické romány
Anotace: Staré pověsti české od samotného prvního vydání v roce 1894 patří do zlatého fondu české literatury a její znalost patří k základnímu vzdělání. Jirásek tu sebral a beletristicky zpracoval nejznámější české pověsti. Je jich třicet pět a dočteme se mezi nimi např. o praotci Čechovi, Krokovi a jeho dcerách, Přemyslovi i Libušiných proroctvích nebo o staré Praze.
Databáze knih: 75 % (1809 hodnocení)


Karel Hynek Mácha: Máj. Klikněte pro více informací.

6. Máj
Karel Hynek Mácha

Nakladatel: KKnihy.cz
EAN: 9788088061168
Kategorie: Poezie
Anotace: Báseň Máj je vrcholné dílo průkopníka novodobé poezie K. H. Máchy. Jedná se lyricko-epickou báseň, v níž autor oslavuje krásu přírody a ústy hrdiny pronáší svoje odvážné myšlenky o tajemství smrti a věčnosti.
Databáze knih: 72 % (5947 hodnocení)


Jan Neruda: Povídky malostranské. Klikněte pro více informací.

7. Povídky malostranské
Jan Neruda

Nakladatel: KKnihy.cz
EAN: 9788088061359
Kategorie: Česká a světová literatura • Klasická literatura
Anotace: Sbírka povídek Povídky malostranské je vrcholným prozaickým dílem Jana Nerudy a jedním z nejvýznamnějších literárních děl české literatury vůbec.
Databáze knih: 69 % (2875 hodnocení)


Vladislav Vančura: Rozmarné léto. Klikněte pro více informací.

8. Rozmarné léto
Vladislav Vančura

Nakladatel: KKnihy.cz
EAN: 9788088061373
Kategorie: Zájmy a koníčky • Anekdoty, satira
Anotace: Příběh jednoho léta „poněkud nešťastného způsobu“. Banální historky třech pánů, nudících se v dešti, změnila květnatá spisovatelova čeština v dobrodružství ještě předtím, než přijel Arnoštek se svou krásnou společnicí.
Databáze knih: 68 % (2075 hodnocení)


Jaroslava Hofmanová: Láska není minulost. Klikněte pro více informací.

9. Láska není minulost
Jaroslava Hofmanová

Nakladatel: KKnihy.cz
EAN: 9788088061601
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Román Láska není minulost, volně navazuje na předchozí autorčin román V sevření osudu. Hlavní protagonistka obou příběhů Simona Hartmanová přistihne svoji mladičkou dceru Valentinu v choulostivé situaci a následuje hořká hádka. Dcera utíká z domu, avšak po několika hodinách se vrací a oznamuje matce, že čeká dítě se svým milým, doktorem Leošem Pelikánem. Matka ji přemluví k přerušení těhotenství a zakáže ji stýkat se s milencem. Dcera však zákaz nerespektuje. A když dosáhne plnoletosti, provdá se za něj, je opět v jiném stavu. Po svatbě se odstěhuje k manželovi ale zápas s každodenními povinnostmi a s prudérní tchýní nezkušenou dívku zcela…
Databáze knih: 79 % (16 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.01.2025


Jaroslava Hofmanová: V sevření osudu. Klikněte pro více informací.

10. V sevření osudu
Jaroslava Hofmanová

Nakladatel: KKnihy.cz
EAN: 9788088061496
Kategorie: Česká a světová literatura
Anotace: Hrdinka příběhu je mladá dietní sestra Simona. Nastoupí do svého prvního zaměstnání a seznamuje se s novým prostředím. Její dětství a dospívání nebylo právě šťastné. Zemřel jí otec a s matkou si příliš nerozumí. O to intenzivněji hledá lásku a porozumění, kterého se jí dosud nedostávalo. Zamiluje se do mladého lékaře a díky své naivitě a důvěřivosti mu uvěří, že její láska je opětována….
Databáze knih: 76 % (14 hodnocení)
K vypůjčení do: 29.01.2025


  

  

1 – 10 / 58

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]