Půjčování e-knih v knihovnách: výsledek vyhledávání

Stránka je optimalizována pro použití na počítačích. Na mobilních zařízeních se část obsahu nezobrazuje.

Vyhledávám… extra:publisher[er]=Institut Václava Klause.

Bylo nalezeno 9 titulů. Seřazeno podle normalizovaného hodnocení sestupně. Pokud si chcete některou z uvedených e-knih vypůjčit, klikněte na její název. Na další stránce naleznete odkazy do katalogů zapojených knihoven.

Stanislava Janáčková: Obchodní války. Klikněte pro více informací.

1. Obchodní války
Stanislava Janáčková

Nakladatel: Institut Václava Klause
Rozsah: 114 stran
EAN: 9788075420572
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Ekonomie, business, management
Anotace: Pojem „obchodní války“ plní v poslední době stránky tisku jakožto nová hrozba pro světový obchod, spojovaná zejména s nástupem americké administrativy v čele s prezidentem Trumpem. Zapomíná se přitom, že „volný světový obchod“ je bohužel jen chiméra, o které mnozí rádi mluví, ale nikdo ji neprovozuje v praxi. Je to bohulibá představa, která v novodobé společnosti nebyla nikdy naplněna. Je to teoretická cesta k všeobecné prosperitě, na které bohužel číhají mnohá úskalí. Politika nové americké administrativy je především snahou o realističtější reflexi změn, které v posledních desetiletích proběhly ve světové ekonomice a ve…
Databáze knih: 100 % (1 hodnocení)


Jiří Weigl: Marie Terezie. Klikněte pro více informací.

2. Marie Terezie
Jiří Weigl

Nakladatel: Institut Václava Klause
Rozsah: 116 stran
EAN: 9788075420398
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Publikace obsahuje texty Jiřího Weigla, Jana Sechtera, Ferdinanda Trauttmansdorffa, Jaroslava Čechury a Jindřicha Forejta, které zazněly na stejnojmenném semináři. V části B jsou doplňkové texty, kterými přispěli Karl Vocelka, Vladimír Liška, Milan Hlavačka, Eduard Maur, Václav Junek a Michal Skořepa. Část C obsahuje zajímavé historické přílohy a fotografie.
Databáze knih: 67 % (3 hodnocení)


Stanislava Janáčková, Kamil Janáček: Na bojišti evropské integrace. Klikněte pro více informací.

3. Na bojišti evropské integrace
Stanislava Janáčková, Kamil Janáček

Nakladatel: Institut Václava Klause
Rozsah: 130 stran
EAN: 9788075420459
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Tato publikace se věnuje evropské integraci jako boji velkých zemí o nadvládu v Evropě. Zaměřuje se na letité soupeření Francie a Německa a na jejich společný rozhodující mocenský vliv, který se nepodařilo narušit žádné z ostatních zemí Evropské unie (ani Británii, která raději zvolila Brexit). Nebudou zde rozebírány nesčetné příkazy, zákazy a regulace, kterými Evropská unie zatěžuje aktivitu firem (pod záminkou jednotného trhu) i život občanů na mikroekonomické úrovni. Zaměříme se na makroekonomický pohled. A v jeho rámci, za prvé, na dosud nejúspěšnější mocenský nástroj velkých zemí uplatňovaný prostřednictvím Bruselu a Frankfurtu: na kurzové a měnové systémy,…
Databáze knih: 60 % (1 hodnocení)


Václav Klaus: Byla deflace opravdu hrozbou?. Klikněte pro více informací.

4. Byla deflace opravdu hrozbou?
Václav Klaus

Nakladatel: Institut Václava Klause
Rozsah: 44 stran
EAN: 9788087806043
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Ekonomie, business, management • Finance, daně a účetnictví
Anotace: Bývalý prezident a profesor ekonomie Václav Klaus v této publikaci polemizuje s devizovými intervencemi, které v listopadu 2013 spustila Česká národní banka. Publikace obsahuje zásadní argumenty, proč jsou devizové intervence ČNB špatným krokem, přetisky pěti dalších komentářů Václava Klause k této problematice a krátké postskriptum.
Databáze knih: 32 % (5 hodnocení)


Institut Václava Klause: Znovu o klimatických změnách. Klikněte pro více informací.

