Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Jiří Kostúr.

Bylo nalezeno 14 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Jiří Kostúr, František Čuňas Stárek, Miroslav Skalák Skalický: Tři hároši v Podněstří. Klikněte pro více informací.

11. Tři hároši v Podněstří
Jiří Kostúr, František Čuňas Stárek, Miroslav Skalák Skalický

Nakladatel: Jiří Kostúr
EAN: 9990001734077
Klíčová slova: Česká a světová literatura
Anotace: Tři hároši v Podněstří je závěrečná část cestopisné trilogie explorerů Františka Stárka Čuňase, Míry Skalického Skaláka a Jiřího Kostúra. Cestovatelský triumvirát doplňuje samozřejmě i slabší pohlaví: Šárka Skalická a v případě Čuňase nová dámská akvizice sedumadvacetiletá Evelína. Posádku doplňuje každoroční psí strážce a mordovač ovcí v jedné osobě: boxer Ronald. Do komunistické Podněsterské Moldavské republiky nás přepravily naše vehikly přes celé Rumunsko, kde jsme mimo jiné navštívili v oblasti Banátu českou enklávu ve Svaté Heleně. V Moldávii nám zapěly řadu českých písní tamní ženy českého původu ve vesnici Goluboj. Pak už přišla ruská…
K vypůjčení do: 03.04.2025


Jiří Kostúr: Dobrý práskač Švejk. Klikněte pro více informací.

12. Dobrý práskač Švejk
Jiří Kostúr

Nakladatel: Jiří Kostúr
EAN: 9788026033103
Klíčová slova: Biografie, osobnosti • Literatura faktu, učebnice
Anotace: Kniha vychází ze svazků StB, které vedla na autora jako na nepřátelskou osobu (signatář Charty 77., redaktor undergroundového časopisu VOKNO) a se kterými se seznámil až po 23 letech. "Práskačské" tema je už pojednáno se sarkastickým a ironickým zřetelem humoristické burlesky, jak je patrné i z názvu knihy. Tu doprovází i seznam téměř 40 důstojníků StB s jejich služebními fotografiemi a perso-náliemi, kteří měli s autorem co dočinění.
K vypůjčení do: 15.06.2025


Jiří Kostúr: Tři hároši v Pobaltí. Klikněte pro více informací.

13. Tři hároši v Pobaltí
Jiří Kostúr

Nakladatel: Jiří Kostúr
EAN: 9788088139065
Klíčová slova: Cestopisy • Cestování, cestopisy, průvodci
Anotace: „Tři hároši v Pobaltí (expedice Frank Zappa) jsou exploreři: František Stárek Čuňas – „Památkář“, Miroslav Skalický Skalák – „Pochůzkář“ a autor – „Rybář“. Na výpravě k soše Fanka Zappy, která se nachází ve Vilniusu, je doprovázely dvě dámy: Šárka Skalická a Ro-mana Šimková. Pes boxer Ronald k autorovi nepatří, Jiří Kostúr si vyvaluje šunky ve svém japonském vehiklu sám. V Polsku jsme navštívili např. Hitlerovo Vlčí doupě, v Litvě to by-la mimo jiné Hora křížů, Orvidasova kamenná zahrada, Kuršská kosa atd. V Lotyšsku mimo hlavního města Rigy, „Paříže severu“, jsme se vypravili do skanzenu zdejších venkovských oblastí a též jsme…
K vypůjčení do: 11.04.2025


Jiří Kostúr: Stařec a láska. Klikněte pro více informací.

14. Stařec a láska
Jiří Kostúr

Nakladatel: Jiří Kostúr
EAN: 9788088139003
Klíčová slova: Poezie
Anotace: Básnická sbírka Stařec a láska má podtitul: troufalý milostný deník. Poetickým záznamem mapuje kuriózní milostný vztah. Kuriózitou je v podstatě jen věkový rozdíl mezi autorem a mladou ženou. Ten ale nebrání vášnivému zaujetí láskou, která se nečekaně zrodila v přicházejícím „kmetském“ věku. Sbírka má 70 str., doprovázejí ji 4 akty malíře Amedea Modiglianiho.
K vypůjčení do: 15.06.2025


  

  

11 – 14 / 14

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]