Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Jaroslava Jiskrová - Máj.

Bylo nalezeno 5 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

1. Říjen v Carlsbadu
Jiří Horák

Vydáno: Jaroslava Jiskrová - Máj
EAN: 9788086643175
Klíčová slova: Elektronické knihy - Scénáře, eseje, úvahy
Anotace: Deset rozhlasových her, jejichž hlavní téma - střetnutí jedince s mocí - aktualizuje věčné otázky po smyslu lidského konání: odporování zlu, veřejném hájení pravdy; otázky po smyslu oběti a odporu, míře osobní angažovanosti a statečnosti. Kniha je překvapivě aktuálním hlasem do diskuse nejen o minulosti české a evropské společnosti, ale zároveň o její přítomnosti a budoucnosti. Mistr Jeroným (o Jeronýmu Pražském před kostnickým koncilem), Přelíčení s občanem Havlíčkem (o Karlu Havlíčku Borovském před kutnohorským soudem pro články Správa obecních záležitostí a Proč jsem občanem?, v nichž psal o fungování státu, korupci státních úředníků a soudců),…
Databáze knih: 80 % (3 hodnocení)


2. Kniha o nové fyzice
Jiří Horák

Vydáno: Jaroslava Jiskrová - Máj
EAN: 9788086643106
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Neobyčejně významnou silou ve vesmíru je gravitace, o jejíž podstatě však dodnes nevíme téměř nic. Autor knihy se zamýšlí nad historií oboru i nad jeho současným stavem a dochází k závěru, že problémy moderní fyziky mají podle všeho hlubší kořeny, než se všeobecně soudí. Předkládá čtenářům vlastní teorii, ale vyslovuje zároveň názor, že podobně jako byla kdysi pro fyziky fixované na klasickou Newtonovu mechaniku nepřijatelná rodící se kvantová mechanika, bude nejspíše pro mnohé dnešní fyziky odchované kvantovou mechanikou naprosto nepřijatelná - a hlavně nepochopitelná - předkládaná nová teorie. Vyžaduje totiž zcela jinou představivost, zcela jiný způsob myšlení, než…
Databáze knih: 55 % (4 hodnocení)


3. Modrý sen
Jiří Horák

Vydáno: Jaroslava Jiskrová - Máj
EAN: 9788086643168
Klíčová slova: Elektronické knihy - Romány, povídky, novely
Anotace: Román z prostředí vojenské střední školy padesátých let dvacátého století vypráví dramatický příběh maturantů, kteří sní svůj velký sen obléknout modrou uniformu pilotů. Proto se přihlásili do Školy důstojnického dorostu letectva, která slibovala přípravu a hladký přechod do Leteckého učiliště. Těsně před maturitou jsou však podmínky přijetí do učiliště změněny a chlapci jsou přesvědčeni, že byli podvedeni, že armáda zneužila jejich touhy po létání. Z beznaděje se rodí vzdor a odhodlání k zoufalému činu.


4. Oheň na sněhu
Jiří Horák

Vydáno: Jaroslava Jiskrová - Máj
EAN: 9788072030934
Klíčová slova: Elektronické knihy - E-Knihy
Anotace: Kniha poutavě vypráví mýty sibiřských lovců. Dozvíme se tu, jak vznikla země, kde vyrostl první strom, odkud se berou zvířata a spoustu dalších zajímavých příběhů.


5. Krásní dnové koločavští
Jiří Horák

Vydáno: Jaroslava Jiskrová - Máj
EAN: 9788086643007
Klíčová slova: Elektronické knihy - Scénáře, eseje, úvahy
Anotace: Kniha přináší pět filmových literárních scénářů, které nebyly dosud natočeny. Původní text Krásní dnové koločavští (jak Ivan Olbracht a Vladislav Vančura s přáteli natáčeli v roce 1933 na Zakarpatské Ukrajině film Marijka nevěrnice) doplňují čtyři scénáře na motivy literárních děl jiných autorů: Nahoře a dole (podle knihy Figurky ze šmantů Františka Stavinohy, humorných próz z kladenského, hornického prostředí), Liška Bystrouška (podle slavné prózy Rudolfa Těsnohlídka), Marie a zahradník (podle milostného romaneta Vladimíra Neffa, s dnes už zaniklou atmosférou pražské hrnčířské Kampy) a Západ slunce (na motivy povídek Isaaka Babela z oděského podsvětí).


  

  

1 – 5 / 5

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]