5. Znovu o klimatických změnách
Institut Václava Klause

Nakladatel: Institut Václava Klause
Rozsah: 147 stran
EAN: 9788075420558
Kategorie: Ekonomie, business, management • Literatura faktu, učebnice • Ekonomie, ekonomika • Biografie, osobnosti
Anotace: Do centra společenské diskuse se znovu vrátilo téma boje s klimatem. Napomohl tomu humbuk kolem Grety Thunbergové. K návratu klimatu na první stránky přispěly i letní vlny veder a sucha v Evropě. Za tak masivním a poměrně snadným přijetím právě tímto způsobem nastolené agendy může být ale také skutečnost, že povrchní argumentace klimatického alarmismu dopadá k uším politiků a veřejných činitelů majících dnes ještě mělčí politické a ideologické zázemí, než tomu bývalo kdy dříve. „Prezentací svých katastrofických scénářů zahájili v poslední době klimatičtí alarmisté rozsáhlou ofenzívu, zatímco mlčící většina, tedy normální lidé se zdravým rozumem…


Institut Václava Klause: 100 let od založení Československa. Klikněte pro více informací.

6. 100 let od založení Československa
Institut Václava Klause

Nakladatel: Institut Václava Klause
Rozsah: 72 stran
EAN: 9788075420473
Kategorie: Literatura faktu, učebnice
Anotace: Vznik Československé republiky, jehož sté výročí si letos připomínáme, je příležitostí k ohlédnutí se za naší moderní historií, jejími vrcholy i tragickými periodami, výzvou k hledání poučení z ní a především k úvahám o budoucnosti naší republiky a hrozbám a rizikům, která jsou před námi. Generace našich předků v čele s TGM dokázala využít válečné porážky Rakousko-Uherska a Německa a vzala osud naší země po dlouhých staletích do vlastních rukou. Moderní českou státnost nebylo lehké vytvořit ani uhájit. Vděčíme za to tisícům odvážných mužů a žen, kteří neváhali za naši národní svobodu se zbraní v ruce bojovat a umírat, kteří za ni…


Václav Klaus: Česko-německá deklarace. Klikněte pro více informací.

7. Česko-německá deklarace
Václav Klaus

Nakladatel: Institut Václava Klause
Rozsah: 135 stran
EAN: 9788075420374
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy • Právo
Anotace: Publikace obsahuje texty Václava Klause, Václava Pavlíčka, Aleše Valenty, Rudolfa Jindráka a Jiřího Weigla, které zazněly na semináři „Dvacet let česko-německé deklarace“. V části jsou doplňkové texty Jindřicha Dejmka, Lukáše Novotného, Vladimíra Handla, Václava Junka, Oty Filipa, a Jindřicha Forejta. Část C obsahuje zajímavé přílohy a fotografie.


Kolektiv autorů: IVK v roce pátém. Klikněte pro více informací.

8. IVK v roce pátém
Kolektiv autorů

Nakladatel: Institut Václava Klause
Rozsah: 196 stran
EAN: 9788075420435
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Společenské, humanitní vědy
Anotace: Publikace obsahuje výběr textů vytvořených v roce 2017, které jsou rozděleny do šesti kapitol – EU a migrace, Domácí politika, Zahraniční politika, Ekonomické texty, Ke dnešku a Projevy a další texty.


Prof. Ing. Václav Klaus CSc.: Rozdělení státu. Klikněte pro více informací.

9. Rozdělení státu
Prof. Ing. Václav Klaus CSc.

Nakladatel: Institut Václava Klause
Rozsah: 91 stran
EAN: 9990001785666
Kategorie: Literatura faktu, učebnice • Historie, dějiny
Anotace: Publikace obsahuje texty Václava Klause a Vladimíra Mečiara z jejich vystoupení na diskusi Čtvrtstoletí nové české a slovenské státnosti. V části B je výběr z projevů, článků a úvah tehdejšího předsedy vlády ČR Václava Klause z období 1992-1993. Část C obsahuje doplňkové texty.


  

  

1 – 9 / 9

 

[ Hlavní strana | Kontakt ]